rybka bez ocka



Akvarijné ryby - choroby, liečba

rybka bez ocka

Odoslaťod andrea » 04 Nov 2005 19:37 pm

ahojte,predvcerom som si dokupila dalsich dvoch karasov ale tentokrat ciernych.Vcera rano som si vsimla ze jeden ma zranene ocko,mal ho cervene a velmi opuchnute skoro dvakrat vacsie ako to zdrave :O(.A dnes rano nemal uz nic !!! Neviem ci mu jednoducho vypadlo.Nie je to pekny pohlad rybka s dierou v hlave ale to mi nevadi.Chcem sa len opytat ci nemam do akvarka pridat nejake "antibiotika" aby sa mu to vyliecilo ci zacelilo.Dalsie ocko mu uz asi nenarastie predpokladam :o) :o)
dakujem
andrea
 
Príspevky: 6
Založený: 16 Okt 2005 15:58 pm

Reklama

Re: rybka bez ocka

Odoslaťod marcelko007 » 04 Nov 2005 20:22 pm

Ta diera po chybajucom oku sa mu uz nezaceli .Ja mam panciernika bez laveho oka ma tam dierku ale nic mu nie je takto je uz cca 1.5 roka. 8)
Obrázok používateľa
marcelko007
 
Príspevky: 83
Založený: 02 Apr 2005 12:49 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: rybka bez ocka

Odoslaťod jocai » 04 Nov 2005 21:24 pm

Mne jednej Black Moly takto "odišlo" oko a rybka už takto funguje asi 3 mesiace v pohode. Ale zas jednej cichlidke tiež takto napuchlo oko, a tá asi za 3-4 dni umrela, takže ťažko radiť.
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: rybka bez ocka

Odoslaťod slovanista21 » 04 Nov 2005 22:41 pm

moja razbora tiez nema oko no neviem ci este zije este som nerobil rozbor toho co mi ostalo :oops:
Obrázok používateľa
slovanista21
 
Príspevky: 82
Obrázky: 14
Založený: 12 Apr 2005 17:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod angelika » 12 Jún 2009 19:10 pm

ahojte.. kupila razbory a jedna rybka mala najprv ocko take oskrabnute.. ako keby jej chybala ta cierna "gulicka" vnutri.. uz je tomu tyzden a ocko ma nejake nepuchnute, asi dva krat ako normal... inak je zdrava, plava normalne, zerie normalne, vcera sa dokonca vytrela..
nie je to choroba, ze? cim to je, ze nema ocko? vrodena vada? nasleok bitky? moze s tym normalne zit, aj ked to ma take zvacsene? foto nemam ako dat, ona sa na tu stranu velmi neotaca, asi nevidi..

zabudla som povedat, ze ostatne rybky su uplne normalne. nejavia znamky nejakej choroby..
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Odoslaťod Sebi » 13 Okt 2009 18:25 pm

angelika napísal:vcera sa dokonca vytrela..

:lol: :lol:
to je fakt dolezita poznamka :D
Obrázok používateľa
Sebi
 
Príspevky: 92
Založený: 10 Okt 2009 10:27 am
Bydlisko: Čečejovce

Re: rybka bez ocka

Odoslaťod angelika » 13 Okt 2009 18:29 pm

keby bola chora alebo ju nieco bolelo tak asi nema chut sa mnozit nie? ale vzhladom na to, ze si ziak ZS, ako uvadzas v profile, pocitam ze tak 10 - 11 r., tak ja chapem tvoju dolezitu poznamku
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Odoslaťod Sebi » 13 Okt 2009 19:52 pm

mám 10 :D, sorry ze to je 2x
inac mam sice 10 ale som akvarista... taky maly ale raz budem ako moj otec... dufam :roll:
Obrázok používateľa
Sebi
 
Príspevky: 92
Založený: 10 Okt 2009 10:27 am
Bydlisko: Čečejovce

Re: rybka bez ocka

Odoslaťod D77 » 13 Okt 2009 20:36 pm

Caute vespolek 8)

Pytala som sa uz v inej teme, ale aj tuto diskutujete o ociach rybiek, nuz opyta sa aj tuto... :
mala som parik silver molly - samicka "odisla" asi po mesiaci na vydute oko :( ..... neskor aj jej nasledkyna - cize druha :( ...... a mesiac po nej to zacalo chytat aj samceka :( . Ocko sa im vzdy "vydulo" len jedno.
Prvu rybku som liecila (teda liecila som cele akva Baktopurom - tusim tak sa to vola 8) ) ale bezvysledne - rybku som musela utratit, druhu som oddelila do samostatnej nadrze - pretoze cele to vydute "au" sa jej podlielo krvou a vyzeralo to strasne - rybka evidentne trpela - staavla sa apatickou. atd... ................. a teraz to opat prezivam - so samcekom silveriek :( .......... neviete niekto poradit, co je to, co to sposobuje a hlavne co s tym???
Vopred vdaka - mozte mi kludne napisat aj do ss. Dik este raz ak sa niekto vyjadrite.
Obrázok používateľa
D77
 
Príspevky: 43
Obrázky: 14
Založený: 23 Máj 2009 09:51 am
Bydlisko: KE

Odoslaťod pakozdy » 13 Okt 2009 21:06 pm

ked ti to takto chyta postupne celu osadku je to problem - nieco mas v akva.
skus pouzit esha 2000 len to zase neprehanaj. ale hlavne zaostri na hygienu vody v akva - zintenzivni vymenu vodu skontrolu no2,3 a snaz sa rybu hned po objaveni problemu izolovat.

toto je celkom dobry prehlad:
http://www.akvarko.info/nemoci.html
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Odoslaťod D77 » 14 Okt 2009 07:00 am

pakozdy napísal:ked ti to takto chyta postupne celu osadku je to problem - nieco mas v akva.............


Takto sa to neda zrovna zglobalizovat - vzdy to chyta iba Silver Molly - to je iba 1 z druhov co v akva mam (su tam aj Blacky molly, neonky, gupky, SAE, panciernicky, ancitrusi a thajska prisavka). Prave preto mi je to divne ....... je mozne ze som si kupila rybku s nejakou skrytou mozno "chorobou" ktora sa prenasa len v 1 druhu? :oops: :(

pakozdy napísal:.............hlavne zaostri na hygienu vody v akva - zintenzivni vymenu vodu skontrolu no2.............


Menim raz do tyzdna cca 25-30 % vody za odstatu vodovodnu ........ nezda sa mi to malo 8) ....... pri NO2 by mali hadam problem aj ine rybky... ci? :?


pakozdy napísal:toto je celkom dobry prehlad:
http://www.akvarko.info/nemoci.html


Dobry, naozaj - dakujem :wink: . Na moje silverky sedi najskor exophtalamus, ale ten sa podla popisu prejavuje na oboch ociach a rybka pritom u mna nieje nijako odlisna v spravani - plave culo, prijima potravu ....... no ja naozaj netusim voc kraaaci :? A preco iba Silver Molly a preco stale iba 1 oko...?

Jo a vdaka za reakciu :idea:
Obrázok používateľa
D77
 
Príspevky: 43
Obrázky: 14
Založený: 23 Máj 2009 09:51 am
Bydlisko: KE

Odoslaťod pakozdy » 14 Okt 2009 08:57 am

D77 napísal:Takto sa to neda zrovna zglobalizovat - vzdy to chyta iba Silver Molly - to je iba 1 z druhov co v akva mam (su tam aj Blacky molly, neonky, gupky, SAE, panciernicky, ancitrusi a thajska prisavka). Prave preto mi je to divne ....... je mozne ze som si kupila rybku s nejakou skrytou mozno "chorobou" ktora sa prenasa len v 1 druhu? :oops: :(

tak potom skus zrusit tie co ti tam plavaju teraz a skus si ich zohnat z nejakeho overeneho zdroja - si z kosic - Arowana urcite pomoze.
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.