Paludárium, akvárium a HMLA



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Paludárium, akvárium a HMLA

Odoslaťod dlhy » 11 Júl 2003 16:52 pm

Pretých, ktorý by si chceli skrášliť svoje nádrže. Mašinka na várobu hmly :lol:

http://grower.cz/forum/showthread/t-5675.html :shock:

Obrázok
Obrázok používateľa
dlhy
 
Príspevky: 128
Založený: 01 Apr 2003 12:43 pm
Bydlisko: Nováky

Reklama

Re: Paludárium, akvárium a HMLA

Odoslaťod marlo » 11 Júl 2003 17:31 pm

Zaujimava stranka ....ani som nevedel ze taka existuje...
Inak v akvariu to zariadenie asi nema vyuzitie skor to paludarium,mozno pre terariu pre zaby a pod...

alebo pre :oops: :twisted: :oops:

www.grower.cz/forum/attachment.php?attachmentid=12038
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Paludárium, akvárium a HMLA

Odoslaťod Ceco » 12 Júl 2003 23:51 pm

COOL :!: :!: :!: I'm stoned :!: :!: :!:
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Paludárium, akvárium a HMLA

Odoslaťod fugu » 13 Máj 2005 08:58 am

pokial si dobre pamatam, tak to mal heri v akvashope pomerne dlho v ponuke ... btw, nejake skusenosti s tym hmlicom? kolko vody to potrebuje v miske okolo seba, ako rychlo ju vyhmli, ako casto sa meni membrana v hmlici? tusim budem potrebovat terarko :)
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Re: Paludárium, akvárium a HMLA

Odoslaťod slauka » 13 Máj 2005 09:00 am

no neviem, to mi dost pripomina fselijake tie ,,uzasne" gycovite svetielkujuce fontanky, pripadne s mini vodnym mlynom :? tu asi dobry dzob neurobis...
Obrázok používateľa
slauka
 
Príspevky: 27
Obrázky: 6
Založený: 16 Feb 2005 14:42 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Paludárium, akvárium a HMLA

Odoslaťod Ig » 13 Máj 2005 09:29 am

slauka napísal:no neviem, to mi dost pripomina fselijake tie ,,uzasne" gycovite svetielkujuce fontanky, pripadne s mini vodnym mlynom :? tu asi dobry dzob neurobis...

No nemyslim si, ze by to s tou hmlou bolo az take zle :wink:

Uvadzam par odkazov na AGA. Tie odkazy dost uzko suvisia s touto temov :wink:

http://showcase.aquatic-gardeners.org/2 ... =-1&id=102
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2 ... l=-1&id=79
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2 ... l=-1&id=80
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Paludárium, akvárium a HMLA

Odoslaťod slauka » 13 Máj 2005 10:01 am

no dobre, na tychto fotkach to nevyzera tak hrozne :wink: , ale aj tak mi to tam akosi nepasuje - mozno mam s tym problem len ja, ale pre mna je to ako umela ryba alebo vrak lode v akvarku :( skratka vec vkusu. (uprimne - moja mama by bola ocarena :wink: )
Obrázok používateľa
slauka
 
Príspevky: 27
Obrázky: 6
Založený: 16 Feb 2005 14:42 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Paludárium, akvárium a HMLA

Odoslaťod Ig » 13 Máj 2005 10:18 am

Ono si inak treba uvedomit, ze taka hmla v palundariu nie je len na okrasu, ale vytvara vhodne prostredie pre rastliny a zivocichy. Napriklad ak mas v palundariu tropicke zabky, ktore vyslovene vyzaduju bazinate prostredie so 100% vlhkym vzduchom, tak si inak nepomozes, len im nejako tu vlhkost vytvorit. No a taky MIST MAKER Ti to celkom ulahci.
Nechcem nijako vyrazne zastavat tieto vyrobky ale mam pocit, ze maju opodstatnenie.

Samozrejme, ze toto najviac vyuziju by som povedal az fanaticky chovatelia, alebo ludia co maju dost penazi na to aby si udrzovali imidz svojich palundarii. Je to aj o prachoch ako kazde nadstandardne vybavenie.
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Paludárium, akvárium a HMLA

Odoslaťod fugu » 13 Máj 2005 14:24 pm

slauka> ved to ani nie je do akva, skor do tych terarii/paludarii. to mas pomotane trochu :) co to ma spolocne s fontankami so ziarovkou a hmlicom?

Ig napísal:Ono si inak treba uvedomit, ze taka hmla v palundariu nie je len
na okrasu, ale vytvara vhodne prostredie pre rastliny a zivocichy ...


to som chcel presne ... vsak bez dostatocnej vlhkosti (aka hmly) v terarku/paludariu niektore veci jednoducho ani nepreziju.
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Re: Paludárium, akvárium a HMLA

Odoslaťod slauka » 13 Máj 2005 14:36 pm

co to s tym ma spolocne? bol si niekedy v predajni stavebnych materialov a sanity presspor? alebo trebars aj v baumaxe. ponukaju tam neuveritelne gycove ,,zvlhcovace" ovzdusia v tvare fontanok alebo potocikov s mlynom. no a tieto prisernosti nezriedka chrlia aj hmlu :?
bola som uz v par botanickych zahradach aj naozaj spickovych zoologickych, ale nikde nezvlhcovali vzduch takymto sposobom. ani tropickym zabam. pre mna je to skratka hrozne umele a neprirodzene. to je fsetko :wink:
Obrázok používateľa
slauka
 
Príspevky: 27
Obrázky: 6
Založený: 16 Feb 2005 14:42 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Paludárium, akvárium a HMLA

Odoslaťod fugu » 14 Máj 2005 18:50 pm

slauka napísal:co to s tym ma spolocne? bol si niekedy v predajni stavebnych materialov a sanity presspor? alebo trebars aj v baumaxe. ponukaju tam neuveritelne gycove ,,zvlhcovace" ovzdusia v tvare fontanok alebo potocikov s mlynom. no a tieto prisernosti nezriedka chrlia aj hmlu :?
bola som uz v par botanickych zahradach aj naozaj spickovych zoologickych, ale nikde nezvlhcovali vzduch takymto sposobom. ani tropickym zabam. pre mna je to skratka hrozne umele a neprirodzene. to je fsetko :wink:


porovnavas neporovnatelne ... v tych botanickych zahradach a sklennikoch je potrebna vlhkost vzduchu dosiahnuta odparom z jazierok a nadrzi o velkosti mensej obyvacky, preto tam nemusia byt ziadne hmlice ... ale asi byvas v prestavanej zemianskej kurii, takze nemas problem s miestom a kludne by si si taku zimnu zahradu aj s rybnickom mohla zariadit ;) normalni ludia ked chcu pestovat tropicke rastliny, tak si zariadia terarium/paludarium zavrete v sklenenej skrini -> a kedze v bytoch vykurovanych ustrednym kurenim byva suchy vzduch, tak v nom musia _hmlit_

a povedz mi pls este raz, co ma co spolocne nejaka kozmolampa s paludariom/terariom, zjavne nemam tvoju predstavivost a nejakomi unikaju suvislosti.
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Re: Paludárium, akvárium a HMLA

Odoslaťod Phantom » 15 Máj 2005 19:48 pm

Vyhodou oproti rozprasovaca je,ze tu je moznost napojenia na spinacie hodiny.Treba povedat,ze cena az taka velka nieje cca 800 sk.Pouziva sa to hlavne v paludariach,v terariach dazdoveho typu.Tuto masinku vyraba aj Jbl.Pre velkych fajnsmekrov tu je rozprasovaci system od Eheim-u kde uz cena je cca 8000 sk.
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.