krmenie iba piatok, sobota a nedela



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

krmenie iba piatok, sobota a nedela

Odoslaťod dracula » 25 Sep 2005 15:32 pm

Mam dve akvaria. 84 l /guramy, skalare, black molly/ a 54 l /tetry neonove, tetry paraguajske, mecune, botie pakistanske/. Od buduceho tyzdna zacinam chodit na VS, a kedze cela rodina bude chodit na "tyzdnovky" neviem co s rybami. Je mi lúto zrušit akvarka, keďže ich už daku dobu mam, ale na druhu stranu neviem, či im bude zrovna prospievať ak ich budem moct krmit maximalne piatok az nedelu. Preto sa pytam na Vase nazory...pripadne skusenosti...
vopred dakujem...
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: krmenie iba piatok, sobota a nedela

Odoslaťod jim » 25 Sep 2005 17:56 pm

No teraz som akurát nebol 5 dní doma, rybky to úplne v pohode vydržali. Ale to je len 5 dní a doteraz boli každý deň pravidelne kŕmené.

Tak ak som to správne pochopil, ty by si mal možnosť kŕmiť ich raz-dva krát za týždeň, no tak to potom neviem, lebo by nemali vytvorenú "zásobu".
Podľa mňa by takýmto spôsobom hladovali, ak nie niečo horšie :?

Riešenie by som videl v automatickom kŕmidle, čo je ale pomerne drahá záležitosť.
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: krmenie iba piatok, sobota a nedela

Odoslaťod Gajduso » 25 Sep 2005 19:19 pm

Obrázok používateľa
Gajduso
 
Príspevky: 67
Obrázky: 2
Založený: 21 Feb 2005 12:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: krmenie iba piatok, sobota a nedela

Odoslaťod votrelec » 25 Sep 2005 19:35 pm

samozrejme, jedine riesenie, sice drahe ale ucinne, automaticke krmitko.
votrelec
 
Príspevky: 109
Obrázky: 31
Založený: 24 Júl 2005 09:48 am
Bydlisko: bratislava

Re: krmenie iba piatok, sobota a nedela

Odoslaťod stando » 25 Sep 2005 19:38 pm

hmmm, to krmitko vyzera vpohode.. :wink:
Obrázok používateľa
stando
 
Príspevky: 49
Obrázky: 21
Založený: 15 Máj 2005 15:50 pm
Bydlisko: RK

Re: krmenie iba piatok, sobota a nedela

Odoslaťod jocai » 25 Sep 2005 21:44 pm

Ja si myslím, že to by rybky mali vydržať, skús a uvidíš, potom napíš, ako si riešil tento problém, či vydržali. Ja som tiež raz nekŕmil ryby 6 dní a vydržali. Sú to ryby a nie cicavce, nepotrebujú tak často jesť a v akva si vždy niečo nájdu. A budú jesť aj rastliny.
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: krmenie iba piatok, sobota a nedela

Odoslaťod igorko » 25 Sep 2005 21:58 pm

Ja si tiež myslím, že to ryby v pohode zvládnu. Jednorázovo vydržia 14 dní bez potravy , ak to nie je novozaložené aqua. V každom prípade neprekrmuj :!:
Obrázok používateľa
igorko
 
Príspevky: 18
Obrázky: 9
Založený: 19 Sep 2005 12:55 pm
Bydlisko: Prešov

Re: krmenie iba piatok, sobota a nedela

Odoslaťod Dragon » 25 Sep 2005 22:03 pm

Znamy krmil len 2 krat do tyzdna - lenze on krmil asi tak v utorok a potom v piatok, takze vyzdy max. 3 dni bez krmenia. Rybky boli fit a nic im nechybalo. Akvarium ma uz od detstva ako spominal, a teraz ma 50 rokov.
Aj ja si myslim, ze by si rybky zvykli.. Mozno zalezi aj na tom, akym druhom by to nevadilo a akym ano, ale to necham na skusenejsich. Ja by som to urcite tak skusil, ked uz nie je ina moznost. Alebo kup krmitko za liter :)
Obrázok používateľa
Dragon
 
Príspevky: 87
Založený: 06 Aug 2005 12:52 pm
Bydlisko: Hlohovec/Bratislava

Re: krmenie iba piatok, sobota a nedela

Odoslaťod Ceco » 26 Sep 2005 08:49 am

Obcasna hladovka nie je nikdy na skodu. Dobre krmene a zdrave ryby v pohode aj 14 dni. Ale podla mojho nazoru, pravidelne nekrmenie cely tyzden a potom narazove zranie cez vikend rybam nebude robit dobre. Urcite by som investoval do krmitka. Daju sa zohnat aj lacnejsie a napriek tomu kvalitne. Ja mam Nutramatic 2x s 12 hodinovym cyklom krmenia za nejakych 500,- CZK.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor


Re: krmenie iba piatok, sobota a nedela

Odoslaťod Matteo » 29 Sep 2005 00:31 am

Mám tu nejaké prospekty od firmy sera a majú v ponuke krmivo sera holiday. Ide o tablety, ktoré podľa výrobcu ostávaju po dobu 7 dní vo vode stabilné a nerozpadnú sa. Krmivo sa uvoľňuje postupne. Ďalej je tu uvedené, že neobsahujú žiadne nestráviteľné spojovacie látky a že ide o čisto prírodný produkt. Cenu toho krmiva nepoznám ale mohlo by ti to aspoň dočasne pomôcť vyriešiť tvoju situáciu.
Matteo
 
Príspevky: 32
Obrázky: 12
Založený: 16 Aug 2005 00:15 am
Bydlisko: Michalovce

Re: krmenie iba piatok, sobota a nedela

Odoslaťod Attila Szabó » 29 Sep 2005 20:50 pm

Po prvom čítaní tvojho príspevku ma napadla story s koňom cigáňa, ktorý keby vydržal ešte jediný deň hladovky, tak by si na to už aj zvykol :o :o :o :o


....inak neviem. Mal by si to najprv skúsiť sám, aké to je :lol:
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: krmenie iba piatok, sobota a nedela

Odoslaťod Dragon » 04 Okt 2005 22:49 pm

Tie tabletky existuju, ale bola by to pre ryby asi prilis jednostranna strava. Jedine ich cez tie 3 dni "napchavat" niecim inym, najlepsie zivym krmivom, alebo mrazenym.. Urcite uz nie dalsimy vlockami. Teda aj to napchavanie s mierou:)
Obrázok používateľa
Dragon
 
Príspevky: 87
Založený: 06 Aug 2005 12:52 pm
Bydlisko: Hlohovec/Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.