Mensi atlas



Všetko okolo morskej akvaristiky

Moderátor: Roman

Mensi atlas

Odoslaťod skala » 10 Jún 2004 18:55 pm

Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Reklama

Re: Mensi atlas

Odoslaťod Roman » 10 Jún 2004 22:13 pm

pekne :)
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Mensi atlas

Odoslaťod skala » 11 Jún 2004 08:07 am

sak to je hlavne tvoja zasluha Roman :?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Mensi atlas

Odoslaťod Zibi » 11 Jún 2004 08:20 am

Prednedavnom som mal to stastie vidiet vela z tychto morskych ryb a zivocichov nazivo vo volnej prirode.
Obrázok používateľa
Zibi
 
Príspevky: 49
Obrázky: 24
Založený: 18 Nov 2003 22:58 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Mensi atlas

Odoslaťod skala » 11 Jún 2004 09:15 am

vcera bola v Tropikariu v Budapesti odkial je dost zaberov moja sestra a bola sokovana. sla nahodou, naskytla sa prilezitost. pacilo sa jej velmi. a to nie je ziadna chovatelka, chova akurat tak muza a dceru ;-) Ci aj to je dost ? ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Mensi atlas

Odoslaťod Ceco » 11 Jún 2004 22:38 pm

skala napísal:vcera bola v Tropikariu v Budapesti odkial je dost zaberov moja sestra a bola sokovana. sla nahodou, naskytla sa prilezitost. pacilo sa jej velmi. a to nie je ziadna chovatelka


Nic vynimocne, by som povedal. Skor som toho nazoru, ze nezainteresovaneho cloveka takato expozicia zaujme viac, ako cloveka, ktory uz co-to z fauny tohto typu mal moznost vidiet. No nie? Presne to iste som pozoroval na svojich rodicoch, ked sme boli pozriet na Morsky Svet v Prahe. Pravda, vela zivocichov, ktore som mal moznost tam vidiet som pred tym este nevidel, ale aspon som priblizne vedel, co mam ocakavat. Rodicia skor nie a farebnost podmorskej flory a fauny ich pochopitelne ocarila.

skala napísal:chova akurat tak muza a dceru ;-) Ci aj to je dost ? ;-)

Vacsinou narocnesji chov ako akykolvek chov akva/tera tvorov ;-)
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Mensi atlas

Odoslaťod skala » 28 Okt 2005 14:54 pm

ceco, vraciam sa trochu - napadlo ma, ze teraz si ti asi tie debiloviny co davaju v TV, pacia. ked to beriem logicky a som trochu prisny na teba
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Mensi atlas

Odoslaťod Anet » 30 Okt 2005 16:08 pm

Skala, vobec som nepochopila tvoj prispevok ( ale to asi nie je nic nove). :roll:
Obrázok používateľa
Anet
 
Príspevky: 69
Obrázky: 26
Založený: 25 Nov 2003 22:15 pm
Bydlisko: Dunajska Luzna

Re: Mensi atlas

Odoslaťod skala » 31 Okt 2005 10:11 am

anet, ceco, vychadzam z jeho slov - pri navsteve Tropikaria uz ceco vedel co ma cakat - takze sa mu asi nemalo co pacit. zrejme je to v jeho ociach slabe. no, ale po veceroch davaju vyvadzanie kreatur, a vela krat je to nieco nove, takze je tam potencial, aby sa mu to pacilo. je to vynimocne
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Mensi atlas

Odoslaťod Ceco » 31 Okt 2005 15:16 pm

Skala, nepochopil si ma ;) Pod "Nic vynimocne" som nemal na mysli, ze Tropikarium nie je vynimocne, aj ked to tak vyznelo. "Nic vynimocne" v tomto pripade bolo myslene v kontexte, ze nie je vynimocne, ak expozicia ako Tropikarium ohuri nezainteresovaneho cloveka (nie chovatela).
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Mensi atlas

Odoslaťod Raviolka » 31 Okt 2005 15:27 pm

Ach jaj, Skala, ty se asi sám díváš moc na TV a pak jsi nevyspalý a čteš nepozorně :mrgreen: Ceco psal, že věděl co očekávat v Mořském světě, ne v Tropikáriu. A já mám podobný zážitek - měla jsem určitou představu, co tam můžu očekávat, a když se ta představa naplnila, tak mě to prostě nenadchlo tak jako okolní rodinky s dětmi. Dokonce mě to trošilinku zklamalo, čekala jsem víc (ne kvantitativně).
P.S. Já se na televizi nedívám, aby nedošlo k nějakému nedorozumění :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Mensi atlas

Odoslaťod skala » 31 Okt 2005 15:57 pm

vazeni - viete mi nejako ozrejmit co ocakavate napr. na vystave napr. gupiek? viete z coho mozete byt potom vyteseni, alebo sklamani. lebo ja myslim, ze ani nie, ze to ocakavanie je blbost, ze je velmi nekonkretne.
a dolezita vec - ked uvidim napr. jeden druh klauna 50 krat na 30 miestach, stale sa mi bude pacit. nebudem cakat, ze bude mat niekde ofinu, alebo zelene vlasy ;-).

ale nechajme to tak, zaklincujem to tym, ze na vystavy chodim minimalne na 50% kvoli ludom
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Mensi atlas

Odoslaťod Roman » 31 Okt 2005 16:09 pm

ja by som len tak trochen na margot :)

nesuvisi to sice s temou , ale a ja som bol z Tropikaria sklamany , menovite :

a; polkruhove celne skla v akvariach skeslovali nad unosnu mieru
b; plastovo- laminatove koraly boli strasne, autor mal radsej nalepit na stenu kamene a vytvorit iluziu kamenneho utesu nez epoxidoveho reefu

v morskom svete boli sice pozadia kamenne ale zasa zdravotny stav ryb a bezstavovcov je tam zalostny
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Mensi atlas

Odoslaťod skala » 31 Okt 2005 16:12 pm

roman, skla vo Fatamorgane skresluju este viac. A myslim, ze aj v mnohych inych podobnych instituciach
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Mensi atlas

Odoslaťod Roman » 31 Okt 2005 16:17 pm

nastastie neviem kde / co je Fatamorgana
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Mensi atlas

Odoslaťod Raviolka » 31 Okt 2005 16:29 pm

skala napísal:vazeni - viete mi nejako ozrejmit co ocakavate napr. na vystave napr. gupiek?
Gupky, gupky a zase gupky :-) No ale kdyby tam bylo 10 akvárií a v nich pořád stejné gupky, zklamalo by mě to.
skala napísal:a dolezita vec - ked uvidim napr. jeden druh klauna 50 krat na 30 miestach, stale sa mi bude pacit. nebudem cakat, ze bude mat niede ofinu, alebo zelene vlasy ;-).
Asi jsi to nepochopil - neodcházím zklamaná, že ten klaun vlastně zblízka není tak pěkný, že je vlastně nudný a že jich tam bylo dokonce několik. Odcházím zklamaná proto, že akvária jsou malá a některá dokonce škaredá a zanedbaná, ryby jsou občas ve špatném zdravotním stavu, skla jsou špinavá, popisky chybné nebo nečitelné... Jsem zklamaná, protože ty ryby jsou prostě nádherné a zaslouží si lepší péči, lepší prostředí a taky trochu lépe "prodat".
Netýká se to všech výstav obecně - jeden příklad za všechny, třeba akvárium v Galway mě nadchlo, a to tam ani nebyly korálové ryby.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Mensi atlas

Odoslaťod skala » 31 Okt 2005 16:38 pm

Ok, dakujem Ravi. To prve o gupkach ma od teba sklamalo, to druhe beriem.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava


Naspäť na Morská akvaristika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.