trestate svoje rybicky???



Všetko okolo akvarijných rýb

trestate svoje rybicky???

Odoslaťod sepak » 22 Aug 2005 00:11 am

chcel by som aby ste tuto temu brali skor humorne, mozno ze sa pri tom aj niekto nasmeje :P
takze otazka je asi jasna uz z nazvu temy. tak trestate nejako svoje rybicky?
ja mam v akva zavojnatku a guramu (ostatne teraz nie su podstatne), sice nie je to najvhodnejsia kombinacia ale celkom si padli do oka. nazivaju spolu uz vyse roka celkom zmierlivo az nedavno sa ich spolunazivanie zhorsilo :) gurama zacala zavojnatku stale nahanat a okusovala jej trosku chvost. tak ma nazlostila a premiestnil som ju na samotku asi na 2 tyzdne. a cuduj sa svetu, pomohlo to. opat su uz kamosky a ziju si celkom harmonicky zivot :P
tak by ma zaujimalo ake mate skusenosti a zazitky vy. lovu zdar 8)
sepak
 
Príspevky: 27
Obrázky: 10
Založený: 25 Júl 2005 22:57 pm
Bydlisko: Bardejov

Reklama

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod nikkka » 22 Aug 2005 11:08 am

ja mam v akvariu 2 skalare (zlaty - ten je mensi, este je mlady. A druhy je mramorovy - pravdepodobne uz dospely). Takze ten vacsi mramorovy vzdy zahanal zlateho za filter. Rozmyslala som ze ho nejako "potrestam" , ale nevedela som ako. Ale ukazalo sa ze zlaty skalarik toho mramoroveho vcera "potrestal" sam tak, ze ho zbil tak, ze lezal na dne asi 30 sekund, ale dychal, vsetko bolo OK, az na to , ze bol asi vycerpany alebo co. A zlaty skalar nad nim plaval akoby nanho daval pozor, ci sa nepohne. Potom uz bolo vsetko v pohode a uz sa nebiju (zatial)
nikkka
 
Príspevky: 3
Obrázky: 1
Založený: 13 Jún 2005 14:42 pm
Bydlisko: Povazska Bystrica

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod hurri » 22 Aug 2005 15:57 pm

nikkka - ake velke mas to akvarko so skalarmi? ci nahodou neni male a biju sa koli teritoriu? hmm...so skalarmi nemam takmer ziadne skusenosti, pretoze idealne im vyhovuju vysoke akvaria, co zase mne nevyhovuje. mama si vzdy myslela, ze trestam rybky ked im dam obcas hladovku, ale ja si myslim, ze im to skor prospieva. samozrejme vsetko s mierou :wink:
hurri
 
Príspevky: 29
Založený: 11 Aug 2005 22:20 pm
Bydlisko: Bratislava/Nitra

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod nikkka » 22 Aug 2005 18:47 pm

hurri - akva ma 98 l.
nikkka
 
Príspevky: 3
Obrázky: 1
Založený: 13 Jún 2005 14:42 pm
Bydlisko: Povazska Bystrica

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod cherrye » 22 Aug 2005 19:09 pm

Ja som potrestala mojho samca ostrieza podobne ako sepak. Stale nahanal samicu az prestala prijimat potravu a tak som ho prelozila do 12l akva, kt. som mu dala tesne pred 50l akva so samicou :D . Chudak musel jej dobre zavidiet, ked som ho prelozila spat ani sa jej nedotkol. :wink: :P
cherrye
 
Príspevky: 36
Založený: 24 Feb 2005 23:31 pm
Bydlisko: Špa?ince

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod F.E.R » 22 Aug 2005 19:46 pm

Ja som to takto vyriesil: mal som bitkara ktory bil vsetky ryby do okola, tak som kupil takeho isteho samca ale troska vacsieho a ten mu poriadne rozbil hubu a od tej chvile je v akva klud, ten vacsi je asi rozumnejsi v spolunazivaniu. Riadi to tam ale vsetky rybky maju cele plutvicky
F.E.R
 
Príspevky: 6
Založený: 07 Aug 2005 17:35 pm
Bydlisko: Snina Kuku?ínova 2043

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod jacik » 22 Aug 2005 19:46 pm

cherrye napísal:Chudak musel jej dobre zavidiet, ked som ho prelozila spat ani sa jej nedotkol. :wink: :P

myslim ze ryby nieco take ako zavist nepoznaju. podla mna po navrateni spat respektoval to, ze v novom teritoriu bol novy a ta samica bola domaca.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod emkac » 22 Aug 2005 21:35 pm

Myslim ze rozumova uroven akvariovych rybiciek je na takej urovni, ze akekolvek tresty a branie si z nich ponauceni nemaju ziadny vyznam.
Ak sa akoze "trest podari", je to nahoda alebo to ma ine vysvetlenie (vid Jacikov prispevok).
Ale ako humorna otazka je to dobre. :-)

emkac
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod Peter » 23 Aug 2005 03:09 am

Ja som kedysi davno odhanal samca guramy od samicky palickou, pretoze ju tyral. Casom sa u neho vytvoril reflex: ked zbadal palicku dekoval sa. Palicka problem so samickou nevyriesila, az vecsie akvarium.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod Igypop » 23 Aug 2005 09:59 am

emkac napísal:Myslim ze rozumova uroven akvariovych rybiciek je na takej urovni, ze akekolvek tresty a branie si z nich ponauceni nemaju ziadny vyznam.
Ak sa akoze "trest podari", je to nahoda alebo to ma ine vysvetlenie (vid Jacikov prispevok).
Ale ako humorna otazka je to dobre. :-)

emkac


Nooo, podľa čoho tak usudzuješ :?: Poznám totiž kopec ľudí, ktorí niesú schopní sa poučiť z trestov ani vlastných chýb, sú na tom teda "rozumovo" horšie ako ryby :?: :lol:
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod skala » 23 Aug 2005 12:01 pm

emkac, ano inteligencia ryb je nizsia, ale rozdiely su velke. celkovo nemozem suhlasit s tebou. minimalne cela celad Cichlidae sa sprava inak. vobec by som tuto otazku nebral neseriozne.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod Kubo » 24 Aug 2005 10:33 am

Ja som choval akary teraz uz ich ma niekto iny.V jeden den samec tak dobil samicku ze som ho musel dat prec lenze ked som ho dal prec a vratil som ho spet po tyzdni samicka dobila samca takze si myslim ze tresty su onicom a nepomozu skoro vobec.Potom sa mi ten parik bil asi 2mesiace v kuse a az potom sa dal dokopy.Teraz mam to iste v 340tke mam tam 8 sklarov viete si to predstavi 4pariky ktore maju vlastne teritoria.Ked idu nakladat ikry tak sa biju ako blaznive.Minule sa mi vytierali 3 pariky naraz takze v akvariu bol nenormalny bordel budem to musiet asi vyriesit tak ze dam aspon jeden parik do druheho akva aby ich bolo menej a potom uvidime ked vyrastu na velke hebeda ze co sa bude diat asi budem musiet premiestnit este jeden par.Takze si myslim ze rybam netreba davat ziadne tersty je to zakon prirody ktory netreba narusat zbytocne raz sa pobiju a potom su kludny . :wink: :D
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod emkac » 24 Aug 2005 22:31 pm

skala napísal:emkac, ano inteligencia ryb je nizsia, ale rozdiely su velke. celkovo nemozem suhlasit s tebou. minimalne cela celad Cichlidae sa sprava inak. vobec by som tuto otazku nebral neseriozne.


Uplnu pravdu asi nevie nikto. Ale logicky z velkosti mozgu ryby nemozu byt inteligentne tvory. Ale pravdu mozes mat v tom, ze zakon akcie a reakcie by poznat mali. Ale....
Ale trest musi nasledovat HNED po cine. A to je defacto nemozne. Aj pes sa ma potrestat okamzite, inac nevie, za co je potrestany. A porovnavat inteligenciu psa a ryby asi nemusime.
Moja nazor je, ze rybky su schopne reagovat na jednoduche reakcie ihned po nejakom ukone. Napr. ak vznikne bitka, zabucha sa na sklo. A toto si zapamataju. Ale pochybujem, ze aj ked im buchanie bude vadit, prestanu sa kvoli tomu bit.

Igypop napísal:Nooo, podľa čoho tak usudzuješ :?: Poznám totiž kopec ľudí, ktorí niesú schopní sa poučiť z trestov ani vlastných chýb, sú na tom teda "rozumovo" horšie ako ryby :?: :lol:


Nebral by som to s humorom. Ak sa niekto nepouci z trestu, zvycajne
a) dana cinnost mu sposobuje viac potesenia ako je trest, takze mu to nevadi
b) je chory, a cinnost vykonava, lebo "musi" - napr. psychopati
c) ano, ti ludia su blbi. Nie sice ako ryby, ale v danej oblasti (pochopenie) su naozaj blbi.
Ale myslim ze c) je zastupene medzi ludmi v malej miere.

Uf, tolko zvastu sa mi uz dlho nepodarilo napisat. :-)

emkac
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod skala » 25 Aug 2005 15:28 pm

logika velkosti mozgu - uff to je riadne krivanie. obavam sa, ze inteligencia a najma u zvierat a osobitne u ryb ani zdaleka nie je vecou iba mozgu. a pozor logika hovori o tom, ze je vsetko logicke, co nie je s niecim v spore. a spor nevidim.

to co nazyvas fyzikalno chemickymi terminmi je reflex v etologii. Trest moze byt po cine. Okrem toho, ryby vnimaju vlnenie. Neviem preco by nemohli vnimat nasu zlu naladu. Ja to neviem! Ale nepokladam to za nemozne.

Hovoris pes. Preco sa hovori, aky pan, taky pes? Odkial to ten pes nakukal ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod slovanista21 » 05 Nov 2005 03:51 am

ja som mal pseudotropheus nejaky velky zlty nespomeniem si na nazov
bol to masochista lebo vsetky (asi 20) rybky zozral a potom chudak bol v akvariu bez rastlin len s kvetinacom (76l akva) 2 roky takze sa nudil a kedze tam bol sam tak sme nanho sem tam zabudli so zradlom a keby tam bolo viac ryb tak by sme na ne nezabudali (teda sestra lebo tu rybu chcela tak nech ju ma)
takze sa potrestal sam tipek nudil sa a bol hladny
Obrázok používateľa
slovanista21
 
Príspevky: 82
Obrázky: 14
Založený: 12 Apr 2005 17:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod ExtremeSin » 06 Nov 2005 23:01 pm

samozrejme ze ich trestam pravidelne ich bijem ... Vlezem im do akvarka s boxerom v ruke a malym paralyzatorom a idem im ukazat co proto . a nevadi ze paralyzator tam da niekolko 1000V iba sa trochu aj ja zatrepem ale hlavne ze ryby to boli vac ... pak do akvarka hadzem granaty , raz za cas vylejem tam ropu ako katastrofa sa udiala a vlnobitie nech lepsie ide Co z vody von .
ExtremeSin
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 17 Júl 2005 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod mikro » 07 Nov 2005 08:47 am

ExtremeSin napísal:samozrejme ze ich trestam pravidelne ich bijem ... Vlezem im do akvarka s boxerom v ruke a malym paralyzatorom a idem im ukazat co proto . a nevadi ze paralyzator tam da niekolko 1000V iba sa trochu aj ja zatrepem ale hlavne ze ryby to boli vac ... pak do akvarka hadzem granaty , raz za cas vylejem tam ropu ako katastrofa sa udiala a vlnobitie nech lepsie ide Co z vody von .


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Vlnobiti to maj u me obcas taky. Mam akva vedle postele aobcas si v noci kopnu do stojanu. to pak maj vlnobiti :-)))
mikro
 
Príspevky: 38
Obrázky: 8
Založený: 26 Sep 2005 15:20 pm
Bydlisko: Milevsko ČR

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod Peter » 07 Nov 2005 18:02 pm

.. ExtrSin si si pomylil temy, to malo ist do temy "najlepsia smrt" ...;-)
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod ExtremeSin » 07 Nov 2005 21:24 pm

Peter napísal:.. ExtrSin si si pomylil temy, to malo ist do temy "najlepsia smrt" ...;-)



Ne ne tema je ci tyram ryby a ja ze yo ... naj smrt ? umret na starobu :)
ExtremeSin
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 17 Júl 2005 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod bodka28 » 22 Nov 2005 18:27 pm

Ja osobne som mala take skusenosti s gupkami. Som iba zaciatocnik a nevedela som, co sa deje. Nechala som ich na pokoji, a dnes mam krasnych 5 mladych gupiek. Inak ked sa spravaju skaredo, mala hladovka im len prospeje.
Obrázok používateľa
bodka28
 
Príspevky: 23
Založený: 08 Nov 2005 18:02 pm
Bydlisko: Trnava

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod jiskra » 18 Jan 2006 18:20 pm

ja trestam ryby tak,ze jim vypustim vodu:D:D:D
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod carlo » 18 Jan 2006 18:32 pm

Ja im vypínam televízor a sem tam majú i po DVD..... :lol:
carlo
 
Príspevky: 13
Obrázky: 1
Založený: 28 Dec 2005 13:21 pm
Bydlisko: ZA

trestate svoje rybicky???

Odoslaťod Joshua » 18 Jan 2006 20:31 pm

Hladovka nic nevyriesi. Rybky su potom k sebe este agresivnejsie. Ja mam sumatranky s Mecunmi a boss Sumatraniek obhanal uplne vsetky rybky a najma Mecune boli z toho dost vyplasene. Nedavno som prikupil Labeo Bicolor a teraz je panom akvaria on. Hned prvy vecer prevetral vsetky Sumatranky a tie si uz netrufnu ani na Mecune, kt. sa ich uz vobec neboja. No cuduj sa svete, aj ta najmensia Sumtranka cca. 2,5cm prehana "byvaleho" bossa kedy sa jej zachce.
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: trestate svoje rybicky???

Odoslaťod wild » 27 Jan 2006 12:47 pm

dnes by som mal potrestat par rybiek,lebo vcera sa mi okotila gupka bez mojho vedomia a rano som ani jednu mladu nenasiel a ked som hladal ci nejaka tam predsa nebude tak som zbadal 4 male rybky,ktore ani neviem odkial su,mam tam 2 dania,ale tie to asi neboli a potom tam mam panciernikov,ktory za posledny tyzden furt behaju vedla seba po celom akvariu.Cize som zvedavy co to bude :)
Este neviem ako ich potrestam,ale sexovat bez mojho vedomia si nemozu dovolit :twisted:
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.