Riasa mi zabíja akvárko!



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Riasa mi zabíja akvárko!

Odoslaťod Raviolka » 25 Feb 2005 17:40 pm

Hmm mrzí mě, že ses vybral touhle cestou... ale čo už, stalo se :roll: Podle mě máš těch ryb velmi mnoho... sama mám 300l akvárium a 20 skalárů bych si tam nedovedla představit. Hodně ryb znamená hodně dusičnanů a navíc silnou filtraci... obojí nahrává štětinkové řase. Nebudeš to mít věru snadné. Musíš nasadit co nejvíc rostlin, udělat tam opravdickou džungli... z rychle rostoucích a živiny odčerpávajících rostlin, jak už ti tu ostatní radili. Na přísavníky jako jediné konzumenty bych nespoléhala, podívej se na téma o likvidaci řas a zkus přidat jiné ryby nebo slimáky... výměnou za pár skalár :wink:
P.S. Až tam budeš mít tu džungli, pak možná bude mít už smysl přidávání CO2 :)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Reklama

Re: Riasa mi zabíja akvárko!

Odoslaťod foggi » 25 Feb 2005 19:57 pm

Asterix: mas to pekne, ale spytal by som sa ako sa vola ta rastlinka v popredi vpravo? myslim ze je to nejaka hydrophila ale neviem aka. mam ju tiez a hned ako som ju nasadil do akva tak ju napadla stetinkova riasa a takmer uplne prestala rast a zacali opadavat spodne listy.
foggi
 
Príspevky: 51
Obrázky: 6
Založený: 14 Dec 2004 22:38 pm
Bydlisko: nr

Re: Riasa mi zabíja akvárko!

Odoslaťod Asterix » 26 Feb 2005 08:41 am

Je to hydrophilia diformis.
Na uvod som tal dal rastliny co rychlo odcerpaju ziviny a rastu rychlo. Teraz ked sa to uz stabilizovalo tak ich budem pomaly vymienat za stomkove rastlinky s malimi listockami aby akvarko vyzeralo opticky vacsie
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: Riasa mi zabíja akvárko!

Odoslaťod Pittler » 26 Feb 2005 20:45 pm

Ďakujem všetkým za rady aj názory.Nové foto nádrže zverejním ,keď to bude ok a stabilizované.Majte sa krásne.
Obrázok používateľa
Pittler
 
Príspevky: 52
Obrázky: 38
Založený: 07 Feb 2005 14:56 pm
Bydlisko: Martin

Re: Riasa mi zabíja akvárko!

Odoslaťod Tibi » 23 Okt 2005 15:53 pm

Máte skúsenosti s tabletkami Tetra Algo Stop Depot
proti ciernej stetinkovej riase ? Pomôže ?
Tibi
 
Príspevky: 24
Založený: 10 Jan 2005 19:12 pm
Bydlisko: Komárno

Re: Riasa mi zabíja akvárko!

Odoslaťod Peter » 23 Okt 2005 20:05 pm

Este nevymysleli pripravok proti steticnkovej riase. Urcite nie.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Riasa mi zabíja akvárko!

Odoslaťod Tibi » 23 Okt 2005 20:27 pm

Ja neviem, ale boli sme na akv. výstave v Budapešti a tam nám ponúkol jeden pán, ktorý robí v Tropikáriume . V tomto roku začali vyrábať tie tabletky. ????????
Tibi
 
Príspevky: 24
Založený: 10 Jan 2005 19:12 pm
Bydlisko: Komárno

Re: Riasa mi zabíja akvárko!

Odoslaťod Ceco » 23 Okt 2005 23:08 pm

Hmm, to ma dost prekvapuje, ked pan, ktory pracuje v Tropikariu vam ponukal chemiu proti riasam, teda prekvapuje ma to v pripade, ze nebol obchodnik...
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Riasa mi zabíja akvárko!

Odoslaťod Tibi » 24 Okt 2005 07:06 am

Bola voľná diskusia, on tam bol pozvaný ako odborník. Ale teraz som našiel na biotope: http://forum.biotop.sk/viewtopic.php?t=135
Tibi
 
Príspevky: 24
Založený: 10 Jan 2005 19:12 pm
Bydlisko: Komárno

Re: Riasa mi zabíja akvárko!

Odoslaťod Peter » 24 Okt 2005 19:52 pm

No je to reklama, ale ak je to novy vyrobok, niekto ho vyskusat musi. Tak to skus. Upozornujem, ze vymena tretiny vody raz tyzdenne urcite nepomaha, robim to stale a stetinke je to fuk. Tetra Algizit je dost draha, a predava sa po tabletkach. No neviem teda Tetra Algol, ak je taka zazracna bude asi drahsia. Dve tablety na 50 l, je napr. u mna 10 tabliet na 240l. Kolkokrat ich treba dat? zaberu hned? No neviem.... Chlpky rias na okrajoch listov, nemusi byt este stetinka... Pricinou ich vzniku, je spravidla ista nerovnovaha v AQ, ale o tom sa tu uz pisalo vela. Inak som si na ne uz zvykol, uz mi ani tak nevadia... viac mi vadili v kamennom AQ, ale v novom este zatial nie su. SAE je takmer 100% ista, skus tieto rybky, radsej ako chemiu...
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Riasa mi zabíja akvárko!

Odoslaťod xitanaf » 24 Okt 2005 20:15 pm

Mne riasa okamžite explodovala po celom akvarku ked som začal používať PMDD. 3týždne som skúšal formou pokus a omyl zmenu svetla, teplotu svetla, dávkovanie CO2, dávkovanie PMDD a stále bez výsledku. Potom som skúsil nariediť každú zložku PMDD zvlášť TENSO, K2SO4 atď.
Dávkujem iba pár dní ale zdá sa, že som to našiel. Moje akvarko vyžaduje iba TENSO a draslík, vo vstupnej (vodovodnej) vode je horčíku strašne vela a ked som ho skúsil pridať do 6hodín naskočila riasa.
Teraz každý den sledujem ako sa po dne válajú stále nové odumreté chumáčiky štetinkovej riasy. Dúfam, že sa rýchlo spamatajú aj širikolisté rastlinky kt. takmer pokapali a za 2mes bude akvarko ako džungla.
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: Riasa mi zabíja akvárko!

Odoslaťod Tibi » 24 Okt 2005 20:22 pm

Ja mám 450 l akvárium. Dneska som kúpil uvidíme čo bude.
Tibi
 
Príspevky: 24
Založený: 10 Jan 2005 19:12 pm
Bydlisko: Komárno

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.