co po krupicke??



Akvarijné ryby - choroby, liečba

co po krupicke??

Odoslaťod sarah » 27 Nov 2005 18:49 pm

tak a je dobojovane ... v akvarku nezostala jedina rybicka .. doniesla som to s jednou neonkou, liecila som Sera Costapurom, teplota bola okolo 29-30C, silno som vzduchovala ... v mojom pripade zial nepomohlo, umreli vsetky neonky aj tetry cervene ... trvalo to asi 4 dni, za poslednych necelych 12 hodin zomreli 4 posledne tetry .. :cry:

prezrela som asi vsetky clanky, co tu boli o krupicke pisane, ale na toto som odpoved nikde nenasla .. kazdemu spravidla aspon co to prezilo ..
zaujimalo by ma, ako skoro mozem znovu osadit do akvarka nove rybky ... treba vymenit celu vodu, preprat strk alebo co by ste mi odporucali z vlastnych skusenosti?? .. nerada by som opat dopadla rovnako .. citala som o tomto parazitovi na sera.cz, ale je tam len spominane, ze parazit sa volne pohybuje vo vode a hlada dalsiu obet .. no ale kedze tam nemam ziadne rybicky, tak kolko tam asi zarodok prezije, kolko prezije cysta a za kolko bude akvarko znovu obyvatelne ?? .. dakujem za odpovede ... Sara
Obrázok používateľa
sarah
 
Príspevky: 3
Založený: 17 Nov 2005 10:03 am

Reklama

Re: co po krupicke??

Odoslaťod Ceco » 28 Nov 2005 10:02 am

Vypec im to na 32 stupnov. Spomalis tym ich reprodukciu, ktora bez hostitela bude aj tak problematicka. Vyckaj, tazko povedat ako dlho. (ja by som skusil tyzden). Potom pripadne vymen cast vody.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: co po krupicke??

Odoslaťod Igypop » 28 Nov 2005 10:12 am

a nezabudni dobre odkaliť dno.
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: co po krupicke??

Odoslaťod milop » 28 Nov 2005 10:51 am

Pridavam sa k ceco + igypop, akurát :
32 st C sa mi zdá moc, hlavne ak su tam rastliny,
ja by som dal max. 29- 30 tým sa nespomalí ale urychli repro a pretože nebudu mať hostiteľov týždeň tiež stači, ale lepších 10 dní;
a : karantena a šťastie pri nakupe nových druhov- idealne je naraz viac kusov a druhov z 1 zdroja + dodržať zasady pre prenos ( teplota !!!) a vpušťanie do akva - ponoriť sačok na cca 1/2 hod + postupne pridavanie vody z akva
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: co po krupicke??

Odoslaťod gabriela » 28 Nov 2005 12:08 pm

Ahoj Sarah, nechcem ti kazit radost, ale 25 litrov vody sa ti velmi lahko da vymenit, strk vycistit a vsetko zalozit znova. Ale len velmi tazko sa ti bude darit ho udrziavat. (Vykyvy teploty a chemizmu...)
Zivorodky sa ti namnozia, rychlo znecistuju vodu atd atd...
Neonky sa zas ovela lepsie citia v hufe a na to mas vemi malo priestoru.
mala by si zacat odznova a dobre si premysliet co vlastne do toho akvaria das.
Male akvaria su velmi pekne ak su dobre zalozene a udrziavane, napr. rastlinne s krevetkami alebo s par drobnymi nenarocnymi rybkami je takmer bezudrzbove.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: co po krupicke??

Odoslaťod sarah » 28 Nov 2005 13:11 pm

mam tam uz treti den 31C, ale asi si spravim robotu a vycistim ho cele a zalozim odznovu .. pre istotu ... ono to nie je az taky problem a budem mat pokojne srdce ... :roll:
a poslednykrat v zivote som vypustila rybky do akva bez karanteny .. :? ...sice som kupovala vzdy v tej istej akvaristike, tak ale pritrafilo sa ... rybky vyzerali zdrave, no ale to som nemohla tusit, co nesiem domov ...
takze dakujem za podnetne rady, hor sa do cistenia .. pekny den .. Sara
Obrázok používateľa
sarah
 
Príspevky: 3
Založený: 17 Nov 2005 10:03 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.