Julidochromis



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Julidochromis

Odoslaťod Tomik » 05 Okt 2005 19:06 pm

Chci se zeptat, které druhy z rodu Julidochromis se Vám zdají mezi sebou nejméně agresivní a které se docela snesou.....Já jsem měl párkrát Julidochromis marlieri a vždy mě dominantní ryba ostatní jedince uštvala k smrti.....I když tam byly desítky jeskyní, tak prostě proplavala celé akva a nekopromisně kousala ryby tak až byly uštvány k smrti....Rod Julidochromis je velice lákavý, ale chci jít do druhu, u kterého bude šance, že to nebudou taková jatka.....
Tomik
 
Príspevky: 14
Založený: 03 Okt 2005 09:54 am
Bydlisko: Olomouc

Reklama

Re: Julidochromis

Odoslaťod milop » 05 Okt 2005 20:57 pm

marlieri doporučujem chovať v cca 300 l spoločenskom akva a začať s cca s 5-7 mladými rybkami ,veľkosti tak cca 3-4cm,
potom je šanca, že sa postupne vytvorí aspon 1 chovný par - vedúca samica ostatné tvrdo utláča , ak ím po vytere zoberieš všetky mladé, tak je pravdepodobne, že samička zabije samca a v menšej nadrži ,alebo bez ukrytov postupne aj ostatných jedincov rovnakého druhu a nemá zmysel jej doplňať )dalšie obete, skôr ju darovať niekomu s veľkým akva a tanganikou
jedno s riešení - veľa ukrytov a rozptylenia - inými rybami, ktoré ju zabavia .
ak sa vyberie dobrý pár tak niekoľko rokov sa udržia aj v 70 l chovnej nádrží s pravidelnými vytermi, ja som in vždy nechal 5-6 malých o ktoré sa starali a tie som odlovil až po ďalšom výtere.

Inač doporučujem j. ornatus - najmenšie - cca 4- 6cm - choval som ich tiež dlhodobo s úspechom, dajú sa aj v cca 100 l spoločenskej nádrži ,
chovnému páru stači aj cca 30-40 l akvarko - ukryty a rastliny.
relatívne mierumilovné sú aj j.dickfeldi /?/ale tie sú trošku naročnejšie na kvalitu vody.
ornatus-ky prežijú hadam aj rašelinový vyluh - raz som ich zanedbal v 30l akva s vesicularia dubyjana/ javský mach /tak 1/2 roka a neveril som vlastným očiam v nadrži plnej machu prežil chovný pár a boli tam aj odchované mladé ryby
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Julidochromis

Odoslaťod Tomik » 06 Okt 2005 09:27 am

Díky moc za info....Já jsem je měl s cichlidama z jezera Malawi a s Neolamprologus brichardi.....Je pravdou, že mám jen 160 litrové akvárko, to dělá také hodně.....Je fakt, že dokupovat ryby nemá absolutní smysl, zkusil jsem to dvakrát a do dvou dnů byly ubity nebo mi vyskočily z nouze úzkou dírkou mezi krycími skly......
U mě bylo hrozně zvláštní, ale logické to, že jsem měl mladší aurautuse a marlierkám připomínaly buď J. regani nebo J. ornatus a úplně nepříčetně je honily....
No nezbývá než zkusit mladší jedince..... :)
Tomik
 
Príspevky: 14
Založený: 03 Okt 2005 09:54 am
Bydlisko: Olomouc


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.