Znivocene tetry cierne



Všetko okolo akvarijných rýb

Znivocene tetry cierne

Odoslaťod dracula » 08 Nov 2005 19:46 pm

Dnes sa mi stala dost divna vec, a uprimne povedane si ju neviem vysvetlit. Stalo sa to v mojom vacsom akvarku /84 l/ kde mam okrem dnovych ryb-zopar panciernickov a prisavnikov, 4 guramy šedé, 1 skalára a 5 black molly.
Chcel som si kupit tetry cierne, kedze sa mi tie rybky fakt pacia. V jednej levickej akvaristike, som ich mal uz dlhsie vyhliadnute, vyzerali zdravo. Bez co i len trosku roztrhanych plutiev, nejakeho flaku, divneho plavania....skratka ryby na kupu ako stvorene....
Tak som si kupil tri kusy. Vypustil ich do akvarka a sledoval, ako sa s ostychom zoznamujú z novým prostredím. :roll:
Po 2-3 hodinách som sa vrátil k akváriu, aby som sa pozrel ako sa zabývali, ale nikde som ich nevedel nájsť. Odrazu som jednu našiel, ako plava bokom po hladine. Dosť ma to šokovalo. Roztrhane plutvy, rychle dychanie. Zvyšne dve som našiel zašite pri koreni, jedna tiež obtrhana, druha menej. :cry: :cry: :cry:
Všetky tri som nechal v hlavnom akva, ale od ostatnych ryb som ich oddelil sieťkou ktoru som použival pri tehotnych gupkach.
Ta jedna, ktora plavala bokom, tak plava doteraz, dychanie sa jej trosku ukludnilo, ale vyzera uboho.....tie dve plavaju v poho......zase začinaju byť čule a v pohode /až na tie dotrhane plutvy/.
Hlavu si teda lamem nad tym čo sa stalo.
Napadlo mi či nemôžu byť choré, ale neviem si predstaviť, že by choroba za 2 hodiny takto skosila rybu.....
Realnejšia možnosť je, že ich tak zriadili ostatné ryby. Black molly a dnove ryby vyraďujem, tak mi ostali guramy a skalar. Ale s tymi som nemal nikdy problem. Nikdy mi neutocili na mensie ryby. Hasterili sa max medzi sebou. Svojho casu som ich choval s kardinálkami, čo sú o hodne menšie rybky ako tetry čierne, a tie nechali na pokoji.
Čo vy nato?
Dufam, že sa daju dokopy :oops:
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Znivocene tetry cierne

Odoslaťod Salinas » 08 Nov 2005 21:34 pm

Z osobných skúseností by som si dovolil tvrdiť, že útočníkmi boli skaláre. Mal som tiež v jednom akva spolu skaláre s neónkami a výsledok bol podobný. Kamarát, tiež akvarista zasa tvrdí, že jemu sa menšie ryby aj strácali. Po odlovení skalárov sa mi dali neónky dokopy, jedine plutvy im zostali trochu potrhané. Odporúčal by som Ti odloviť skaláre mimo a uvidíš čo sa bude diať. Viac neviem poradiť.
Obrázok používateľa
Salinas
 
Príspevky: 6
Založený: 19 Okt 2005 21:19 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Znivocene tetry cierne

Odoslaťod Salinas » 08 Nov 2005 21:35 pm

Z osobných skúseností by som si dovolil tvrdiť, že útočníkmi boli skaláre. Mal som tiež v jednom akva spolu skaláre s neónkami a výsledok bol podobný. Kamarát, tiež akvarista zasa tvrdí, že jemu sa menšie ryby aj strácali. Po odlovení skalárov sa mi dali neónky dokopy, jedine plutvy im zostali trochu potrhané. Odporúčal by som Ti odloviť skaláre mimo a uvidíš čo sa bude diať. Viac neviem poradiť.
Obrázok používateľa
Salinas
 
Príspevky: 6
Založený: 19 Okt 2005 21:19 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Znivocene tetry cierne

Odoslaťod dracula » 08 Nov 2005 21:41 pm

hmm....skalara mam len jedneho...a ten sa mi nezda byt nejak extra agresivny...gurami ho dost spacifikovali...nieje ani moc velky ..... dlzka cca 5 cm..vyska asi 7-8.....A ako som uz pisal, skalare som choval aj z mensimi rybkami....
Mal som dva /jeden z nich bol tento/ a v tom istom akva napr. -6 kardinalok činskych, chvilu boli aj s asi 3 cm daniami, gupkami.....a nebol problem...
Jedine, ze by si za ten cas.....odkedy v tom velkom akva uz nemam taketo mini rybky /dal som ich do druheho/ nejako odvikol...alebo daco take....a odrazu by utocil.....
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Znivocene tetry cierne

Odoslaťod jocai » 08 Nov 2005 21:52 pm

Na tvojom mieste by som bral do úvahy aj to, že tie nové Black Moly si pustil do prostredia, ktoré je pre nich úplne neznáme a hlavne tvoje akvárium je už pravdepodobne rozdelené a tieto nové ryby narušili teritórium niekoho, /možno to skalka/ a v rámci teritoriálnych konfliktov došlo k tomu, k čomu došlo. Nováčikovia dostali nakladačku.
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Znivocene tetry cierne

Odoslaťod dracula » 08 Nov 2005 22:11 pm

možne to je....uvidim co sa bude diat...dufam ze sa doziju rana...

inak tie znivocene, nove su tetry cierne...len tak mimochodom...nie black molly....
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Znivocene tetry cierne

Odoslaťod xitanaf » 08 Nov 2005 22:37 pm

Ja si tiež myslím, že to bol ten skalár. Mne pár skalárov za 2dni zožral 5kreviet.
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: Znivocene tetry cierne

Odoslaťod dracula » 09 Nov 2005 10:42 am

dve sa nedožili rana....ta jedna čo prežila putovala do mojho druheho akva....čisto tetroviteho....takže tam bude mať kľud.....
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Znivocene tetry cierne

Odoslaťod jankoo » 29 Mar 2010 08:26 am

No mne osobne sa stava toto s black molly. ako som ich kúpil tak po pár dňoch jedna black molly vobec nemala plutvy a len tak ležala na hladine a druhá ich mala obžraté. Potom aj 1 gupka prišla o časť zadnej plutvy ale už je ok.

Mám tam 3 prísavníky 10 gupiek 4 neonky červené a 2 tetry čierne.
Mne sa zdá že za to možu tie tetry čierne. Lebo aj ako sa narodilo asi 10 malých gupiek za 1 deň bolo po nich.Len som vydeľ ako sa tetry čierne naháňajú za malými gupkami.
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Znivocene tetry cierne

Odoslaťod milkott » 29 Mar 2010 09:07 am

jankoo uz sa pouc, ze 2 tetry nie je huf.... z toho plynu aj ine problemy :)
Obrázok používateľa
milkott
 
Príspevky: 148
Obrázky: 37
Založený: 27 Feb 2010 09:39 am
Bydlisko: trnava

Re: Znivocene tetry cierne

Odoslaťod jiri sajar » 29 Mar 2010 18:54 pm

Ak nebudem komentovať, že do 84 litrového akva s guramami, skalárom a ďaľšími rybami pridáš ďalšie ryby, agresormi boli na 95 % guramy šedé (modré) - zo všetkých guram sú šedé guramy najagresivnejšie (sám píšeš že spacifikovali skaláru) ------
k pomeru počtu rýb na veľkosť akvária je starý a jednoduchý recept - 1 cm ryby na 1 liter nádrže - pričom sa za dľžku ryby berie jej priemerná veľkosť v dospelosti a tento pomer sa berie ako maximálne únosný... to znamená. že do takéhoto akva by sa mohlo dať napríklad 21 neoniek, alebo 7 gurám (no aj to je vzhľadom na ich agresivitu veľa)
prirodzene že je treba zohľadniť tvar nádrže, interiér , kvalita filtrácie ....
prepáč, no počet rýb v tvojom akváriu vzhľadom na jeho obsah už bych já považoval za vážny pokus o rybiu polievku....
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Znivocene tetry cierne

Odoslaťod Michal1987 » 29 Mar 2010 19:14 pm

Nie je na škodu pripomenúť si staršie témy :angel:
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Znivocene tetry cierne

Odoslaťod jankoo » 30 Mar 2010 22:32 pm

milkott napísal:jankoo uz sa pouc, ze 2 tetry nie je huf....


toto nechápem 8)
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Znivocene tetry cierne

Odoslaťod Giftzahn » 31 Mar 2010 07:23 am

jankoo napísal:
milkott napísal:jankoo uz sa pouc, ze 2 tetry nie je huf....


toto nechápem 8)


@jankoo: njn, skusme inak ... :mrgreen: 6ks tetier (rovnakeho druhu) je povedzme "pol tucet" 12ks tetier je "tucet" .... cize "pol tucet" a aj "tucet" tetier sa uz da nazvat aj "mini hufik" a a trosku vacsi "mini hufik" .... pokial budes mat 24 tetier (rovnakeho druhu) je to "kopa" .... a aj ta sa uz da nazvat hufikom, trosku vacsim ako predchodzie dva ... pochopene? :mrgreen:

njn, pokial by si mal este nejake nejasnosti skus napr. http://www.wikipedia.org ... :P tam najdes odpovede ktore hladas aj ohladne pojmu krdel, hufik atd....
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.