Použitie snehu alebo dažďovej vody



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Použitie snehu alebo dažďovej vody

Odoslaťod Remo » 27 Nov 2005 09:49 am

Použitie snehu alebo dažďovej vody.

Skúsil som v tomto peknom zimnom období roztopiť vodu zo snehu a veľmi ma prekvapili orientačné parametre:

NO3 0,NO2 0,GH 0,KH 0,PH pod 5,5

Je takáto voda použiteľná v akvaristike , nehrozia nejake vedľajšie účinky vzhľadom na veľkú kyslosť alebo prípadny nežiadúci obsah kovov ? Ďalej ma zaujíma možnosť použitia zmrazenej a neskôr roztopenej vody tak ako som to našiel vo fórach pre odchov niektorých náročných druhov rýb.
Obrázok používateľa
Remo
 
Príspevky: 16
Obrázky: 4
Založený: 15 Sep 2005 17:48 pm
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: Požitie snehu alebo dažďovej vody.

Odoslaťod pierro » 27 Nov 2005 10:09 am

ja by som ten sajrajt neriskoval. Obzvlášť ak máš niekde naookolo nejakú fabriku.
Obrázok používateľa
pierro
 
Príspevky: 147
Obrázky: 4
Založený: 08 Aug 2005 17:10 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Požitie snehu alebo dažďovej vody.

Odoslaťod Vojtoo » 27 Nov 2005 12:51 pm

Ja som nabral do kybla sneh a roztopil ho (cca 10L), odmeral som iba Ph-okolo 6, ale je v tom dost sajrajtu, tak som to vsetko prevaril, teraz cakam kym to vychladne.
Skusim to naliat ako vymenu vody, som zvedavy...
Vojtoo
 
Príspevky: 13
Obrázky: 5
Založený: 03 Sep 2004 15:56 pm

Re: Požitie snehu alebo dažďovej vody.

Odoslaťod skizuzka » 27 Nov 2005 12:59 pm

Ja by som to neriskovala,mozno este sneh z hor.Zatial su moje rybky happy v klasickej vodovodnej vode,pokial si nestazuju nemam dovod spekulovat s dazdovou alebo snehovou vodou.
Naco vyvarat snehovu vodu,nevznikne zhruba to iste ako ked vyvaris vodu z vodovodu?
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Požitie snehu alebo dažďovej vody.

Odoslaťod Silvester Valentin » 27 Nov 2005 14:29 pm

skizuzka napísal:Naco vyvarat snehovu vodu,nevznikne zhruba to iste ako ked vyvaris vodu z vodovodu?


Tak to je pravda blbost. Varom odstranis len docasnu tvrdost KH aj to len z vodovodnej.Dazdova ma 0 KH takze naco varit? Len ma napada ze z nej chce odstranit mozne bakterie kedze je vraj spinava. A preco pouzivat dazdovu vodu? Trebars si predstav ze ti tecie z vodovodu voda 30Gh. Dazdova je najlacnejsie riesenie ak nemas RO. Zmiesas a hotovo.
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Požitie snehu alebo dažďovej vody.

Odoslaťod Remo » 27 Nov 2005 15:59 pm

Potesilo ma , ze niekto mal podobnu odvahu a nameral podobne parametre.
Kedze mam pristup k velkemu mnozstvu priemyselneho ladu zaujimali by ma Vase nazory na jeho pouzitie.
Obrázok používateľa
Remo
 
Príspevky: 16
Obrázky: 4
Založený: 15 Sep 2005 17:48 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Požitie snehu alebo dažďovej vody.

Odoslaťod jocai » 27 Nov 2005 16:26 pm

No podľa toho z čoho je ten priemyselný ľad?
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Požitie snehu alebo dažďovej vody.

Odoslaťod Remo » 27 Nov 2005 19:11 pm

Pod priemyselným ľadom myslím šupinkový ľad na skladovanie rýb alebo mäsa všeobecne alebo ľad ktorý vznikne ako vedľajší produkt pri skladovaní v mraziacich tuneloch na stropoch skladov z odparenej vody.
Obrázok používateľa
Remo
 
Príspevky: 16
Obrázky: 4
Založený: 15 Sep 2005 17:48 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Požitie snehu alebo dažďovej vody.

Odoslaťod jocai » 27 Nov 2005 20:39 pm

No ale stále to je o tom, že z akej vody je ten lad urobený. Aj sa jedná o vodu z vodovodu, tak potom je to jedno, či dáš lad alebo rovno vodu. A pochybujem, že tento lad robia z vody, ktorá pochádza z horských bystrín alebo z dažďovej vody.
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Požitie snehu alebo dažďovej vody.

Odoslaťod Remo » 27 Nov 2005 21:09 pm

Ak som spravne pochopil tak pri prechode skupenstva vody nastava fyzikalno - chemicky proces , ktory by mohol vylepsit parametre vody. Cital som to niekde na fore ale teraz to uz nenajdem :( Ak sa voda kondenzuje na strope tak by tam mohol nastat podobny proces ako pri destilacii. Vyzera to ale tak , ze sneh ani lad nebude tym pravym sposobom ako znizit tvrdost a PH akvarijnej vody...
Obrázok používateľa
Remo
 
Príspevky: 16
Obrázky: 4
Založený: 15 Sep 2005 17:48 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Požitie snehu alebo dažďovej vody.

Odoslaťod milop » 27 Nov 2005 21:24 pm

Navod od halančikárov- 5 l vdovodnej vody dame zamrznuť, ked je tak 2/3 objemu ľad , vodu vylejeme a z roztopeného snehu máme vodu na vytierANIE -
v Bratislave - mesto rok cca 1990 :GH -3 -4, KH 0, PH pod 6,5
v prípade potreby mäkšej vody ,alebo inej vstupnej vody postup opakujeme
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Požitie snehu alebo dažďovej vody.

Odoslaťod sano » 27 Nov 2005 23:24 pm

v RUSKEJ ODBORNEJ medicínskej LITERATÚRE SA UVáDZA, žE VODA Z ROZTOPENéHO SNEHU Má PRIAZNIVé ŹDRAVOtNé ÚčINKY NA žIVé ORGANIZMY.
Pri liečbe chronických chorôb ľudí sa používa asi jeden liter vody denne.
Domnievam sa, že aj na rybky bude platiť to isté. Myslím, kladný účinok, nie pitie jedného litra vody denne.
V Košiciach používali niektorí akvaristi v starom meste v osemdesiatych ropkoch prímes dažďovej vody na zmiernenie výskytu rias. Fungovalo to. Na tento účel sa to nedá paušalizovať. Dôležitý je aj obsah zbitkových minerálov vo vode z konkrétnej lokality.
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever

Re: Požitie snehu alebo dažďovej vody.

Odoslaťod lukáš » 27 Nov 2005 23:51 pm

Môže prospieť aj uškodiť, v závislosti od lokality a úrovne znečistenia ovzdušia.

Čo sa týka ľadu vzniknutého kondenzáciou atmosférickej vlhkosti (Remo), bude to mäkká voda, podobne ako dažďová. Jej použiteľnosť závisí od výskytu možných nežiadúcich prímesí (v prípade skladovania mäsa napr. rôzne tukové látky, prímesí uvoľnených zo stropu, kde voda kondenzuje,...).
Obrázok používateľa
lukáš
 
Príspevky: 218
Obrázky: 1
Založený: 07 Okt 2005 17:09 pm
Bydlisko: SC

Re: Požitie snehu alebo dažďovej vody.

Odoslaťod catfish » 27 Nov 2005 23:58 pm

Remo napísal:Pod priemyselným ľadom myslím šupinkový ľad na skladovanie rýb alebo mäsa všeobecne alebo ľad ktorý vznikne ako vedľajší produkt pri skladovaní v mraziacich tuneloch na stropoch skladov z odparenej vody.


Jestli je ten led použitý - někde na něm ležely mražené nebo chlazené ryby apod. mohla by v něm být salmonelóza. Raději opatrně.
Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm

Re: Požitie snehu alebo dažďovej vody.

Odoslaťod Remo » 28 Nov 2005 06:39 am

Ďakujem za podnety mozno tu ľadovú vodu vyskúšam a dám vedieť. Snehova voda je asi dosť riskantna a zatiaľ ju skúšať nebudem.
Obrázok používateľa
Remo
 
Príspevky: 16
Obrázky: 4
Založený: 15 Sep 2005 17:48 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Požitie snehu alebo dažďovej vody.

Odoslaťod bulino1 » 03 Dec 2005 11:21 am

V jednej knihe som cital ze treba pockat na prvy sneh,ten vezme necistoty z ovadusia a potom by uz mal byt relativne cisty-voda z neho pouzitelna v akvarku.Ja som pouzil vodu z pramena a som spokojny :roll:
Obrázok používateľa
bulino1
 
Príspevky: 9
Obrázky: 1
Založený: 29 Okt 2005 10:31 am

Re: Požitie snehu alebo dažďovej vody.

Odoslaťod pierro » 03 Dec 2005 11:34 am

ja bývam vo Zvolene asi 1km od Bučiny. takže mne by bepomohla ani 1 snehová víchrica denne :o . tiež som počul (alebo čítal), že keď začne pršať, tak treba cca hodinku vyčkať, nech ti poumýva strechu až potom chytať vodu. Ale mne sa to aj tak všetko nezdá :?
Obrázok používateľa
pierro
 
Príspevky: 147
Obrázky: 4
Založený: 08 Aug 2005 17:10 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Použitie snehu alebo dažďovej vody

Odoslaťod J4kub » 30 Jan 2011 23:56 pm

vonku doma na zahrade ( rajecke teplice - v blizkosti pokial viem, ziadna velka fabrika ), som si zobral kusok snehu, roztopil a voda bola velmi makka, co vyhovuje, pretoze voda z vodovodu je tvrda, v kanvici zostava kamen ...

a chcem sa spytat, ci sneh, ked roztopim, tak ci ho prevarit, a kolko ho varit, alebo len nechat roztopit a smelo vyliat do akvaria, kedze mame doma velku zahradu, zozbierat neznecisteny snech solami, kamenami a vecami od psov ako na sidlisku, problem nie je, skusal to uz niekto??

alebo poradte nejaky zdroj vody, ktory je v pohode, voda je makka v okoli ziliny, ja nad tym rozmyslam uz tyzden a stale ma nic rozumne nenapadlo
J4kub
 
Príspevky: 20
Založený: 10 Jan 2011 01:32 am

Re: Použitie snehu alebo dažďovej vody

Odoslaťod Fasir » 31 Jan 2011 00:02 am

Myslím, že varenie je zbytočné, pre pokoj v duši by som to prelial cez aktívne uhlie.
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin

Re: Použitie snehu alebo dažďovej vody

Odoslaťod J4kub » 31 Jan 2011 00:03 am

a ked ho nemam?
J4kub
 
Príspevky: 20
Založený: 10 Jan 2011 01:32 am

Re: Použitie snehu alebo dažďovej vody

Odoslaťod Fasir » 31 Jan 2011 00:08 am

Tak to nechaj postáť a hadicou odsaj tak, aby ostalo niečo na dne, alebo prelej cez látku aby si sa zbavil drobnej nečistoty.
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin

Re: Použitie snehu alebo dažďovej vody

Odoslaťod prasan » 31 Jan 2011 00:14 am

J4kub ja som spod Tatier, ale ani tu nemáme tvrdú vodu. Len stredne tvrdú. Kým som si to nezmeral tiež som bol na tom, že je tvrdá. Sneh môže priniesť rôzne nečistoty a ani prevarenie nemusí pomôcť. Ale načo ho prevárať, keď aj prevarením našej stredne tvrdej získaš mäkkšiu. Robota naviac so snehom.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Použitie snehu alebo dažďovej vody

Odoslaťod J4kub » 31 Jan 2011 02:18 am

ja som praveze tu nasu vodu meral a je dost tvrda
fasir: varit teda nemusim?
prasan: no ja ho uz mam doma v kvapalnom stave, nechce sa mi to vylievat zbytocne :D
J4kub
 
Príspevky: 20
Založený: 10 Jan 2011 01:32 am

Re: Použitie snehu alebo dažďovej vody

Odoslaťod Fasir » 31 Jan 2011 08:56 am

Varením sa zníži len dočasná tvrdosť(na začiatku témy je to napísané) a tá je u snehu 0 dKH takže varenie len max na zabitie nejakých baktérií, inak nemá význam.
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.