Gurama



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Gurama

Odoslaťod Lienka » 12 Máj 2005 12:42 pm

Ahojte, mám tiež mladé guramky...sú vyliahnuté asi 2 tyzdne, dnes je 7 dni, odkedy sa rozplavali. Mam ich v 15l akva spolu s 3-tyzdnovymi gubkami. Teplotu vody mam 26-27 stupnov. Ked sa vyliahli mali asi tak 1,5 mm. Teraz maju 5-6 mm.
Kŕmim MicroSan-om, artemiou (ta bola pre nich zo zaciatku velka preto MikroŚan a kvapalne krmivo Liquiry). Uz jedia aj mrazeneho cyklopa a mensi plankton....(artémia medzičasom došla).
Na čo si mám dávať najväčší pozor pri odchove. Akva je pri okne, v noci byva otvorene, tak nanoc davam na akva molitan a uterak...aby neprechladli...
Lienka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 2
Založený: 12 Máj 2005 12:29 pm

Reklama

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 12 Máj 2005 18:51 pm

ja som mal dost vela malickych pri prvom pokuse, ale mal som akvarko pri okne na stole, cez den svietilo svetlo, super. v noci vsak pri otvorenom klesla teplota dokonca az na 17 stupnov. a vela ich pokapalo. ostalo 16. aj teraz mam druhykrat male, ale nejako ich je o dost menej. asi tak do 100. teraz su spolu aj so starsimi, hoci nevidno velmi rozdiel. maju tam ohrievac, tak hadam preziju.
krmivo davam take drobnucke pre ikernaty plodik. SERA MICRON
tiez by som rad vedel za kolko narastu aspon na take 1-2cm aspon nech vidim ze je to gurama, a ze mi to uz dospele guramy nepozeru a mohol by som ich dat do velkeho akvarka?
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Baloghi » 12 Máj 2005 20:08 pm

Lienka napísal:Ked sa vyliahli mali asi tak 1,5 mm.


To su dooost velke ja som ich mal po vyliahnuti asi 0.5mm
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Gurama

Odoslaťod Baloghi » 12 Máj 2005 20:13 pm

hrozno napísal:Ako rychlo rastu take male guramy :?: Ako rychlo dosiahnu taku velkost aby prijmali normalne krmivo :?: Aka je priblizne uspesnost odchovu :?: Ja mam tie mlade vsade - vo velkom akvariu, v malom akvariu, v kalovom filtry. Ako ich mam dostat do nejakej porodnicky :?: Asi budem musiet cele akvarium precedit cez cajove sitko :o .


Takze moje maju asi 3 mesiace a maju 1.5cm. Podla toho co myslis normalnim krmivom. Mne sa podarilo na prvykrat z cca 300 odchovat 20, ale toraz je uz bilancia lepsia z cca 300 mi skapalo asi 20-30 kusov. To ti ich ostatne ryby nepozeru ked ich mas "vsade"? [/quote]
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 12 Máj 2005 22:09 pm

cize ono to rastie normalnou rychlostou, len to trosku na zaciatku asi trva, tak ako aj gupkam a mecunom. lebo tie mi rastu akoby najskor pomaly, a potom cim su vacsie tak tym lepsie rastu. ked su dostatocne velke, ze si myslim, ze ich uz ani guramy ani tetry cierne nepozeru tak ich vypustam do akvarka z nadrziek. a potom rastu este rychlejsie.

len guramy maju ten problem, ze musia najskor dorast aspon na tu velkost ako su zivorodky ked sa narodia, a to uz potrva par mesiacov, a potom este tolko aby boli dostatocne velke pre velke akvarko.

preco bolo na druhykrat o tolko menej malych? skoro som oddelil samicu, uz boli vonku ikry, a samec do nej dobal., alebo sa proste este nestihla natolko obnovit?

vytrie sa aj perletova samica, hoci nieje taka tlsta ako bola ta zlta, ked ich oddelim aj so samcom?
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod hrozno » 12 Máj 2005 22:44 pm

To Baloghi:

zatial mi ich nepozrali lebo samec guramy si urobil z velkeho akvaria sukromny pozemok. Zatial si to odniesla "iba" jedna samica bojovnice - neprezila to - neviem ci hlad alebo O2. Ostatne prisavniky si nevsima. Stale nabera rybky do ust a prenasa ich namiesto kde bolo povodne hniezdo. Nakolko so velku cast (mensiu polovicu :cry: ) poteru prelovil do maleho akvarka chcel som tam dat aj samca ale neviem ho ulovit. Uz som bol na neho taky nasr...aty ze ked ustval tu samicu skoro som si na neho spravil harpunu :cry: . Neviem ako ho prelovit vsetky popisovane aj nepopisovane sposoby so vyskusal okrem precedenia akva cez sitko, harpuny a dialkovo riadeneho granatu :cry: . Uz mam doma sietky vsetkych velkosti, flase, ... . Kazda rada dobra :?: :?: :?: [/quote]
hrozno
 
Príspevky: 21
Obrázky: 1
Založený: 18 Jan 2005 22:06 pm
Bydlisko: BA

Re: Gurama

Odoslaťod Lienka » 13 Máj 2005 08:02 am

Baloghi napísal:
Lienka napísal:Ked sa vyliahli mali asi tak 1,5 mm.


To su dooost velke ja som ich mal po vyliahnuti asi 0.5mm


No zase pol milimetra sa mne zda malicko...

Mala som 15l akvarko predelene akva molitanom (taky ako sa dava do filtra) na 2 casti. V jednej boli gubky a v druhej gurany...ale neviem ako sa to tym potvorkam zivorodym podarilo, vzdy som nasla 3-4 na polovicke guramiek. Ale aj ked boli guramy este mensie, gubky si ich nevsimali, takze sa navzajom nepozierali. Dnes som ten molitan vybrala, teda som "spravila vacsie akvarium...tak uvidim ako to pojde. Inak aj v tomto malom akva mam minifilter, ohrievac a pustam aj vzduchovanie.

Co sa tyka tej velkosti, myslim ze artemia je velmi vhodne krmivo pre malinke rybky, pretoze po nej velmi rychlo rastu...ja som davala teraz prvykrat artemiu aj gubkam a teda v porovananí s tým ked som krmila iba vločkami, narastli velmi rychlo. Dufam, ze aj tie guramy budu tak rychlo rast a nebudú mať za 3 mesiace len 1,5 cm, ako tu niekto pisal...
Lienka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 2
Založený: 12 Máj 2005 12:29 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Drobec » 14 Máj 2005 20:11 pm

Ahojte!Tak vam odpoviem ako rýchlo rastu guramy.Po vyliahnuti rastu sa rozplavaju asi tak za 2-3 dni,potravu začnú primať až po rozplavaní tak na druhy deň.Ja osobne ich krmím mikrou,behom mesiaca narastu asi na centimeter.Ked su taketo väčšie davam im živú artemiu a od nej rastú jak divé.Samozrejme treba dodržať pravydelné krmenie v dostatočnom množstve.Na 4 cm dorostajú tak za 3-4 mesiace.Inak nenaročná ryba na chov,dôležite je len dodržať zakladne podmienky na ich chov.Priemerne mam z jedneho vrhu tak okolo 500 mladých.Chovu zdar...
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 14 Máj 2005 20:23 pm

a co dalsie vytieranie? ako casto sa maju odlovovat rodicovske pary, ja som teraz odlovil asi po 3 tyzdnoch a bolo teraz malych len velmi malo.
a tie prve co mi prezili niesu o moc vacsie, dokonca teraz neviem ani ktore su to.

a tiez si nejako nevsimnem ci pozeru to co im dam, ci to vobec pozieraju.

maju tam teraz ohrievac asi 10ltr.akvarko, vzduchovac, filter nemam. rastliny tam tiez niesu.
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Lienka » 16 Máj 2005 09:08 am

Eric Blade napísal:a co dalsie vytieranie? ako casto sa maju odlovovat rodicovske pary, ja som teraz odlovil asi po 3 tyzdnoch a bolo teraz malych len velmi malo.
a tie prve co mi prezili niesu o moc vacsie, dokonca teraz neviem ani ktore su to.

a tiez si nejako nevsimnem ci pozeru to co im dam, ci to vobec pozieraju.

maju tam teraz ohrievac asi 10ltr.akvarko, vzduchovac, filter nemam. rastliny tam tiez niesu.


Eric, skus to doho maleho akva dat nejaku taku nenarocnu rychlorastucu rastlinku (Ceratophyllum demrsum - http://rybicky.sweb.cz/rostliny/cer_dem.html).
Mne to rastie pri minimalnom osvetleni fakt velmi rychlo a mlade rybky to obkusuju a vytvara im to kyslik. Tak nemusim mat stale pustene vzduchovanie. Neviem odkial si, ale ak si niekde z BA a okolia, tak by som ti z nej mohla dat.

A uz vo veku 2 tyzdnov po rozplavani je vidiet ako mlade rybicky lovia artemiu, alebo uz dokonca zvladnu aj cyklopa. Tu artemiu fakt odporucam, idu sa za tym potrhat a velmi rychlo rastu...

Co sa týka vytierania rodicov. Mne sa vytreli pre zhruba 2-3 tyzdnami, z toho su tie male, ale teraz, aj ked sa samec predvadza a dobu sa so samicou, nema tendenciu vytvarat hniezdo...tak neviem. Asi ich prelovovať nebudem, až kým mladé trošku nepodrastú a potom uvidím. (Inak ten prvykrat sa vytreli v spoločnom akva a ikry som pozbierala do iného a vyliahli sa).
Lienka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 2
Založený: 12 Máj 2005 12:29 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 16 Máj 2005 19:13 pm

mam jednu rastlinku, taku krpatu.. asi tak 3-5 mm listocky plavaju na hladine, maju take 1-2cm korienky... bolo ich par na rastlinkach co som kupoval, a teraz pri specialnom akvarijnom osvetleni, kde mi rastu aj ostatne rastliny velmi dobre, sa mi s tochoto vytvoril pekny pokryv a tiez mam aj ine plavajuce rastliny. ale na tom malom akvarku nemam ziadne svetlo. mal by som ho dat do okna. teraz uz vlastne aj mozem, mam tam ohrievac aj vzduchovac. ale tiez si myslim, ze ak je tam tych rybiek nie tak vela, a rastliniek by bolo viac to vzduchovadlo ani nepotrebujem, ci hej? Tu artemiu som zatial nezohnal, ono sa to da odchovavat spolu s tymi guramami, ze ono sa to tam bude mnozit a rybky si stale chytia tolko kolko chcu a rovno zive a cerstve. ci co je to vlastne artemia... podarilo sa mi kupit akurat tak mrazeny cyklop.
ten odchov tej artemie mi hlavne napis, a ako to vyzerat atd.a ci to moze zit v jednom akvarku s malymi guramami, nieje tam tych malych ryb az tak vela.

dnes som kupoval, zase nejak krmivo, no neviem ci od toho bude lespsie rast.
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Silvester Valentin » 16 Máj 2005 22:51 pm

Na to kŕmenie mladých ti ešte odporučím Nobil fluid od JBL.je to tekutá potrava pre veľmi drobný poter.Používam ho pre poter kolíz.Má len 1 nevýhodu - pri predávkovaní strašne špiní akva,preto odporúčam účinný filter a dávkovať podla návodu.Pozor tiéž na teplotu nad hladinou - gurama patrí medzi labyrintky a tie dýchaju atm. kyslík. Preto by ti malo krycie sklo dobre tesniť.
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Gurama

Odoslaťod Lienka » 17 Máj 2005 08:32 am

Eric Blade napísal:mam jednu rastlinku, taku krpatu.. asi tak 3-5 mm listocky plavaju na hladine, maju take 1-2cm korienky... bolo ich par na rastlinkach co som kupoval, a teraz pri specialnom akvarijnom osvetleni, kde mi rastu aj ostatne rastliny velmi dobre, sa mi s tochoto vytvoril pekny pokryv a tiez mam aj ine plavajuce rastliny. ale na tom malom akvarku nemam ziadne svetlo. mal by som ho dat do okna. teraz uz vlastne aj mozem, mam tam ohrievac aj vzduchovac. ale tiez si myslim, ze ak je tam tych rybiek nie tak vela, a rastliniek by bolo viac to vzduchovadlo ani nepotrebujem, ci hej? Tu artemiu som zatial nezohnal, ono sa to da odchovavat spolu s tymi guramami, ze ono sa to tam bude mnozit a rybky si stale chytia tolko kolko chcu a rovno zive a cerstve. ci co je to vlastne artemia... podarilo sa mi kupit akurat tak mrazeny cyklop.
ten odchov tej artemie mi hlavne napis, a ako to vyzerat atd.a ci to moze zit v jednom akvarku s malymi guramami, nieje tam tych malych ryb az tak vela.

dnes som kupoval, zase nejak krmivo, no neviem ci od toho bude lespsie rast.




Odkiaľ si? V Bratislave v Biotope predávajú už živú artémiu...mne vydrží tak 3 dni. Ale po 2 týždňoch už sú také veľké, že môžu už aj toho cyklopa, čiže nemusia len artemiu.
Artemiu som skúšala aj liahnuť, v 1,5 l fľaši so soľou a vzduchovaním. tam som nasypala vajíčka, zapla vzduchovanie a tak do 48 hodín sa vyliahli. Ale zostalo tam veľmi veľa nevyliahnutých vajíčok a vzhľadom na to, že vzduchovacia pumpa išla nonstop 2 dni, veľmi ekonomické sa mi to nezdalo. (Vajíčka som kúpila niekoľko gramov v Biotope - nebolo to také drahé ako keď sa kupuje kilová piksla, ktorás stojí okolo 1000 Skk). Navyše tá moja pumpa robí dosť veľký hluk a v noci mi to vadilo. Takže mi prišlo vhodnejšie kupovať to už živé.
Dajú to do sáčku so slanou vodou a doma to prelejem do odstrihnutej fľaše. Keď idem kŕmiť , vzduchovacou hadičkou nasajem tie artemie (taky oranzovy povlak na hadričku, ktorú mám položenú v umyvadle nad odtokom. potom to tak ako to je prepláchnem vodou tú hadričku celú ponorím do akva k malým. tie artémie sa hned "odlepia" z handričky plávajú po akvarku. Malé rybky ich lovia.

Ale tesne po rozplávaní boli aj artémie na ne príliš veľké, dávala som im to, ale žrali to len gubky. Guramám som sypala Sera Micro San, to je také úplne práško krmivo a niekedy aj kvapalné Liquiry, ale z toho bola strasne zahumusená voda.

A artémia sa v žiadnom prípade nemôže liahnuť v jednom akva s malými rybami - potrebuje totiž slanú vodu a pohyb vody, čo by sa malým asi moc nepáčilo :D
Lienka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 2
Založený: 12 Máj 2005 12:29 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 22 Máj 2005 16:12 pm

ja som inak z levic, bol som v Ba od Ut. po Pia. ale nejako som nato aj zabudol pri navstevach obchodov, a v ktorom som si spomenul, tam to nemali.

ako som dosiel, po tyzdni, male akvarko bolo pekne zakalene, tyzden to krmila mama, a nejak toho tam davala viac. ale rybky prezili, a je ich celkom dost, iba par ich pokapalo, ale to ai prirodzeny uhyn. dokonca ich aj vidno bez lupy takze rastu... a niektore su aj vacsie, ja som tie prve mal totiz bez ohrievaca a tam to klesalo na 17 stupnov, teraz mavaju asi 28 stuponov, vzduchovac 10 litr akvarko predtym len 5litr.

musel som ich odlovit, bola to prplacka, ale podarilo sa, vodu som vymenil, akvarko vymyl, dal som asi 2/3 vody z velkeho akvarka, a zvysok dolial cerstvou.

ta mala rastlinka, sa mi neuveritelne rychlo rozmnozuje na hladine, rovnako ako aj ostatne rastliny.

co sa tyka tej potravy, zatial budem davat to nove co som kupil, to nejako funguje, a skusim asi aj toho mrazeneho cyklopa. v nitre skusim pozriet artemie alebo ine zive nieco. v leviciach nieje velky vyber.

a celkovo by to chcelo zive larvy komarov, vraj je to velmi dobre krmivo.
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Lienka » 02 Jún 2005 08:55 am

No ako Eric? Ako su na tom tvoje mlade Guramky? Moje rastú - uz jedia aj susene krmivo - cize uz nie je problem ich krmit. Maju asi 1 cm. Stále ich mám v malom akva s gubkami, tie ich teda dost prerástli :D. Guramky sa už aj začínajú podobať na guramy a už nie sú až také priesvitné a majú výraznú čiernu bodku ako začína chvostová plutva... Stále mám v akva 27 stupnov, filter už bez pančuchy a stále zapnutý. Vzduchovanie už nepuštam....

Napíš ako sa darí Tebe...
Lienka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 2
Založený: 12 Máj 2005 12:29 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 02 Jún 2005 20:49 pm

pisal som odpoved, ale nejako nedosla...

tak maju sa dobre, uz mam aj treti vrh. v piatok som ich odlovil a v nedelu uz isli naspat. uz to ide rychlo

ale preco je ich tak malo. ib prvykrat ich bolo velmi vela. teraz nebolo ani hniezdo.

vidiet, ze tie starsie uz podrastli, teraz ked to porovnamn s tymi novymi. maju asi tak 2-3 mm.
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 16 Jún 2005 19:31 pm

no z mojich guramiek, ostala len jedna tak ako Highlander, "na konci moze ostat iba jeden..." boli 4 co boli take vacsie, avsak som nemyslel na to, ze ked uz niektore budu vacsie pozeru tie mensie. a tak mi pomizli vsetky mensie. a stych 4 uz je iba jeden.

je uz vacsia ako 5mm a da sa chytit uz normalnou sietkou. teraz je vo velkom akvarku v zachytnej nadobe, a tak ma tu istu vodu ako ostatne ryby, davam mu krmivo pre mlade rybky.


kupil som vajicka artemie, dal som to do flase, uz sa to vyliahlo, je ich celkom dost a to som tam dal len malicku cast z celkoveho mnozstva. ale sa mi zdaju moc male a skusal som zopar vylovit a dat ich tej malej gurame ale moc ich nebolo vidno, a asi ich nevidela ani ta gurama.

mam Sera Micron, je na tom napisane, ze je dobre pre malicke ryby a aj Artemie, daju sa tieto mlade artemie odchvoat na vacsiu velkost? a potom dat aj vacsim rybam? ako rychlo rastu?


keby som odlovil rodicovsky parik tak znovu budem mat male guramy, ale len asi 50, co mam spravit aby ich bolo znovu vela ako poprvykrat? mam pockat este aspon mesiac? ale od coho to zavisi?
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Drobec » 22 Jún 2005 20:01 pm

Ahojte!Tak ako sa darí guramam,množia sa vam dobre?Ja už množim 4 druhy,naposledy som začal perleťove.Množí ich este niekto vo vsetkých druhoch?
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 22 Jún 2005 22:46 pm

ja mam zlate, mramorovane, perletove, bronzove (hnede) a mal som este sive (pokapali nedavno)

zatial sa mi podarilo rozmnozit iba zlate, trikrat, a len jedna mi prezila, pozrala ostatne.

Ak znovu oddelim parik zlatych, tak behom vikendu su male aj na svete, ale je ich malo, co mam spravit aby ich bolo naraz viac? najviac ich bolo prvykrat, aspon 10 krat viac, ako pri druhom a tretom pokuse.

u nas dostat tie zlate, sive a mramorovane, vyzeraju tvarom rovnako, len farbu maju inu, oni sa daju spolu aj mnozit,ze? napr. ked dam zlatu samicu s mramorovanym samcom? mas aj s tym skusenosti?

a co artemia? nejako mi pokapali, a teraz zatial nedam liahnut nemam komu ju davat.
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Lienka » 28 Jún 2005 09:53 am

No ahojte, ja mam stale len ten jeden odchov guram zlatych. Uz budu mat tusim aj 2 mesiace a pekne rastu. Mám ich tak do 20 - o niekoľko som prišla pri čistení akva kde sú, pretože aj pri najväčšej opatrnosti sa sem tam stalo, že s nečistotami stiahlo aj maličké. Ale ja som spokojná, pretože ikry som zbierala zo spoločenského akva - kde sa rodičia nečakane vytreli aj bez hniezda a v tych nepripravenych podmienkach krasne rastu...
Keby ste niekto chceli mlade guramy zlaté tak za taký mesiac by som ich aj darovala (ešte budú maličké), ale budeme sa stahovať a ja neviem ako ich budem prenášať, takže keby mal niekto záujem (aj po kusoch), tak sa ozvite.
Lienka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 2
Založený: 12 Máj 2005 12:29 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Drobec » 06 Aug 2005 22:51 pm

Ahoj Lienka!Tak to je pekne aj ked trochu skoda,keby sa ti vytreli niekde vedla mohlo ich byt tak okolo 200.
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Gurama

Odoslaťod slovanista21 » 06 Aug 2005 23:22 pm

zajtra sa chystam robit 12 l akva narozmnozenie guram perletovych
chcem sa spytat ci je to par
Obrázok

mam take zradlo ze flumon to su prachove vlocky a zevraj od zltka kysne voda a rastu od neho rychlejsie??
Naposledy upravil slovanista21 dňa 07 Aug 2005 01:47 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
slovanista21
 
Príspevky: 82
Obrázky: 14
Založený: 12 Apr 2005 17:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Gurama

Odoslaťod slovanista21 » 07 Aug 2005 01:41 am

Lienka napísal:Eric, skus to doho maleho akva dat nejaku taku nenarocnu rychlorastucu rastlinku (Ceratophyllum demrsum - http://rybicky.sweb.cz/rostliny/cer_dem.html).
Mne to rastie pri minimalnom osvetleni fakt velmi rychlo a mlade rybky to obkusuju a vytvara im to kyslik. Tak nemusim mat stale pustene vzduchovanie. Neviem odkial si, ale ak si niekde z BA a okolia, tak by som ti z nej mohla dat.


lienka mne by si z tej rastlinky nemohla dat??ja chcem tiez odchovat mam zrejme parik v 12l akva s jednou rastlinou ktora zrejme odhnije mam tam taky vzducho filter obycajny hodila by sa ta rastlinka


diky
Obrázok používateľa
slovanista21
 
Príspevky: 82
Obrázky: 14
Založený: 12 Apr 2005 17:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Gurama

Odoslaťod Lienka » 08 Aug 2005 08:21 am

Slovanista, asi pred dvoma tyzdnami som Ceratophylum vyhodila. Mala som ich v kelimkoch pri okne na kila. Ja som to uz ale do akva nechcela davat, lebo za dva dni toho potom bolo plne akva a cakala som ci sa niekto neozve, ze by to chcel. Ale ked sa nikto neozval, tak som to po mesiaci vyhodila.

Jedna stonka (ale taka slabucka) zostala v malom akva, tak skontrolujem ako vyzera a skusim ju namnozit. Dam ju k lepsiemu osvetleniu a uvidime. Ozvem sa ked z nej nieco bude a ak si z BA alebo okolia mozes si pre nu prist. (mail: hapci@pobox.sk|

Inak zostalo mi do 20 guramiek. 3 maju uz 2 cm a dala som ich spolu s gubkami do spolocenskeho akva. Ostatne su mensie a este zostali v malom rozplavacom.

Ak chcete niekto guramy zlate, ozvite sa...
Lienka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 2
Založený: 12 Máj 2005 12:29 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.