krmenie cyklopou



Všetko okolo akvarijných rýb

krmenie cyklopou

Odoslaťod majky » 18 Aug 2005 10:45 am

ahoj zauimalo by ma cim sa zivia cyklopy rad by som ich choval doma len neviem co papaju tie blchy.a v akej velkej nadrzi ich treba mat.dik
Obrázok používateľa
majky
 
Príspevky: 282
Obrázky: 41
Založený: 05 Mar 2005 21:38 pm
Bydlisko: Valaliky

Reklama

Re: krmenie cyklopou

Odoslaťod Pavuk » 18 Aug 2005 16:32 pm

Cyklopy neviem ,ale dafnie som kedysi choval na zahrade.Drzal som ich asi v 100l plastovej prepravke na zahrade.Nasadu dafnii som ziskal z prirodneho zdroja.Odobral som podu kde sa nachadzali dafnie a vysipal to do nadrze.Raz za tyzden som ich prikrmoval 1 kockou drozdia.Na chov mozes pouzit staru vanu alebo sud.Pocas zimnych mesiacov som vodu vypustil ana jar znova napustil.Nemusel som pridat ani nasadu.
Obrázok používateľa
Pavuk
 
Príspevky: 65
Obrázky: 22
Založený: 31 Júl 2005 11:28 am
Bydlisko: Kosice

Re: krmenie cyklopou

Odoslaťod majky » 18 Aug 2005 16:36 pm

no ja som v bloku tak asi vanu nepouzijem ale akva by mohlo stacit.cize len drozdie a nejake riasy asi stacia ze?a na balkon?alebo sa mnozia lepsie ked maju izbovu teplotu?respektive pri akej teplote sa budu najlepsie mnozit?dik
Obrázok používateľa
majky
 
Príspevky: 282
Obrázky: 41
Založený: 05 Mar 2005 21:38 pm
Bydlisko: Valaliky

Re: krmenie cyklopou

Odoslaťod Pavuk » 18 Aug 2005 17:58 pm

Miesto akva pouzi radsej vedro alebo oblep akva papierom, aby sa ti neprehriala voda.Teplota staci vonkajsia. Ak si nahodou z Tahanoviec, tak ti viem odporucit miesto vyskytu planktonu.
Obrázok používateľa
Pavuk
 
Príspevky: 65
Obrázky: 22
Založený: 31 Júl 2005 11:28 am
Bydlisko: Kosice

Re: krmenie cyklopou

Odoslaťod maxim » 18 Aug 2005 19:59 pm

Na krmenie mozes pouzit riasy,drozdie,konsky hnoj,zvieraciu krv alebo par kvapiek mocovky.Neznie to labuznicky,ale funguje to.Ja som pouzival hlavne konsky hnoj a o zivu potravu som mal postarane cele leto bez väcsej namahy.
Obrázok používateľa
maxim
 
Príspevky: 36
Obrázky: 4
Založený: 08 Júl 2005 20:22 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: krmenie cyklopou

Odoslaťod majky » 18 Aug 2005 20:40 pm

konsky hnoj no jazdiaren je blizko tak neni problem len ake mnozstvo na kolko litrov vody?dik
Obrázok používateľa
majky
 
Príspevky: 282
Obrázky: 41
Založený: 05 Mar 2005 21:38 pm
Bydlisko: Valaliky

Re: krmenie cyklopou

Odoslaťod maxim » 18 Aug 2005 21:02 pm

.Ja som daval za hrst hnoja na 200l vanu.Ked som skoro vsetko pochytal a zdalo sa mi,ze planktonu nepribuda prihodil som dalsiu.Musis sa s tym trochu pohrat.Zo zaciatku skus len trosku a uvidis ci bude pribudat.
Obrázok používateľa
maxim
 
Príspevky: 36
Obrázky: 4
Založený: 08 Júl 2005 20:22 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: krmenie cyklopou

Odoslaťod julidochromis » 19 Aug 2005 06:55 am

hosi, to je velmi zaujimava tema. mal by som 2 otazky:
- nie je neskoro na produkciu cyklopov (myslim, nez sa to cele rozbehne, par dni to potrva aby sa dalo nieco chytat...)?
- ako hodnotite efektivnost (nie financnu) - pavuk pise, ze mal 100l, maxim 200 l, co sa z toho dalo vykrmit?

ja som skusal tento rok komare a mam zlu skusenost, pretoze po vyloveni sa uz nove nasady neobjavili (nechal som odstat vodu, hodil do nej trochu org. odpadu, komare prisli same, po vyloveni sa im uz povodna voda "nepacila") - prislo mi to ako velmi malo efektivne (krmil som s tym gupky a mecune ktore skusam trochu slachtit, ale bolo to iba slabe prilepsenie - 100l sud vyprodukoval prilepsenie na 2-3x a musi sa to skrmit prakticky 2-3 dni po sebe, inak by sme mali doma veselo (mrazit som nechcel). moj zamer bol moct im to pridat "pravidelnejsie" a pocas dlhsieho obdobia (fajn by bolo napr. 1x tyzdenne pocas aspon 2-3 mesiacov)
julidochromis
 
Príspevky: 12
Obrázky: 1
Založený: 21 Jún 2005 05:52 am
Bydlisko: Bratislava

Re: krmenie cyklopou

Odoslaťod majky » 19 Aug 2005 07:49 am

ja koli tomu ze ked mas male rybky tak cyklop je dost drobny a preto vhodny pre poter neni neskoro ved ich v prirode najdes cely rok.len ja ich chcem mat doma.a este som sa chcel opitat ci sa potom lovia ako artemia ze zasvietim baterkou na jedno miesto, a oni sa tam nahrnu?
Naposledy upravil majky dňa 17 Sep 2005 21:30 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
majky
 
Príspevky: 282
Obrázky: 41
Založený: 05 Mar 2005 21:38 pm
Bydlisko: Valaliky

Re: krmenie cyklopou

Odoslaťod maxim » 19 Aug 2005 19:49 pm

Na cyklop podla mna este nie je neskoro.Sud ma jednu nevyhodu a to,ze je zbytocne hlboky.Vyska vodneho stlpca staci cca 30cm a cim vacsia plocha tym lepsie.Voda sa lepsie prehreje a tym padom je vyssia produkcia planktonu.
Co sa tyka efektivnosti,tak ja som bol spokojny.V pohode to uzivilo cele 300l spolocenske, dost prerybnene akva. Tak krasne urastene skalare sa mi dovtedy nepodarilo vychovat.A este som musel mrazit,lebo ryby nestihali.
Naposledy upravil maxim dňa 19 Aug 2005 21:02 pm, celkovo upravené 3 krát.
Obrázok používateľa
maxim
 
Príspevky: 36
Obrázky: 4
Založený: 08 Júl 2005 20:22 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: krmenie cyklopou

Odoslaťod julidochromis » 19 Aug 2005 20:19 pm

Vdaka maxim, to znie optimisticky. Skusim nieco zariadit cez vikend.
Nepoznate niekto vhodny zdroj v okoli Senca, BA na plankton? dik
julidochromis
 
Príspevky: 12
Obrázky: 1
Založený: 21 Jún 2005 05:52 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.