divne prisavniky



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: divne prisavniky

Odoslaťod catfish » 24 Aug 2005 19:31 pm

Miloš: Pokud byla živá, možná jsi ji měl dát do karantény. Ancistrus ji nedokáže tak rychle obrousit, aby jí hned způsobil smrtelné zranění, pokud ta závojnatka byla předtím zdravá. Ancistrus je býložravec. Kdyby ji ale pod zuby dostal některý z masožravých krunýřovců, pak by nemělo cenu ji zachraňovat:

http://www.aqua-global.de/Bilder/maul_l ... galaxi.jpg

F.E.R: To je normální, ancistrus funguje jako "zdravotní policie", umírající a mrtvé ryby během pár hodin ekologicky zlikviduje.

Silvester Valentin: Nebyl to A. hoplogenys? Prodávají se někdy bez označení - jen jako Ancistrus sp.

http://www.catfish.cz/popisy/loric/krunyr/hoplog.htm
Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm

Reklama

Re: divne prisavniky

Odoslaťod Peter » 27 Aug 2005 17:54 pm

V kazdom pripade, oznacovat ancistrusy vseobecne za "dravce", predatorov co lovia ryby je nezmysel. Pravdepodobne vsak nejake raritky existuju.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: divne prisavniky

Odoslaťod catfish » 27 Aug 2005 22:03 pm

Peter napísal:V kazdom pripade, oznacovat ancistrusy vseobecne za "dravce", predatorov co lovia ryby je nezmysel. Pravdepodobne vsak nejake raritky existuju.


Naprostý souhlas.

http://www.catfish.cz/ruzne/faq/q4-agr_kr.htm
Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm

Re: divne prisavniky

Odoslaťod Miloš » 28 Aug 2005 10:09 am

suhlas ale tema sa vola "divne prisavniky" teda neni o standardnom chovani moj nazor
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: divne prisavniky

Odoslaťod Meldo » 29 Aug 2005 20:41 pm

skala napísal:poranit? si sa uplne zblaznil lubo? Normalny Ancistrus neublizi ani plodiku kolizy. Este sa aj dlhodobo chovaju so zivymi dafniami. Mozno nejake vzacne, ale take urcite nechovas, uz len kvoli ich cene. spirki, ancistrus je jedna z najmierumilovnejsich ryb voci inym druhom.


musim ti protirečiť mam v akva prísavníka Ancistrus cirrhosus asi mesiac. ma mozno 5 cm. potom tam mam 2x takych zltych prisavnikov, neviem ako sa volaju. No a ked tie zlte, ktore maju 3 cm zeru tabletku z dna tak pride velky 5cm prisavnik a dobe do maleho kym neodyde.
Meldo
 
Príspevky: 7
Založený: 17 Júl 2005 00:35 am
Bydlisko: Bratislava

Re: divne prisavniky

Odoslaťod Silvester Valentin » 29 Aug 2005 20:52 pm

catfish napísal:Silvester Valentin: Nebyl to A. hoplogenys? Prodávají se někdy bez označení - jen jako Ancistrus sp.


Nezobrazia sa mi obrazky na tej stranke a neviem preco. Ostatne mi idu v puhode... :evil: No bolo to uz hodne davno a pokial si pamatam tak vyzeral veeelmi podobne ako moje fotky A.sp.
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: divne prisavniky

Odoslaťod catfish » 29 Aug 2005 21:31 pm

Nezobrazia sa mi obrazky na tej stranke a neviem preco. Ostatne mi idu v puhode... :evil: No bolo to uz hodne davno a pokial si pamatam tak vyzeral veeelmi podobne ako moje fotky A.sp.


Tady jsou ty fotky, snad budou vidět.

Obrázok
stresové zabarvení, normálně je tmavší



Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm

Re: divne prisavniky

Odoslaťod Silvester Valentin » 29 Aug 2005 22:26 pm

to catfish:hm tazko povedat.su si hodne podobne a ono to bolo fakt velmi davno.odvtedy som o takom pripade nepocul.vlastne az teraz.Je na Tvoju otazku o presnom druhu nejaky padny dovod?
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: divne prisavniky

Odoslaťod catfish » 29 Aug 2005 23:13 pm

Silvester Valentin napísal: ... Je na Tvoju otazku o presnom druhu nejaky padny dovod?


Ano. Jsou to celkem agesivní krunýřovci, kteří se často navzájem napadají. Souboje končí smrtí - samci mezi sebou navzájem, samec při tření klidně zabije samici apod. U těchto krunýřovců je to normální. Potřebují trochu jiné zacházení a podmínky pro chov než obyčejný Ancistrus sp.
Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm

Re: divne prisavniky

Odoslaťod Silvester Valentin » 30 Aug 2005 00:41 am

No ten moj pripad sa stal v 83-84.Takze ci sa jednalo presne o A.sp fakt si nespomeniem na podrobnosti stavby tela.Vtedy bol vsak v obchodoch pomerne uzky vyber a oni sa podobaju az moc.No fakt je ze sa biju samce medzi sebou pripadne zahlusi samicku.A ten utok na toho mecuna bol okamzite po jeho vypusteni do nadrze.Vlastne mecunisko ani nestihol klesnut do polovice vodneho stlpca.Vyzral mu tam normalne dieru a drzal sa ho pri tom tak 2-3 minutky.
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: divne prisavniky

Odoslaťod lunimus » 05 Feb 2007 11:21 am

Môžem potvrdiť, že v 83-84 rokoch som aj ja v časoch mojich akva začiatkoch nakúpil pár prísavníčkov do akvária, kde som sa nevedel zbaviť zelenej riasy na skle. Jednalo sa o 100l nádrž, kde som mal aj nejaké skaláre, tetry, gubky, mečúne a iné ... okrem iného nevhodný výber rýb a veľké množstvo ... nepohoršujte sa - to boli fakt začiatky z čias, keď výber bol obmedzený a literatúra aspoň pre mňa nedostupná.
Prísavníky rýchlo ohlodali riasy, s ktorými som už viac problémy nemal. Netušil som však, že ich je vhodné prikrmovať zeleným a tak mi najskôr pošli všetky rastliny a neskôr sa mi (asi od hladu) pustili po skalároch.
Netuším, či to boli samce, či samice, ale na vlastné oči som viac krát videl, ako boli prisaté na skle v polovici vodného stĺpca a keď plával okolo skalár, s obľubou bleskovo menili miesto. Skalár sa ich zbavil väčšinou do 5-10min, ale nakoniec ich dostali všetkých. Ostatné ryby čo boli pomalšie, tiež pošli.
Ako som ale spomenul, to boli moje absolútne začatky.
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.