divne prisavniky



Všetko okolo akvarijných rýb

divne prisavniky

Odoslaťod spirki » 10 Aug 2005 16:22 pm

je to normálne aby prisavniky jedli vlocky a mrazene patentky?? ked nasypem vlocky prisavniky ich chytaju priamo v strede akvarka a nie nadne a ked na dno dopadla kocka patentiek jeden samec ju zacal zuzlat a nechcel k nej pustit ine ryby a na nedostatok rias sa nemoze stazovat lebo akvarko je cele zelene
spirki
 
Príspevky: 16
Založený: 18 Okt 2004 20:13 pm

Reklama

Re: divne prisavniky

Odoslaťod denis » 10 Aug 2005 16:30 pm

spirki napísal:je to normálne aby prisavniky jedli vlocky a mrazene patentky?? ked nasypem vlocky prisavniky ich chytaju priamo v strede akvarka a nie nadne a ked na dno dopadla kocka patentiek jeden samec ju zacal zuzlat a nechcel k nej pustit ine ryby a na nedostatok rias sa nemoze stazovat lebo akvarko je cele zelene


Stary prisavnik sa vykasle na riasy, ked moze mat nieco lepsie. Vacsinou len mlade prisavniky sa zivia riasou.
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: divne prisavniky

Odoslaťod hrozno » 10 Aug 2005 21:12 pm

To spirki: Je to uplne normalne. Mne prisavnik obcas plava hore bruchom a pojeda zradlo z hladiny a to mu davam aj tabletky aj granule ktore klesaju na dno a tam ich vysava ako vysavac. Musi ho to asi bavit. Obcas sa pobije z velkou krevetou o tabletu, proste vojak sa stara vojak ma. :D
hrozno
 
Príspevky: 21
Obrázky: 1
Založený: 18 Jan 2005 22:06 pm
Bydlisko: BA

Re: divne prisavniky

Odoslaťod Dragon » 10 Aug 2005 21:26 pm

Takisto myslim ze to je OK.. Ziadny strach, nie ze ho vylovís z akvarka:)
Obrázok používateľa
Dragon
 
Príspevky: 87
Založený: 06 Aug 2005 12:52 pm
Bydlisko: Hlohovec/Bratislava

Re: divne prisavniky

Odoslaťod stando » 10 Aug 2005 23:34 pm

tak, tak, ako denis vravi
Obrázok používateľa
stando
 
Príspevky: 49
Obrázky: 21
Založený: 15 Máj 2005 15:50 pm
Bydlisko: RK

Re: divne prisavniky

Odoslaťod spirki » 11 Aug 2005 20:32 pm

hmm, tak to aby som si zaobstaral dalsie mlade prisavniky
spirki
 
Príspevky: 16
Založený: 18 Okt 2004 20:13 pm

Re: divne prisavniky

Odoslaťod luBBo » 11 Aug 2005 21:39 pm

staré prísavníky sú okrem pažravosti aj neohľaduplné k ostatným rybám , pri krmení môžu prísavníky poraniť iné rybky ked sa tlačia k žrádlu ,, tiež nemám v obľube staré kusy
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Re: divne prisavniky

Odoslaťod skala » 12 Aug 2005 08:09 am

poranit? si sa uplne zblaznil lubo? Normalny Ancistrus neublizi ani plodiku kolizy. Este sa aj dlhodobo chovaju so zivymi dafniami. Mozno nejake vzacne, ale take urcite nechovas, uz len kvoli ich cene. spirki, ancistrus je jedna z najmierumilovnejsich ryb voci inym druhom.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: divne prisavniky

Odoslaťod Ceco » 12 Aug 2005 08:44 am

skala napísal:...ancistrus je jedna z najmierumilovnejsich ryb voci inym druhom.


Zato medzi sebou sa vedia pekne skriepit.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: divne prisavniky

Odoslaťod luBBo » 12 Aug 2005 21:54 pm

skala :
moje Gibiceps boli v tomto smere ako odtrhnuté z retaze ked sa naučili chodiť na vločky , a som rád že ich už nemám,,, Ancistrusy sú v pohode
Naposledy upravil luBBo dňa 24 Aug 2005 20:41 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Re: divne prisavniky

Odoslaťod Dusana » 19 Aug 2005 20:21 pm

ancistrus je jedna z najmierumilovnejsich ryb voci inym druhom.

no tak nas prisavnik nahana vsetky ryby po akvariu, aj guramy aj mecune vacsie od neho, iba na botie si netrufa :D
Obrázok používateľa
Dusana
 
Príspevky: 113
Obrázky: 6
Založený: 10 Jan 2005 16:15 pm
Bydlisko: Martin

Re: divne prisavniky

Odoslaťod marcelko007 » 19 Aug 2005 21:47 pm

Moj prisavnik sa musi nazrat prvy a preto je schopny spravit vsteko akurat na Labeo Frenatu si nerufa tuto rybku ako jedinu nech nazrat sa zaroven s nim. :lol:
Obrázok používateľa
marcelko007
 
Príspevky: 83
Založený: 02 Apr 2005 12:49 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: divne prisavniky

Odoslaťod Miloš » 19 Aug 2005 22:00 pm

ja som mal prisavnika a ten mi normalne stiahol zavojnatku pod kamen a tam si na nej pochutnaval mierumilovny teda moc nebol
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: divne prisavniky

Odoslaťod Peter » 23 Aug 2005 03:46 am

Ancistrusov chovam roky, su mimoriadne mierumilovni, ale su to tanky a ostatne ryby ich vecsinou respektuju (moja prisavka thajska vsak nie). Bojuju len medzi sebou. Vecsinu dna aj tak prespia kdesi schovane. Ziadny prisavnik by nedokazal chytit zavojnatku a stiahnut pod skalu. Nema na to pusu. Pravdepodobne uz bola zdochnuta. O tomto je zbytocne polemizovat a spochybnovat to. Prisavnik nedokaze nahanat ryby po akvariu, moze sa vsak po rybe ohnat. Teoreticky by mohol ryby nahanat maly prisavnik, lebo je este zvedavy a pojaseny, aj ten vsak casom zlenivie. Aje ked je to dost nepravdepodobne. Ale aj medzi rybami mozu byt odlisne jedince.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: divne prisavniky

Odoslaťod Miloš » 23 Aug 2005 10:12 am

Peter mas pravdu nema zmysel o tom polemizovat keby som to nevidel na vlastne oci tak to tu nepisem
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: divne prisavniky

Odoslaťod catfish » 23 Aug 2005 10:57 am

Miloš napísal:Peter mas pravdu nema zmysel o tom polemizovat keby som to nevidel na vlastne oci tak to tu nepisem


Omlouvám se, nic mi do toho není, ale v tomto případě by mně zajímaly podrobnosti. Ten krunýřovec byl klasický Ancistrus sp. nebo jiný druh? Byl to samec nebo samice? V jak velkém akváriu se to stalo, kolik měřil ten krunýřovec a kolik závojnatka? V jaké výšce vodního sloupce ji "ulovil" a to jestli ji na dně jen okusoval a pak pustil nebo ji za živa i sežral. Díky moc.
Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm

Re: divne prisavniky

Odoslaťod skala » 23 Aug 2005 11:57 am

Milos, rovnako ma zaujima, co to bol za druh? Dufam, ze to nebude nieco podobe ako lubbove gibicepsy
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: divne prisavniky

Odoslaťod Miloš » 23 Aug 2005 13:37 pm

skala napísal:Milos, rovnako ma zaujima, co to bol za druh? Dufam, ze to nebude nieco podobe ako lubbove gibicepsy
bol to klasicky prisavnik ktorych bezne predavaju v akvaristikach nic specialne nakoniec pred takymi 5 rokmi to bolo mozno aj viac od vtedy som ani ja nemal agresivneho jedinca :)
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: divne prisavniky

Odoslaťod catfish » 23 Aug 2005 14:15 pm

Já jsem svůj dotaz myslela naprosto vážně, to nebyla legrace. Znám případy ancistrusů "zabijáků", přirovnala bych to k výskytu sériového vraha v lidské společnosti. Vždy se jednalo o samce "zabijáka", který napadl a zabil jakéhokoliv jiného ancistruse ve stejném akváriu, ať už to byl byl samec nebo samice. Jediné řešení bylo takovou rybu odstranit z chovu.

Neznám ale jediný případ, kdy by dokázal chytit a zabít jinou rybu, která by plavala ve volném sloupci vody. Proto mě to tak zajímá.

Jakým způsobem tu rybu stáhl ke dnu? Závojnatka je dost silná ryba na to, aby ji dokázal přitlačit ke dnu jen vlastní váhou a ona si to nechala líbit a čekala na to až ji sežere.

Můžeš prosím napsat doplňující informace, na které jsem se ptala? Díky. Catfish
Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm

Re: divne prisavniky

Odoslaťod Miloš » 23 Aug 2005 14:35 pm

no tak ked plavala nad nim vo vyske asi 5cm mozno aj to je vela tak proste vystartoval, ta zavojnatka nebola zas tak velka porovnatelna velkost s tym prisavnikom, no a skor jak stihla zareagovat chvilu to vzdy trva bola pod bridlicou a stade sa uz dostat neni sranda takze ano bola to zhoda okolnosti ale ak uvazis moment prekvapenia tak to neni zas tak tazke akva bolo male 45l a pohlavie neviem
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: divne prisavniky

Odoslaťod catfish » 23 Aug 2005 14:55 pm

5 cm ode dna je dost nízko. Ale i tak, zdravá závojnatka by měla být schopna utéct. Zabil ji nebo jsi tu závojnatku stihnul vyndat z pod té břidlice?

Jinak slyšela jsem o případu, kdy se podařilo dospělému krunýřovci překvapit mladou rybu Botia. Nebylo to ale ve volném sloupci vody. "Dovolila" si mu vlézt do jeho trubky, která měla ucpaný zadní konec a mřenka neměla šanci nikam uniknout. Byla tam natěsno a z druhé strany po ní šel ten ancistrus, který si hájil své místo ke tření. Botia a Ancistrus v jednom akváriu, to nemusí dělat dobrotu.

I když jsou krunýřovci býložravci, přidávám jim každý týden pár kousků masité potravy. Jinak mají snahu okusovat ampulária a jiné plže. Pokud žerou v akváriu jen řasy a ostatní ryby jim nenechají dost zbytků jiné potravy (vločky a jiná umělá krmiva, která se dají ve dne do akvária nepočítám), nemusí jim to stačit.
Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm

Re: divne prisavniky

Odoslaťod F.E.R » 23 Aug 2005 17:09 pm

Ja som tiez kukal ked bol prisaty na este nie celkom mrtvej rybycke...
F.E.R
 
Príspevky: 6
Založený: 07 Aug 2005 17:35 pm
Bydlisko: Snina Kuku?ínova 2043

Re: divne prisavniky

Odoslaťod Miloš » 24 Aug 2005 08:19 am

nechal som ju tam som neveril ze by rozdychala zranenia a tak som volil "rychlu smrt" pred trapenim sa v akvarku myslim ze aj to je kolobeh zivota a bral som to tiez tak ze si moznio len branil skrisu a pritom si polepsil
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: divne prisavniky

Odoslaťod Silvester Valentin » 24 Aug 2005 18:56 pm

Tiez som videl dobru kilovacku u Ancistrus sp.Prisal sa na telo mecunovi ktory bol cerstvo vpusteny do nadrze velkosti tak 35-40l. Pohlavie neviem no v tej nadrzi v pokoji nazival s gupkami a mrenkami. Velkost oproti jeho "koristi" (ten mecun samec to nerozchodil) bola 1:1
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.