Rataj a jeho kvalita rastlin



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod Raviolka » 20 Júl 2005 11:20 am

S Bioflorem jsem spokojená, pro miniakvária se mi osvědčil mnohem víc než PMDD. Testy od Rataje používám taky (pH, Fe, P)... u nás mu cenou může konkurovat snad jen Aquar. Výsledkům jsem zatím neměla důvod nevěřit.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Reklama

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod SoRex » 20 Júl 2005 11:43 am

Igypop napísal:Ja používam od Rataja test pH a Fe. Fakt je, že dva testy pH kupované v odstupe necelého roku ukazovali o 0,2 iné pH.

Ale myslím, že na orientačné určenie to postačuje.

Všechny komerční testy, které jsou založeny na titraci a porovnávání roztoku s barevnou paletou, trpí nepřesnostmi. Jejich přesnost klesá s časem, takže není překvapující, že u testů s rozdílným stářím dostanete rozdílné výsledky. Z tohoto pohledu jsou spolehlivější obyčejné lakmusové papírky, které si svoji přesnost ponechávají po řadu let (jsou-li uchovávány v suchu, chladu a temnu). Další chybou, kterou jsou tato měření zatížena, může být snížený barvocit měřitele - akvaristy.
To ale nic nemění na skutečnosti, že pro orientační zjištění hodnot jsou tyto testy postačující.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod dwayne » 20 Júl 2005 12:59 pm

Tak ja mam s hnojiv od rataja:Brutus,Rasobijec-proti riasam ..........a antistres -uprava cerstvej vody.........Bivoj-tie gulicky.........
S testov:PH,UT,Fe a NO2 a taktiez ten jeho molitanovy filter.........
Obrázok používateľa
dwayne
 
Príspevky: 30
Založený: 04 Júl 2005 22:04 pm
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod SoRex » 20 Júl 2005 13:11 pm

dwayne napísal:Tak ja mam s hnojiv od rataja:Brutus,Rasobijec-proti riasam ..........a antistres -uprava cerstvej vody.........Bivoj-tie gulicky.........
S testov:PH,UT,Fe a NO2 a taktiez ten jeho molitanovy filter.........

Promiň, prosím, ale co jsi chtěl říct?
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod johhhny » 02 Sep 2005 13:11 pm

Ja som svoje Ech. tiez kupoval od Rataja, a nikdy som nemal problem. S nazorom, ze rastliny v obchodoch vyzeraju zle vdaka predajcom mozem iba suhlasit, niekedy sa nastacim cudovat, ako ich maju uskladnene. Ked som mal o nejaku velky zaujem, riesil som to dohodou na cene s tym, ze som ich presvedcil, ze behom 2 tyzdnov im ta rastlina zhnije a nebudu mat s toho vobec nic. Po preneseni do optimalnych podmienok rastlina rychlo vyhnala nove listy a vsetko islo tak ako ma.
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod lum » 02 Sep 2005 14:31 pm

Jednou jsem koupil v obchode echinodorus (druh si jiz bohuzel nepamatuju) od Rataje. Rostl dobre, ale vsechny nove listy meli dlouhou stopku a list az nad hladinou.
Pozdeji jsem se dozvedel ze tento druh submerzme neroste. Od te doby od Rataje nekupuju, pouze Aqua Daho. Ale jak rikam, je to vec nazoru, kdybych byl odbornik (coz nejsem), echinodorus ktery roste pouze emerzne bych si nekoupil.
Obrázok používateľa
lum
 
Príspevky: 34
Obrázky: 6
Založený: 04 Mar 2005 13:16 pm
Bydlisko: Olomouc

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod Kubo » 02 Sep 2005 14:49 pm

lum napísal:Jednou jsem koupil v obchode echinodorus (druh si jiz bohuzel nepamatuju) od Rataje. Rostl dobre, ale vsechny nove listy meli dlouhou stopku a list az nad hladinou.
Pozdeji jsem se dozvedel ze tento druh submerzme neroste. Od te doby od Rataje nekupuju, pouze Aqua Daho. Ale jak rikam, je to vec nazoru, kdybych byl odbornik (coz nejsem), echinodorus ktery roste pouze emerzne bych si nekoupil.
Preto ze si kupil jednu rastlinu od Rataja e ze bola terarijna tak by som koli tomu nepresiel na inu firmu.Ja mam iba Ratajove rastliny a mozem povedat ze co sa tyka rastlin je to boss. :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod lum » 05 Sep 2005 08:58 am

Kubo napísal:
lum napísal:Jednou jsem koupil v obchode echinodorus (druh si jiz bohuzel nepamatuju) od Rataje. Rostl dobre, ale vsechny nove listy meli dlouhou stopku a list az nad hladinou.
Pozdeji jsem se dozvedel ze tento druh submerzme neroste. Od te doby od Rataje nekupuju, pouze Aqua Daho. Ale jak rikam, je to vec nazoru, kdybych byl odbornik (coz nejsem), echinodorus ktery roste pouze emerzne bych si nekoupil.
Preto ze si kupil jednu rastlinu od Rataja e ze bola terarijna tak by som koli tomu nepresiel na inu firmu.Ja mam iba Ratajove rastliny a mozem povedat ze co sa tyka rastlin je to boss. :wink:


No ja jsem si vzdycky myslel ze echinodorus je akvarijni rostlina. Nicmene na informacnim stitku u teto rostliny nebylo zminky ze se jedna o rostlinu terarijni. Zkratka si myslim ze tam mel napsat ze mi to pod vodu moc dobre neporoste, a to tak, aby to bylo dobre videt a nemohl jsem se splest.

Olé Lum
Obrázok používateľa
lum
 
Príspevky: 34
Obrázky: 6
Založený: 04 Mar 2005 13:16 pm
Bydlisko: Olomouc

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod skizuzka » 04 Jún 2006 16:49 pm

na stranke rataj-spk.cz sa daju objednat rastlinky a posielaju ich dokonca aj na slovensko,zaujimalo by ma ci uz niekto nieco objednal a v akom stave mu prisli.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod Ricardo963 » 04 Jún 2006 20:41 pm

Mám rastlinky aj od Rataja aj od XP-čka.
Všetko v pohode, len Ratajovým to trvá trocha dlhšie kým sa aklimatizujú. (napr. Alternathera Splendida)
Obrázok používateľa
Ricardo963
 
Príspevky: 177
Obrázky: 1
Založený: 21 Jún 2005 15:33 pm
Bydlisko: Košice-KVP

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod Pittler » 04 Jún 2006 21:32 pm

Rataj-100%kvalita,ak mi aj nejaké rastlinky odišli tak hlavne kôli prvotnej nevedomosti.Asi tak.
Obrázok používateľa
Pittler
 
Príspevky: 52
Obrázky: 38
Založený: 07 Feb 2005 14:56 pm
Bydlisko: Martin

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod thomas111 » 31 Dec 2006 15:14 pm

Chcel by som vas poprosit ak mate doma test Ferrin od Rataja ci by ste mi niekto nemohli odskenovat ten porovnavaci papierik s farbami lebo som ho niekde stratil a teraz to neviem porovnat. Mail mam: thomas111@centrum.sk
Dakujem
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod janko » 31 Dec 2006 16:49 pm

amos napísal:
jim napísal:Ja som kedysi mal všetky rastliny od Rataja. Vtedy už ani neviem ako, mi rástli pekne, až kým som sa na akvárko na nejaký čas tak trochu nevykašlal....vtedy mi vykapali všetky rastliny.

O Ratajových rastlinkách si myslím že sú kvalitné, ale v obchodoch sa ich kvalita prudko zníži a to dôvodom predavačov. Všimnite si že keď dovezú do obchodu nové rastlinky sú pekné, ale za týždeň....zhnité...2 listy....
A za tú cenu...


Samozrejme to je pravda, ale nijako to nesuvisi s kvalitou rastlin samotneho dodavatela, v tomto pripade Rataja. A samozrejme zalezi aj v akom obchode, nie vsade sa o rastliny staraju zle. Ak mas s konkretnym obchodom zle skusenosti tak sem s nimi.
Urcite je lepsie pouzit rastliny od znameho z akvaria ako kupovat v obchode, tu skor ide o moznosti, nie kazdy chodi po vystavach a ma znamych akvaristov.


Moja rada znie , nekupujte rastliny v akvaobchodoch v Senici!!!!!!!!
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod janko » 31 Dec 2006 16:51 pm

thomas111 napísal:Chcel by som vas poprosit ak mate doma test Ferrin od Rataja ci by ste mi niekto nemohli odskenovat ten porovnavaci papierik s farbami lebo som ho niekde stratil a teraz to neviem porovnat. Mail mam: thomas111@centrum.sk
Dakujem


pripomeň mi to na jani.jarabek@post.sk , rád prepošlem, O.K.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod XP » 31 Dec 2006 20:26 pm

Obrázok

PF 2007 :)
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod thomas111 » 01 Jan 2007 13:40 pm

XP dakujem velmi pekne
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod arowana » 01 Jan 2007 16:56 pm

Thomas 111 odporúčal by som Ti zadovážiť originálnu testovaciu stupnicu, lebo sken je jedna a farebné kalibrovanie vec druhá. Neverím , že podľa toho budeš vedieť správne odčítať hodnoty.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod thomas111 » 01 Jan 2007 21:17 pm

arowana napísal:Thomas 111 odporúčal by som Ti zadovážiť originálnu testovaciu stupnicu, lebo sken je jedna a farebné kalibrovanie vec druhá. Neverím , že podľa toho budeš vedieť správne odčítať hodnoty.

Tieto testy su len orientacne takze asi tak k nim aj pristupujem. Ale dik za upozornenie.
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod Sorrymate » 02 Jan 2007 12:09 pm

Ako som uz pisal v inej teme pred asi mesiacom, s Ratajovymi rastlinkami som bol spokojny. Ako pri kupe v akvaristickom obchode, tak aj cez e-shop. Ako tu uz niekto spomenul, pri tom prvom zalezi viac na majitelovi (odberatelovi) ako na dodavatelovi.
Problem Rataj a jeho rastliny, ak to mozem nazvat problemom, by som prirovnal k Billovi Gatesovi a Microsoftu. Minimalne 50% uzivatelov Windowsu na neho nadava, ale 90% vyuziva jeho produkty aj nadalej...
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod ACAB » 02 Jan 2007 21:36 pm

No presne tak, kolko ludi tolko chuti ..
Ja som spokojny s jeho rastlinkami :)
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.