Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod Dragon » 21 Sep 2005 23:53 pm

Mam taku otazocku a este som na to nenasiel odpoved.
Vecer o 22:00 zhasinam akvarium, lenze obcas mam este zapnuty PC (pozeram si forum akva.sk :roll: ) a tak ma napadla tato suvislost s akvariom. Mam ho umiestnene v izbe a monitor vlastne "svieti" rovno na akva, ktore je na druhej strane izby, takze je v nom sice zhasnute, ale kolko tolko svetla z monitoru prenika... Vadi to rybkam? Ked sa pozrem blizsie na akva, tak niektore uz "spia" ale niektore vidim este poplavovat.

Nevadi im to? Nerad by som ich totizto zbytocne stresoval, alebo vycerpaval tym, ze by nespali...
Ak mate nejake nazory, tak napiste... No vidite aj teraz je uz 23:55 a ja som este pri PC... 8) Slubujem, uz idem spat :lol: :wink:
Dobru noc.. :roll:
Obrázok používateľa
Dragon
 
Príspevky: 87
Založený: 06 Aug 2005 12:52 pm
Bydlisko: Hlohovec/Bratislava

Reklama

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod Ceco » 22 Sep 2005 09:27 am

Vadi, im to, nevadi... Who cares? Mozno im to nerobi dobre, ale podla mna su ovela stresujucejsie vibracie siriace sa z izby (pri chodeni a podobne),
pretoze to drazdi zmyslovy organ, ktory maju ryby najvyvinutejsi - bocna ciara. Zrak je len slaby doplnok. Myslim, ze zbytocna tema.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod viridis » 22 Sep 2005 13:17 pm

Suhlasim s Cecom.

Aj v prirode nie stale a vsade je v noci uplna tma.
Ked je mesiac v splne a jasna obloha, tak je svetla celkom dost.
Nejake blikotanie monitora rybam podla mna moze byt uplne ukradnute.
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod Dragon » 22 Sep 2005 14:30 pm

Ceco, myslim si ze niektore temy su na tomto fore omnoho zbytocnejsie ako tato, teda aspon pre mna... A v konecnom dosledku ma mnoho ludi v izbe PC, pracuje s nim uz ked ma tmu v izbe, takze to mohlo zaujat aj tych dalsich, ktori vsak o tom doteraz neuvazovali :roll:

A k tym vibraciam siriacim sa po izbe to je u mna v norme, ved netancujem pred monitorom :wink: Sedim pekne v pyzamku, vypnem PC a hned vedla stolicky mam postel..

Viridis, ved to je ok, ze nie je stale tma, ide mi skor o to "blikotanie" a o to, ze ako som spominal, tak ked som sa pozrel na akva, tak niektore rybky uz "spali" ale niektore este plavali, preto ta otazka..
Obrázok používateľa
Dragon
 
Príspevky: 87
Založený: 06 Aug 2005 12:52 pm
Bydlisko: Hlohovec/Bratislava

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod jocai » 22 Sep 2005 17:59 pm

Dragon, mám taký pocit, že sa to v tomto prípade so starostlivosťou o rybky preháňa. To by im potom muselo vadiť aj mesačné svetlo v prírode. A snáď mi nechceš povedať, že po 22.00 hod. si v izbe nezapneš svetlo ak to potrebuješ. Nech si ryby zvykajú, že život nie je peříčko.
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod jim » 23 Sep 2005 23:16 pm

Tak nejdem zakladať new tému....Skôr by ma zaujímalo, či rybám nevadí hudba (hlasná)??? Eh, je 23:15 - a ide aj monitor aj hudba :D
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod Dragon » 24 Sep 2005 09:58 am

jocai napísal:Dragon, mám taký pocit, že sa to v tomto prípade so starostlivosťou o rybky preháňa. To by im potom muselo vadiť aj mesačné svetlo v prírode. A snáď mi nechceš povedať, že po 22.00 hod. si v izbe nezapneš svetlo ak to potrebuješ. Nech si ryby zvykajú, že život nie je peříčko.


Mas pravdu, zapnem si svetlo, ked potrebujem, ale vzdy iba malu lampu, aby som ich tolko nestresoval a v noci viac svetla nepotrebujem. To je v pohode, ale ako som spominal ide mi o to neustale "blikanie" monitoru a tak, ci to ich nestresuje. Ale ako mi uz chalani napisali, tak myslim, ze to je v pohode.

Ale ja osobne si myslim, ze v JIMovom pripade to uz kolko tolko tym rybam moze vadit, teda hlavne ta hlasna hudba. Mimochodom, ak byvas na cinziaku, tak aj susedom :lol:
Obrázok používateľa
Dragon
 
Príspevky: 87
Založený: 06 Aug 2005 12:52 pm
Bydlisko: Hlohovec/Bratislava

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod jim » 24 Sep 2005 21:34 pm

Dragon napísal:Ale ja osobne si myslim, ze v JIMovom pripade to uz kolko tolko tym rybam moze vadit, teda hlavne ta hlasna hudba. Mimochodom, ak byvas na cinziaku, tak aj susedom :lol:


Hmmm, tak uvidím čo ešte napíšu iný.... teraz som si dal teda slúchadlá :D Ale neviem ako to prežijem bez tej hudby, asi budem dávať rybám štuple do uší :lol:
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod ozzmozis » 24 Sep 2005 21:48 pm

ja im prave pustam masters hammer(black metal) a nevyzeraju ze by im to vadilo...
ozzmozis
 
Príspevky: 66
Obrázky: 3
Založený: 17 Máj 2005 19:42 pm
Bydlisko: BB

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod Attila Szabó » 24 Sep 2005 21:59 pm

spomeňte si len na kultový seriál Slunce, seno, jahody... Tam kravy dávali viac mlieka práve kvôli hudbe :D Možno na masters hammer sa budú lepšie rozmnožovať :lol:
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod ozzmozis » 24 Sep 2005 22:08 pm

:)) .....na hudbu som este nemal odozvu ale ked si vecer pustim nejaky film na pocitaci tak sa obcas zhrknu ku kraju akvaria a cumia na to....ale este ich ziadny film nezaujal na dlhsie ako 10 min(aj ked to je celkom dost si myslim)
ozzmozis
 
Príspevky: 66
Obrázky: 3
Založený: 17 Máj 2005 19:42 pm
Bydlisko: BB

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod jim » 24 Sep 2005 22:11 pm

ooooooo, tak teraz by sme mohli polemizovať že akú hudbu púšťať rybám..... :D
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod Attila Szabó » 24 Sep 2005 22:25 pm

pri drvivej väčšine fimov aj ja spím po 10 min :lol: :lol:
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod pierro » 24 Sep 2005 22:38 pm

plodná diskusia :lol: :lol:
Obrázok používateľa
pierro
 
Príspevky: 147
Obrázky: 4
Založený: 08 Aug 2005 17:10 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod Ejo_KE » 26 Sep 2005 22:04 pm

a co tak ked si pustim na plne peky nejaky dobry Drum'N Bass ??? :)
Rybky sa nejako nedaju rozrusit a to pocuvam hudbu hlasno stale :)
Uz len cakam kedy zacnu plavat in da ridm... :)
Obrázok používateľa
Ejo_KE
 
Príspevky: 38
Obrázky: 34
Založený: 24 Dec 2004 16:35 pm
Bydlisko: Kosice KVP

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod votrelec » 26 Sep 2005 22:19 pm

no ja pocuvam iba jungle a drum and bass, rybam to nevadi asi. 8)
votrelec
 
Príspevky: 109
Obrázky: 31
Založený: 24 Júl 2005 09:48 am
Bydlisko: bratislava

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod Dragon » 26 Sep 2005 22:30 pm

Oni si uz urcite zvykli :wink: Treba si ich pekne vycvicit, aby neboli az tak haklive a boli prichystane na vsetko :roll: :P
Obrázok používateľa
Dragon
 
Príspevky: 87
Založený: 06 Aug 2005 12:52 pm
Bydlisko: Hlohovec/Bratislava

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod Pštros » 27 Sep 2005 08:15 am

kdesi som pocul, ze ryby maju kratkodobu pamat (vraj 7 minut) nepoculi ste nieco o tom?
8)
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod jim » 27 Sep 2005 19:48 pm

Pštros napísal:kdesi som pocul, ze ryby maju kratkodobu pamat (vraj 7 minut) nepoculi ste nieco o tom?
8)


Ja som raz pozeral na Discovery Channel reláciu Mythbusters (Búrači mýtov)....tá relácia je o tom, že taký dvaja típkovia pokusmi vyvracajú mýty.

Tak raz tam overovali mýtus: Že vraj zlatá rybka (karas) má pamäť len 3 sekundy.

Tak tí dvaja ujovia si kúpili akvárka a karasov a postupne ich cvičili aby preplávali cez rôzne prekážky....samozrejme že ako pomôcku použili nejaké to papaníčko..... Tak a výsledok bol, že tento mýtus je nezmysel, lebo karasy po nejakom tréningu zvládli naozaj hodný kus preplávať cez prekážky.

Tak ryby, teda aspoň karasy majú pamäť naisto dlhšiu ako 3 sekundy :D
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod Pštros » 27 Sep 2005 20:02 pm

Jim, tú časť som videl a celkovo Mythbusters rád sledujem.
Len tých 7 min (asi by sme im mali napísať, aby to overili).
Jednému z nich sa ale veľmi nedarilo...raz darmo oni nie sú takí ako my, skúsení akvaristi :mrgreen:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Vadi rybkam svetlo z PC monitoru v noci?

Odoslaťod jim » 27 Sep 2005 21:22 pm

Pštros, no jasné, hlavne Adamovi či jak sa volá sa to nejako vymklo spod kontroly.....keď ani štrk tam nemali ani rastliny ani nič.....ešteže aspoň filter, aj to len taký akože.
No nič, asi by sme sa mali prihlásiť k nim do tímu a otestovať to sami 8)
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Vadi rybkam hlasna hudba?

Odoslaťod Daavid » 11 Mar 2008 18:45 pm

Ja si myslim ze im moze vadit hlasna hudba, najma ak je z poriadnych reprakov (200W), hovori sa ze napr Juli transcriptus je dost hakliva na otrasy, co hudba moze sposobovat.
Planuje si zriadit nove akva - v novom byte) :roll: , tanganyiku 600l a chcem ho umiestenit do obyvacky, nech ho mam ako druhu plasmu :o
Len sa obavam tych otrasov, ked mi niekedy prepne a pustim nahlas house music :?
Rozmyslal som, ze by som aj stojan akosi odhlucnil, zo spodu, mozno akousi kaucukovou podlozkou aka sa dava pod akva. No neviem ci to vobec pomoze, ked bude vibrovat cele akva :oops:
Obrázok používateľa
Daavid
 
Príspevky: 16
Obrázky: 2
Založený: 10 Mar 2008 02:24 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod Simi » 11 Mar 2008 19:18 pm

kazdemu vadi hlasna hudba aj vam uvidite o par rokov :D takze rybkam to určite dobre nerobí tiež..vadi im tam skor co tu hudbu sprevadza a to infrazvuk a ultrazvuk..vnimaju taktiez otras a vela otrasov = stres :) a to ze ked niekto kraca bo zavre dvere to je len obcasny otras to im urcite nevadi zle je na sto pro len vo vacsej intenzite a dlhsej casovej dobe..takze ano vadi im to :)
ak ta telka nepojde na plne tak im to vadit nebude ja mam akva uz 10 rokov pri telke v izbe a mam tam 8 rocne ryby a ziju v pohode takze hlavne zdravy rozum a nic sa nestane :P
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Odoslaťod elwiss » 12 Mar 2008 05:33 am

no ja mam aq v obyvke a nonstop tam celu noc ide telka. foter je tak trochu magor. :x
ale myslim si ze pokial sa nerobia otrasi subwoferom,tak to rybam nevadi, teda pocas noci.
ryba ked je unavena ,tak si odpocine aj pocas dna,teda ked sa schova a ostatne ju nerusia.
nevsimol som si ze by im nejako extremne vadilo blikanie TV*.
ved sa to da troska prirovnat k burke a k mesiacu. :wink:
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.