Fosfor vo vode



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Fosfor vo vode

Odoslaťod Ivans » 01 Jún 2005 12:14 pm

Kyselina sirova je razantnejsia a drzi dlhsie, ale ta 32% HCL je mooooc silna!!!! naried na 7....
A co sa tyka tej rychlosti poklesu PH prostrednictvom CO2... sak som ti pisal ze je to nestabilne a dlhe..... asi si tomu riadne vytal, rychlost bubliniek by mala byt 1 za sekundu....... a nie co to da, potom odpalis ryby.
ak by si mal dig PH meter urcite by si nameral ine hodnoty ako u rataja.

PH sa ti nevratilo na povodnu hodnotu ale na nizsiu a tak isto aj UT ti muselo klesnut.

takze clupni este raz ale nie 32% a tolko ml!!!!!!
re RAV>
A co sa tyka mnozstva pri vymeny vody, to individualne a ked raz niekomu tecie 7,8 a potrebuje 6,8 hold vodu treba upravovat...
Obrázok používateľa
Ivans
 
Príspevky: 110
Obrázky: 18
Založený: 26 Jan 2004 14:41 pm
Bydlisko: ZVOLEN

Reklama

Re: Fosfor vo vode

Odoslaťod Raviolka » 01 Jún 2005 12:33 pm

Ivans napísal:takze clupni este raz ale nie 32% a tolko ml!!!!!!
Ty si nedáš pokoj! :mrgreen:
Ivans napísal:re RAV>
A co sa tyka mnozstva pri vymeny vody, to individualne a ked raz niekomu tecie 7,8 a potrebuje 6,8 hold vodu treba upravovat...
Ano, je samozřejmě lepší vodu upravit, pokud by změna pH měla být větší než několik málo desetin (i když si nemyslím, že k tomu dojde). Pak je samozřejmě nejlepší nechat vodu několik hodin probublávat CO2, případně použít rašelinu... Do takhle dobře pufrované vody pumpovat kyselinu, potažmo chloridové anionty, nemá smysl. Za ten efekt na pár hodin to opravdu nestojí za to :idea:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Fosfor vo vode

Odoslaťod luBBo » 24 Jún 2005 22:38 pm

ja ti odporúčam pridať kys. fosforečnú , ja ju používam na zníženie pH a rastliny reagujú okamžite zdvihnutím listov hore a rýchlejšie mi rastú,,, ak máš riasy tak by som prestal s hnojivami ,,, ja osobne pridávanie CO2 do akva s rybami neuznávam
Naposledy upravil luBBo dňa 26 Jún 2005 15:09 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Re: Fosfor vo vode

Odoslaťod Kubo » 26 Jún 2005 08:59 am

luBBo napísal:ja ti odporúčam pridať kys. fosforečnú , ja ju používam na zníženie pH a rastliny reagujú okamžite zdvihnutím listov hore a rýchlejšie mi rastú,,, ak máš riasy tak by som prestal s hnojivami ,,, ja osobne pridávanie CO2 neuznávam
Lubbo mas v akva obycajne rastliny ktore co2 ani velmi nepotrebuju kup si vela inych druhov a zistis ze co2 musis pridavat inak ti rastliny nevyrastu.Myslim ze tam mas ceretophylum demersum a o tu rastlinku sa ani netreba starat lebo je to burinka a potom tam vidim kryptokoriny sa mi zda aspon to tak vyzera a tie tiez nepoterbuju velku starostlivost. :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Fosfor vo vode

Odoslaťod luBBo » 26 Jún 2005 16:59 pm

Kubo:
v rohoch sú Vallisneria spiralis a Vallisneria americana (gigantea) , dalej anubias , microsorum , echinodorus parviflorus , cabomba , Pistia stratiotes , cryptocoryne , ceratophylum . :wink:
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Re: Fosfor vo vode

Odoslaťod Kubo » 01 Júl 2005 08:39 am

luBBo napísal:Kubo:
v rohoch sú Vallisneria spiralis a Vallisneria americana (gigantea) , dalej anubias , microsorum , echinodorus parviflorus , cabomba , Pistia stratiotes , cryptocoryne , ceratophylum . :wink:

No to su vsetko rastlinky ktore nemusia mat velku starostlivost daj si tam napriklad alternantheru splendidu,hygrophilu diformis,microsorium umbrosum a ludwigiu repens submers (samozrejme su aj ovela narocnejsie rastliny ale tie som ti dal ako priklad )a potom sa mi ozvy kamarade ze ako ale na tu hygrophilu by som bol najviac zvedavy a ked ti tieto rastliny budu rast tak ako maju tak mas pravdu ze mas zacarovane akva ktore nepotrebuje ziadne hnojenie ani Co2 :lol: :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Fosfor vo vode

Odoslaťod Kubo » 04 Júl 2005 08:33 am

U mna sa nedostatok foforu prejavuje tak ze ked hnojim Brutusom + Ferro Aktiv + Co2 aj tak rastliny su vyblednute a maju take spadnutejsie listy nejdu pekne za svetlom.A ked pridam fosfor behom jedneho dna sa daju dokopy a rastu ako blaznive. :wink: :D
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Fosfor vo vode

Odoslaťod Dragon » 19 Aug 2005 23:17 pm

Raviolka napísal:Zároveň ale tyto druhy potřebují dost světla (a konkrétně u Vallisnerií je známé, že při nedostatečném osvětlení se jim odtrhávají listy ode dna)...


Jeden ujko, co ma doma v takom brutalne starom akvarku Vallisnerie a chova tam najmä gupky, nema v nom skoro vobec svetlo.. Zapne ho len vtedy, ked sa nan niekto pozera, ako napriklad mne ked som k nemu prisiel.. Cize ma tam dost tma a tieto rastlinky mu tam rastu ako zerave... Dokonca ich musi kazdy mesiac preriedit, lebo by tam nebolo vidiet.. Minule mi ich zopar dal, no a tak ma napdalo, ci im mam davat dostatok svetla, kedze su zvyknute skoro na tmu... Nebude im to vadit :?: No a este jedna taka vec. Nemeni moc vodu, mozno raz za pol roka, takze tam ma dost spiny 8) No ale tym Vallisneriam ako som hovoril sa dariiiiii.... Tak co s tym svetlom?
Obrázok používateľa
Dragon
 
Príspevky: 87
Založený: 06 Aug 2005 12:52 pm
Bydlisko: Hlohovec/Bratislava

Re: Fosfor vo vode

Odoslaťod Ceco » 22 Aug 2005 11:48 am

Dragon, len tak pre zaujimavost:
Obrázok
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Fosfor vo vode

Odoslaťod Kubo » 22 Aug 2005 12:49 pm

Podla mna musel mat akva aspon na slnku alebo ho zapinal aspon k veceru. :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.