Rybky hned prvy den v novo zalozenom akvarku



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Rybky hned prvy den v novo zalozenom akvarku

Odoslaťod skala » 22 Sep 2005 08:05 am

Drobec, nemozem suhlasit takmer s nicim co pises. To co uvadzas je zavadzanie neskusenych akvaristov. Verim, ze ti vsetko funguje ak gupky dostanu komare a su v lete vonku. Opakujem chovat gupky v dnesnej dobe je velky problem. Potvrdi ti to kazdy chovatel, Hieronimus, Stieranka, Tokusev, X dalsich. Najdes to v odbornych casopisoch a potvrdim ti to aj ja.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Reklama

Re: Rybky hned prvy den v novo zalozenom akvarku

Odoslaťod viridis » 22 Sep 2005 13:29 pm

skala napísal:Drobec, nemozem suhlasit takmer s nicim co pises. To co uvadzas je zavadzanie neskusenych akvaristov. Verim, ze ti vsetko funguje ak gupky dostanu komare a su v lete vonku. Opakujem chovat gupky v dnesnej dobe je velky problem. Potvrdi ti to kazdy chovatel, Hieronimus, Stieranka, Tokusev, X dalsich. Najdes to v odbornych casopisoch a potvrdim ti to aj ja.


Nedramatizuj ;) To co popisuje Drobec je lahko mozne a celkom realne ...
Ak mas odolny aklimatizovany chov, kludne ich mozes mat vonku od juna do septembra.

Skusil som to toto leto s gupkami od barkyho. Pekne kobry triangle.

Je pravda ine chovat spickove kusy na vystavy. Tam moze byt pri chulostivych preslachtenych formach, kde sa prihliada vlastne len na vizaz ozaj problem, ze neznesu hocijake podmienky, ale vyzaduju takmer laboratorny chov ....
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: Rybky hned prvy den v novo zalozenom akvarku

Odoslaťod Igypop » 22 Sep 2005 13:42 pm

Ja mám gupky v jazierku ešte teraz :roll:
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: Rybky hned prvy den v novo zalozenom akvarku

Odoslaťod Drobec » 22 Sep 2005 20:11 pm

Skala ja viem ze dnesne gupky sa zle odchovavaju,ja mam asi stastie tie moje su celkom odolne a drzia sa aj pri teplote okolo 15 stupnov.Dokonca poznam chlapika co takto odchovava aj black molly a su v pohode.Treba skusit a potom napis aka bola skusenost Tvoja.Ja nechcem nikoho nahovarat je to na kazdom ci to skusi alebo nie.Je tam len jediny problem na ktory si trba dat pozor,pri odlove do akva treba pouzit vodu z jazierka a postupnim vymienanim vody ich aklimatizovat na tvrdu vodu.
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Rybky hned prvy den v novo zalozenom akvarku

Odoslaťod Dragon » 22 Sep 2005 22:22 pm

Dnes som cistil akvarko od rias novou skrabkou, ze ju vyskusam + som vymienal asi tretinu vody a "instaloval" som novy filter. Vsimol som si pritom, ze vsetky ryby (mam gupky) sa tak "stiahli" do ustrania a vobec neplavali, iba stali na mieste vsetky pri sebe.. Inac plavaju ako besne, a ked sa priblizim k akvarku ked si myslia ze im idem dat nazrat tak ani nehovorim.
Moja otazka znie, ci z toho mohli byt az tak stresovane? Ak by to bolo nahodou stresom, moze to mat nejake nasledky? Asi po dvoch hodinach som sa pozrel na akva a uz sa pomalicky zacali rozplavovat a potom uz aj v pohodke zrali. Gupky som zacal chovat asi pred dvoma mesiacmi, aj ked akvarko mam uz asi 7 rokov, ale nikdy som sa tym nezaoberal nejako blizsie, az teraz ma to "chytilo"..
Obrázok používateľa
Dragon
 
Príspevky: 87
Založený: 06 Aug 2005 12:52 pm
Bydlisko: Hlohovec/Bratislava

Re: Rybky hned prvy den v novo zalozenom akvarku

Odoslaťod pierro » 24 Sep 2005 22:49 pm

k teplej vode: ja si namiešam 25 st. vodu z kohútika, ale to máme bojler. To, že z potrubia nie je teplá voda bohviečo - to dá rozum. Voda tam má niečo okolo 40 st. (tipujem) a to je raj pre všetky baktérie. preto do teplej vody pridávajú viac "svinstva" proti baktériám. Ja osobne vždy vodu upravím SANILom pred pridaním do akva. Ale neviem či by stačil aj na takúto teplú vodu.
K celej téme: neviem aké "chvaty" sú zaručené, ja len viem, že raz keď som zakladal akva s cichlidkami, nebol som dosť trpezlivý a po 2 týždňoch to bol masaker. ono as chcieť všetko hneď nie je vlastnosť 100%ne zlúčiteľná s akvaristikou.
Obrázok používateľa
pierro
 
Príspevky: 147
Obrázky: 4
Založený: 08 Aug 2005 17:10 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Rybky hned prvy den v novo zalozenom akvarku

Odoslaťod Dragon » 24 Sep 2005 23:05 pm

K tej vode: ja vzdy davam radsej vodu zo studenej a potom ju ohrejem ohrievacom na pozdadovanu teplotu. Ked vymienam cast vody, tak bud nalievam rovno z vodovodu, alebo si ju necham den, mozno dva odstat. Ten SANIL podla mna bude nieco take, co naviaze na seba chlor, tak radsej pockam ten den nech sa vypari sam, ako pridavat chemiu.
Ake mas skusenosti s tym SANILom? Viem ze sa pouziva na upravu novej vody, ale myslim ze to ma opodstatnenie len pri tom chlore. No neviem presne, to necham na skusenejsich..
Dnes to je presne 2 tyzdne a dva dni a zatial je to stale OK s tymi rybami (klop,klop,klop). Medztym som 2 krat menil vodu - vzdy 1/3 za odstatu. Jedna gupka je uz v porodnicke, nakolko je uz taak "tlsta" ze asi porodi tisice mladych :) Potom napisem jej "vykon":D
Obrázok používateľa
Dragon
 
Príspevky: 87
Založený: 06 Aug 2005 12:52 pm
Bydlisko: Hlohovec/Bratislava

Re: Rybky hned prvy den v novo zalozenom akvarku

Odoslaťod pierro » 25 Sep 2005 09:54 am

jasne, presne to isté robím ja, len ten ohrievač je trochu väčší (bojler) :lol: - ale princíp je rovnaký. chápem to tak, že bývaš v paneláku?
SANIL je prípravok, ktorý "viaže ióny kovov na neškodný komplex", "odstráni z čerstvej vody chlór", "stabilizuje PH vody na neutrálnu hodnotu" a " u rýb podporuje vytváranie ochranného slizu"
Vážne neviem, čo s toho je ako blízko k pravde, ale zatiaľ mi akvárium funguje tak dobre, že to nemienim zisťovať (prestať ho používať alebo nejak experimentovať) :wink: A keďže balenie stojí okolo 50,- a vydrží na 750l vody (ja mam 63l akva), tak to nie je ani nejaká extra položka.
2 týždne? tak to si okolo bodu zlomu - mne v priebehiu 3. týždňa vydochlo komplet celé akvárko (okrem 1 chuderky, kvôli ktorej som na akvaristiku premotal aj svoju priateľku :lol: :lol: ) tak si dávaj pozor, sleduj NOx a daj vedieť ako si dopadol.
Obrázok používateľa
pierro
 
Príspevky: 147
Obrázky: 4
Založený: 08 Aug 2005 17:10 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Rybky hned prvy den v novo zalozenom akvarku

Odoslaťod pierro » 25 Sep 2005 09:58 am

ešte ma napadlo.. písal si, že sa venuješ akvaristike už nejaký ten piatok.. na začiaku si predsa mohol tomu novému akva "pomôcť" zabehnutým štrkom zo svojho akva, nie? (aj keď viem, že táto rada ti už je prd platná :( )
Obrázok používateľa
pierro
 
Príspevky: 147
Obrázky: 4
Založený: 08 Aug 2005 17:10 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Rybky hned prvy den v novo zalozenom akvarku

Odoslaťod Dragon » 25 Sep 2005 12:26 pm

Mohol, lenze akvarko mal uz komplet spravene vratane napustenej vody a ja som takiso kupoval nove rastlinky a trvalo mi asi mesiac, kym sa "schopili" a poriadne zakorenili. A tak som nechcel ich zase demolovat kvoli strku.
Pomohol som mu akurat tym, ze som z mojho stareho filtra "NAOCKOVAL" uzitocne bakterie do jeho noveho... Tak aspon trochu to dufam pomohlo. Dnes je jedna gupka v porodnicke a zatial ma 7 mladych.. Pred 3-oma hodinami nemala este ani jedno. Uvidime ako bude pokracovat :)
Obrázok používateľa
Dragon
 
Príspevky: 87
Založený: 06 Aug 2005 12:52 pm
Bydlisko: Hlohovec/Bratislava

Re: Rybky hned prvy den v novo zalozenom akvarku

Odoslaťod Dragon » 05 Okt 2005 22:11 pm

Takze presiel presne mesiac, a rybky su zatial vsetky.. Dnes sme pozerali akurat jedneho prisavnika nevieme najst.. Mozno to neprezil.. Z troch zostali dvaja a ten jeden je zatial nevidno.. V akvarku je jeden koren s mnoho ukrytmi a dierami, takze mozno bol len niekde zalezeny.. No ale stava sa, a myslim ze je to v norme.. Gupky maju 11 mladych, takze krmia sa 2-3 krat denne aby nezrali potomstvo.. Dnes sme vymenili len tak asi 10 litrov vody aby sme mali v com trosku preplachnut uz dost zahumuseny filter. Este sme pridali aj malu lyzicku soli.. Hrozi este nejaka vazna situacia aj po mesiaci? Teda vzladom na zabehnutie akvarka, filtra, NOx,...

Inac dakujem vsetkym ktori sa zapajaju do tejto temy.. Ja osobne mam akvarko uz dost dlho, ale ako som spominal, tak nikdy som sa o to blizsie nezaujimal.. Zacal som s tym asi len pred dvoma mesiacmi, takze aj mne rady v tychto konkretnych situaciach pomozu.. Thanx.. :)
Obrázok používateľa
Dragon
 
Príspevky: 87
Založený: 06 Aug 2005 12:52 pm
Bydlisko: Hlohovec/Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.