Kancik s Akarou



Všetko okolo amerických cichlíd

Kancik s Akarou

Odoslaťod sesty » 19 Sep 2005 12:48 pm

Zdravim Vas pratele,

Predstavte si, stal se mi takovy trapas a ted bych Vas chtel pozadal o radu. Ke dvoum Akaram hnedym jsem do 120l akvaria prikoupil 4 Kanciky pricnopruhe v "domeni" ze kupuju Akary modre. Stalo se a po mesici to jiz nechci menit.

Moje otazka tedy smeruje na ty dve Akary hnede. Co myslite, bude to velky problem?

Jeste nastinim jak to vypada v akvariu:

Z tech ctyr Knaciku jsou dva samci a kazdy z nich si zabral a haji jednu stranu akvaria u dna a ve stredni casti. Treti Kancik je urcite samice o ktrou se tito dva samci pravidelne utkavaji a jiz se s ni kazdy jednou vytrel. Akary tedy zustavaji u hladiny v listech velkeho Anubiasu s poslednim ctvrtym kancikem o kterem presne nevim co je. Nejprve jsem si myslel ze je to mlady samecek a ze jeste neni dostatecne vyvynuty na hajeni vlastniho teritoria. Ted mam ovsem pocit ze je to samicka (tvar, barva) a je plnejsi v brisku. Ale ti samci ji zahaneji. Proc se tedy ty dva samci perou jen o tu jednu samici kterou jako jedinou ze vsech ostatnich ryb nechaji proplovat ve svem teritoriu? Po teto "jakoby nechtene" samici a paru Akar vzdy vyjedou, pokud se priblizi k jednomu ze samcu, nekdy i k te semaici co se o ni samci perou.

Pri krmeni se shlukne vsech 6 ryb u hladiny a vladne primeri. Ovsem kdyz treba spadaji patentky na dno, tak tam uz samci pusti jen tu jednu samici. Ta druha s Akarama ma smulu, na dno se proste nedostanou.

Omlouvam se za obsahlost, ale strucneji to neumim.

Radil by jste mi nedko neco?
Diky moc, valsta
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Reklama

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod stando » 19 Sep 2005 21:57 pm

no ja by som skor mal otazku, co hodlas urobit s tymi akarami, nie je to boh vie co ich tam nechat medzi kancami, predsalen akary hnede nie su az tak priebojne ako kance, ktore maju uz aj svoje teritoria...Ten treti kancek..no neviem, myslim si, ze keby to bola samica, hadam by sa dako poparili, hovorim z vlastnej skusenosti, ale je mozne, ze ta druha samica je asi dominantna, neodhana ju/jeho aj ona? Ake ich mas velke? Samica by mala mat bronzovu farbu na brusku..Podla mna by ti tam s akarami bohate stacil jeden zohraty parik a budu sa ti triet len taky jazz..no ked sa male rozplavaju rodicia vedia byt pekni bojovnici, su schopne obhajit si teritorium aj pred ovela vacsimi rybami (Ocellatus).
Obrázok používateľa
stando
 
Príspevky: 49
Obrázky: 21
Založený: 15 Máj 2005 15:50 pm
Bydlisko: RK

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod ozzmozis » 19 Sep 2005 22:28 pm

ja mam jeden par nigrofasciatov v 160 l.akva a ked sa prvy raz vytreli pred pol rokom ubranili skoro vsetky mlade a doteraz ich mam v akvarku...ale uz su zadane do chovproduktu takze sa ich zbavim...ale k teme:hnede akary su velmi plache ryby nachylne na zmeny prostredia atd atd a pri nigrofasciatoch by boli stastne jedine keby mali tak 700 litrove akva :) osobne si myslim ze priecnopruhe su krajsie ako akary takze na tvojom mieste by som akary predal a zadovazil si nejake ryby povahovo podobne s priecnopruhymi
ozzmozis
 
Príspevky: 66
Obrázky: 3
Založený: 17 Máj 2005 19:42 pm
Bydlisko: BB

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod stando » 19 Sep 2005 23:30 pm

ja by som k nim sekol nejake sajici, by sa ti aj skrizili :)
Obrázok používateľa
stando
 
Príspevky: 49
Obrázky: 21
Založený: 15 Máj 2005 15:50 pm
Bydlisko: RK

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod slavok » 20 Sep 2005 08:15 am

Čo ja mám skúsenosti s akarou hnedou (mám ich 8 už cca. 3 roky), tak čím sú staršie tým sú nebojácnejšie a bojovnejšie. Napr. u mňa majú dvaja samci svoje teritóriá a bez problémov si ich ubránia pred 15cm samcom cichlazomy červenohrdlej - niekedy až šupiny lietajú. Rozhodne sú to u mňa najbojovnejšie rybky a páni akvária, mám tam ešte akary modré a cichlazomy zelenooké (c. sajica).
slavok
 
Príspevky: 53
Obrázky: 21
Založený: 01 Dec 2004 10:22 am
Bydlisko: ZA

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod ozzmozis » 20 Sep 2005 11:35 am

:) sajice mam aj ja ale su este mlade tak cakam na hybridy :)


to slavok: 3 roky je dost dobra doba a meeki su blbe (aj ked pekne) a vsetkeho sa boja...ked som si zohnal nigrofasciaty za pol dna bol moj doepaly par meeki ktory som mal uz cez pol roka v rohu a nemohli sa odtial pohnut ale neviem....
ozzmozis
 
Príspevky: 66
Obrázky: 3
Založený: 17 Máj 2005 19:42 pm
Bydlisko: BB

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod sesty » 20 Sep 2005 14:18 pm

Tak ja je dam asi pryc (ty akary) protoze ty Kancici se mi hodne zalibily a nechci ty akary zbytecne stresovat. S tim ctvrtym kancikem jeste nevim, je fakt ze ho nebo ji zahani i ta samice. Jinak musim uznat ze ta samice co se vytira je mnohem "barevnejsi" a i hezci nez ta druha. Pokud je to samice a neni to prece jen samecek. Ale pokud by to byl samecek tak je stale ohodne mensi nez ti druzi dva. Ale opravdu si zatim myslim ze je to samice a nejde mi do hlavi proc ji nikdo nechce (krome tech akar)
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod stando » 20 Sep 2005 21:57 pm

to slavok: vidis, to som napriklad nevedel, ze akary hnede dokazu byt take, lebo co som ich mal ja, boli to najplachejsie ryby v akva, bol to parik, raz sa mi aj vytreli, no nic z toho nebolo, mali tak okolo 10cm.

to sesty: no tak je asi ten treti kancik nedozrety, mozno je primaly :( , skoda, ze nemas foto...
Obrázok používateľa
stando
 
Príspevky: 49
Obrázky: 21
Založený: 15 Máj 2005 15:50 pm
Bydlisko: RK

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod sesty » 21 Sep 2005 07:20 am

Tak ty akary jsem dal radeji pryc. Bylo mi jich lito, jak byly neustale schovane u hladiny v listech anubiasu a kdyz vystrcili ploutev hned je nekdo prohnal. Nechal jsem si tedy kanciky a s tim "nechtenym" - vcera mi zase pripadal jako samecek. To foto je moc dobry napad. Zkusim neco nafotit a zitra to sem dam.

A hned se zeptam, soucasny stav akvaria. 4xKancik a 2xKrunyrovec

Pridali by jste jeste neco? Mel jsem proste v puvodnim planu 6 cichlid, dali by jste tam jeste jeden parek nejakych jinych kanciku nebo myslite ze takto je to na 120l dobre.

diky vsem, zdravi vlasta
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod ozzmozis » 21 Sep 2005 07:41 am

ono by to malo byt dost...predpokladam ze ak kazdy samec ma teritorium tak si akvarium delia na polovice...ale ak sa ti zda ze tam je este miesto dal by som tam este par A.sajica alebo nieco podobne ale neviem....priecnopruhe este vyrastu a ked si brania mlade je to o zivot...
ozzmozis
 
Príspevky: 66
Obrázky: 3
Založený: 17 Máj 2005 19:42 pm
Bydlisko: BB

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod fliper » 21 Sep 2005 08:33 am

Ozzmozis:
Ty mas blbe meeki? :-) To kde si ich kupil :-)No moje nemaju problem sa pobit aj s Ocellatusom a musim povedat, ze hoci ocellaty su raz take velke, uz do nich nezaparaju a maju pred nimi respekt.
fliper
 
Príspevky: 64
Založený: 22 Nov 2004 12:23 pm
Bydlisko: kosice

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod ozzmozis » 21 Sep 2005 11:19 am

ale ocelaty sa nechaju bit aj od malych nigrofasciatov... :) ale nie sorry nechcel som urazit cest T.meeki len tie moje boli dake bojazlive...
ozzmozis
 
Príspevky: 66
Obrázky: 3
Založený: 17 Máj 2005 19:42 pm
Bydlisko: BB

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod fliper » 21 Sep 2005 11:55 am

No moje meeki sa od nikoho nedali terorizovat, mal som ich spolu aj s africkymi cichlidami, mozno preto, lebo vyrastali pri Ocellatoch :-) Mali proste trening :-)
fliper
 
Príspevky: 64
Založený: 22 Nov 2004 12:23 pm
Bydlisko: kosice

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod stando » 21 Sep 2005 20:06 pm

sesty, dobre si spravil s tymi akarami a dal by som tam hadam to, co pisal ozzmozis, len pozor ked sa ti kance budu triet su to fakt agresorky, ale su to pekne ryby, mal som ich sice davnejsie, ale ked ti vyrastu budu krasne a navyse su nenarocne, takze pohoda :wink:
Obrázok používateľa
stando
 
Príspevky: 49
Obrázky: 21
Založený: 15 Máj 2005 15:50 pm
Bydlisko: RK

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod ozzmozis » 21 Sep 2005 20:47 pm

mne sa tru furt len co som odstranil odrastene mlade (5-6 cm asi 50 kusov) znova mam rozplavane krpce a kedze som odrybnil akva vzrastla aj agresivita rodicov tak teraz samica odhana vsetko v okruhu 25 cm...esteze mam vela jaskyn a ukrytov lebo by mlade sajice boli v haji...este aj prisavnici su terorizovany :)
ozzmozis
 
Príspevky: 66
Obrázky: 3
Založený: 17 Máj 2005 19:42 pm
Bydlisko: BB

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod sesty » 22 Sep 2005 07:43 am

Zase Vam vsem dekuji. A konecne prikladam fotografie vsech ctyr kanciku. Jsou popsany ale pro jistotu jeste upresnim.

Jeden samec - Jeden z dominantnich samcu, zabral a hlida si levy roh akvaria

Druhy samec - Druhy z dominantich samcu, zabral a hlida si pravy roh akvaria

Samice - Docela spokojene zije s obema samci v dolni casti akvaria, jiz se s kazdym jednou vytrela.

??? - A to je ten kancik, ktereho vsichni tri zahaneji. Vetsinu casu travi u hladiny, kde ma nejvetsi klid, jakmile plave ke dnu, tak vetsinou jeden ze samcu ho prozene po akvariu. Nekdy i samicka. Vecra jsem ho nasel spise u dna, dokonale zamaskovaneho v hustém porostu rostlin. (Sam jsem ho chvili hledal) Jedina situace kdy mu nikdo nic neudela je pri krmeni to se vsichni seskupi tesne k sobe a je klid. Ale jakmile je vse sjedeno, zase ho vykazi.

Tak co myslite, je to fakt mlady samecek? Bude mit jeste sanci si najit sve teritorium treba uprostred akva za korenem az vyroste? Nebo by bylo dobre pokusit se ho vymenit za samicku...?

Doufam ze fotky budou v poradku.
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod stando » 22 Sep 2005 14:44 pm

no sesty tak ten treti je urcite samec a dost degenerovany, radsej ho niekomu podaruj, myslim si, ze ti bohate stacia 2 samce a vsimol som si, ze aj tie ostatne maju iste znamky deformacii a preto si myslim, ze vychovavat male by nebol zrovna najmudrejsi napad, nie su nahodou tie ryby z jednej varky? Myslim ci to nie su surodenci od surodencov :D
Obrázok používateľa
stando
 
Príspevky: 49
Obrázky: 21
Založený: 15 Máj 2005 15:50 pm
Bydlisko: RK

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod sesty » 22 Sep 2005 16:14 pm

No odkud pochazeji to nevim, ja je mam proste z akvaristiky (kde mi navic relki ze jsou to akary modre - viz prvni prispevek). Cichlidy se mi hrozne libi a toto jsou moje prvni takze nemam moc zkusenosti. Jake jsou ty znaky? Docela by me to zajimalo. Jinak vychovavat mlade urcite neplanuji.

Diky
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod stando » 22 Sep 2005 17:53 pm

na tom tretom samcovi to vidno najkrajsie, vsimni si trebars chvostovu plutvu, aka je kriva, papulka zdeformovana a tvar tela tiez e e...Pri ostatnych to vidno najlepsie na prsnych plutvach (su pokrivene), ved pokukaj na fore nejake foto alebo si hod do vyhladavaca a porovnaj si, nevravim, ze maju byt uplne rovnake, no tie tvary neviem neviem. Predpokladam,ze im to do akvaristiky doniesol niekto, komu sa len tak vytreli a ked este k tomu ani nevedeli urcit, co to je...hmm. No mozno si myslis, ze moc mudrujem, ale ja som bol zvyknuty na ine nigrofasciaty, tieto by som tomu predajcovi obuchal o hlavu, to je len moj nazor, tak to nezober nejak zle, oki? :wink:
Obrázok používateľa
stando
 
Príspevky: 49
Obrázky: 21
Založený: 15 Máj 2005 15:50 pm
Bydlisko: RK

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod ozzmozis » 22 Sep 2005 18:52 pm

nuz naozaj su nejake divne...to si naozaj kupil v akvaristike???ak stali viac ako 15 sk/kus tak ta riadne odrbali...ale na druhej srane nie som nejaky rozhodca na sutazi a aj s mierne degen. rybami moze byt zabava a mozu byt pekne.....inak toho samca co je "navyse" by som sa zbavil uz len kvoli tomu ze sa medzi ostatnymi nebude mat dobre a stale ho budu napadat....zakony prirody ze preziju len najsilnejsi plati v kazdom akvariu
ozzmozis
 
Príspevky: 66
Obrázky: 3
Založený: 17 Máj 2005 19:42 pm
Bydlisko: BB

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod sesty » 23 Sep 2005 07:35 am

stando napísal:No mozno si myslis, ze moc mudrujem, ... :wink:


Ne naopak v poradku. Ja jsem prave udelal to co nikdy a vymstilo se mi to. Vdy kdyz jsem kupoval nejakou rybu, nejmene tyden dopredu jsem ji studoval na internetu, zjistoval vsechny poznavaci znaky, vady, nemoci atd... a pak takto teoreticky poucen jsem sel koupit. Tentokrat jsem ji koupil z fleku na slepo a to jsem nemel delat. Ale stalo se, z tech tri radost mam, ty jsou v pohode a s tim ctvrtym jeste uvidim.

Kazdopadne v normalni akvaristice uz nic nekoupim. Mame u nas v Ceskych Budejovicich jednoho prodejce ketym tim zije a akvaristika ho vic bavi nez zivi, tak uz jedine u nej. Vcera jsem za nim byl take a dal Vam za pravdu. (mimochodem mel je tam take, tvarove jine.. :-) a cerstve vytrene - nadhera)

Jinak za ty kanciky jsem nedal nic. Kdyz jsem se rozhodl ze chci cihclidy odnesl jsem tam tenkrat nejake jine rybky ktere jsem mel. A dostal jsem ty kanciky a nejake kytky.

Tak Vam jeste jednou dekuju, diky Vam vim na cem jsem.
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Re: Kancik s Akarou

Odoslaťod stando » 23 Sep 2005 15:40 pm

sesty, vpohode a urcite je lepsie nakupovat ryby od takeho cloveka, ako si spominal vyssie, nez v akvaristike. Tak nech sa ti dari :)
Obrázok používateľa
stando
 
Príspevky: 49
Obrázky: 21
Založený: 15 Máj 2005 15:50 pm
Bydlisko: RK


Naspäť na Americké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.