farba rastlin



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

farba rastlin

Odoslaťod sepak » 07 Aug 2005 16:29 pm

dufam ze sa nebudem opakovat s nejakou temou ale zatial som tu taku nenasiel. tyka sa farby listov na mojich rastlinach. nazov momentalne neviem ale je to nizka a casta rastlinka v akvariach. farba mojich rastlin je skor pekna zelena skoro kryklava (aspon mne sa to paci) a pred necelym mesiacom som tam zasadil aj jedince od kamarata a tie boli tmavo zelene az hnede (ten isty druh). po istom case konce listov tychto novych rastlin zacali naberat krajsiu zelenu farbu. tak rad by som sa spytal cim to je? predpokladam ze osvetlenim. len ci viac svetla prispieva k svetlejsim farbam alebo k tmavsim? vopred vdaka

akva 110l, vodny stlpec 40cm, svetlo 18W narva violet + 18W biela
sepak
 
Príspevky: 27
Obrázky: 10
Založený: 25 Júl 2005 22:57 pm
Bydlisko: Bardejov

Reklama

Re: farba rastlin

Odoslaťod Raviolka » 07 Aug 2005 18:26 pm

Většinou je to tak, že více světla = červenější barva, méně světla = zelená barva. Ale neplatí to tak vždycky - bylo by dobré vzpomenout si, co že to máš vlastně za rostlinku :wink: A nebo se podívej k tomu kamarádovi, kolik má světla on. Kromě toho nemusí to být jen světlem... zkus si projít fórum, určitě se to tu už probíralo.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: farba rastlin

Odoslaťod sepak » 07 Aug 2005 20:13 pm

malo by ist o nejaku cryptocoryne
sepak
 
Príspevky: 27
Obrázky: 10
Založený: 25 Júl 2005 22:57 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: farba rastlin

Odoslaťod Ivans » 08 Aug 2005 09:13 am

bez presneho urcenia rastliny to nepojde.... Otazka je ci ma byt do tmavozelena az hneda, alebo do slabozelena. A ci ty mas rasliny OK alebo kamarat...... TAkze pekne pohladaj a urci o co ide a potom asi dostanes uspokojivejsie odpovede. :wink:
Obrázok používateľa
Ivans
 
Príspevky: 110
Obrázky: 18
Založený: 26 Jan 2004 14:41 pm
Bydlisko: ZVOLEN

Re: farba rastlin

Odoslaťod sepak » 08 Aug 2005 18:35 pm

ok tak som sa posnazil a v mojom albume najdete foto s nazvom "farba rastlin", snad vam to pomoze. na lavej strane je ta moja a na pravej (tmavsia) darovana. sorry za znizenu kvalitu ale fotil som mobilom. vdaka
predpokladam ze je to Cryptocoryne walkeri (lutea) alebo Cryptocoryne wendtii "green"
sepak
 
Príspevky: 27
Obrázky: 10
Založený: 25 Júl 2005 22:57 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: farba rastlin

Odoslaťod Ivans » 11 Aug 2005 09:05 am

dost tazko urcitelne z tej fotky ale moj nazor je ze kamarat je na tom lepsie... ASI je to wendeti a ta urcite nieje slabo zelena.... asi ti v akva chybaju prvky ako K, Mg, Fe. Cim hnojis???? a co Ph?????
Obrázok používateľa
Ivans
 
Príspevky: 110
Obrázky: 18
Založený: 26 Jan 2004 14:41 pm
Bydlisko: ZVOLEN

Re: farba rastlin

Odoslaťod sepak » 11 Aug 2005 17:05 pm

ivans nehnojim nicim ale prave sa chystam zacat lebo to tam chcem trochu zazelenit a ozivit. chystam sa kupit bioflor. mas s tym nejake dobre resp. zle skusenosti? alebo co by si odporucal? pH by malo byt okolo 6-7, neviem presne, meral som to lakmusovym papierikom alebo ako sa to vola. ale chystam sa dat vodu na rozbor nech viem toho viac. zatial diky
sepak
 
Príspevky: 27
Obrázky: 10
Založený: 25 Júl 2005 22:57 pm
Bydlisko: Bardejov


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.