Zraneny samcek dania



Všetko okolo akvarijných rýb

Zraneny samcek dania

Odoslaťod Astrid » 30 Jún 2003 22:44 pm

No takze ako skala predpokladal, urobila som zopar fotiek toho mojho "choreho" dania. Toto co ma na hlave som si vsimla dnes rano po ich burlivej nahanacke- dania sa asi treli. Je dost mozne, ze sa mu to stalo tak, ze sa o nieco silno buchol. Inak je dost culy, plava normalne. Ked sa mu na to pozriem blizsie, vidiet, ze tam ma zoskretu kozu. A vidiet mu tam... asi vnutornosti- take dve cervene gulicky. Cudujem sa, ze este zije. Ved uvidim, co bude zajtra.
Obrázok
Naposledy upravil Astrid dňa 03 Júl 2003 19:33 pm, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Reklama

Re: Zraneny samcek dania

Odoslaťod barky » 01 Júl 2003 09:56 am

Dania su velmi odolne ryby a to co je na fotkach je naozaj asi dosledok zranenia po naraze do skla. Ale ako som napisal dania su fakt odolne, takze ak normalne zerie, plava tak by to nemal byt problem. Ja ked som ich choval, tak sa mi raz stalo, ze samicka plna ikier mi vyskocila na parkety z 1,5 metrovej vysky, neviem kolko tam bola ale ked som prisiel do izby a dal som ju naspat do trecieho akvaria, tak bola v pohode a na druhy den sa normalne vytreli.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Zraneny samcek dania

Odoslaťod canart » 01 Júl 2003 10:36 am

To prezije, ma pravdepodobne poskodene skrely a vidno mu ziabre. To sa zahoji, ako pise barky, dania su skutocne velmi odolne.
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Zraneny samcek dania

Odoslaťod Astrid » 03 Júl 2003 19:35 pm

No mali ste pravdu. Danio sa zotavuje, dorasta mu koza pri oku a uz to nema take krvave. Uz aj imponuje ostatnym samcom v "boji" o samicky. :)
Urcite sa coskoro uplne zotavi.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.