Slovensko hlada "čin akva" :)



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod igorko » 26 Sep 2005 15:12 pm

Kúpim mu radčej 2 l Coca-Coly pravej.
Obrázok používateľa
igorko
 
Príspevky: 18
Obrázky: 9
Založený: 19 Sep 2005 12:55 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod štefan » 27 Sep 2005 14:45 pm

skala napísal:podobne to skusali viackrat takreceno naostro v jazierkach v Piestanoch. len zabudli na pozorovane :-( asi zo 2 razy pred asi 5 rokmi,


V Piešťanoch a kde? Máš na mysli tie tri jazierka na Kúpeľnom ostrovčeku? Inak práve tam sa okrem hojnej populácie gupiek, mečúňov i živorodiek strakatých i hrotoústych vyskytuje veľká populácia korytnačiek Trachemys scripta elegans. Medzi nimi sme našli i druh Graptemys kohnii. Viete mi povedať od kedy sa tieto korytnačky objavujú na tejto lokalite? Zaujíma ma to.
Vďaka.
števo
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod skala » 27 Sep 2005 14:58 pm

spravne stefan. gupky, mecune uz tam asi nie su. Len blackmolly. Korytnacky sa tam vyskytuju hojne po roku 1989.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod sano » 29 Sep 2005 18:11 pm

Ešte ako mládenec v puberte, som čistil akvárium pred dovolenkou. Nemal som záložné akvárium a tak rybičky som postrkal do rôznych zaváraninových fľašiek.
Po návrate z dovolenky,2 týždne, som našiel veľkého samca rájovca ležať v asi v dvoch decilitroch vody v pol litrovej fľaši, zabudnutého na zemi.
Bolo mi ho ľúto, pamätám sa, že ešte dlhšiu dobu plával nahnutý na jeden bok, ale zotavil sa.
sano
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod Ejo_KE » 29 Sep 2005 21:33 pm

No moje zaciatky akvaristickych pocinov siahaju do mojho utleho detstva ked este filter existoval len rurka vzuchovaci kamienok a molitan a voda sa menila kazdy tyzden cela s kompletnym vylovenim osadky premytim strku a vytahovanim a znovunasadenim rastlin... :) mal som este ramove aqua a tak som nemal boja ze nejaky roh poskodim ked ho polozim do vane... nejakym sposobom sa stalo ze mi nepatrne zacal presakat zadny roh ale ja som si to nevsimol... vsetko som urobil a cely nateseny z krasneho akva som aj s rodicmi odcestoval na tyzden k babke.... hehe
ked sme sa vratili cela osadka vratane slimaka a rastlin bola prischnuta ku dnu.... :P vyzeralo to ako v nejakom lome ked najdu skameneliny...

od vtedy som nemal akva asi 10 rokov kym som sa znova odhodlal a mama mi to doteraz vyhadzuje na oci :) ach tie zeny...
teraz mam 200l ; 64l a 33l akva a celkom sa mi dari :) ...EjO...
Obrázok používateľa
Ejo_KE
 
Príspevky: 38
Obrázky: 34
Založený: 24 Dec 2004 16:35 pm
Bydlisko: Kosice KVP

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod kenny » 30 Sep 2005 09:02 am

j som choval ostrieziky purpurove... taky pekny parik, par krat sa mi vytreli. mal som ich v 56 l akvarku. raz som odisiel na dva tyzdne na dovolenku a mama si zmyslela ze ho ide vycistit. vsetko z tade povyberala a ten parik dala do akvarka velkeho asi 20x10x10 k oknu (v lete) bez filtra, strku, rastlin... teda bez vsetkeho. aspon ze tam dala tu vodu :lol:
ked som prisiel tak som nasiel uvarene skisnute rybycky plavajuce hore bruchom... uz to nerozchodili.. a teraz sa marne pokusam najst nejaky spravny parik na mnozenie... :(
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod duri » 01 Okt 2005 14:59 pm

Toto som nasiel pri citani Sme:
http://kalacova.blog.sme.sk/c/21887/Ako ... arium.html
Teda jednak by som rad videl tu zostavu 600 a 400 l akva - podotykam, v kancli niekde v spitali. Potom by som rad pochopil, preco vymienali raz za mesiac vsetku vodu v oboch akvariach. :shock: A do tretice by som rad pochopil, ako mohli za noc vsetky ryby podochnut. :?: Ak sa niekomu chce zaregistrovat na sme.sk, tak moze s dotycnou pani podiskurovat :P
Obrázok používateľa
duri
 
Príspevky: 108
Založený: 14 Apr 2003 17:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod emkac » 01 Okt 2005 23:44 pm

duri napísal:A do tretice by som rad pochopil, ako mohli za noc vsetky ryby podochnut. :?: Ak sa niekomu chce zaregistrovat na sme.sk, tak moze s dotycnou pani podiskurovat :P


Zaregistrovany som, nazor som tam napisal. Tiez tej rychlosti nerozumiem.
Ale potesil by ma nazor niekoho skuseneho. Aj ked bez roznych dodatocnych informacii tam toho asi nik vela neporiesi.

emkac
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod slovanista21 » 02 Okt 2005 05:27 am

sano napísal:Ešte ako mládenec v puberte, som čistil akvárium pred dovolenkou. Nemal som záložné akvárium a tak rybičky som postrkal do rôznych zaváraninových fľašiek.
Po návrate z dovolenky,2 týždne, som našiel veľkého samca rájovca ležať v asi v dvoch decilitroch vody v pol litrovej fľaši, zabudnutého na zemi.
Bolo mi ho ľúto, pamätám sa, že ešte dlhšiu dobu plával nahnutý na jeden bok, ale zotavil sa.
sano



to si dopadol asi tak ako ja ked mi xp poradil ze ich mam dat pocas cistenia do 5l ale ja som nejak pochopil ze do 0,5 a taktiez som prisiel o rajovca....a dalsich 10 rybiek nadhernych gupieek :oops: :oops: :oops:
Obrázok používateľa
slovanista21
 
Príspevky: 82
Obrázky: 14
Založený: 12 Apr 2005 17:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.