najlepsia smrt



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod specter » 27 Aug 2005 21:02 pm

to perca: pravdu mas bratu, jednoducho a prosto, ak treba proste usmrtit, a hotovo
specter
 
Príspevky: 9
Založený: 06 Mar 2005 19:30 pm
Bydlisko: Medzianky 35 09431 Hanušovce nas Top?ou

Reklama

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod jim » 27 Aug 2005 21:13 pm

Perca: konečne príspevok, ktorý by si mali prečítať asi všetci akvaristi :idea:
Vidno, že sa vyznáš a máš na to školu :wink:
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod votrelec » 28 Aug 2005 01:12 am

jim: to co napisal perca vie kazdy absolvent biologie na strednej. a samozrejme ze ma perca v tom prispevku uplnu pravdu.

ale moj nazor: zabijat krpate akvarijne ryby takzvanym "krvavym" sposobom je podla mna neprakticke. Vsak keby som mal zakilovat daku dvojcentimetrovu neonku, tak to si najskor tresnem a odrezem prst. A po druhe niektory ludia maju aj psychicke zabrany v chirurgickych praktikach lebo si mylia ze tak ublizuju (aj ked to nemusi byt pravda ale podla nich to tak je) a taky clovek som aj ja. Dokonca ja ked som mal zabit a vypitvat tie sumceky americke, tak som ich najprv zkriogenizoval a az potom ich zacal rezat.

tot moj nazor
votrelec
 
Príspevky: 109
Obrázky: 31
Založený: 24 Júl 2005 09:48 am
Bydlisko: bratislava

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod hurri » 28 Aug 2005 14:08 pm

perca vies preco by som nemohol byt chirurgom? pretoze sa nerad divam, ked sa nieco reze.akosi to podvedome vzdy vztahujem aj na seba.na takom bitunku by som uz vobec nedokazal pracovat.nie som vegetarian ale pokial by ma k tomu nedohnal hlad, moje zvierata by si nazivali priam kralovsky :P :) Pokial by som nemusel, tak to neurobim. Napr. to co pises ty je asi pravda, ale z mojho pohladu by som to jednoducho nedokazal.Ked som si pytal v Tescu pstruhov (nevedel som ze ich nema uz pripravenych na predaj) a on ich vylovil a zacal zabijat, musel som sa obratit, pretoze mi prislo doslova spatne. Bolo mi na odpadnutie, ten pocit prisiel bez varovania. Ale videl som ako sa za mnou ludia zastavovali a doslova mali otvorene oci vzrusenim, z toho, ze vidia zabijanie, hoci len ryb.Keby som vedel, radsej si kupim bagetu :( A ty ako to tak vidim zo svojich prispevkoch neustale pod pojmom ryba mas na mysli nieco co ma aspon nad 1kg a ma dlzku aspon 30cm. Preto ked tu niekto nadhodil takuto otazku, tak som sem napisal to co mi tiez niekto poradil. Pretoze ked len jeden clovek prestane splachovat svoje nevyliecitelne chore alebo trpiace rybky do zachoda, tak uz to malo zmysel zalozit takuto temu. Male akvariove rybky, ktore sa chovaju pre krasu a nie pre maso, je vyslovene neprakticke usmrcovat tvojim sposobom. Stale sa mi zda "kryogenny" sposob ako najlepsi.
hurri
 
Príspevky: 29
Založený: 11 Aug 2005 22:20 pm
Bydlisko: Bratislava/Nitra

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod skala » 30 Aug 2005 13:40 pm

perca - divadlo? ja som toho nazoru - ze v zasade je jedno ci ide o zivot ryby, alebo psa, alebo trebars nalevnika. takze, to sa mi vobec nepacilo co si napisal. okrem toho ani zo psom by som sa nehral. ja nechcem schvalovat seba. ja nepolemizujem o hummannosti splachovania ryb.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod Silvester Valentin » 30 Aug 2005 23:07 pm

skala napísal:fliper, moj predpoklad je, ze ryba od stresu skape este skor, nez vobec sa ku splaskom dostane.


ked si predstavim ze ju splachnes len z prveho poschodia a pada z vysky len 3m a na konci je nejake to koleno tak sa ziva daleko nedostane.
celkom brutus tema len by sa hadam mala premenovat na najrychlejsia smrt. smrt je len smrt lepsia ci horsia sa mi zda trosku blbe
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod Perca » 31 Aug 2005 09:34 am

skala....je jedno, či ide o žit psa, alebo ryby alebo nálevníka???........no z biologického hľadiska určite, ale neviem, či by si bol schopný rovnako jednoducho zabiť psa ako komára na ruke. možno sme sa len nepochopili.
Obrázok používateľa
Perca
 
Príspevky: 9
Obrázky: 18
Založený: 02 Aug 2005 09:22 am
Bydlisko: Petržalka

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod skala » 31 Aug 2005 10:19 am

perca, myslel som najma na hodnotu zivota. cize s humanneho a filozofickeho hladiska. rozdiel vidim, len medzi zabitim cloveka a zvierata ci rastliny. aj to len preto, ze my sme "clovek", a ze clovek je preci len vyssie postavena bytost. aj ked je to najhnusnejsie "zviera", ktore poznam.

a to druhe co hovoris, to snad nema cenu ani komentovat. sam zacinas hovorit to co mi ti stale. Poviem ti to, po tvojom. Ta ako rybar mozes lahko usmrtit rybu - kapra, pstruha, ale s rybou v akvariu by si mohol mat problem. Tak isto, ako lahko capnes a zabijes komara, ale utratit psa by si mal veeeelky problem. Ostatne ako takmer kazdy.

to je perca co sa ti snazime podat - ze zabijat nozom akvariovu rybu je casto nielen neprakticke, ale aj s ludkeho hladiska nemozne a snad az nemoralne. Ale na vianocneho kapra je to super.

P.S inak, Perca, paci sa mi tvoj rybaci nick ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod luBBo » 31 Aug 2005 22:13 pm

všetci od dnes budú uhynuté a choré rybky balit do papiera a nosiť na skládku odpadu alebo do kontajnera a nie do záchodu , do našich zdravých Slovenských riek sa choroby vypúšťať nepatrí ,,,,
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod johhhny » 02 Sep 2005 11:42 am

Ja to riesim prirodnou cestou, aj ked nie prirodzenou-pochytam a dam sliepkam, ktore chovaju rodicia-potravinovy retazec je trochu iny(este som nevidel sliepky lovit ryby), ale nizsi druh je pozierany vyssim, tak v tom nevidim ziadny problem. A nemam problem ani s upratovanim.
Co sa tyka humannosti, ja to vzdy beriem tak, ze co by som chcel ja. Keby som bol stary a chory urcite by som si vybral rychlu a bezbolestnu smrt.
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod joko » 02 Sep 2005 17:31 pm

milop napísal:k drda1 : a ešte si zalieta

:-)

No ja ju usmrtim hodenim do vedra, to tu bolo, a splachnem.

Ale nerobil by som (ako tiez skala tvrdi) rozdiel medzi zvieratmi !
Kapra omracim, tiez sa par sekund/minut stresuje, nez ho chytim do utierky, ale je ponom. Nie som s tych co tvrdia ze aj zvierata a kamene maju dusu :-) Ale nie som ani za trapenie. Aj ked za mlada som skusal ako biolog samouk vselico. Ale aj to sa tu (na akva) uz preberalo.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod slovanista21 » 05 Nov 2005 03:43 am

Ja som za poslednych par mesiacov velmi zmenil nazor na tieto veci.....
Tu hovorite o humanite len sa to medzi sebou prekrikuje kedze ju zabijete uz nebude mat bolest lenze ale nebude zit >lenze ked ju nechate zit bude mat bolest ale zit bude
Ako mozete zabit ziveho tvora??
Ake by vam bolo keby vas pred dvesto rokmi ked este neboli lieky stali gilotinou alebo klepli hlavu o dosku alebo jednoducho vas rozpucili bucharom .....Myslite aj na to a ak dokazete zabit ziveho tvora tak neni o com...Moze byt akokolvek chory ale odporuje to vsetkemu humanizmu
a tak si uvedomte konecne ze zvierat je malo tak si ich vazte nech je ich
z daneho druhu hocikolko
BODKA



P.S.: NEZABIJAJTE RYBKY...!!!!!!!!!
Obrázok používateľa
slovanista21
 
Príspevky: 82
Obrázky: 14
Založený: 12 Apr 2005 17:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod specter » 05 Nov 2005 19:40 pm

moj kamos to riesil trocha po novom. SAVO!
specter
 
Príspevky: 9
Založený: 06 Mar 2005 19:30 pm
Bydlisko: Medzianky 35 09431 Hanušovce nas Top?ou

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod Ceco » 06 Nov 2005 11:42 am

specter napísal:moj kamos to riesil trocha po novom. SAVO!


To mi pripomina skupinku "podnikatelov", ktora svoje nepohodlne obete likvidovala v kyseline. :?
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod skala » 07 Nov 2005 10:10 am

slovanista, keby sa pouzivala ta gilotina, buchar, clovek ako druh by bol daleko lepsie pripraveny na zivot a zdravotny stav ludstva by bol ovela lepsi.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod lock001 » 26 Aug 2007 18:44 pm

Najlepsie je to riesit mikrovlnkov .Ta rychlost::: :roll:
lock001
 
Príspevky: 11
Založený: 26 Aug 2007 18:03 pm

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod yogiman321 » 26 Aug 2007 19:24 pm

#! lock001 caw, kua chlape prvy prispevok a hned taky super napad? :D:D:D
Obrázok používateľa
yogiman321
 
Príspevky: 45
Obrázky: 5
Založený: 22 Jún 2007 23:05 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod lock001 » 26 Aug 2007 19:42 pm

Kód: Vybrať všetko
#! lock001 caw, kua chlape prvy prispevok a hned taky super napad? Very HappyVery HappyVery Happy

Tak tomu ver to musis skusit 8) 8) 8) 8) 8) 8)
lock001
 
Príspevky: 11
Založený: 26 Aug 2007 18:03 pm

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod lock001 » 26 Aug 2007 19:47 pm

Obrázok
lock001
 
Príspevky: 11
Založený: 26 Aug 2007 18:03 pm

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod alexor » 01 Sep 2007 21:58 pm

Zdravím! No, od 11.7. som mal podobná problém. Ochorel mi fossilis - mal 13 a pol roka - a o takej chorobe, co mal som nikde necital. Cely bol napnuty a hlavu mal neprirodzene zahnutú dozadu. Na tom mieste, kde bol prehnutý sa mu vytvoril pľuzgier veľkosti hrachu naplnený nejakou tekutinou. Po niekoľkých dňoch sa samovoľne prederavil,a to miesto sa zahojilo. Zle plával, ale červíkov ako-tak žral. Robil som všetko možné, aby som mu pomohol, ale 29.8. chudák podľahol. Tež som rozmýšľal, či mu to neurýchlym, ale nemal som na to odvahu. Myslel som, že snáď sa z toho dostane. Neviete niekto,aká to mohla byť choroba? Ďakujem za každú odpoveď.
alexor
 
Príspevky: 1
Založený: 26 Júl 2007 23:18 pm

Odoslaťod Jurroo » 30 Mar 2008 23:05 pm

neviem preco nad tym robite taky rozruch... ako sa tu uz pisalo, staci rybku zabit rychlo... buchnut ju poriadne po hlave...ak sa vam zda na trafanie mala, zoberte ju von na prechadzku a hodte na nu kus kamena ..ja osobne sa snazim liecit rybky pokial sa da, ale ked to nejde tak co uz ......
Jurroo
 
Príspevky: 17
Založený: 27 Jan 2006 10:23 am

Odoslaťod MISELINO » 01 Apr 2008 02:14 am

S tymto som sa este nestretol....ale raz mi poslo cele akva :cry: a to je asi najhorsie preto som mal aj par rocnu :?: pauzu od Akva.ale vratil som sa zase k akva a som rad ze sa bohuzial ale aj taketo temy rozoberaju na tejto stranke :) aj ked niektore su smutne ale aspon poucia.
Ja osobne som sa snazil liecit rybky ale niektore ak vidim ze su chore oddelujem od ostatnych niektore sa pozbierali :o a niektore uhynuli. :x Co sa tyka zmrazenia som o tom este nepocul.Vacsinou si radime ako udrziavat akva a nie ako robit cintorin za domom.Asi nebude tu nik somnou suhlasit ale ja som kazdu mrtvu rybku splachol....ja tomu hovorim posledna plavba....a co sa tyka novych cisticiek u nas podla mna tie ryby nedoniesili neake nebespecne vyrusy ako opice do eu. :roll:
MISELINO
 
Príspevky: 1
Založený: 01 Apr 2008 01:33 am

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod Imrich Fuljer » 01 Apr 2008 10:01 am

Chore ryby by sa nemali vhadzovat do kanalizacie. Mozu preniest chorobu na nase ryby mierneho pasma. Najrychlejsie a najmenej bolestive usmrtenie ryby je ked jej odrezete sikovne a rychlo hlavu. Na nestastie su nase ryby male aby ste im odrezali hlavu a tak skratili ich trapenie. Prstov mame len 5 na jednej ruke. Tak ja mam na to nacviceny poriadny svich a sup s nimi na bok zachodovej misy.
Cita sa to zle ale smrt je prirodzena zalezitost a choroby ryb patria k normalnemu zdravemu zivotu.
V konecnom dosledku su choroby uzitocne

Imrich Fuljer
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Odoslaťod Peter Lupták » 01 Apr 2008 10:55 am

Chcem sa len spytať ci po tom svihu na bok zachodovej misy padne ryba do zachodu alebo von. Lebo niekde som cital ze chore a mrtve ryby by sa nemali vhadzovat do kanalizacie, lebo mozu preniest chorobu na nase ryby mierneho pasma. :) :) To ma len tak napadlo- v dobrom.
Peter Lupták
 
Príspevky: 211
Obrázky: 22
Založený: 26 Nov 2007 13:31 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.