niekolko otazok ohladne.....



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: niekolko otazok ohladne.....

Odoslaťod Stuka » 18 Aug 2004 11:58 am

uff :kiss:
To ste ma dost ukludnili uz som skutocne zacinal panikarit :)
Astrid mam ho tak natocene ale svetlo mi tu cely neprenikne az vecer ked slnko zapada tak na 2h , ale to uz su zaluzie davno stiahnute pre isotu :wink:
Nuz vdaka...ked sa nieco zmeni napisem
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Reklama

Re: niekolko otazok ohladne.....

Odoslaťod paulovic » 18 Aug 2004 14:13 pm

Neviem čo to je pod štrkom, ale zatial mi to nevadí.

Len chcem podotknúť, že priame slnko mi vôbec nedopadá na akvárium nakolko sa nachádza v hale v strede bytu a napriek tomu je tam tá riasa, alebo čo to je. Môj predpoklad je, že sa tvorý vdaka svetlu ktoré zostupuje po hrane skla a výdatnému hnojeniu našimi zverencami. (štrk je zakrytý z prednej strany doskou), takže iná možnosť prístupu svetla u mňa nieje.
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: niekolko otazok ohladne.....

Odoslaťod Stuka » 06 Sep 2004 22:41 pm

Nutne sa vas musim spytat jednu dve veci.
1. nedavno asi pred 3 dnami som kupil jeden echinodor (emerzne vypestovany) nuz normalne som ho chcel zasadit a tak predtym som mu "troska skratil korene" ale bohuzial co cert nechcel som odfaklil aj kusok z taketo toho hrubeho jak by som to nazval rhizomu to co je nad korenmi odkial vyrastaju listy fakt neviem jak sa to vola snad rhizom?!?! Bolo to take cierne a aj korene z toho co isli boli tiez cierne tak snad to bolo mrtve? neviem to vysvetlit asi tak 6 mm som s toho odrezal. Moze to sposobit ze tento ech. uz nikdy teraz nebude dosahovat rozmerov ako keby som mu to neodrezal a cely zivot bude postihnuty a zakrpateny? Ak hej tak kupim novy skorej nez sa tento nezakoreni. Preto potrebujem poradit co najskorej. thx
pre lepsiu predstavu som si to dovolil nakreslit :)
gallery/image_page.php?&image_id=2506
cervenym som vyznacil co som odstrihol a zelenym co som ponechal. priblizne taku cast som odstrihol aj rhizomu ^^
Naposledy upravil Stuka dňa 06 Sep 2004 23:05 pm, celkovo upravené 2 krát.
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: niekolko otazok ohladne.....

Odoslaťod gabriela » 06 Sep 2004 22:52 pm

Stuka, klud. Zachovaj paniku ;)
Avaristika ma byt o relaxe, nie o stresovani :)
Nechaj si ho. Mozno z neho vyrastie krasny exemplar (zastrihavanim korenov aj konarov sa rast niekedy podpori)
A ak aj nie, mozno sa ti podari vypestovat nejaky super bonsaj.
A ak by sa mu predsa len casom nedarilo, kupis iny.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: niekolko otazok ohladne.....

Odoslaťod johhhny » 06 Sep 2004 23:34 pm

"Super" kresba...klobuk dolu :lol: :lol: :lol: :lol:
...nemusis sa nicoho bat, taketo upravy ja robim bezne a to som uz vypestoval nejaky ten ech. Bude rast uplne normalne, urcite lepsie, ako keby mu mali zacat hnit aj ostatne korene.
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: niekolko otazok ohladne.....

Odoslaťod Maja » 07 Sep 2004 08:57 am

A teraz odbocim :-).
Priatelia akvaristi, asi ste si vsimli, ze kolega Stuka ma 100+ jednu otazku a niektori sa nad tym mozno pousmejete, ale... Ale videli ste jeho akvarium? Je naozaj krasne. Z toho je len jeden zaver: ze ked clovek chce a da si poradit a o problemoch diskutuje a POCUVA tak ma sancu mat nadherne akvarium.
Este jeden zaver :-) :radme a dajme si poradit- viac hlav, viac rozumu :-).
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: niekolko otazok ohladne.....

Odoslaťod Stuka » 07 Sep 2004 10:25 am

Hehe no od krasy to ma este velmi velmi daleko :) ale snazim sa to zlepsovat vramci mojich moznosti :angel:
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: niekolko otazok ohladne.....

Odoslaťod Stuka » 26 Sep 2004 14:06 pm

Zdravim...vedel by mi niekto poradit kde by som mohol zohnat :
dihydrogen-fosforečnan draselný (KH2PO4) ? V ktorom obchode alebo kde predavaju podobne veci? Skusil som uz zopar zahradkarstiev v okoli ale vobec nechapali co chcem. Budem velmi vdacny za radu
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: niekolko otazok ohladne.....

Odoslaťod johhhny » 26 Sep 2004 21:57 pm

Na Prievozskej ulici (za krizovatkou s Bajkalskou, smerom do Ruzinova) kedysi bola predajna, kde predavali laboratorne potreby, mozno by sa tam dalo zohnat aj toto, ak tam este je. Ak to chces do akva, tak by som ti odporucal chemicky cistu, tzv. p.a. (pre analyzu), s cenou ti neporadim.
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: niekolko otazok ohladne.....

Odoslaťod Palo » 26 Okt 2004 21:01 pm

Stuka napísal:zdravim...tak nestastie nechodi po horach ale po ludoch. Nuz ale zacnem pekne po poriadku. Nedavno som..

Servus, neviem ci je to sinica, ale ja to odsavam pravidelne tymto udelatkom ktore som si upravil sam z odsavacieho zvona od f. AQUAEL
Obrázok
Casom to je jedina moznost v mojom akva odkalit pri velkom mnozstve rastlin :) takze velky zvon darujem casom rodine. Mal som to zelene svinstvo pod mikroskopom a javilo sa to ako hneda riasa neviem to na 100%, ale mna to uspokojilo :D Aj ked je zelena, ale je hneda :) Velky obrazok v mojej galerii :? neviem to dat na odkaz, zas som to zabudol :shock: [/url]
Obrázok používateľa
Palo
 
Príspevky: 138
Obrázky: 38
Založený: 02 Nov 2003 03:06 am
Bydlisko: Spišská Stará Ves

Re: niekolko otazok ohladne.....

Odoslaťod Phantom » 31 Okt 2004 18:23 pm

Ja som daco take zelene mal tiez a mohol som odsavat kolko som chcel lebo to bolo na skle.
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: niekolko otazok ohladne.....

Odoslaťod akvawap » 05 Dec 2005 14:05 pm

Poradte ako mam pripevnit ricciu ku dnu. Ked som ju silonom omotal tak mi vyplavala.
akvawap
 
Príspevky: 2
Obrázky: 12
Založený: 02 Máj 2005 07:51 am
Bydlisko: Bojnice

Re: niekolko otazok ohladne.....

Odoslaťod tiger » 14 Dec 2005 15:38 pm

akvawap napísal:Poradte ako mam pripevnit ricciu ku dnu. Ked som ju silonom omotal tak mi vyplavala.

No a neskusal si ju nahodou omotat o nieco pevne co nevyplava???napr. kamen....
Obrázok používateľa
tiger
 
Príspevky: 108
Obrázky: 7
Založený: 28 Feb 2005 16:51 pm
Bydlisko: Senec

Re: niekolko otazok ohladne.....

Odoslaťod wild » 21 Dec 2005 12:35 pm

mam jednu otazku :o
kedysi som pestoval s ne/velkym uspechom rastlinku Sagittaria weatherbyana,ktora rastla skvelo ani jeden listok nebol poskodeny a proste sa jej darilo,ale jedneho dna zacalo z nej nieco vychadzat,najprv som si myslel,ze to bude kvet,ale nakoniec to bol len emerzny list,rastlina ich vyhodila asi zo 6 a submerzne listy zacali odumierat a nakoniec aj cela rastlina :(
viete niekto za akych faktorov rastlina prejde na emerznu formu?jednoducho ako sa tomu da vyhnut?
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: niekolko otazok ohladne.....

Odoslaťod tomas1 » 20 Máj 2010 18:59 pm

ja mam jednu otazku ako dlho vidrzi v bandaskach tzv. akvariova voda? :?:
tomas1
 
Príspevky: 312
Obrázky: 17
Založený: 21 Feb 2010 08:18 am
Bydlisko: bratislava

Re: niekolko otazok ohladne.....

Odoslaťod mapo » 28 Máj 2010 13:06 pm

potrebujem poradit s rastlinami mam rastliny aktore by mali vzrast do 10cm a ja ich mam 3cm poradte co mam robit ci potrebujem hnojivo alebo co a to hnojivo rzbam neubliži??
Obrázok používateľa
mapo
 
Príspevky: 3
Založený: 09 Feb 2010 15:49 pm
Bydlisko: Rosina pri Žiline

Re: niekolko otazok ohladne.....

Odoslaťod Barbora =) » 28 Máj 2010 14:00 pm

Napíš niečo o akváriu (objem, osvetlenie,...). Aké rastliny konkrétne máš na mysli?
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.