Krmivo- granuly z Tesca



Všetko okolo akvarijných rýb

Krmivo- granuly z Tesca

Odoslaťod pipapo » 03 Dec 2005 01:47 am

Zdravim vsetkych minule som z nudze kupil v Tescu granule Kijaro grow /maju ich v kazdom Tescu kde som bol, aj v akva predajniach som ich videl/ mali by byt plavajuce podla obalu... ale moje ryby ich nechceli zrat ked som ich nasypal do akva. Normalne nie je problem vlocky, dafnie susene, raciky susene, mrazenu potravu beru v pohode, ale tie granule im nic nevravia.Na hladine pekne plavaju par minut, kym zacnu klesat. Ryby ich vzali do tlamiciek ale potom ich opat vypluvali. Skusal som ich namocit su tvrde ako kamen a potom spadnu na dno a dobru chvilu trva kym zmaknu, ale uz ostavaju lezat na dne bez povsimnutia, neskonzumovali ani jednu. Mate nejake ine skusenosti s nimi?
pipapo
 
Príspevky: 65
Založený: 13 Nov 2005 21:35 pm
Bydlisko: Michalovce

Reklama

Re: Krmivo- granuly z Tesca

Odoslaťod jocai » 03 Dec 2005 17:42 pm

Nemám skúsenosť s týmto krmivom, ale nebude chyba v tom, že tvoje rybky majú fajnové papuľky?
:-)
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Krmivo- granuly z Tesca

Odoslaťod shooty » 03 Dec 2005 21:36 pm

Podla mna su uplne OK. Su ale pre zavojnatky, a udajne pre cichlidy, s tym ale nemam skusenost. Kazdopadne Aziati vedia, co maju zavojnatky rady.
Obrázok používateľa
shooty
 
Príspevky: 85
Obrázky: 12
Založený: 16 Feb 2003 13:05 pm

Re: Krmivo- granuly z Tesca

Odoslaťod pipapo » 04 Dec 2005 03:20 am

Kupoval sa ich hlavne na spestrenie pre skalare a snad aj guramy.Su tvrde ako kamen, asi preto to vypluvaju.Neviem. Moze to byt tym?
pipapo
 
Príspevky: 65
Založený: 13 Nov 2005 21:35 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Krmivo- granuly z Tesca

Odoslaťod skizuzka » 04 Dec 2005 10:49 am

asi to nebude tym ze su tvrde.Ja svojim neonkam okrem mrazenej stravy davam tiez granule,a nemaju problemy s tvrdostou.Granule padnu na dno,zmaknu a neonky si z nich okusavaju.Davam im granule sera pre diskusy.Momentalne riesim problem ako krmyt cerstvo vyliahnute prisavnicky kedze neonky vsetko mrazene a aj granule pozeru a malym sa dokopy nic neujde.
Volakedy davno som kupila nieco lacne v chovaku,nakoniec to skoncilo v kosi ryby to nechceli zrat.Kup nieco drahsie a lepsie uvidis ako sa po tom zaprasi.To je moj nazor.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Krmivo- granuly z Tesca

Odoslaťod Peter » 04 Dec 2005 13:57 pm

Moje ryby uz roky nezeru granule, kazdy pokus bol marny. Jednoducho sa na ne nezvykli. Nuz a ked ich nezeru, mas smolu, nedonutis ich. Okrem toho v Tescu by som ziadne krmivo nekupoval (pises ze z nudze, ale aj ze na spestrenie), mozu byt stare, ktovie ako ich skladuju atd. Ak im ich chces vnutit, je moznost nechat ich vyhladovat a potom mozno zozeru (a si aj zvyknu), ale mozno nie.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Krmivo- granuly z Tesca

Odoslaťod shooty » 04 Dec 2005 14:03 pm

Podla mna su Kijaro OK, problem bude asi v tom, ze to je krmivo pre ryby s velkymi papulami, nie pre male papulky skalarov a guram.
Obrázok používateľa
shooty
 
Príspevky: 85
Obrázky: 12
Založený: 16 Feb 2003 13:05 pm

Re: Krmivo- granuly z Tesca

Odoslaťod jim » 04 Dec 2005 15:21 pm

Krmivo Kijaro Grow máme tiež, ale dávame ho len karasom ktorí sú von v jazierku (teraz už dnu).
Myslím, že to neni najhoršie krmivo, ale určite by som ho iným rybám ako sú karasy a koi nedával. Hoci na obale píšu že je to skoro pre všetky akváriové ryby :lol:
Nabudúce ale určite kúpim krmivo SAK, lebo mám s ním veľmi dobré skúsenosti. Dostať kúpiť aj SAK Gold - special pre karasy a koi a pod. :wink:
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.