Teleskopka



Všetko okolo akvarijných rýb

Teleskopka

Odoslaťod tajcenova » 24 Aug 2005 08:01 am

Ludkovia kto by mi vedel poradit kde sa da kupit takato rybka?: http://www.topweb.szm.sk/img/zla-tele.jpg
Este by som sa chcela opytat ako najlepsie prepravit rybku z obchodu ak mate napr. viac ako hodinu cesty domov?
Dakujem:-)
tajcenova
 
Príspevky: 34
Obrázky: 2
Založený: 04 Júl 2005 10:15 am

Reklama

Re: Teleskopka

Odoslaťod Ceco » 24 Aug 2005 08:29 am

tajcenova napísal:Ludkovia kto by mi vedel poradit kde sa da kupit takato rybka?: http://www.topweb.szm.sk/img/zla-tele.jpg
Este by som sa chcela opytat ako najlepsie prepravit rybku z obchodu ak mate napr. viac ako hodinu cesty domov?
Dakujem:-)


Ja mam dobre skusenosti s termoboxom. Hlavne v zime je to celkom prakticke. Staci vystlat igelitom, v akvaristike ti tam naleju vodu aj s rybami a mozes ficat aj cez cele slovensko. Ja som tak napriklad v pohode prepravil dospeleho skalara zo Samorina do BB.

BTW, teleskopky sa ti pacia? Viem, kazdy ma iny vkus, ale mojmu oku nejak neladia.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Teleskopka

Odoslaťod tajcenova » 24 Aug 2005 08:34 am

Termobox?Myslis napr. nieco take v com sa prevazaju lieky?nieco ako polistirenova krabica?Niesla som nedavno rybky len v sacku a sla som domov autobusom z MT do DK a chudence moje hrozne sa bali.

Teleskopky?Zaujala ma najma tato cierna, nevidela som ju nazivo iba na obrazku ale prave tie velke kukadla sa mi pacia:-)
tajcenova
 
Príspevky: 34
Obrázky: 2
Založený: 04 Júl 2005 10:15 am

Re: Teleskopka

Odoslaťod Ceco » 24 Aug 2005 08:46 am

Mam na mysli kempingovu chladnicku. Najlepsie plastovu. Pri transporte treba zakryt kryt, ryba bude v uplnej tme kludnejsia. Ale treba dat pozor, aby sa neudusila nedostatkom kyslika.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Teleskopka

Odoslaťod tajcenova » 24 Aug 2005 08:59 am

Hm tak taku chladnicku mam, nabuduce vyskusam:-)
tajcenova
 
Príspevky: 34
Obrázky: 2
Založený: 04 Júl 2005 10:15 am

Re: Teleskopka

Odoslaťod barky » 24 Aug 2005 09:32 am

No neviem skadial si, ale ak z BA tak by si ju mohla kupit aj odo mna.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Teleskopka

Odoslaťod tajcenova » 24 Aug 2005 09:49 am

barky, nie som z BA som z DK co je cca 250 km severnejsie,ale mam par ludi v BA co by mi ju mohli trebars kupit a doniest, ak by prezila cca 5 hodinovu cestu vlakom? Myslis ze by to bolo mozne?
tajcenova
 
Príspevky: 34
Obrázky: 2
Založený: 04 Júl 2005 10:15 am

Re: Teleskopka

Odoslaťod marianna » 18 Nov 2008 19:55 pm

No ja chovám tiež túto rybku jednu,,patrí medzi závojnatky.Mám ju zo všetkých najradšj.Je to taká kludná rybka.Žiadnej rybke neublížila.Aj moji psy ju majú radi.priblíži sa ku sklu a hafani už oblizujú sklo. :lol:
Byju radi spapali
marianna
 
Príspevky: 19
Založený: 18 Nov 2008 17:06 pm
Bydlisko: Ilava

Re: Teleskopka

Odoslaťod jewelz » 02 Apr 2013 12:11 pm

Znova otváram túto tému, nechcel som zakladať novú. Takže dnes som našiel v akvárku na dne a na pár rastlinkách ikry. Pozeral som aj viacero atlasov rybičiek, niečo o rozmnožovaní teleskopiek, a myslím si že moje rybičky naštartovala nová nádrž. Zdržujú sa v blízkosti ikier, kŕmim ich krmivom pre tieto rybky vločkovým. Máte niekto skúsenosti s odchovom teleskopiek alebo závojnatiek? V múdrych knihách som sa dozvedel, že by im to malo trvať cca 3 dni kým vylezú z ikry :D takže sa nechám prekvapiť. Mám začať rybičky viac kŕmiť, prípadne im zdvihnúť teplotu? Momentálne majú 22°C, na rozmnožovanie sa odporúča 22-24°C. Ďakujem za rady!
Obrázok používateľa
jewelz
 
Príspevky: 12
Založený: 31 Mar 2013 18:25 pm
Bydlisko: Považská Bystrica


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.