Atman f303 - hlucnost



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Atman f303 - hlucnost

Odoslaťod petroman » 14 Aug 2005 17:42 pm

zdravim vsetkych
pred par dnami som kupil do mojho akva filter Atman f303 za 520 sk
mam 110 l akva a nahradil som nim klasicky molitanovy filter.
podla nazorov na tejto stranke sa zdali atmany celkom vpohode a ja som nechcel na zaciatok vyvalit hned velke prachy napr. za eheim hlavne ked neskor chcem vacsie akva....
v predajni mi teda odporucili tento typ na moje akva...
po rozbaleni filtra som zistil ze okrem zarucneho listu v krabici nieje ziaden navod na pouzitie iba zopar riadkov na krabici...
hned so ho skusil zapojit a vsetko bolo ok, akurat sa mi zdalo ze prietok je prilis velky...ked som ho chcel znizit prilozenou korekciou tak na moje sklamanie nepasovala do otvoru...korekcia je mensia ako otvor a vyhadzuje ju...
to vsetko by este bolo ok to sa nejak vyriesi ale filter je dost hlucny...
niezeby som ocakaval ze ho nebude pocut ale zda sa mi ze to je moc...
som na fore cital ze to mozu sposobovat vzduchove bublinky vo filtri a ze casom to prestane ale mne sa zda ze to bzuci viac ako pred tym...uz som ho skusil aj naklanat aby bublinkz vysli...
takze moje otazky:
1. ake mate vy skusenosti s tymto filtrom?
2. netreba nieco urobit pri insatlacii (lebo v navode nic specialne nepisu...)
3. pripadne ako by sa dal ten hluk odstranit?
4. mozem vymenit cast originalneho molitanu za hustejsi s povodneho penoveho filtra?
este by som dodal ze ked som filter odlepil od skla a drzal vo vode, jeho hlucnost sa podstatne znizila akonahle somho priblizil ku sklu tak zacal vrcat...
vsetkym vopred vdaka za rady, dufam ze to neboli vyhodene peniaze :o)
Obrázok používateľa
petroman
 
Príspevky: 63
Obrázky: 15
Založený: 07 Nov 2004 15:23 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Reklama

Re: Atman f303 - hlucnost

Odoslaťod Pittler » 14 Aug 2005 21:15 pm

tiež som včera kúpil atman 3337 bez záručáku.Baumax ma poriadne vytočil!
Obrázok používateľa
Pittler
 
Príspevky: 52
Obrázky: 38
Založený: 07 Feb 2005 14:56 pm
Bydlisko: Martin

Re: Atman f303 - hlucnost

Odoslaťod king » 14 Aug 2005 23:19 pm

Pittler napísal:tiež som včera kúpil atman 3337 bez záručáku.Baumax ma poriadne vytočil!


No v dnesnej dobe ked mas na vsetko zaruku 24 mesiacov je zarucny list pokl. doklad. Uz ho distributori vobec nebelia k vyrobkom. Jedine zeby ti niekto daval zaruku vacsiu ako 24 mes vtedy potrebujes zarucny list.
king
 
Príspevky: 72
Obrázky: 4
Založený: 31 Júl 2004 21:09 pm

Re: Atman f303 - hlucnost

Odoslaťod Pittler » 15 Aug 2005 09:43 am

Sorry!Nemal som namysli záručák,ale návod na obsluhu.To môže byť pre obchodníka aj 100000 pokuta.
Obrázok používateľa
Pittler
 
Príspevky: 52
Obrázky: 38
Založený: 07 Feb 2005 14:56 pm
Bydlisko: Martin

Re: Atman f303 - hlucnost

Odoslaťod Kulko » 15 Aug 2005 19:16 pm

Atman je SHIT.
Kulko
 
Príspevky: 83
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2005 18:49 pm
Bydlisko: IŽA

Re: Atman f303 - hlucnost

Odoslaťod hurri » 15 Aug 2005 21:43 pm

Kulko napísal:Atman je SHIT.


tak ktore su dobre? eheim a fluval alebo nejake ine? ja viem, ze najlepsi by asi bol prekvapkavany biofilter vlastnej vyroby ale na to ja nemam tolko moznosti a priestoru. zislo by sa mi riesenie "cohosi komfortneho", spolahliveho, vykonneho a ticheho. na cene a velkosti az tak nezalezi (no dobre velkost aj hej, ale ked je to skladne tak to az tak neva a samozrejme limit je dany velkostou skrinky 50x50x60 dlzka,hlbka,vyska). co je vobec dobre a vhodne si vsimat pred kupou filtra (ake parametre?) napr. ked mam sladkovodne akvarko o objeme 460l a je doporucene obsah prefiltrovat za 1h tak potrebujem silnejsie cerpadlo, kedze filter bude pod akvarkom...
hurri
 
Príspevky: 29
Založený: 11 Aug 2005 22:20 pm
Bydlisko: Bratislava/Nitra

Re: Atman f303 - hlucnost

Odoslaťod Patrox » 16 Aug 2005 06:06 am

Na fóre je toho hafo :wink: stačí trochu hladať ( je tu taká funkcia "Hľadať" :idea: ) Inak keď pôjdeš do eheim, fluval tak by si nemal mať problém, ale marphy je marphy :wink:
Obrázok používateľa
Patrox
 
Príspevky: 288
Obrázky: 50
Založený: 07 Feb 2005 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Atman f303 - hlucnost

Odoslaťod Pittler » 16 Aug 2005 14:27 pm

hurri,prečo si to myslíš?
Obrázok používateľa
Pittler
 
Príspevky: 52
Obrázky: 38
Založený: 07 Feb 2005 14:56 pm
Bydlisko: Martin

Re: Atman f303 - hlucnost

Odoslaťod hurri » 16 Aug 2005 18:30 pm

Pittler napísal:hurri,prečo si to myslíš?


co mas konkretne na mysli?

to Patrox - ja viem, ale prave to je ten problem - je tu toho o filtroch popisane hafo ale vacsina nie je az tak podstatna. zatial si robim len prehlad :wink:
hurri
 
Príspevky: 29
Založený: 11 Aug 2005 22:20 pm
Bydlisko: Bratislava/Nitra

Re: Atman f303 - hlucnost

Odoslaťod Kulko » 16 Aug 2005 21:26 pm

hurri napísal:... mam sladkovodne akvarko o objeme 460l a je doporucene obsah prefiltrovat za 1h tak potrebujem silnejsie cerpadlo, kedze filter bude pod akvarkom...

tu by som dal Powerclear 2500 s cerpadlom Eheiem. Pozri si tému "Biofilter trochu inak".
Kulko
 
Príspevky: 83
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2005 18:49 pm
Bydlisko: IŽA

Re: Atman f303 - hlucnost

Odoslaťod _daRK » 17 Aug 2005 09:30 am

Ja som mal tiez Atman a bolo na nom napisane Ultra quiet a musel som ho dat do akva, co mam v praci, lebo som nemohol pri Atmane spat. Myslim, ze ak zalezi velmi na hlucnosti, treba sa pozriet po filtroch Fluvach a Eheim. Sam mam Eheim v miestnosti, kde spim a neni ho skoro vobec pocut.
_daRK
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 11 Jan 2005 11:10 am
Bydlisko: Zilina

Re: Atman f303 - hlucnost

Odoslaťod petroman » 23 Aug 2005 18:58 pm

no zial ten filter je stale hlucny... :evil:
ten hluk mi pripada ako keby vrtulka vo vnutri do niecoho narazala ale ked som ho rozobral tak som nic nenasiel...
no asi ostava skusit reklamaciu....
ale atman uz u mna skoncil :x
Obrázok používateľa
petroman
 
Príspevky: 63
Obrázky: 15
Založený: 07 Nov 2004 15:23 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Atman f303 - hlucnost

Odoslaťod mikro » 26 Sep 2005 15:33 pm

Ahoj ja mam AT-800F. Je pravda ze je trosku hlucnejsi, oproti treba SHARKU-2 je to teda o dost rozdil. Mam ho jako filtr u zelv, takze oni delaj vetsi bordel. Zelvy sou u televize, mam jeste ve tsene 3 akvaria takze s bublanim to splyne a neni to tak vyrazne. Ale ted uz bych asi priplatil 8)
mikro
 
Príspevky: 38
Obrázky: 8
Založený: 26 Sep 2005 15:20 pm
Bydlisko: Milevsko ČR

Re: Atman f303 - hlucnost

Odoslaťod pierro » 06 Okt 2005 21:31 pm

moj uplne prvy filter bol Atman (vnutorny, do 50l ..presne oznacenie neviem). po cca 2 mesiacoch sa objavila hlucnost. poriadne som ho precistil, ale nepomohlo. tak som ho isiel vratit. vymenili mi ho za rovnaky typ. tento mi vydrzal nieco cez rok a este stale ho bezproblemovo pouziva moja babenka, ktoru som tiez medzicasom "dokopal" k akvaristike.
what's the moral of this story? :
1. netreba po prvom nepodarku zatratit celu znacku aj s krajinou povodu, treba len uplatnit svoje prava zakaznika
2. kazdy sa sem-tam "kopne" a je jedno, ci je to EHEIM alebo Atman - nepodarky sa proste vyskytuju.
Obrázok používateľa
pierro
 
Príspevky: 147
Obrázky: 4
Založený: 08 Aug 2005 17:10 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Atman f303 - hlucnost

Odoslaťod xitanaf » 07 Okt 2005 15:34 pm

Atman je známy tým, že je lacný, má obrovský prietok filtrom ale k danému prietokú (výkonu) nedostatočnú velkosť filtračného materiálu!
Zvlášť to platí pre ich vnútorné filtre
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: Atman f303 - hlucnost

Odoslaťod petroman » 08 Okt 2005 17:39 pm

Vdaka vsetkym za odpovede. :wink:
Ten filter je stale hlucny....aj ked asi na 5 dni sa umudril ale po vycisteni sa to znovu opakuje....

pierro: mas pravdu asi bolo tvrde odsudit celu znacku ATMAN, ano asi bude jedine riesenie uplatnit reklamaciu....
ale ked aj tebe 1. filter tejto znacky odisiel asi tam nebude vsetko ok....

xitanaf: je mozne napriklad vlozit ten filter do kocky z molitanu na zvzcsenie objemu filtracnej hmoty?
Obrázok používateľa
petroman
 
Príspevky: 63
Obrázky: 15
Založený: 07 Nov 2004 15:23 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Atman f303 - hlucnost

Odoslaťod xitanaf » 08 Okt 2005 21:56 pm

petroman napísal:Vdaka vsetkym za odpovede. :wink:
Ten filter je stale hlucny....aj ked asi na 5 dni sa umudril ale po vycisteni sa to znovu opakuje....

pierro: mas pravdu asi bolo tvrde odsudit celu znacku ATMAN, ano asi bude jedine riesenie uplatnit reklamaciu....
ale ked aj tebe 1. filter tejto znacky odisiel asi tam nebude vsetko ok....

xitanaf: je mozne napriklad vlozit ten filter do kocky z molitanu na zvzcsenie objemu filtracnej hmoty?


Ak sa to dá alebo to nejak vymyslíš je to maximálne vhodné
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.