Akvarijne sety - ake mate skusenosti s jednotlivými znackami



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Akvarijne sety - ake mate skusenosti s jednotlivými znackami

Odoslaťod king » 29 Aug 2005 22:22 pm

Chcem kupit akvarijny set 50 - 70l. Predpokladam ze viaceri ste uz take nieco kupovali - Hornbach, Baumax. Preto by som sa chcel spytat ake znacky mate a ake skusenosti s nimi. (hlucnost filtra, svetlo, vybava, prevedenie). Dnes som bol v Hornbachu a mali na vyber 3 znacky. Tak poradte ak mate skusenosti... Vopred dakujem.
king
 
Príspevky: 72
Obrázky: 4
Založený: 31 Júl 2004 21:09 pm

Reklama

Re: Akvarijne sety - ake mate skusenosti s jednotlivými znac

Odoslaťod jacik » 30 Aug 2005 08:10 am

v prvom rade by si si mal ujasnit co od noveho akvaria ocakavas a co v nom chces chovat.
z tvojho rozhodnutia ti potom vyplynu nutne poziadavky na nove akvarium (velkost, proporcie, osvetlenie, filtracia).

pokial by si sa rozhodol pre rastlinne akvarium tak ti akykolvek komercny set nedoporucujem. okrem nedostatku svetla pre rastliny aj kvoli prehnanej cene. vhodnejsie je vybrat si jednotlive komponenty osobitne (sklo, filter, komponenty na osvetlenie, ...) a stojan spolu s osvetlenim si urobit doma. viac info najdes vo fore.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Akvarijne sety - ake mate skusenosti s jednotlivými znac

Odoslaťod bolek » 30 Aug 2005 08:37 am

jacik... k tomu nie je čo viac povedať... 100 % odpoveď

Snáď len málo k veci: moje skúsenosti:

1. čo sa týka svetla: je to pravda, možno potom pestovať len nenáročné rastliny

2. čo sa týky kvality: ja som kupoval avkva set tiež, :-( , ale to len kvôli tomu, že som chcel predné sklo mierne vypuklé...
Po necelých dvoch rokoch som ho musel dať vystužiť a presilikónovať (prelepiť), pretože sa tam začali tvoriť (a hlavne zväčšovať) vzduchové bubliny... kryt drží, stolík som si dával robiť namieru...toľko ku kvalite

3. jediná výhoda setu: nemusíš sa hrajkať s celkovým vzhľadom... na to výrobcovia myslia asi v prvom rade.. :-(

4. odporúčanie na záver: ja by som si už set nekupoval, lebo ak si kúpiš kvalitu a značku tak to akva preplatíš... pokupuj si to zvlášť, ak nie si zručný, kryt ti spravia na zákazku v hociakom stolárstve (návodov a odporúčaní tu máš na akva.sk kopec, len si to treba prečítať a stolára inštruovať)
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Akvarijne sety - ake mate skusenosti s jednotlivými znac

Odoslaťod Ceco » 30 Aug 2005 08:53 am

bolek napísal:2. čo sa týky kvality: ja som kupoval avkva set tiež, :-( , ale to len kvôli tomu, že som chcel predné sklo mierne vypuklé...
Po necelých dvoch rokoch som ho musel dať vystužiť a presilikónovať (prelepiť), pretože sa tam začali tvoriť (a hlavne zväčšovať) vzduchové bubliny... kryt drží, stolík som si dával robiť namieru...toľko ku kvalite


Bolek, kvalitu akvarijnych setov nemozeme takto zovseobecnovat, ta zavisi od konkretneho vyrobcu.

Ja osobne mam skusenosti s Juwel Rekord 120. Neda sa mu nic vytknut, okrem osvetlenia - to by mohlo byt aj trosku silnejsie na taky objem vody. Ale co sa tyka filtra, ohrievaca, systemu, s akym sa s akvarkom manipuluje, som maximalne spokojny. A cena? Nemusi vzdy platit o cene to, co pise jacik. Moje stalo 10.000,- a mam pochybnosti, ci sa pri stavbe vlastneho akvarka dostanes pod tuto cenu, ak chces mat kvalitnu filtraciu, prevedenie, ktore aj nejak vyzera, a kvalitne osvetlenie.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Akvarijne sety - ake mate skusenosti s jednotlivými znac

Odoslaťod LANGosh » 30 Aug 2005 09:24 am

Moje zkušenost s kompletem Waterhome Professional 84 l - velikost 60 x 35 x 40 cm (d x š x v - přesně dle jediného vhodného místa v obýváku:-) je celkem pozitivní. Obsahoval osvětlovací kryt Glo Lite (2x15W - zářivky Sun Glo a Aqua Glo), vnitřní filtr Fluval 2 Plus, topné tělísko Tronic 50W, teploměr, chemii pro záběh a hnojivo (Nutrafin Cycle, Nutrafin Aqua Plus, Nutrafin Plant Gro) + vločkový krmení. Když jsem počítal kolik by vyšlo poskládání se shodných komponentů, vyšlo by to plus/mínus stejně (no možná o něco levněji:). Tady byla výhoda, že jsem měl vše ihned i s odvozem doma (objednávka po internetu - do dvou dnů doma). Kvalita mi přijde celkem slušná (samozřejmě nemám možnost porovnat s jinými značkami). Za jedinou nevýhodu považuji nemožnost přidělat případné chlazení pomocí ventilátorů (jinak s krytem jsem vzhledově i co se týče počtu zářivek spokojen).
Obrázok používateľa
LANGosh
 
Príspevky: 182
Obrázky: 19
Založený: 27 Júl 2005 08:41 am
Bydlisko: ČR

Re: Akvarijne sety - ake mate skusenosti s jednotlivými znac

Odoslaťod hurri » 30 Aug 2005 15:46 pm

ja si myslim, ze dnes uz existuje aj u nas celkom slusna a siroka ponuka akvariovych setov. V niektorych je dokonca moznost vymenit nejaky diel za iny (napr. filter za termofilter a pod.) v ramci moznosti dodavatela. Vyhodou je zaruka na vsetko od jedneho dodavatela. Niektore sety su uz takmer na "kluc", takze vsetko zalezi od ochoty ako vela investovat. Ked som si tuto problematiku nedavno studoval, s imageovym setom MP cena kompletu (akvarium 460l, osvetlovacie teleso bez ziariviek (4ks), termofilter eheim, skrinka) vysla na cca 63 000 korun. Kto ma peniaze a nema cas tak nema co riesit. Komplety su OK a daju sa najst na rozne poziadavky v roznych kombinaciach.
Kto sa ale o akvaristiku hlbsie zaujima, nema tolko penazi (alebo nexce tolko investovat) a ma dost casu a priestoru pre svoje hobby, zase dokaze podobny set castokrat aj o lepsich parametrov zostrojit za nizsi peniaz a co je dolezite, presne podla vlastnych predstav, bez kompromisov. Juwel je v pohode, MP aquarium este o kus lepsi ale aj drahsi. Rozne vypuklym alebo pokrutenym tvarom by som sa ale preventivne radsej vyhol. Aky vsak moze pri kupe setu vzniknut problem suvisi skor so sposobom predaja v spomenutych obchodnych domoch. Na jednej strane je fajn,ze si kazdy moze tovar popozerat a ohmatat, na druhej strane treba byt opatrny a tovar pred prevziatim poriadne popozerat. Hlavne s Baumaxom mam velmi neprijemne skusenosti a uz tam zo zasady nic vacsie nekupujem (napr. stolovu lampu som tam reklamoval 3x az mi nakoniec ponukli aby som si zobral Baumax poukazky v adekvatnej hodnote, pretoze kazda vymena priniesla inu chybu). Oni tak aj funguju (tesco, baumax, ikea a spol) neni problem reklamovat, niekde aj bez udania dovodu vracat tovar po mesiaci pouzivania, pretoze oni ho len vratia naspat do regalov, kolkokrat v poskodenom stave. A este jeden poznatok - vela veci u nas mi pride kvalitou a prevedenim ako "druha trieda", pokial trh v EU tak funguje ako funguje je mala sanca, ze sa to v buducnosti zlepsi...
hurri
 
Príspevky: 29
Založený: 11 Aug 2005 22:20 pm
Bydlisko: Bratislava/Nitra

Re: Akvarijne sety - ake mate skusenosti s jednotlivými znac

Odoslaťod bolek » 31 Aug 2005 08:10 am

to ceco: v bode 4 som to jasne vysvetlil a kvalitu som nechcel zovšeobecňovať... verím že ešte existuje aj kvalita, ale poväčšinou je to priradené ku značke... Ja som kupoval od poľského výrobcu (meno neviem..)
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Akvarijne sety - ake mate skusenosti s jednotlivými znac

Odoslaťod D.. » 03 Nov 2005 16:43 pm

Teraz je za celkom slusnu cenu v Hornbachu Juwel Rio 240 Buk:
stolik:4490,-SK
akva:10730,-SK.
D..
 
Príspevky: 49
Obrázky: 8
Založený: 26 Júl 2004 12:42 pm

Re: Akvarijne sety - ake mate skusenosti s jednotlivými znac

Odoslaťod Pakluc » 07 Nov 2005 23:49 pm

Ja som kupoval v hornbachu tiez asi zaciatkom septembra(9. mesiac pre severnych susedov) a zatial som spokojny. Rastlinky existuju nezproblemov a ked som ho kupoval rozmyslal som aj na tym kupovat zvlast veci ale dal by som za to cca o 1000 - 1500 Sk viac tak som to kupil vcelku. Zatial som spokojny. a osvetlenie sa da vyriesit novymi trubicami...
Obrázok používateľa
Pakluc
 
Príspevky: 25
Založený: 17 Okt 2005 01:54 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvarijne sety - ake mate skusenosti s jednotlivými znac

Odoslaťod inxflagranti » 23 Júl 2009 19:03 pm

tak mam v plane kupit v Baumaxe iba akvarium...nastal odma problem, ze stare akva zacalo prepustat a teba ho vymenit..cize vsetko odma mam, iba rychlo potrebujem akva presne tych istych rozmerov...maju uz iba posledny kus, na jednej stene trosku skrabnuty (mozna zlava)...kvalitou sa mi to ale celkovo nejak extra nepozdava, vyzera to tak cudne polepene, akoby odflaknute dost hrube tie spoje a podobne, ale jedine tam ho maju hned k dispozicii a aj cena je v podstate o polovicu mensia ako v nejakom akva obchode...
rpeto by ma zaujmalo ci ma niekto skusensoti s akvariami z Baumaxu, ci nezacnu preustat a podobne (nechce sa mi veru prerabat zabehnute akva kazdeho pol roka)...
inxflagranti
 
Príspevky: 40
Obrázky: 5
Založený: 21 Dec 2008 14:07 pm

Odoslaťod Laci81 » 07 Sep 2009 11:39 am

Dobrý deň, mňa by konkrítne zaujímal set RIO240 od JUWEl. plánujem ho asi kúpiť, no na mnohých fórumoch píšu o tomto sete skôr negatívne skúsenosti ( nekvalitná skrinka,kryt, slabý filter vzhľadom na objem litrov v akva a podobne ) Bol by som velmi rád keby sa mi niekto ozval kto takýto set vlastný už dlhšiu dobu, poprípadne aj z Nových zámkov, a poradil by mi. Ďakujem
Laci81
 
Príspevky: 10
Obrázky: 10
Založený: 10 Feb 2009 20:09 pm
Bydlisko: Slovensko, Nové Zámky

Odoslaťod Laci81 » 07 Sep 2009 11:42 am

Dobrý deň, mňa by konkrítne zaujímal set RIO240 od JUWEl. plánujem ho asi kúpiť, no na mnohých fórumoch píšu o tomto sete skôr negatívne skúsenosti ( nekvalitná skrinka,kryt, slabý filter vzhľadom na objem litrov v akva a podobne ) Bol by som velmi rád keby sa mi niekto ozval kto takýto set vlastný už dlhšiu dobu, poprípadne aj z Nových zámkov, a poradil by mi. Ďakujem
Laci81
 
Príspevky: 10
Obrázky: 10
Založený: 10 Feb 2009 20:09 pm
Bydlisko: Slovensko, Nové Zámky

Re: Akvarijne sety - ake mate skusenosti s jednotlivými znac

Odoslaťod ldrab » 27 Sep 2009 14:35 pm

uz minule som lutoval, ze som nezacal hladat po nete info skor ako som kupil akvarko, ale co uz , kupil som 112 l set
http://www.diversa.info.pl/prod_50_Zest ... 80_AP.html
spolu aj so stolikom
http://www.diversa.info.pl/prod_203_Sza ... 0_AP_.html
spolu to vyzera asi takto :
Obrázok
nemam predstavu o cenach a kvalite a tak by som sa rad spytal, ci 170 eur za vsetko komplet je velmi vela a aj ak ma dakto skusenosti s takymto akvarkom tak nech viem co ma caka ???
ldrab
 
Príspevky: 50
Obrázky: 18
Založený: 28 Aug 2009 13:53 pm

Re: Akvarijne sety - ake mate skusenosti s jednotlivými znac

Odoslaťod ldrab » 27 Sep 2009 14:38 pm

este ten stolik ma rozmer rovnaky ako akva 80x35x40
ldrab
 
Príspevky: 50
Obrázky: 18
Založený: 28 Aug 2009 13:53 pm

Odoslaťod peto80 » 04 Nov 2009 17:52 pm

chcel by som si kupit komplet JUWEL Rio 400 + skrinka pod akvárium pozeral som v internetovych obchodoch nasiel som ten isty komplet a pisu ze ma 400l a na .akvaobchod.sk ze ma 450l aj cena tam je ina
tak neviem ci sa jedna o iny komlet alebo co
peto80
 
Príspevky: 6
Založený: 01 Nov 2009 12:48 pm

Odoslaťod peter291 » 04 Nov 2009 21:23 pm

stačí si prerátať uvádzané rozmeri uvedených akva a zistíš, ktoré má aký objem. šírka x výška x hĺbka - rátaj v cm a výsledok máš v litorch.
peter291
 
Príspevky: 1
Založený: 18 Sep 2009 14:40 pm

Re: Akvarijne sety - ake mate skusenosti s jednotlivými znac

Odoslaťod janko!9983 » 05 Nov 2009 08:11 am

dovolím si poopraviť kolegu :roll: rátaj to v decimetroch a výsledok budeš mať v litroch.
Obrázok používateľa
janko!9983
 
Príspevky: 266
Obrázky: 14
Založený: 16 Dec 2007 19:46 pm

Re: Akvarijne sety - ake mate skusenosti s jednotlivými znac

Odoslaťod Giftzahn » 05 Nov 2009 08:56 am

njn, co sa tyka akva setov ... bohvieco to nieje, vacsinnou su svetelne poddimenzovane, zo slabym filtrom atd.

co sa tyka produktov JuWELu tam by som si daval pozor co kupujem, su to celkom fajne sety avsak treba hladat JUWEL sety s oznacenim High-LIght tam su pouzivane T5 trubice ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Imrich Fuljer » 05 Nov 2009 12:42 pm

Daný produkt má označenie JUWEL 400 je zlepené v Nemecku a hrúbka skla je 10mm. V skutočnosti má objem 450L.
Filtre su nové s ozacením Bioflow 8 a je to super vnútorná mašinka.

http://www..akvariumonline.sk/index.php? ... ts_id=2191

V podstate nove sety obsahujú High-Lite® osvetľovací systém.
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Odoslaťod Giftzahn » 05 Nov 2009 12:49 pm

jj, pravdu mas vsetky nove sety vyuzivaju High-Lite ... ja len aby si niekto nekupil "stary skladovy leziak" s T8 ziarivkami ako novy produkt, lebo ruku na srdce v ktorom e-shope sa explicitne pise ze existuju starsie modely a novsie modely s "vylepsenym osvetlenim".... ze ano :lol:
... co je vo svojej podstate od niekedy cca. minuleho roka "Hausstandard" Juwelu :lol:

inak ono uz pri tych starsich Juweloch bol filter vyborny .... a takztiez kvalita lepenia bola a dufam ze este stale aj je u Juwelu vyborna :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Imrich Fuljer » 05 Nov 2009 13:30 pm

Je to tak ako píšeš. Osobne som sa zaujimal o to či je pravda, že JUWEL komplety sa lepia v Nemecku. Ano lepia, smutne je to že ich lepia stroje. Ale zasa je tam vyžšia kvalita, ako keby ich lepili ludia. Male Rekordy už nie, myslim ze tie sa lepia v Polsku.
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Odoslaťod Giftzahn » 05 Nov 2009 13:36 pm

Imrich Fuljer napísal:Je to tak ako píšeš. Osobne som sa zaujimal o to či je pravda, že JUWEL komplety sa lepia v Nemecku. Ano lepia, smutne je to že ich lepia stroje. Ale zasa je tam vyžšia kvalita, ako keby ich lepili ludia. Male Rekordy už nie, myslim ze tie sa lepia v Polsku.


njn, jeden e-shop som nasiel ... :lol: a dokonca to tam je uvedene pekne zvyraznene cervenym fontom (asi tusis o ktory e-shop ide) :lol: ... ja len aby si si nemyslel ze hadzem vsetky e-shopy do jedneho vreca :twisted:

jj, som rad ze su aj e-shopy (ako spominany) kde si majitel potrpi na korektnost udajov ... jj, klobuk dolu 8) zo serioznym, slusnym a kompetentnym pristupom to tiez ide ....
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod peto80 » 06 Nov 2009 15:26 pm

juwel uz mam doma nakoniec som ho kupil na htp://www..akvaobchod.sk ,zatial som spokojny objem je 450l, dodavka bola dost rychla co som ani necakal
peto80
 
Príspevky: 6
Založený: 01 Nov 2009 12:48 pm

Odoslaťod eminence » 07 Nov 2009 10:40 am

ja som kupil EHEIM MP - 240 litrove, a zatial som spokojny.
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.