sasha - identifikacia ryby



Všetko okolo akvarijných rýb

sasha - identifikacia ryby

Odoslaťod Sasha » 15 Nov 2005 15:49 pm

Vcera som si kupila taku rybu ciernu taklu dlhu co sa skryva a ma aj fuzy je skor taka plocha neviete mi povedat latinsky nazov?
Obrázok používateľa
Sasha
 
Príspevky: 18
Obrázky: 9
Založený: 23 Okt 2005 18:34 pm
Bydlisko: KOSICE

Reklama

Re: POMOC!

Odoslaťod dracula » 15 Nov 2005 16:43 pm

ani priblizny nazov nevies ? podla coho si kupujes ryby ked nevies ani ich nazov......
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: POMOC!

Odoslaťod Sasha » 15 Nov 2005 16:45 pm

VEDELA SOM ale som zabudla
Obrázok používateľa
Sasha
 
Príspevky: 18
Obrázky: 9
Založený: 23 Okt 2005 18:34 pm
Bydlisko: KOSICE

Re: POMOC!

Odoslaťod dracula » 15 Nov 2005 17:01 pm

to sa mi uprimne povedane ece nestalo....aby som zabudol meno ryby ktoru som kupoval....
moze to byt daky sumcek.....alebo clarias.....ale x inych ryb....
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: POMOC!

Odoslaťod InFlagranti » 15 Nov 2005 22:04 pm

zeby "fosilis" ?? neviem ci to nie je iba slangovy nazov...
Obrázok používateľa
InFlagranti
 
Príspevky: 11
Založený: 17 Dec 2004 11:49 am
Bydlisko: Žilina

Re: POMOC!

Odoslaťod dracula » 15 Nov 2005 22:33 pm

inflagranti....su to Heteropneustes fossilis a Clarias angeolensis.......vyzorovo skoro rovnake.....
sasha ak mas toho tak by som sa s malimi rybkami rozlucil.........skus si spomenut na priblizny nazov....alebo lepsi opis....
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: POMOC!

Odoslaťod Kucu » 15 Nov 2005 23:06 pm

fosilisa som mal aj ja, v pohode bol, len mi chytil nejakú pleseň na pokožke a umrel...
Obrázok používateľa
Kucu
 
Príspevky: 3
Založený: 05 Nov 2004 21:32 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sasha - identifikacia ryby

Odoslaťod Raviolka » 16 Nov 2005 14:09 pm

Sasha kupuješ si rybu a jediné co o ní víš je to, jak vypadá? A teď bude fórum plné tvých otázek typu co je to za rybu, co papá, kolik vyroste, sežere mi neónky?? A už ti někdo řekl, že takhle se to nedělá? Že sis tohle všechno měla zjistit ještě předtím, než jsi na ní v obchodě ukázala prstem? :evil: :oops:
Naposledy upravil Raviolka dňa 16 Nov 2005 14:20 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: sasha - identifikacia ryby

Odoslaťod dracula » 16 Nov 2005 14:17 pm

plne suhlasim s raviolkou....najskor treba zistit co a ako...a potom sa pustat do nakupu. Nie nakupovat bezhlavo podla vyzaze ryby a potom sa vypytovat co to zere, co to je vlastne za ryba ... atd
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sasha - identifikacia ryby

Odoslaťod Sasha » 16 Nov 2005 16:22 pm

ved mne predavac povedal co a ako len som zabudla nazov to vam as tak vsetkym vadi ze sa pytam ja som myslela ze toto forum je nato no akoze prepacte mi ale stakym niecim som sa este nestretla ak vam to vadi tak uz tu nebudem pisat nic :cry: :evil:
Obrázok používateľa
Sasha
 
Príspevky: 18
Obrázky: 9
Založený: 23 Okt 2005 18:34 pm
Bydlisko: KOSICE

Re: sasha - identifikacia ryby

Odoslaťod Raviolka » 16 Nov 2005 16:39 pm

Sasha, pokud víš "co a ako" (teda něco bližšího o té rybě, třeba aspoň jak velká dorůstá), tak nám to napiš - pomůže to, aby někdo odhalil, co je to za rybu. Napsala jsi jen, jak vypadá - z toho jsem usoudila, že nic víc nevíš.
Klidně piš dál, nikomu to nevadí. Jen musíš počítat s tím, že ti taky lidi budou odpovídat a pokud uděláš chybu, někdo tě na to upozorní - a koupit si rybu a nevědět, jak se jmenuje, podle mě chyba je. Nemusíš se cítit dotčeně, nepsala jsem, že jsi špatný člověk nebo špatný akvarista - jen jsi udělala chybu. Tak hurá to napravit - asi bude lepší se vrátit do obchodu a na to jméno se zeptat ještě jednou :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: sasha - identifikacia ryby

Odoslaťod Peter » 19 Nov 2005 07:10 am

Skus prihodit foto, inak sa to neda... alebo podrobnejsie popis... alebo skus si pozicat/kupit knihu a pohladat tam... ked ma fuzy bude to mozno nieco sumcekovite... skus hladat na nete: do vyhladavaca zadaj nazov rybky, ktoru tu kolegovci spominali (heteropneustes fossilis) a pozri na obrazok. Ploskych ciernych ryb s fuzami moze byt vela (co je to ploska ryba?). Fossilis podla mna nie je plosky. Skus zadat aj heslo sumceky, alebo zadaj pimelodidae, doradidae, bagridae, mochokidae. Listuj a hladaj, pozri tu na akvaristicke odvolavky na ine stranky v uvode. Pozri albumy ucastnikov, mozno ju tam objavis... atd.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.