Žaba v akva



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Žaba v akva

Odoslaťod jocai » 25 Aug 2005 20:39 pm

Ahojte, na túto tému som vo vyhladávači nenašiel nič a preto by som sa chcel poradiť. Kým som bol na rybách, žena kúpila do akva žabu, je taká do žlta /vyzerá ako kus mäsa/ a veľká je tak 6-7 cm. Aký je Váš názor na žabu v akva, je to vhodný živočích, nenarobí v akva nejakú škodu? Máte s tým skúsenosť.
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Reklama

Re: ŽABA V AKVA

Odoslaťod barky » 25 Aug 2005 20:42 pm

No s velkou pravdepodobnostou je to albinoticka - Xenopus laevis co dokaze dorast aj do 15 cm a ma velmi rada zive ryby... Takze s rybami zit dokaze - ale len kym ich nezozerie alebo ak su to ryby prilis velke na to aby ich zozrala.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Žaba v akva

Odoslaťod sano » 27 Aug 2005 13:15 pm

Ešte v sedemdesiatych rokoch mali Xenopusi zaujímavé využitie, testovala sa nimi gravidita žien, žabe sa pichlo trochu moči od testovanej ženy, a ak začala produkopvať vajíčka, test bol pozitívny, dnes je to samozrejme zastaralé, ináíč obávam sa že bárky má pravdu. Vhodnejšie by boli nejaké Himenochiry, aj dospelé dorastajú do veľkosti cca 5 cm a sú voči rybám mierumilovné, večer sa ozývajú pekným zvonivým krkaním. V akváriu sa aj rozmnožia, akurát potrebujú na tú dobu oddeliť, jediná nevýhoda je, že je ich málokedy dostať.
sano
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever

Re: Žaba v akva

Odoslaťod jocai » 27 Aug 2005 14:47 pm

No z vaších reakcí zisťujem, že sa asi nebude jednať o živočícha, ktorý bude mať dlhú trvácnosť v akva, teda ak sa naozaj bude správať predátorsky voči rybkácm, tak budem postavený pred voľbu ryby alebo žaba a v tom prípade by som na výsledok v jej prospech nestavil ani fň.
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Žaba v akva

Odoslaťod mirov » 19 Okt 2005 10:16 am

Ja mtie isté žaby a ryby my zatial nežorali, velké sú už 11cm. A to sú spolu už 8 mesiacov.
mirov
 
Príspevky: 30
Obrázky: 10
Založený: 19 Okt 2005 08:54 am
Bydlisko: Bratislava - Vraku?a

Re: Žaba v akva

Odoslaťod xitanaf » 19 Okt 2005 15:03 pm

mne tiež frajerka kupila žabu do akvarka. Našťastie, žaba po 2dnoch z akvarka vyskočila a do rana uschla
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: Žaba v akva

Odoslaťod jocai » 19 Okt 2005 21:48 pm

no žaba zatiaľ žije, problém s ňou som nespozoroval a už som si na ňu celkom zvykol.
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Žaba v akva

Odoslaťod jocai » 05 Mar 2006 18:53 pm

No problém sa vyskytol, na vlastné oči som dnes videl ako žaba, ktorá má mimochodom min. 15 cm dnes ukoristila Guramu. Stalo sa to tak, že po nasypaní krmiva do akva, sa ryby zhŕkli pri hladine a mľaskali. Vtedy tá hnusoba vyštartovala z rastlín zo spodu akva a schmatla jednu Guramu za hlavu a vtiahla do rastlín. Darmo som klopkal po skle, nepomohlo. Držala ju asi 2-3 min. a potom sa jej Gurama vytrhla z papule a zachránilo ju asi iba to, že ona sama má okolo 10 cm, čiže je dosť veľká. Gurame ostal na hlave taký biely šrám, po tom, čo jej žaba papuľou poškodila kožný kryt na hlave. Dúfam, že prežije. Asi budem musieť dávať väčší pozor na to, či mi nemiznú rybky. Toto som ale spozoroval po prvý krát. A pritom vyzerá tak mieromilovne, beštia jedna krvilačná.
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Žaba v akva

Odoslaťod Pštros » 05 Mar 2006 19:51 pm

vylov ju vecer, hod na koberec a rano sa budes tvarit, ako Ti je velmi luto, ze chuderka vyskocila... 8)

... a zena kupi dalsie tri... :evil:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Žaba v akva

Odoslaťod KeXo » 06 Mar 2006 09:02 am

Ja mam taku malu zabku, ta zevraj moc nedorasta. Tu mam zas problem, ze kym je takato mala, tak po nej idu zas sklare.
Obrázok používateľa
KeXo
 
Príspevky: 47
Založený: 20 Jan 2006 10:41 am
Bydlisko: Trnava

Re: Žaba v akva

Odoslaťod dracula » 06 Mar 2006 14:59 pm

pri kúpe žiab si treba dávať pozor....existujú totiž dva druhy ktoré su si zo začiatku veľmi podobné...a aj samotný predávajúci v tom majú niekedy bordel.....
1, Xenopous laevis - pazúrnatka vodná - dorasta 9-12 cm....
zo začiatku s ňou nebývajú problémy, ale časom keď dorastie si začne dovolovať na menšie rybky.....to bude pravdepodobne aj jocai-ov problem...
2, Hymenochirus boettgeri - pazúrnačka boettgerova - dorasta 3-4 cm...
su to mierumilovné žabky....pri vačších, agresívnejších rybách može nastať opačný problém ako pri predošlom druhu, ja som ich choval napr. spolu z bojovnicami...a uplne sa navzájom ignorovali...
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Žaba v akva

Odoslaťod jocai » 06 Mar 2006 18:15 pm

pri kúpe žiab si treba dávať pozor....existujú totiž dva druhy ktoré su si zo začiatku veľmi podobné...a aj samotný predávajúci v tom majú niekedy bordel.....
1, Xenopous laevis - pazúrnatka vodná - dorasta 9-12 cm....
zo začiatku s ňou nebývajú problémy, ale časom keď dorastie si začne dovolovať na menšie rybky.....to bude pravdepodobne aj jocai-ov problem...

Áno, to je ono. Dracula trafil kliniec po hlavičke.
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Žaba v akva

Odoslaťod ExtremeSin » 06 Mar 2006 19:24 pm

Servac .. Ta zaba je v pohode len poslednu dobu je ukecana ... Nastastie staci bachnut po kryte a je ticho ...
Nemam s nou ziadne problemi len raz za cas vytrhne nejaku rastlinku , ryby si nevsima dokonca ani tie ktore moze hned rozdrtit . Ak ju budes krmit hodi ti aj na mensie rybky bobek , velmi male trebarz gupky a pod to maju u nej spocitane (raz za cas som krmil).

:lol: muhehe asi pred 2mi tyzdnami vyskocila z akvarka na frajerku to bolo hororu . Ako sa moja kralovna zlakla ... este vatsi horor je tu zabu chytat ,nie zeby som bol stary prdola , ale je slyzka(sa vysmykne lahko z ruky .. zobrat ponozku a chnapnut ju )a hlavne nasrata ked jej kazim spacir po moje izbe .

Miso
ExtremeSin
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 17 Júl 2005 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Žaba v akva

Odoslaťod Zblnk » 06 Júl 2006 23:21 pm

no, co sa tyka toho krmenia, ja mam doma pazurnatku boettgerovu, krmim ju kazdy druhy den cervikmi, tak po osem kusov a v zivote nemala tendenciu nieco alebo niekoho zrat.
Obrázok používateľa
Zblnk
 
Príspevky: 6
Založený: 06 Júl 2006 16:59 pm

Re: Žaba v akva

Odoslaťod nanuska » 07 Júl 2006 09:05 am

Zblnk napísal:no, co sa tyka toho krmenia, ja mam doma pazurnatku boettgerovu, krmim ju kazdy druhy den cervikmi, tak po osem kusov a v zivote nemala tendenciu nieco alebo niekoho zrat.


::je rozdiel medzi pazurnatkou vodnou(samec 8cm, samica 15cm) a pazurnackou boettgerovou
pricom pazurnacky boettgerove dorastaju do velkosti cca 4 cm. su dost plache, preto ak ich vypustime do velkej nadrze zbadame ju len malokedy(a mozno uz ani nie, bo skape hladom) tento druh nema tendenciu sa vrhat po niecom vacsom nez su ony. naopak pazurnatka vodna sa hodi po vsetko co sa jej hybe "pred papulou" (velmi zrave).

PS:tieto zaby som chovala cca 7rokov, ale uz som skoncila. presedlala som na inych obojzivelnikov.
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Žaba v akva

Odoslaťod KeXo » 07 Júl 2006 13:49 pm

KeXo napísal:Ja mam taku malu zabku, ta zevraj moc nedorasta. Tu mam zas problem, ze kym je takato mala, tak po nej idu zas sklare.

Aj moja uz posla... asi tie skalare, furt jej nedali pokoj.
Obrázok používateľa
KeXo
 
Príspevky: 47
Založený: 20 Jan 2006 10:41 am
Bydlisko: Trnava

Re: Žaba v akva

Odoslaťod jocai » 07 Júl 2006 18:08 pm

No tej mojej sa darí skvele. V akva je najväčšia a v podstate mu šéfuje. Kto dôjde na návštevu, tak ju obdivuje. Kŕmim ju mrezenými červíkmi, ale aj tak asi pred týždňom zožrala krásneho modrého samca bojovnice. Okrem toho si dovoľuje na Gurami, to asi preto, že sú to také pomalé /bambavé/ ryby.
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Žaba v akva

Odoslaťod ExtremeSin » 07 Júl 2006 22:28 pm

no u mna neni najvacsia , ale nohy ma hrube ako keby ich posilovala :)

Celkovo ju hodnotim ako neagresivnu pokial ma plny zaludok. ryby jej kolko krat cumakuju pred frnakom a len kuka do blba a ma ich na haku .

Zasa ked citi krmenie je ako sialena .
ExtremeSin
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 17 Júl 2005 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Žaba v akva

Odoslaťod Dany Five » 07 Júl 2006 23:02 pm

v ktorej akvaristike v KE sa da zohnat ?
Obrázok používateľa
Dany Five
 
Príspevky: 133
Založený: 10 Jún 2006 13:51 pm
Bydlisko: Kosice, Terasa

Nova zabka

Odoslaťod Shoshoni » 01 Feb 2010 19:59 pm

Dobry den,
potrebovala by som malu radu. Kupili sme dnes do akva zabku Hymenochirus boettgeri. Ked sme zabku pustili do akva,ihned zaliezla a skoro stale je schovana. Navyse sme si vsimli, ze ma iba jedno oko. Hm, neviem co si mam o nej mysliet. Mohli by ste mi napisat ako sa spravaju vase zabky (ci je normalne, ze ta nasa sa iba schovava), popripade dat nejaku radu o tom, aka potrava je pre nu vhodna. Vopred dakujem za kazdu radu :)
Shoshoni
 
Príspevky: 1
Založený: 01 Feb 2010 19:39 pm

Re: Žaba v akva

Odoslaťod Barbora_ZA » 01 Feb 2010 20:21 pm

Ahoj.

Kuk sem (http://www.akva.sk/zabka-v-akvarku-t1631.html), v poslednej dobe som tam toto o boettegorkach popisali az az. :)
Barbora_ZA
 
Príspevky: 73
Obrázky: 5
Založený: 08 Okt 2009 21:26 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Žaba v akva

Odoslaťod kargen » 24 Nov 2011 19:26 pm

cavte,,ja som si kupil tuto zabku,, j to asi ten 15 centimetrovy druh,, mal som ju vo velkom 160l akvariu,, v ktorom mam tri skalare,dania malabarske,platy,a zopar guram a neoniek plus nejaky ancitrus a panciernik.. v tom akvariu bola stale zalezena v kameni,,malokedy som ju videl vonku,,a neviem co zrala,,ale pravdepodobne nic,,pretoze pri tolkych rybach sa jej nic neuslo,,dnes som ju prelovil do 72 litroveho akvaria,, kde je s rakom modrym,,ale neviem ci to bol dobry napad,,nechcem aby si na nej rak pochutnal,, asi by som ju mal dat do samostatneho akvaria,,, co myslite,
Prílohy
DSC00060.JPG
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: Žaba v akva

Odoslaťod hofi » 24 Nov 2011 19:41 pm

gallery/ryby-a2/zabka-v-kameni-a-fosilus-p41141.html
(kluud hoši ked fosilus narastie zabka pojde do ineho akva) - takto si to napísal.Myslel som,že máš v tom jasno.Ako vidím vôbec.
Tak ako som písal.Výber bez uváženia!
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Žaba v akva

Odoslaťod kargen » 24 Nov 2011 19:50 pm

no,,len keby sa na svete nestavali horsie veci :) tak zaba je vo svojom samostatnom akvariu, kym vyrastie trochu,,bude jej tam fajn, mozno jej este kupim zabiaka,,aj ked sa to rozoznat este neda :)
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Ďalšia

Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.