aku farbu na sklo (nater bude vo vode)



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

aku farbu na sklo (nater bude vo vode)

Odoslaťod basi » 02 Sep 2005 23:17 pm

vie mi niekto poradiť akú čiernu farbu použiť na sklo v akva, ktora by bola nezávadná, pretože náter bude práve vo vode.
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: aku farbu na sklo

Odoslaťod XP » 03 Sep 2005 01:24 am

A preco xces natierat nejaky nater zvnutra na sklo? Co tak nalepit ciernu foliu zvonka? Nehrozi ti tym padom ziaden styk s vodou, asi by to nebol najlepsi start pre akvarium ...akakolvek farba pouzita vo vnutri na skle...Aspon tedaja som riesil pozadie nalepenim JAC folie zvonku, pekne namokro, aby sa povytlacali bublinky a hotovo....Cely JAZZ za parkorun a efekt uplne v pohode.
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: aku farbu na sklo

Odoslaťod basi » 03 Sep 2005 10:50 am

no aby som to upresnil....mám nové malé 20L akva a chcem tam vstavať filter tak že oddelím asi 6cm priestor na boku akva a priečkami rozdelím komory do ktorých dám nejaké filtračné náplne. No a priečka, ktorá bude oddelovať priestor akva a priestor filtra bude z oboch strán pod vodou. Myslím že nejaká silikonová farba by neuškodila vode, nie?
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Re: aku farbu na sklo

Odoslaťod joko » 03 Sep 2005 11:49 am

Ale v tom pripade na co chces to sklo neprehladne samo o sebe. Ve ked tam das molitan aj tak ti to zneprehladni, za chvylku sa usadia na nom bakterie a ked das pred tu priecku rastlinky tak to mas vyriesene. Nechapem preco si pridavas robotu a zbytocne technologie do akva.
Ked uz, tak ja by som dal tmave dymove sklo, co pri tvojom miniakva vide na par korun a vec je vyriesena. Urcite ta vide rozdiel medzi cirym a dymovim sklom podstatne menej ako silikonova farba, ktorej ti aj tak 90% ostane (podla velkosti balenia.)
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: aku farbu na sklo

Odoslaťod basi » 03 Sep 2005 14:29 pm

vidíš dobrý nápad s tým dymovým sklom, dík za radu
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Re: aku farbu na sklo

Odoslaťod basi » 04 Sep 2005 10:51 am

Obrázok

aby ste mali predstavu čo idem robiť
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Re: aku farbu na sklo

Odoslaťod jacik » 04 Sep 2005 11:57 am

basi, naco to akva chces? preco nepouzijes radsej hmf? naco filter do tak maleho akva? ked tam napchas vsetku tu techniku, co myslis kolko miesta ti ostane na ryby a rastliny?
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: aku farbu na sklo

Odoslaťod basi » 04 Sep 2005 13:39 pm

jacik napísal:basi, naco to akva chces? preco nepouzijes radsej hmf? naco filter do tak maleho akva? ked tam napchas vsetku tu techniku, co myslis kolko miesta ti ostane na ryby a rastliny?


z akva ubudne z dlzky len 6cm, nie je to vela techniky, len 1 mikro čerpadlo a par molitanov
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Re: aku farbu na sklo

Odoslaťod Raviolka » 05 Sep 2005 11:16 am

Zeptám se stejně jako jacik: na co to akvárium chceš? Vyrobíš tam sice skoro hi-tech filtraci, ale v tak malém rozměru mi to připadá zbytečné. Jakou plánuješ osádku?

P.S. Jak zneviditelníš ten filtrační prostor zvenku? Bude akvárium v nějaké skříňce, nebo prostě 6cm v něm zabere (opticky) nějaká "škatule"?
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: aku farbu na sklo

Odoslaťod basi » 05 Sep 2005 11:58 am

Raviolka napísal:Zeptám se stejně jako jacik: na co to akvárium chceš? Vyrobíš tam sice skoro hi-tech filtraci, ale v tak malém rozměru mi to připadá zbytečné. Jakou plánuješ osádku?

P.S. Jak zneviditelníš ten filtrační prostor zvenku? Bude akvárium v nějaké skříňce, nebo prostě 6cm v něm zabere (opticky) nějaká "škatule"?


takže v akva budú Poecilia endleri + Caridina japonica, rastlinky zatial len Glossa + E.tenellus.
Robím to preto, lebo mám jedno mikro čerpadlo volné a nechcem mať vo vnútri akva žiadny vnútorný filter, proste priestor len pre rastlinky a ryby.
a zároven nechcem mať žiadny externý filter mimo akva, kvôli priestoru, tak som to riešil tak ako je vyššie uvedené.
Čerpadlo bude pustené len na minimálny výkon.
Zvonku zneviditelním ten priestor obyčajnou čiernou tapetou, prípadne neskôr vyrobím nejakú menšiu skrinku, kde akva vbudujem tak aby nebol vidieť priestor filtra.
Ide aj o skúsenosť, momentálne čo mám mikro akva, tak mi v priestore akva zaberá dosť miesta aj ten najmenší vnútorný filter a čo je horšie tak je tam filtračná nápln len maličký 6x3cm molitán a dosť rýchlo sa čerpadlo upcháva. Tým pádom nevýhoda mikro filtrov je tá že tam nenapcháš tolko filtračnej náplne, aby si nemusela 2x do týždna čistiť celý filter.
Dalšiu výhodu podla mna budem mať v tom že budem môcť meniť filtračné náplne podla toho čo sa najlepšie osvedčí, (molitan jemný hrubý, keramické valčeky, uhlie, rašelinu...atd.).
Tak isto Co2 budem púšťať už v priestore filtra, tým pádom nebudem musieť mať v priestore akva žiadny cudzí predmet (reaktor, lipové drievko, kamienok), proste priestor v akva bude len a len pre rastlinky a ryby a ostatné živočíchy.
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Re: aku farbu na sklo

Odoslaťod jacik » 05 Sep 2005 16:38 pm

basi napísal:a čo je horšie tak je tam filtračná nápln len maličký 6x3cm molitán a dosť rýchlo sa čerpadlo upcháva. Tým pádom nevýhoda mikro filtrov je tá že tam nenapcháš tolko filtračnej náplne, aby si nemusela 2x do týždna čistiť celý filter.

myslim ze nemas pravdu. moja skusenost je, ze otazka zapchatia filtra zalezi hlavne od vstupneho prierezu filtra a hrubky-zrnitosti pouziteho materialu-molitanu. najvacsie necistoty sa hromadia prave na vstupe a pokial nie je vstupny prierez dostatocne dimenzovany (radovo v 100cm2 a viac) tak s pravidelnym cistenim filtra z dovodu jeho upchatia na vstupe budes musiet pocitat.
len pre porovnanie (mini filtre aquael cca 25cm2-som musel cistit kazdy tyzden, fluval 104 cca 140cm2-cistim raz za polrok, moj hmf cca 900cm2-este som necistil :) )

pokial ta to zaujima viac, tak si vyhladaj informacie o HMF filtroch
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: aku farbu na sklo

Odoslaťod ondro » 11 Dec 2006 19:09 pm

Práve v tejto téme sa spomína dymové sklo, ale ja pokúsam zohnat to uplne tmavé - zváračské, myslim ze to je ´opaq´. Nevie pls niekto kde sa to dá splašiť, čo som obchodil sklenarstva zatial márne.
ondro
 
Príspevky: 71
Založený: 26 Sep 2005 19:42 pm

Re: aku farbu na sklo

Odoslaťod virus31 » 11 Dec 2006 19:48 pm

Abych nemusel zakladat nove tema. Navazal bych na tu barvu, ktera by nebyla toxicka. Docela rad bych pretrel cast meho sediveho eheimu liberty na cernou, aby byl co nejmene napadny pri pohledu na akva a splynul s cernou tapetou tak jako tomu je u jeho cerneho nasavaciho kose.
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.