Zhanam akvariove rastliny



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: rastliny?

Odoslaťod lubos » 24 Máj 2003 14:25 pm

Ďakujem. Dúfam že tam budú mať čo hľadám.
(echinodorus tanellus, hottonia inflatta) prípadne keď viete kde ich majú
dajte niekto vedieť. Vopred ďakujem
Obrázok používateľa
lubos
 
Príspevky: 18
Obrázky: 31
Založený: 23 Máj 2003 10:04 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: rastliny?

Odoslaťod salik » 24 Máj 2003 19:13 pm

lubos napísal:Ďakujem. Dúfam že tam budú mať čo hľadám.
(echinodorus tanellus, hottonia inflatta) prípadne keď viete kde ich majú
dajte niekto vedieť. Vopred ďakujem


uf, tak echinodorus tanellus podla mna nezozenies, veeelmo nedostatkova rastlina, to co chodi napr. od rataja do obchodov oznacene ako echinodorus tanellus, ech. tanellus nie je :!:

hottonia inflatta...tu vobec nepoznam
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: rastliny?

Odoslaťod barky » 26 Máj 2003 09:21 am

Co viem tak na Slovensku sa da kupit E. tennelus len v predajniach, kde beru rastliny od Rataja. U par ludi som ho videl uz aj pekne rozrasteny. Vacsinou vsak ponukaju pod tymto nazvom E. quadricostatus, ktory je ale uplne iny a podoba sa skor na Sagitaria subulata.
Ked tu vsak bolo tolko dotazov na predajnu s dobrymi rastlinami, tak do Polusu nosi kvalitne submerzne pestovane rastliny ATIK, (nepisem len preto ze je to kamos) Dovolim si povedat, ze z pestovatelov, co v Bratislave su, su jeho rastliny najlepsie.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: rastliny?

Odoslaťod azet » 27 Máj 2003 14:20 pm

echinodorus tennelus som zohnal v symbioze, ak momentalne nie je, spytaj sa kedy planuju dalsiu objednavku a bez problemov ti ho objednaju. ja som ho kupil uz v dost zalostnom stave, boli to dva zabudnute kosicky v jednom akva s rybami, rozrasta sa celkom pekne a je to urcite echinodorus tennelus.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: rastliny?

Odoslaťod salik » 27 Máj 2003 14:57 pm

azet napísal:echinodorus tennelus som zohnal v symbioze, ak momentalne nie je, spytaj sa kedy planuju dalsiu objednavku a bez problemov ti ho objednaju. ja som ho kupil uz v dost zalostnom stave, boli to dva zabudnute kosicky v jednom akva s rybami, rozrasta sa celkom pekne a je to urcite echinodorus tennelus.

heh, tak presne tam a tu varku som kupil aj ja (este za cerstva :P ), do mesiaca sa mi rozpadla podobne ako im, ja by som tie kosicky teda uz nekupil, zalostny stav je dobre slovo, dali ti aspon zlavu :?:
od marla mam tennelus a ten je uuplne iny :idea:, tak teraz neviem, skus ho pofotit, pofotim aj ja a mozme to sem prsknut a porovnat :idea:
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: rastliny?

Odoslaťod azet » 27 Máj 2003 16:23 pm

ad salik: zlavu nie ale dali mi ho zadara :wink: k par ostatnym rastlinam, fotky nie su problem, poslim ti...
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: rastliny?

Odoslaťod Martin » 16 Jún 2003 10:54 am

uf, tak echinodorus tanellus podla mna nezozenies, veeelmo nedostatkova rastlina, to co chodi napr. od rataja do obchodov oznacene ako echinodorus tanellus, ech. tanellus nie je :!:

To mas pravdu ja som ho tiez zhanal a nikde ho nemaju.Ak by niekto na tuto rastlinu nadabil,alebo ju ma niekto moc rozmnozenu doma a nevie co s nou tak dajte vediet :lol:
Obrázok používateľa
Martin
 
Príspevky: 128
Založený: 02 Apr 2003 22:13 pm
Bydlisko: Stupava

lacné rastliny?

Odoslaťod Avatar » 02 Júl 2003 17:03 pm

Ahoj.
Nepoznáte nejakého slovenského pestovateľa submerzných akvarijných rastlín, ktorý by ich ponúkol za podstatne nižšie ceny ako sú ceny v obchodoch?

Zaujímajú ma hlavne echynodory, sagittarie, valisnerie, anubiasy, riccia, cryptocoriny, pripadne ludwigia + hygrophila. Ale aj iné.
Avatar
 
Príspevky: 9
Založený: 02 Júl 2003 13:45 pm
Bydlisko: Prievidza, Bojnice, Levoča

Re: lacné rastliny?

Odoslaťod skala » 02 Júl 2003 17:13 pm

Poznam, akvaristi aj tu. Isto sa ti niekto ozve, napokon mozno ak by si chcel, mozes dojst v piatok do Dubravky a hned sa osobne s niekym dohodnes. - hladaj "Akvaristi a pivo"

Alebo napis do casti KUPIM
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: lacné rastliny?

Odoslaťod barky » 03 Júl 2003 09:39 am

Podla mna si tvoja otazka dost odporuje, chces submerzne rastliny za podstatne nizsie ceny ako v obchodoch, kde predavaju z 90% len emerzne. Ak niekto pestuje submerzne rastliny, tak nema sancu ich ponukat lacnejsie ako emerzne, kedze naklady na takyto sposob pestovania su neporovnatelne vyssie.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: lacné rastliny?

Odoslaťod gabriela » 03 Júl 2003 09:55 am

tak ako vravi Barky, submerzne rastliny za lacny peniaz alebo zadarmo mozes dostat iba od akvaristu, ked pretrhava svoje akva.
Prave sa mi v akvariu rozpadava jeden krasny emerzny echynodorus.
Ale nastastie pusta nove listy. A submerz sa tiez tazsie prenasa vo velkom, lebo je krehky a v obchode by vyzeral ako zvednuta handra ;)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.