Ostriežik purpurový [Pelvicachromis pulcher]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod kenny » 07 Dec 2005 16:50 pm

no skoda ze si tak daleko. ja by som asi aj zobral. mam 4 ks. jedneho samca a tri samice. ale nie a nie sa vytriet. uz mam v akva tolko skrys ze az a stale nic. stale sa len nahanaju. ale teraz som dolial cerstvej vody a zvisil teplotu o 3 stupne tak dufam ze z toho nieco bude.... drzte palce....
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Reklama

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod Tono Lackovič » 07 Dec 2005 19:25 pm

Ked sa nahanaju tak to asi nesu dobry par...
mne sa vytreli asi 3 tyzdne po tom ako som ich doniesol,a teraz ich zo 54l pluvatka hodim do 540l vane,to bude zuzo...
a k nim este 4 potomkov tych najkrajsich,a mozu sa parit,staci im pestra strava a aby sa mali radi...hee
Obrázok používateľa
Tono Lackovič
 
Príspevky: 156
Obrázky: 5
Založený: 18 Máj 2005 18:58 pm
Bydlisko: Veľká Lomnica, okes Kežmarok

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod kenny » 07 Dec 2005 20:11 pm

no moje sa radi urcite nemaju. asi ich vylovim a predam a kupi druhe. lebo ma to uz stve. mam ich doma vyse roka.... nekupi niketo ???? xixi
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod Ejo_KE » 08 Dec 2005 16:35 pm

kenny napísal:no moje sa radi urcite nemaju. asi ich vylovim a predam a kupi druhe. lebo ma to uz stve. mam ich doma vyse roka.... nekupi niketo ???? xixi


to ze sa nahanaju je uplne OK... uz dva roky pozorujem ich spravanie a vytreli sa mi len raz za ten cas... voda mala 24°
moze to byt tym ze nemas bobry kamen na ktory by nakladli ikry
mne sa nahanali asi pol roka plne vyfarbene si tancovali po akva a stale nic raz som im dal iny kamen... myslim druh kamena a sup ho boli male
vodu som im nemenil uz asi rok a secky hodnoty mam v norme
je to mozno aj tym ze v akva nemam nic ine len ten parik
po dalsie nesmu byt stresovane... lebo raz sa mi vytreli ale na druhy den tam nic nebolo lebo to pozrali (zrejme z nervozity)
Obrázok používateľa
Ejo_KE
 
Príspevky: 38
Obrázky: 34
Založený: 24 Dec 2004 16:35 pm
Bydlisko: Kosice KVP

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod Kubo » 08 Dec 2005 18:39 pm

Ejo_KE napísal:
kenny napísal:no moje sa radi urcite nemaju. asi ich vylovim a predam a kupi druhe. lebo ma to uz stve. mam ich doma vyse roka.... nekupi niketo ???? xixi


to ze sa nahanaju je uplne OK... uz dva roky pozorujem ich spravanie a vytreli sa mi len raz za ten cas... voda mala 24°
moze to byt tym ze nemas bobry kamen na ktory by nakladli ikry
mne sa nahanali asi pol roka plne vyfarbene si tancovali po akva a stale nic raz som im dal iny kamen... myslim druh kamena a sup ho boli male
vodu som im nemenil uz asi rok a secky hodnoty mam v norme
je to mozno aj tym ze v akva nemam nic ine len ten parik
po dalsie nesmu byt stresovane... lebo raz sa mi vytreli ale na druhy den tam nic nebolo lebo to pozrali (zrejme z nervozity)

Serus pocuj inak cichlidy ked sa chcu vytierat nemusia mat ani kamen oni proste nakladu kde im to vyhovuje.Ja ked som mal kedysi akary modre tak bez problemu sa mi vytreli aj na bocnu stenu akvaria a to som mal aj kamene v akva a proste ich ignorovali a radsej sa vytreli na bocnu stenu. :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod Miloš » 08 Dec 2005 19:14 pm

niesom si isty ci je akara vhodny priklad ostrieziky sa naozaj vytieraju do jaskyniek pripadne kokosovych orechov a ak ho tam nemaju tak neviem ale skor sa nevytru a ak sa nevytreli za rok tak s nimi nieco nieie v poriadku lebo mne sa vytieraju dost casto mali male po cca 3 mesiacoch sa vytreli znova ikry som zobral ( z obavy o tie odrastene) a teraz cakam ze sa vytru znova su pekne vyfarbeny a navzajom sa drazdia
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod kenny » 08 Dec 2005 20:53 pm

no tie co som mal pred tym sa mi tiez pekne vytirali ale akosi boli stare a odisli do rybieho neba... pred rokom som kupil tieto. samca som urcil len podla tvaru plutvy. ak si pametam spravne tak samec by mal mat aj take cierne skvrny na chvostovej a chrbtovej plutve. ale ten moj to nema.... a aj samicky su akosi vacsie ako som mal pred tym. ale zase nemaju taky tvar plutvy... som z toho nejaky zmeteny.... nove akvarko mam zalozene asi 3 mesiace takze este iba zarasta... tak este asi pockam do leta a uvidim. skusim poskytnut aj fotky ci su to naozaj samicky a jeden samec :)

ten parik co som mal pred tym sa mi vytieral na kamen (asi bridlica alebo co to bolo) ktory bol oprety o roh akvarka.... teraz tam mam jednu umelu jaskynu, dva kvetinace a tri kokosy a stale nic. len chodia kukat dnu.... asi ma porazi ak sa nevytru. lebo sa vobec nedaju chytit v zariadenom akvarku... a to moje je uz dost preplnene.... poradte daco!!!!!! :)
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod Miloš » 08 Dec 2005 21:00 pm

kenny tvoj problem moze byt prave to ze mas len samcov na tvar plutiv by som sa nespoliehal ak si pozries prvu stranu otano mal podobny problem ale na obrazkoch ktore poslal su samci on myslel ze parik skor by som sa spoliehal na to ze samec ma prsne plutvy domodra kdezto samica je docervena brucho aj prsne plutvy (to je len pozorovanie ale myslim ze plati) skus poslat foto
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod Tono Lackovič » 08 Dec 2005 22:14 pm

Mne sa vytreli 2 krat na koren,a vkuse ikry prenasali,raz dozadu,potom dopredu,neviem preco
Obrázok používateľa
Tono Lackovič
 
Príspevky: 156
Obrázky: 5
Založený: 18 Máj 2005 18:58 pm
Bydlisko: Veľká Lomnica, okes Kežmarok

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod kenny » 17 Dec 2005 22:07 pm

ja uz fakt neviem ci mam dake divne ostrieziky alebo ja robim dade chybu, ale predstavte si ze oni mi zacali devastovat novu rastlinu a to takym sposobom ze jej zozrali vsetky listy... je toto normalne???? dokonca uz zacali obzuvat aj tie machove gule (teraz ma nenapadne ako sa volaju)...

moze to byt tym ze v poslednom case som im daval mrazene patentky a susene komare?????
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod Tono Lackovič » 18 Dec 2005 01:21 am

Asi im chyba rastlinna zlozka skus krmivo Sera flora
Obrázok používateľa
Tono Lackovič
 
Príspevky: 156
Obrázky: 5
Založený: 18 Máj 2005 18:58 pm
Bydlisko: Veľká Lomnica, okes Kežmarok

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod kenny » 04 Jan 2006 14:06 pm

mam otazocku... mam 120L akva a vnom 4 ostrieziky. chcem tam nieco pekne farebne dokupit aby to nevyzeralo tak prazdne. ale nechcem len tak triafat aby som ich tam mal dlhsie ako jeden den :) . poradte daco co by s ostriezikmi vydrzalo aj v tom pripade ze by sa nahodou vytreli... a ak by sa vytreli tak aby im nepozrali male... dik moc
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod Tono Lackovič » 04 Jan 2006 14:39 pm

Hmm asi Panciernickov alebo Botie.Mozno nejake Mrenky alebo vacsie Tetry
Obrázok používateľa
Tono Lackovič
 
Príspevky: 156
Obrázky: 5
Založený: 18 Máj 2005 18:58 pm
Bydlisko: Veľká Lomnica, okes Kežmarok

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod Miloš » 04 Jan 2006 16:12 pm

ja som mal v akva pri ostriezikoch tetru krvavu boli uz posledne 2 a dokupovat som nechcel tak som ich dal k nim do 45 l akva a v poho tetry umreli na starobu ostrieziky si mlade ustrazili aj ked som nemohol krmit zivymi nitienkami z krmitak lebo to sa tetry rozbesneli a mal som o tie male strach ale inak ich drzali na distanc v 120 l akva predpokladam ze tie tetry budu este v mensom strese lebo do teritoria ostriezikov zas tak casto nevojdu
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod kenny » 06 Jan 2006 17:19 pm

no niekde na nete som sa docital ze z prostredia kde ziju ostrieziky, ziju ryby synodontis, tilapia, mormyrids a africke tetry. ale nic z toho nepoznam. a neviem ci by mohli zit spolu. v akvaristike mi povedal ze by som k nim mohol dat tetru konzsku.... neviete este o niecom?? skusim asi tie tetry...
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod Miloš » 06 Jan 2006 18:47 pm

synodontisa by si tam mohol dat ale rozluc sa s tym ze ti tam odchovaju mlade je to sumec a pekny jedak :)
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod x-ray » 28 Okt 2006 23:59 pm

otano napísal:Mam taky problemik. Pomozete mi pri identifikacii mojho "paru". Ci som to dobre identifikoval. Lebo som myslel ze mam par, ale teraz si nie som tym isty. Kuk na nasledujuce obr. Este nieco. To, co som oznacil ako samec, neznesie pri sebe "samicu" a stale ju nahana, len co ju zbada. PLS HELP. Dakujem
Samicka
http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=3294
samec
http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=3293


kamo, obe vyzeraju na samice :wink:
Obrázok používateľa
x-ray
 
Príspevky: 86
Obrázky: 28
Založený: 28 Okt 2006 23:15 pm
Bydlisko: BA

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod hongi » 04 Nov 2006 12:38 pm

no neviem neviem , vyzera to na dve samice podla mna
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod labyryntko15 » 04 Nov 2006 20:15 pm

ked som mal ostrieziky tak sa ni vytreli 2 dni po kupe ale bol som neskuseny a kvetinac som otocil a ikri vypadli a bolo po malich
Obrázok používateľa
labyryntko15
 
Príspevky: 199
Založený: 28 Okt 2006 17:49 pm
Bydlisko: Spisšska nová ves

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod Jurec » 23 Nov 2006 23:41 pm

cafte !
som na tejto stranke novy , chcem sa spytat mam 5 ostriezikov v 100 litrovom akva a este tam mam 2 prisavnikov a 2 rajovce, no tie ostrieziky maju len cca 5 cm a mne sa zda ze uz sa paria je to vobec mozne a ako stare ryby sa mozu uz neresit? vdaka
Obrázok používateľa
Jurec
 
Príspevky: 18
Obrázky: 6
Založený: 13 Nov 2006 23:45 pm
Bydlisko: Nová Bana

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod Miloš » 24 Nov 2006 08:43 am

no mozne to je, ale zvazil by som pocet ostriezikov lebo to akva je na 5 kusov male a ak sa budu naozaj triet tak je mozn ze sa ti navzajom pozabijaju
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod ACAB » 24 Nov 2006 20:37 pm

Pripajam sa aj ja, na tak male akva mensi pocet ostriezikov.
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod potkan » 15 Jan 2007 12:17 pm

ako citam vacsinou sa biju samec a samica... ja som kupil asi pred 2 tyzdnami jedneho samca a 2 samice su v spolocnom akvarku s apistami a rajovcami, samec si len tak plave uplne bez zaujmu a samice sa neustale nahanaju.. o kokosovu jaskynu zvadzaju tvrde boje..myslite, ze ta co vyhra o tu samec prejavi zaujem? no neviem..
potkan
 
Príspevky: 89
Obrázky: 27
Založený: 04 Dec 2006 14:56 pm

Re: Ostriežik Purpurový (Pelvicachromis Pulcher)

Odoslaťod kenny » 15 Jan 2007 13:05 pm

ked bude samica pripravena na trenie tak "zvedie" samca... casto sa stava ze v jednej nadrzi sa jeden samec naraz vytrie s dvomi samicami....
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.