chory slimak - ampularia



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

chory slimak - ampularia

Odoslaťod MajkaK » 27 Aug 2005 19:36 pm

cafte,
mam problem so slimakom. urobila sa mu akasi vzduchova bublina pod kozou. nemoze z ulity vystrcit hlavicku. co to moze byt? do akva som ziadne lieky nedavala, krmim ho mrkvou, uhorkou, granulami pre karasov. kazda rada dobra
MajkaK
 
Príspevky: 60
Obrázky: 2
Založený: 26 Mar 2005 16:52 pm

Reklama

Re: chory slimak?

Odoslaťod Tinushka » 14 Sep 2005 13:57 pm

ahoj, to s tvojim slimakom ti neviem pomoct. ja mam zase opacny problem ja mam v akvarku veeeeelmi vela malickych slimacikov a chcem sa ich zbavit. niekedy ich povyberam, ale oni sa nenormalne mnozia. Nevies existujt nejaky pripravok ktory by ich znicil, znie to hrozne ale mne sa nepacia a je ich zo dna na den stale viac a viac.
maj sa :)
Obrázok používateľa
Tinushka
 
Príspevky: 1
Založený: 14 Sep 2005 13:10 pm
Bydlisko: Kosice

Re: chory slimak?

Odoslaťod jacik » 14 Sep 2005 14:10 pm

majka, predpokladam ze myslis ampulariu (vid. www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=1209 ). pokial viem tak ampularie akvaristi neliecia - ak ti zdochne urcite ti niekto rad daruje dalsiu.

Tinushka, zrejme myslis male kotulky. tak tie sa ti iba rucnym vyberanim nepodari vykynozit. mne sa osvedcili ryby botia macracantha. pouzi vyhladavac vo fore alebo www.google.com .
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: chory slimak?

Odoslaťod MajkaK » 19 Sep 2005 14:44 pm

jacik, dik ze si ma chcel potesit. Hej, myslela som amlupariu. Ale ten chudacik to uz ma zasebou. Ta bublina mu sice splasla, ale aj tak par dni na to umrel. Tak uz mi zostal len jeden
MajkaK
 
Príspevky: 60
Obrázky: 2
Založený: 26 Mar 2005 16:52 pm

Re: chory slimak - ampularia

Odoslaťod Kubo » 19 Sep 2005 17:53 pm

Ja som tieto slimaky jeden cas splachol pol vedra do zachodu lebo sa nekontrolovatelne mnozili. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice


Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.