liečenie prírodou nie chemikáliami



Akvarijné ryby - choroby, liečba

liečenie prírodou nie chemikáliami

Odoslaťod luBBo » 11 Nov 2005 00:26 am

má niekto vlastné skúsenosti s liečením rýb a ničením parazitov v akva s pomocou domácich prírodných liečiv , napr. šťava z cesnaku , chrenu atď,,,,
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Reklama

Re: liečenie prírodou nie chemikáliami

Odoslaťod lukáš » 11 Nov 2005 12:49 pm

Cesnak som skúšal preventívne u cichlíd, nie som však schopný posúdiť, či to malo na ne nejaký pozitívny vplyv. Prosperovali bez cesnaku aj s ním. Chvíľu trvalo, kým si naň zvykli.
Obrázok používateľa
lukáš
 
Príspevky: 218
Obrázky: 1
Založený: 07 Okt 2005 17:09 pm
Bydlisko: SC

Re: liečenie prírodou nie chemikáliami

Odoslaťod pierro » 11 Nov 2005 21:44 pm

len úplne intuitívne - zdá sa mi, že na tom nebude veľa pravdy, ak už pre nič iné, tak preto, že v takej J. Amerike asi veľa chrenu nemajú. Teda zrejme látky v ňom obsiahnuté nebudú tomuto biotopu vlastné. Možno sa ale mýlim. Preto budem túto tému sledovať so záujmom.
Obrázok používateľa
pierro
 
Príspevky: 147
Obrázky: 4
Založený: 08 Aug 2005 17:10 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: liečenie prírodou nie chemikáliami

Odoslaťod SoRex » 12 Nov 2005 13:51 pm

Vzhledem k tomu, že česnek i křen patří do kosmopolitních čeledí, tak v J. Americe asi nějaký ten jejich ekvivalent bude. Ovšem stejně jako pierro se nedomnívám, že jsou použitelné proti vnitřním parazitům. Snad v sušené podobě jako doplněk krmení, ale rozhodně ne v tekuté podobě - šťávy. Představte si, jak by reagovaly vaše sliznice na česnekový extrakt. U ryb je to, pravda, trochu něco jiného, ale přeci jenom povrch těla reaguje na chemikálie prakticky okamžitě, o žábrách nemluvě.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: liečenie prírodou nie chemikáliami

Odoslaťod sano » 14 Nov 2005 20:32 pm

Ahoj lubbo, ty si môj človek,
napíš o čo konkrétne o vyliečenie akej choroby, alebo parazita máš záujem, tvoja otázka bola položená veľmi všeobecne.
Pod prírodnými liečivami myslíš niečo, čo sa vyskytuje voľne v prírode a čo voľne žijúce organizmy môžu použiť pre svoju liečbu? Ale bo je to niečo iné?

Napr kone sú známe tým, že ke´d majú nejakú chorobu a pustia ich na pašu, tak sa po nejakom čase sami uzdravia. Myslíš na niečo také?

Ten príklad s chrenom a cesnakom sa mi zdal originálny, ale treba to vyskúšať, predsa aj my si nedávame chren a cesnak rovno na sliznice, alebo do dýchacích ciest. U rýb bude potrebné nájsť nejakú vhodnú aplikáciu, aby sme im nepoškodili žiabre, oči.
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever

Re: liečenie prírodou nie chemikáliami

Odoslaťod lukáš » 14 Nov 2005 21:15 pm

Koniec koncov aj väčšina antibiotík patrí medzi prírodné látky, sú to produkty mikroskopických húb (aj preto sa často smejem na rôznych altenatívnych liečiteľoch a amatérskych homeopatoch, keď suverénne zavrhujú ATB).
Obrázok používateľa
lukáš
 
Príspevky: 218
Obrázky: 1
Založený: 07 Okt 2005 17:09 pm
Bydlisko: SC

Re: liečenie prírodou nie chemikáliami

Odoslaťod sano » 15 Nov 2005 18:54 pm

Lukáš, antibiotiká urobili veľa dobrého pre ľudstvo. Zachránili milióny ľudí pred istou smrťou. Na druhej strane, aj choroba, podľa najnovších výskumov má v tele zmysel. baktérie sa pomnožia len v tom orgáne, ktorý je zaplnený odpadovými látkami. Tým, že sa tam pomnožia, tak orgán vyčistia. Použitím antibiotík v minulosti, ke´d sme všetci mali dobrú imunitu sa ľuďom pomohlo. Dnes, žiaľ, použitím ATB dosiahneme akurát to, že si zabijeme čistiacu čatu. Preto imunoalergológovia bubnujú na poplach a varujú pred neuváženým predpisovaním antibiotík.
Aká je situácia u rybiek neviem. Ale medzi veterinármi sa hovorí, že naše chovy sú premorené tuberkulózou a občas sa popisuje aj prenos nejakého parazita na človeka.
Takže lubbova otázka je celkom namieste.
2 lubbo: ja by som sa zameral na metódy revitalizácie vody. Napr pomocou flow forms, alebo pomocou magnetického poľa, alebo s použitím prístrojov pre levitáciu vody. V istom košickom programe sa dosiahlo na školách pri asi 10 000 deťoch v päťročnom programe, pitím revitalizovanej vody ( magnetické pole plus minerály) od 20 do 50% zníženie chorobnosti detí na zimné zápaly horných dýchacích ciest.

sano
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever

Re: liečenie prírodou nie chemikáliami

Odoslaťod SoRex » 15 Nov 2005 19:12 pm

Dobrý nápad sano, jen bych ještě na zesílení efektu doporučil neumísťovat akvária na průsečíky geopatogenních zón, aby se účinky magnetických polí neodečetly.
Zmíněná levitace vody je taky fajn nápad - netřeba nám skleněných ohrádek, do kterých nyní tu, prozatím devitalizovanou, vodu lijeme. :idea:
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: liečenie prírodou nie chemikáliami

Odoslaťod majko » 15 Nov 2005 19:17 pm

sano napísal: Dnes, žiaľ, použitím ATB dosiahneme akurát to, že si zabijeme čistiacu čatu. Preto imunoalergológovia bubnujú na poplach a varujú pred neuváženým predpisovaním antibiotík.

Problem antibiotik by som videl asi niekde inde Pri ich castom a zbytocnom predpisovani sa totiz stavaju bakterie voci nim rezistentne a tym su tieto antibiotika neucinne.
sano napísal:
2 lubbo: ja by som sa zameral na metódy revitalizácie vody. Napr pomocou flow forms, alebo pomocou magnetického poľa, alebo s použitím prístrojov pre levitáciu vody. V istom košickom programe sa dosiahlo na školách pri asi 10 000 deťoch v päťročnom programe, pitím revitalizovanej vody ( magnetické pole plus minerály) od 20 do 50% zníženie chorobnosti detí na zimné zápaly horných dýchacích ciest.

Ako si mam predstavit levitaciu vody ? A co sposobi magneticke pole vo vode v suvislosti so zdravim?
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: liečenie prírodou nie chemikáliami

Odoslaťod lukáš » 15 Nov 2005 19:50 pm

Sano, študujem na LF UK, tieto veci sú mi zrejmé, aj keď s tvojou formuláciou tak ako si ju napísal celkom nesúhlasím. Chápem však zhruba ako si to myslel. Ja som len chcel upozorniť ostatných, že prírodné liečivá sú širším pojmom než len "bylinky" a výluhy. Tiež magnetoterapia, polarizovné svetlo a iné fyzikálno-chemické interakcie, ak sú správne aplikované, majú dokázateľne pozitívny účinok, sami o sebe však nedostačujúci. A na ryby to asi nebude skúšať nikto. Neviem si predstaviť, resp. viem ale zdá sa mi smiešne, ak by napr. niekoho cichlidy dostali malawi bloat- protozoárne nafúknutie brucha a majiteľ by sa snažil pomocou magnetu správne polarizovať nabité moloekuly v bunkových membránach svojich zverencov, miesto toho aby aplikoval metronidazol, resp. preventívne strúhaný al. sušený cesnak. Je to tak trochu aj o zdravom rozume.
Obrázok používateľa
lukáš
 
Príspevky: 218
Obrázky: 1
Založený: 07 Okt 2005 17:09 pm
Bydlisko: SC

Re: liečenie prírodou nie chemikáliami

Odoslaťod skala » 15 Nov 2005 23:49 pm

vyskum s magnetizmom chceli robit na VS v Nitre. cez elektromagnet. mali skusenosti myslim s osipanymi a kurencami. a predpokladali u ryb zmenu sfarbenia (posobenim uz na ikry) a mozno trochu vacsi vzrast. snad sa canart ozve niekedy na tuto temu, vie o tom daleko viac. osobne si myslim, ze magnetizmus a ine silove polia urcite na ryby dost posobia, alebo by mohli posobit. viem si predstavit a nezda sa mi to smiesne, ze napr. polarizovane svetlo zvysi ucinnost enzymov, bielych krviniek, metabolizmu a ktovie coho vsetkeho a mozno je tam aj sanca na liecenie v buducnosti. najma u chorob, ktore nevieme poriadne zaziva diagnostifikovat. viem, ze nahlas pisem myslienky pramalo podlozene, ale nie tak vzdialene veci u ludi funguju tiez. ktovie?

a aby som trochu odpovedal aj lubbovi - aj za pomoci videnych informacii z roznej literatury, aj zasluhou vlastnych dedukcii sa priklanam k nazoru, ze vyluhy trieslovin z dreva, raseliny pomahaju pri lieceni.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: liečenie prírodou nie chemikáliami

Odoslaťod Norman » 16 Nov 2005 10:56 am

Ja len tak stare zname porekadlo: Kam chodi slnko, tam nechodi lekar. :) Minimalne na vyfarbenost a treciu aktivitu ma slnko u mna velky vplyv. Nech je umele osvetlenie akekolvek, slnko je slnko :wink:
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: liečenie prírodou nie chemikáliami

Odoslaťod sano » 17 Nov 2005 11:34 am

2 lubbo:
je treba rozlišovať použitie prírodných liečiv, lepšie povedané prípravkov na udržanie kondície rybičiek. a na liečbu. Do prvej kategórie patria triesloviny udávané skalom ( ináč českí rybnikári hádzali do rybníkov vetvičky vrby aj s listami, ryby ich potom chodili olizovať. Podľa ich presvedčenie ( rybnikárov), to zlepšovalo zdravotný stav rýb. Tu patrí aj slnko, jeho prenikavé svetlo určite s rybičkami urobí svoje.
V časopise nemeských diskusárov sa začína hovoriť o použití homeopatie ( 2 články), len nežiadajte aby som to opäť hľadal, pri komponovaní náhradnej , umelej potravy.A takisto tam bol aj článok o metódach vitalizácie vody.
Popužitie prírodných postupov na liečenie:zaujímavé výsledky by mohla poskytnúť liečba kombuchovým nálevom. Kliknite na kombucha. Sám nápoj je pomerne sladký, ale ak honecháte dozrievať dhlšie tak vytvorí prídoný ocot, a ten by sa už mohol použiť pri šetrnom riedení aj na liečbu.

2 levitovaná voda. kliknite na internet na levitovanú vodu. Je to metóda ako v technickom zariadení umelo napodobniť kolobej vody od podzemia cez jej vyparovanie do horných vrstiev atmosféry, jej fyzikálne nabitie, až po jej opetovný návrat dolu. Má zaujímavé fyziologické účinky napr. lepšie vytvára koloidy, ako bežná voda.

Momentálna šp*** v liečbe humánnych chorôb.Ripe technology, zapper, nasa svetielka.S poslednými nemám skúsenosti, ale sú to diódy, komerčne prístupné, ktoré emitujú farebné svetlá, ktorých spektrum lieči usa kozmonautov.

Pozrite na nete stránky ripe technology. Ing. Ripe zomrel v 71 a vyvinul prístroj, ktorým dokázal v päťdesiatych rokoch vyliečiť všetky! choroby. Liečil svetlom neónovovej trubice, do ktorej púšťal ním zistené frekvencie el. prúdu. Kým mu to nejakí lekári nezakázali, lebo liečil zadarmo a nechcel z toho urobiť biznis. Temer 30 rokov trvalo, kým prístroj bol uznaný lekárskou spoločnosťou v kanade.
Zaujímavé sú aj stránky Zapper technology: ide tu o liečbu frekvenčnými prúdmi. Prúd z batérie prechádza meničom frekvencií( mám humanitné vzdelanie, teda inžinieri prepáčte za voľné používanie niektorých termínov). Vychádza sa z overeného faktu, že každý parazit má isté frekvencie, ktoré ho zabijú. Prístroj vyrába česká frima Bonnel technologie v Chebe stojí asi 3000 českých korún.

Trochu som odbočil od pôvodnej témy v užšom slova zmysle. Bylinky a liečba rýb pomocou nich. Určite sú účinnejšie bylinky ako cesnak a chren. Napríklad v európe existujú pracoviská, venujúce sa overovaniu ličivých učinkou Echinacei purpurea. Má pomerne silné imunostimulačné účinky.Vo veterinárnej praxi u rýb nemám informácie. Treba vyskúšať. U koní dobre funguje pri potieraní chorôb zo zníženej imunity. Osobná skúsenosť.
Takisto na črevné parazity pôsobia aj tekvicové semienka. U rýb treba vyskúšať, ale sú šetrnejšie ako cesnak a chren.
Málo sa hovorí o ultrafialovom žiarení. V šesťdesiatych rokoch s ním dobré výsledky mal pan Andódy, ak som si dobre zapamätal jeho meno.Spoľahlivo ničí všetkých parazitov v nútorných aj vonkajších.
samozrejme spoľahlivo aj sterilizuje nádrž, čo nemôžeme trvalo akceptovať.....
Prosím nežiadajte odo mňa konkrétnejšie informácie. Mám málo času.ˇUdaje, ktoré som uviedol sú len na prehľad. Ak sa niekto s nimi stretne v akvaristickej literatúre, prosím napíšte.
V prípade hlbšieho záujmu ma kontaktujte na ss. Ale len v prípade skutočného záujmu.

Prepáčte ak som bol rozvláčny.
sano
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.