C. japonica a skaláre



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

C. japonica a skaláre

Odoslaťod xitanaf » 08 Sep 2005 19:02 pm

Dnes som 1x odskúšal C. japonica v praxi. Po vypustení do nádrže sa potvorky hned pustili do práce a začali čistiť listy rastlín od rias. Nie, žeby akvarko bolo zariasené ale to, že sa riasa na ľistoch naozaj nachádza, poznať podla zachytávajúcej sa nečistoty. Ale späť k problému. Krevetkám práca trvala asi iba 10min., potom si ich začali všímať jediné 2 skaláre kt. v nádrží mám a začali ich napádať. Krevetky sa rýchlo schovali a na pôvodne zakúpenú prácu sa vykašlali.
Sú skaláre hrozbou pre krevetky? Dokáže krevetka "makať" aj v noci ked skalare "spia" alebo som ich teda kúpil uplne zbytočne, pretože budú celý čas schované?
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Reklama

Re: C. japonica a skaláre

Odoslaťod nino_q » 08 Sep 2005 21:14 pm

neviem ake velke mas tie skalare, ale obavam sa ze skor ci neskor tie krevetky pozeru :(
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: C. japonica a skaláre

Odoslaťod Lucky G. » 08 Sep 2005 21:46 pm

Mám rovnakú skúsenosť. Mám jedného skalára, nasadil som 5x CJ, do teraz viem už iba o jednej, ale aj tá je nonstop schovaná za filtrom. Ešte jednu sa mi podarilo zachrániť tým, že som ju prelovil do malej nádrže.
Síce ma ktosi presviedčal, že sú určite iba schované, ale už tomu neverím.
Alebo, keď aj sú schované, môže za to evidentne skalár, takže sú tam úplne zbytočne, v boji proti riasam nepomôžu. Maximálne sa prehrabú v detrite niekde pod koreňom...
Obrázok používateľa
Lucky G.
 
Príspevky: 17
Obrázky: 18
Založený: 02 Okt 2004 21:39 pm
Bydlisko: Miloslavov

Re: C. japonica a skaláre

Odoslaťod ExtremeSin » 08 Sep 2005 23:10 pm

Mne ich zetla zaba .. Prve 2 dni si spokojne plavali a pak sa do nich pustila maskotka akvarka ... Som si myslel ze umrie mala starsne nafuknute brucho. Ostane supinace si ich nevsimali zo zaciatku okolo nich plavali a raz za cas okusili cvaknut ale potom sa na to vybodli .

Heh a ked zmizli mi krevetky .som asi tyzden veril i ked zaba bola nafuknuta ze su niekde schovane .
ExtremeSin
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 17 Júl 2005 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: C. japonica a skaláre

Odoslaťod xitanaf » 09 Sep 2005 16:15 pm

Žeby ich skalare zožrsali si istý moc nie som, lebo sú strašne rýchle ale ide o to, že ich nenechajú makať na riasach. Dnes som sa pozeral a všetkých 5 bolo na kope schovaných za nasávacou rúrkou ext. filtra.
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: C. japonica a skaláre

Odoslaťod jocai » 09 Sep 2005 17:50 pm

Ja som asi pred mesiacom pustil do akva jednu krevetku, išla ku dnu ako blesk a to bolo naposledy čo som ju videl. Neverím, že by sa tak dokonale schovávala. Podľa mňa ju ukoristili ryby alebo večer vyliezla von z akva a niekde uschla.
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: C. japonica a skaláre

Odoslaťod xitanaf » 11 Sep 2005 17:01 pm

Tak je to jasné, dnes sa jedna z krevetiek odvážila opustiť svoj úkryt za filtrom a doplatila na to životom. Tie skalare ju rozdrapali na kusky...
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: C. japonica a skaláre

Odoslaťod igorko » 21 Sep 2005 14:13 pm

to nie je dobrá správa, tiež som uvažoval, že si zakúpim CJ, ale mám tiež už dosť veľké skaláre.
Len tak pre info ......do 435 l by som ich koľko potreboval?/mám štetinkovú riasu/, díky za info :)
Obrázok používateľa
igorko
 
Príspevky: 18
Obrázky: 9
Založený: 19 Sep 2005 12:55 pm
Bydlisko: Prešov

Re: C. japonica a skaláre

Odoslaťod joko » 21 Sep 2005 14:43 pm

Skalare su jasne, su to dost velke dravce, aj velkostou aj papulou aj dravostou. Tie krevety aj keby neprehltli, mozu im odhryzt tykadla, alebo nieco ine a aj tak by skapali. Bud by som dal skalare prec, alebo krevetky. Ja asi skalare :)
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: C. japonica a skaláre

Odoslaťod Pštros » 21 Sep 2005 14:49 pm

igorko napísal:to nie je dobrá správa, tiež som uvažoval, že si zakúpim CJ, ale mám tiež už dosť veľké skaláre. Len tak pre info ......do 435 l by som ich koľko potreboval?/mám štetinkovú riasu/, díky za info :)

nie som si istý, či Caridiny fungujú aj na štetinky, zaručene ale zaberajú na vláknitú riasu. U mňa na štetinku definitívne zabrala rampa na výpust z externého filtra a obhrýzali ju aj SAE, za čo im týmto ďakujem :lol:
a čo sa skalárov týka, do nového (tiež 430l) akva by som chcel aj skaláre aj CJ a k tomu jedna otázka. Keby som kúpil skaláre maličké a od začiatku by vyrastali s CJ, myslíte, že by sa výrazne znížilo riziko ich neskoršieho konzumovania skalármi?
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: C. japonica a skaláre

Odoslaťod igorko » 21 Sep 2005 15:15 pm

Chseš tm povedať, že SAE je lepšia na štetinkovú riasu? A koľko ich do 435 l Akva?
Filter mám Fluval aj s rampou, to len na doplnenie
Obrázok používateľa
igorko
 
Príspevky: 18
Obrázky: 9
Založený: 19 Sep 2005 12:55 pm
Bydlisko: Prešov

Re: C. japonica a skaláre

Odoslaťod danielt » 21 Sep 2005 19:42 pm

Tiež som mal problém so štetinkou v 250 l akváriu. Najúspešnejšie bolo použitie SAE. 4 ks dokázali za necelé dva týždne túto riasu úplne zlikvidovať.
Krevetky sú len na vláknitú riasu. Potvrdím z vlastnej skúsenosti. 5 ks v mojej nádrži sa trápilo so zasiahnutým javským machom, až kým som ho nepreriedil. Ostala z neho asi jedna tretina, kde posledné zvyšky vláknitej riasy skonzumovali krevetky.
Skaláre by som spoločne s krevetkami neodporúčal, sú to predsa lem cichlidy.
Obrázok používateľa
danielt
 
Príspevky: 84
Obrázky: 27
Založený: 27 Máj 2005 19:11 pm
Bydlisko: Prešov, Trenčín

Re: C. japonica a skaláre

Odoslaťod motorhead » 21 Sep 2005 21:03 pm

igorko napísal:Chseš tm povedať, že SAE je lepšia na štetinkovú riasu? A koľko ich do 435 l Akva?
Filter mám Fluval aj s rampou, to len na doplnenie

ja som kupil do 460l 4 ks SAE. V pohode by stacili aj dve, ale ak ich je viac je aspon zivo v akvariu. SAE je na riasy neprekonatelna, pokial nepride na to ze je aj ine krmivo :wink: Neviem aku skusenost maju drhi, ale moje SAE po "spaseni" rias dosli na to, ze sa krmi a odvtedy riasu likviduju len sporadicky. Kupil som ich v aprili mali cca 7cm teraz maju "dietnych" 12-13cm. (pre nenapravitelnych "znalcov" upozornujem, ze su to NAOZAJ preve SAE :lol: ) V kazkom pripade som im vdacny, ze ma zachranili od riasovej pohromy a urcite sa u mna doziju blazeneho dochodku :wink:

... a skalare & krevetky - u mna ziaden problem. Japonik mam 15 ks, skalarov 7, za cely ten cas co ich mam ziadna ryba nikdy krevetke nic neurobila. Akvarium mam husto zarastene, napriek tomu sa japoniky spaciruju uplne vsade. Dnes sa mi vytreli skalare na list echynodoru odhanaju vsetky ryby co sa k nim priblizia a na vedlajsom liste si kludne makaju dve japoniky. Predpokladam ale, ze to bude pripad od pripadu ine.
Mozno tvoje skalare vnimaju japoniky ako specialny bonus k veceri :wink:
motorhead
 
Príspevky: 54
Obrázky: 15
Založený: 27 Mar 2005 21:02 pm
Bydlisko: PK

Re: C. japonica a skaláre

Odoslaťod Igypop » 22 Sep 2005 08:43 am

Motorhead zamlčal jednu podstatnú informáciu, a to že jeho C.japonicy majú takúto ochranku :o :o :o
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok


Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.