Chladenie vody - Peltierov clanok



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod hurri » 30 Aug 2005 16:30 pm

inak ten "madarsky" vyrobok vyzera celkom zaujimavo a na amaterske podmienky a moznosti naozaj super. Skoro ako profi :) len vidim, ze by bolo treba poriesit vnutorne poprepajanie lepsimi hadickami. Vidno tam, ze jedna z nich je zalomena, co znizuje prietok a vykon na jednej strane a zvysuje spotrebu riesenia na druhej a druha vec je pouzit material co znasa vyssie teploty (urcite nie PVC) alebo zabranit aby sa hadicka dostala do priameho kontaktu s heatsinkom. Keby vam malo akvarko vytiect do tohto, tak to by asi nikoho nepotesilo.
Naposledy upravil hurri dňa 30 Aug 2005 16:51 pm, celkovo upravené 1 krát.
hurri
 
Príspevky: 29
Založený: 11 Aug 2005 22:20 pm
Bydlisko: Bratislava/Nitra

Reklama

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod majko » 30 Aug 2005 16:31 pm

hurri napísal:Co tak kupit prenosnu klimatizaciu (cena v elektro obchodoch uz od 10k a cez znamost urcite aj menej) a v lete chladit celu miestnost? V horucich dnoch a teplych nociach by to bolo priam na nezaplatenie, moct spat v klimatizovanej izbe s akvarkom :) Klima totiz odobera vlhkost zo vzduchu ale ked mate v miestnosti velke akvarko tak nemate s tym problem :roll:

Uz to ma len jednu chybu, kam das hadicu s ktorej fuka horuci vzduch ? :mrgreen:
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod hurri » 30 Aug 2005 16:38 pm

Pepa napísal:Ten chladic z P4 uchladi i 120W. P4 s jadrem Prescott na 3,0GHz ma cca 100W.


to je sice pravda, ale potom uz moze ist o dost rusivy hukot z ventilatora. Da sa to vsak riesit redukciami, ked sa namiesto 80ky pripevni na heatsink 120ka a zreguluju sa jej otacky. Neviem ale nakolko je taketo riesenie ucinne. ani ja neviem madarsky i ked su tam nejake prepocty. V PC sa zvykne peltier chladit vodnym okruhom, pretoze vacsinou ide nielen o to PC lepsie a vykonnejsie chladit, ale aj aby to bolo tichsie. Velmi dobry chladic je napr. zo starej skodovky 120ky. je to ale samozrejme vacsi chladic ako ten z CPU. Urcitou alternativou by bolo riesit chladenie peltiera pomocou heatpipe, ale tam ide skor o prenos tepla a jeho celkova ucinnost stale najviac zavisi o sposobe predavania tepla dalej do priestoru.
Naposledy upravil hurri dňa 30 Aug 2005 16:54 pm, celkovo upravené 1 krát.
hurri
 
Príspevky: 29
Založený: 11 Aug 2005 22:20 pm
Bydlisko: Bratislava/Nitra

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod Pepa » 30 Aug 2005 16:48 pm

400l nadrz chladim nakonec ne peltierem, ale pouze odvetranim. Teply vlhky vzduch odvadim z pod krytu hadici ven z mistnosti. Denni odpar v letni dny je kolem 5l, pak se mi dari udrzet vodu cca 2 stupne pod pokojovou teplotou.
Pepa
 
Príspevky: 21
Založený: 29 Apr 2004 11:14 am
Bydlisko: Praha

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod hurri » 30 Aug 2005 16:48 pm

majko napísal:Uz to ma len jednu chybu, kam das hadicu s ktorej fuka horuci vzduch ? :mrgreen:


musis si dat urobit do steny na to specialny otvor. k prenosnej klime by sa mal dodavat na to specialny hermeticky uzaver. Vyhodou prenosnej klimy je potom (ak mas v kazdej miestnosti urobeny "vyfuk" ) ze ju mozes podla potreby prenasat. V tomto pripade by si vsak kludne mohol kupit splitovu klimatizaciu, avsak tu potrebujes tiez dat odborne nainstalovat. vyhodou je, ze ti zabera min. miesta v miestnosti a mozes si ju umiestnit aj hore (koli lepsej cirkulacii vzduchu).
Potom by som poznal este dalsie riesenie - ked uz tolko stoja tie nove byty, tak by kludne mohli do novostavieb instalovat centralne riadenu klimu :lol: Ale s tym su stale nejake problemy, ako napr. u nas v praci - cez leto nefunguje koli porucham a opravuje sa a funkcna je az na jesen a v zime ked ju uz netreba lebo sa pouziva klasicke ustredne vykurovanie :?
hurri
 
Príspevky: 29
Založený: 11 Aug 2005 22:20 pm
Bydlisko: Bratislava/Nitra

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod Kulgan » 30 Aug 2005 17:16 pm

motorhead to s cenami naozaj trosku prepiskol, i ked nie vo vsetkom. Samozrejme da sa to urobit lacnejsie a to o tretinu az polovicu, zavisi to od moznosti, ktore su k dispozicii. Nie je nutne napr. zhanat termostat s dvoma teplotnymi cidlami, tu istu pracu spravia aj dva jednoduche regulatory teploty. Stavebnica stoji okolo 300.- Sk, poznam jednu co je napajana priamo z 230V, co povazujem v tomto pripade za vyhodu (odpada problematika dalsieho zdroja).
Problematika privadzania vody na chladenie moze byt silne individualna. Viem si predstavit system napojeny priamo na vystup filtra (pri realizacii ako dva oddelene boxi), cim odpada dalsie cerpadlo. Polkilovy chladic s clankom, ventilatorom a nejakou krabicou bude do kila, to sa da zavesit napr. na stenu akva.
Co mna najviac prekvapilo na tom madarskom prispevku, je absencia "masivneho" napajacieho trafa. Pri tom peltiery co tam ma, by potreboval trafo mierne pod 200W iba nan a to uz je celkom slusny macek. Evidentne je pouzity spinany zdroj. Mate niekto skusenosti s takymto zdrojom a takehoto vykonu?

PS: Zial nemam vo svojom okoli nikoho, kto by bol v tomto smere spravne sahnuty a vedel poriadne po madarsky. Skusim to prelozit, ale bude to trvat dlhsie. Ono vsak uz ide jesen, polroka casu dost. :D
Obrázok používateľa
Kulgan
 
Príspevky: 101
Obrázky: 10
Založený: 19 Júl 2004 15:33 pm
Bydlisko: Senec

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod Lucky G. » 30 Aug 2005 19:30 pm

Kulgan napísal:Co mna najviac prekvapilo na tom madarskom prispevku, je absencia "masivneho" napajacieho trafa. Pri tom peltiery co tam ma, by potreboval trafo mierne pod 200W iba nan a to uz je celkom slusny macek. Evidentne je pouzity spinany zdroj. Mate niekto skusenosti s takymto zdrojom a takehoto vykonu?

PS: Zial nemam vo svojom okoli nikoho, kto by bol v tomto smere spravne sahnuty a vedel poriadne po madarsky. Skusim to prelozit, ale bude to trvat dlhsie. Ono vsak uz ide jesen, polroka casu dost. :D


Trosku po mad. viem, v navode sa pise o zdroji iba na jednom riadku, je tam pouzity spinany zdroj 24V/6A (peltier je na max. 31V/6A), zda sa, ze vlastnej vyroby, prip. stavebnica. (Na obrazku je oznaceny ako "tápegység").
Klasicke 50Hz "konvencne" trafo v tomto pripade nie je dost vyhovujuce :arrow: velkost, hmotnost a straty.
Ja by som sa najskor uberal smerom spinaneho zdroja z PC, ale to by chcelo peltiera na 5V, mozno na 12V, nechce sa mi teraz skumat, ci take su.
Obrázok používateľa
Lucky G.
 
Príspevky: 17
Obrázky: 18
Založený: 02 Okt 2004 21:39 pm
Bydlisko: Miloslavov

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod motorhead » 31 Aug 2005 00:19 am

Dexter napísal:Motorhead, povedal by som, ze s cenou tych termostatov si to minimalne dost prepiskol, pozri sa na

http://www.maxim-ic.com/quick_view2.cfm/qv_pk/3527

tieto termostaty su na peltieri site a stoja 10 dolacov, co sa da rozchodit lahsie ako tvojich zbruchastyritisic...


Kulgan napísal:motorhead to s cenami naozaj trosku prepiskol, i ked nie vo vsetkom....


O.K. netvrdim ze to nejde zohnat lacnejsie, ja som isiel najednoduchsou cestou hladal som SK/CZ firmu, ktora to je schopna dodat rychlo a aj so zarukou. Webshopy po celom svete maju jeden problem, nie kazdy to posiela na Slovensko, pripadne ta to s dopravou mozno vide ani nie tak lacnejsie ako sa ti zda na prvy pohlad. System "...mam kamarata, ktory ma kamarata a jeho kona-brata-syn je v krajine xxx a ten to posle tomu, ten tomu a mozno ti to do pol roka pride. So zarukou si samozrejme vytri..." :wink: Dakujem, nechcem, nemam rad rad... Termostat ktory som uvadzal bol priklad, preto ze mi vyhovuje, cena "zbruchastyritisic"je z cennika http://www.elkoep.com/dokumenty/ke-staz ... 005-sk.xls (dokonca bez DPH) a da sa bud akceptovat alebo nie. :wink: skladacky samozrejme su, ale na ne nemam cas a ani nervy.

Kulgan napísal:...Polkilovy chladic s clankom, ventilatorom a nejakou krabicou bude do kila, to sa da zavesit napr. na stenu akva.


neviem ako tebe, ale mne by kilova pixla na boku, ale aj zo zadu akvaria vadila :wink: nato mam pod akvariom skrinu aby sa do nej schoval vsetok
technicky bordel. :roll:
motorhead
 
Príspevky: 54
Obrázky: 15
Založený: 27 Mar 2005 21:02 pm
Bydlisko: PK

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod Lucky G. » 31 Aug 2005 13:21 pm

Lucky G. napísal:Ja by som sa najskor uberal smerom spinaneho zdroja z PC, ale to by chcelo peltiera na 5V, mozno na 12V, nechce sa mi teraz skumat, ci take su.


Na buduce leto by som to rad dal dokopy, tak som sa za tym pozrel - Peltierov clanok od GME 40x40x3,5mm, Imax=8,5A, Umax=15,4V à 160Kč; k tomu P4-kovy chladic, P4-kovy ATX zdroj (ten najmensi 300W by mal dat 12V/12A), medzi to nejake slusne rele spinane termostatom. Dufam, ze nebude treba pri 12V obmedzovat prud na tych 8A...
Ale tiez vidim najvacsi problem v meandri, skusim sa poradit s fotrom, ci by nevedel nieco take vyrobit z nerezu alebo aspon z hlinika - myslite, ze by mohol hlinik nejak ovplyvnit zlozenie vody?
A tiez neviem, kam to vsetko dam :(, kryt mam plny, navyse kvoli chladeniu by to tam ani nemohlo ist, a ziadnu skrinku ani nic podobne okolo nemam :( - akva je priehladove na mure medzi izbami.
Dalsi "žrút" elektriky do domácnosti, ZSE sa potesia :D
Obrázok používateľa
Lucky G.
 
Príspevky: 17
Obrázky: 18
Založený: 02 Okt 2004 21:39 pm
Bydlisko: Miloslavov

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod Dexter » 31 Aug 2005 13:39 pm

Ludia, pisal som do ceskej firmy Supercool a chlapik mi poradil perfektny system - profesionalny, postaveny na peltieri, ale ked mi napisal tu cenu, skoro som padol zo stolicky. Citujem:

Doporučil bych následující chladící agregát:

LA-115-24-02-00-00 10.867,-
Zdroj napětí 24V/8A 3.458,-
Termostat TC-24-BC-20 1.507,-
Přísluąenství k LA-115
2x L-NIPP8-1/8 47,-
1x L-PSKRV-8-U 267,-
Čerpadlo - máte vlastní

Celkem 16.193,- bez DPH (19.270,- vč. DPH CZK).

Najdrahsia je samozrejme hned prva polozka. K tymto komponentom sa chlapik dostal tak, ze som mu poslal parametre svojho akvarka a okolia+ aku teplotu chcem dosiahnut, na zaklade toho vypocital chladiaci vykon a odporucil jednotku. Podla mna to ale prehnal a ta 115 je riadne premrstena, najmensiu, co tam maju je tusim nejaka 24, ta stoji "iba" 4033 CZK bez dane, ked sa to prepocita, je to nieco pod 10 litrov CZK bez dane... Pozrite sa na tu sajtu a dajte si riesenia "LA". Je to v podstate pre akvarko ako stvorene... www.supercool.cz
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod jacik » 31 Aug 2005 14:39 pm

vhodnejsie riesenie sa mi zda:
-80W peltierov clanok PELTIER 6300/127/085 z sos.sk za cca 600sk http://www.soselectronic.sk/download/fi ... 2005/i.pdf . pri vykone 80w by mal podla http://sk.wikibooks.org/wiki/Vyhrievanie_akvária ochladit 250L akva o cca 6°C.
-ako termostat by som pouzil http://www.mojobchod.sk/shop/item.aspx? ... id_cat=359 za cca 200sk. mam ho vyskusany. funguje bezchybne.
-ako zdroj by som pouzil klasicky transformator. 150-200W trafko na cca 17,5V po usmerneni sa da bezne zohnat - kupit.
-cerpadlo by som z navrhu mohol vylucit a cez peltiera by som prehanal vodu z vystupu vonkajsieho filtra

ked to spocitam tak na viac ako 3000Sk to nevyjde, co je celkom rozumna cena, a pokles o 6°C staci vacsine akvaristov.

ps, pripadne ak 80W nestaci tak by sa dali zapojit dva peltiery paralelne a napajat ich dvojnasobne silnejsim transformatorom.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod Dexter » 31 Aug 2005 15:46 pm

Mas nejaky navrh aj na male akva do sto litrov?
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod motorhead » 31 Aug 2005 16:06 pm

Chalani toto by tiez mozno nebolo zle, hlavne pre mensie akvaria:

http://www.supercool.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=141

Hlinikovu nadobku treba upravit tak, aby nou prechadzala voda z akvaria, nejaky ten termostat a je vybavene :wink: stoji to par korun, a ochladzuje o 22°C pod teplotu okolia :shock: Chcelo by to prepocitat (ale ako :?: ) ako dlho by trvalo, aby ten "zazrak" zrazil teplotu v nadrzi o tych 5 - 6 stupnov co by malo stacit. Asi to bude hodne zalezat od objemu nadrze a prietoku cerpadla...
motorhead
 
Príspevky: 54
Obrázky: 15
Založený: 27 Mar 2005 21:02 pm
Bydlisko: PK

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod jacik » 31 Aug 2005 18:38 pm

Dexter napísal:Mas nejaky navrh aj na male akva do sto litrov?

ak sa pytas mna, tak pre mensie akva by som navrhoval pouzit mensi peltierov clanok a tym padom aj mensi transformator. alebo si nechat povodny 80W peltierov clanok a tym padom aj vykonovu rezervu v pripade mensieho akva.

motorhead, ak ma ta chladnicka plechoviek max. odber 20W tak predpokladam, ze podla http://sk.wikibooks.org/wiki/Vyhrievanie_akvária pri 100L akva teplotu vody o viac ako 2°C neznizi.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod Kulgan » 31 Aug 2005 20:12 pm

motorhead napísal:neviem ako tebe, ale mne by kilova pixla na boku, ale aj zo zadu akvaria vadila :wink: nato mam pod akvariom skrinu aby sa do nej schoval vsetok technicky bordel. :roll:
Parodoxne mne by to nevadilo, kedze mam dve akva nad sebou a na technicky bordel knim som prave dokoncil samostatnu skrinu, ktora je zboku. Ja som pisal, ze tato problematika je silne individualna.
jacik napísal:pri vykone 80w by mal podla http://sk.wikibooks.org/wiki/Vyhrievanie_akvária ochladit 250L akva o cca 6°C.
Neuchladi. Predpokladam, ze si vychadzal z tabulky pre nepretrzite vyhrievanie.
Ten madarsky prispevok pocita pozadovany chladiaci vykon na 100 l akva, s predpokladom, ze chladenie by sa v priebehu dna zaplo celkovo na 12 hodin a vysiel pozadovany vykon 119W. Dalej odporuca dat 30% rezervu a je na 155W. Sam to nedodrzal. Pouzil slabsi clanok (111,5W), ktory este nenapajal na plny vykon a podla toho dopadol. Ten clanok v tomto rezime nebol schopny ani zabranit stupaniu teploty. Na druhej strane, podla mojho nazoru pouzil aj nepostacujuci meander a mozno aj moc vykonne cerpadlo.
jacik napísal:ako zdroj by som pouzil klasicky transformator. 150-200W trafko na cca 17,5V po usmerneni sa da bezne zohnat - kupit.
Kde, zhanal som trafo "iba" na 15V/60W a nakoniec som ho musel dat navinut.
Lucky G. napísal:Dalsi "žrút" elektriky do domácnosti, ZSE sa potesia
To urcite, toto ma slusnu spotrebu. V tom madarskom prevedeni priblizne 1,2 kWh za den, pri dodrzani podmienky 12 hod. prevadzky.
Obrázok používateľa
Kulgan
 
Príspevky: 101
Obrázky: 10
Založený: 19 Júl 2004 15:33 pm
Bydlisko: Senec

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod jacik » 31 Aug 2005 20:40 pm

Kulgan napísal:Neuchladi. Predpokladam, ze si vychadzal z tabulky pre nepretrzite vyhrievanie.

preco by peltier nemohol bezat nonstop? je v tom nejaky technicky problem?
je logicke, ze autor clanku potreboval dvojnasobny vykon ked chladil len polovicny cas.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod Kulgan » 31 Aug 2005 21:07 pm

jacik napísal:
Kulgan napísal:Neuchladi. Predpokladam, ze si vychadzal z tabulky pre nepretrzite vyhrievanie.

preco by peltier nemohol bezat nonstop? je v tom nejaky technicky problem?
je logicke, ze autor clanku potreboval dvojnasobny vykon ked chladil len polovicny cas.
Osobne nevidim dovod preco by Peltier nemohol bezat nonstop, ale ked do daneho vztahu zadam celodennu prevadzku, vyjde pozadovany chladiaci vykon 84,5 W pre 100 l akva bez rezervy! 250-ku to naozaj neuchladi.
Dalsim dovodom je rozdielne odovzdavanie tepla. Pri nepretrzitom vyhrievani je topne teleso vlastne celym svojim objemom ponorene do akva - v podstate vyhrievanie bez strat.
Pri takto ponatom (externom) chladeni sa chladi nie len vymennik, ale aj jeho okolie. Dalej hodne zalezi od ucinnosti vymenniku. Ucinnost bude proste nizsia ako pri nepretzitom vyhreve.
Obrázok používateľa
Kulgan
 
Príspevky: 101
Obrázky: 10
Založený: 19 Júl 2004 15:33 pm
Bydlisko: Senec

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod Silvester Valentin » 31 Aug 2005 22:31 pm

no ciastocne som uz prelozil ten madarsky clanok ale budem potrebovat pomoc pri niektorych tech. veciach.ak ma niekto zaujem mi pomoct (technicky zdatnejsi) tak cez ss ci e mail. niektore veci som zvladol prelozit len hrubo
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod jacik » 01 Sep 2005 08:40 am

-kulgan, suhlasim ze chladenie bude menej ucinne nez ohrev. chcelo by to realne vyskusat - zmerat.

-pri uvadzani chladiaceho vykonu vo W treba okrem velkosti akva uviest aj pozadovane znizenie teploty v °C.

-vo svojom navrhu som predpokladal znizenie teploty akva o -6°C. to sa mi zda dostatocne, pretoze vo vacsine bytov teplota akva bez chladenia nepresiahne 32°C ani v najhorucejsich letnych dnoch. ja osobne mam max 28°C takze chladenie ani nepotrebujem.

-spotreba energie napr. 100W chladica je pri sustavnom chladeni 100W x 24h = 2,4kWh denne avsak chladenie by bezalo len pocas niekolkych letnych dni v roku. len pre porovnanie napriklad osvetlenie mojich akvarii zerie 200W x 10h = 2kWh denne.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod hurri » 01 Sep 2005 17:53 pm

jacik z coho to vsetko platis? :P
hurri
 
Príspevky: 29
Založený: 11 Aug 2005 22:20 pm
Bydlisko: Bratislava/Nitra

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod Kulgan » 01 Sep 2005 20:38 pm

Silvester Valentin napísal:no ciastocne som uz prelozil ten madarsky clanok ale budem potrebovat pomoc pri niektorych tech. veciach.ak ma niekto zaujem mi pomoct (technicky zdatnejsi) tak cez ss ci e mail. niektore veci som zvladol prelozit len hrubo
Gratulujem, ja som sa k prekladu este vobec nedostal. Ked budem vediet pomozem.
jacik napísal:pri uvadzani chladiaceho vykonu vo W treba okrem velkosti akva uviest aj pozadovane znizenie teploty v °C.
Ano mas pravdu, ten vypocet v madarskom prispevku je na schladenie o 7 °C.
Obrázok používateľa
Kulgan
 
Príspevky: 101
Obrázky: 10
Založený: 19 Júl 2004 15:33 pm
Bydlisko: Senec

Odoslaťod VLADY » 31 Jan 2008 22:02 pm

Dali by sa spojiť do série dva zdroje z PC to by bolo tých 24V . :roll: A stačili by ptotom aj nejaké z velmi starých PC čo mali zdroje cca 150-200W :D
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Chladenie vody

Odoslaťod Kiker » 05 Aug 2008 15:17 pm

daju sa kupit i lacnejsie:
Peltierove články / elementy

Peltier Module cena bez DPH
TEC1-12703 40x40x4.7mm, 31g Imax 3.3A, Umax 14.5V, Qmax 29,3W /68°C € 3,19 96,10 Sk
TEC1-12710 40x40x3.3mm, 25g Imax 10A, Umax 15.8V, Qmax 89W € 3,30 99,40 Sk
TEC1-12706 40x40x3.8mm, 30g Imax 6A, Umax 15.4V, Qmax 51,4W € 3,35 100,90 Sk
TEC1-12710HTS 40x40x3.3mm, 225°C,25g Imax 10A, Umax 15.8V, Qmax 89W € 3,95 119,00 Sk
TEC1-12708 40x40x3.5mm, 23g,Imax 8.5A, Umax 15.4V, Qmax 68,8W /68°C € 4,50 135,60 Sk
TEC1-12730 62x62x4.8mm, 90g Imax 30A, Umax 16.2V, Qmax (T =0) 267W € 11,60 349,50 Sk

RLX COMPONENTS Jančova 7, 81102 Bratislava, tel.(02)62529121) www.rlx.sk
Kiker
 
Príspevky: 1
Založený: 05 Aug 2008 15:12 pm

Re: Navod na chladenie pomocou peltierovych clankov.

Odoslaťod salik » 11 Apr 2009 00:15 am

Obrázok
napajanie 12V, podla obsahu akva sa dalsie zapajaju do serie, jeden na 100L vody..
http://www.ghl-express.de/index.php?list=KAT16
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.