ake ryby do akva? 240l



Všetko okolo akvarijných rýb

ake ryby do akva? 240l

Odoslaťod dusssan » 14 Sep 2005 15:44 pm

ahoj. mam 240l akva.. a neviem co do neho.. mam tam strk plus TRI korene plus nejake kamene a samozrejme rastlinky.. ake ryby su najvhodnejsie? teplota vody skor 26+ aj okolo 30 nieje problem.. dakujem za kazdu radu..............
dusssan
 
Príspevky: 4
Založený: 04 Sep 2005 03:02 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: ake ryby do akva?

Odoslaťod jacik » 14 Sep 2005 16:02 pm

mlady muz, myslim by ste si mal nastudovat aspon zakladne akvaristicke informacie a pytat sa az na konkretne otazky.

v bratislave v krcme sa tiez nepostavite a neopytate: Mam doma garaz, s montaznou jamou, oknom na ulicu a zavedenou elektrinou. Ake auto je pre mna najvhodnejsie?

Tak preco sa takto spravate na fore akva.sk?
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: ake ryby do akva?

Odoslaťod Raviolka » 14 Sep 2005 16:19 pm

dusssan... proč se vlastně ptáš? Akva.sk má 1373 uživatelů, takže dostaneš 1372 různých odpovědí. Bohužel jediná co tě zajímá je ta 1373., teda ta tvoje :wink: Možná bude rychlejší a rozhodně lepší, pokud si ty SÁM projdeš fotografie nějakých akvárií a ryb a pak se poradíš, jestli je taková kombinace rozumná nebo ne. Akvárium je totiž tvoje a musí se líbit tobě a nikomu jinému. Pokud vůbec nevíš, co do něj, tak mi není jasné, proč sis ho pořizoval, resp. proč do něj chceš dávat nějaké ryby :?: :?:

P.S. Doufám, že se nezačneš divit, proč ti zase píší lidé, kteří ti nechtějí poradit tak jak by sis představoval. Neber to jako útok na tvojí osobu, vůbec nic ti nezávidím ani proti tobě nic nemám... jen nechápu, proč chceš mít v akváriu zrovna ryby, které se líbí mně? :lol:
P.P.S. Ptal jsi se v jiném tématu, kterým rybám vyhovuje vysoká teplota. Žádným, těch 30°C je tak asi maximum a pro mnohé ryby už je i to moc. Takže tu klimatizaci budeš využívat asi víc než doteď.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: ake ryby do akva?

Odoslaťod jacik » 14 Sep 2005 18:58 pm

presunute z temy 3000L:

dusssan
PríspevokZaslal: 14 Sep 2005 12:02 pm Predmet: Re: 3000l akva
praveze mne by teraz vyhovovalo mat take ryby co maju radi co najvacsiu teplotu. byvam v podkrovi a v lete tu mam vnutri 40°C. mam sice klimu ale ta nemoze byt stale pustena.. su nejake take ryby? a ake ryby mi doporucujete do 240l akva co mam v obyvacke? mam tam toho jedneho "sladkovodneho zraloka" ale konecne som nahovoril kamarata nech si ho zoberie. lebo kwoli nemu tam nemozem dat ziadnu inu rybu...... Sad

.
ozzmozis
PríspevokZaslal: 14 Sep 2005 15:43 pm Predmet: Re: 3000l akva
sprav si tam nejaki malawi alebo tanganika biotop....alebo druha moznost spolocenske akvarium s plno rastlinami a tetrami a skalarmi....ja osobne preferujem cichlidy

.
Kulko
PríspevokZaslal: 14 Sep 2005 16:41 pm Predmet: Re: 3000l akva
dusssan Napísal:
ESTE NIECO.... ake ryby su diskusy? a preco nie premna?

sa mi to akosi zapacilo.. sladkovodne? preco by som nezvladol sa o nich postarat? ked mi date par rad tak mam teraz 240l akva. a mozem skusit dwoch tam dat? ci to su velike ryby? Sad


www.discus.cz

.
maxim
PríspevokZaslal: 14 Sep 2005 18:34 pm Predmet: Re: 3000l akva
Pri 240l nadrzi su ti 2 diskusy k nicomu,pokial to nie je harmonicky par.Nebude sa to pacit ani rybam a ani tebe,pretoze budu utiahnute niekde v kute.A ak nie si fakt zazraty akvarista a nemas velke skusenosti s rybami,tak
na diskusy zatial nepomyslaj.Aj ked vynimka potvrdzuje pravidlo
Very Happy
A 3000l akva s diskusmi by som teda chcel vidiet na vlastne oci.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: ake ryby do akva?

Odoslaťod bodka28 » 11 Nov 2005 20:26 pm

Zozen si nejaku literaturu, prip. internetove materialy a povyberaj si rybky, ktore sa ti pacia. Potom si pozri ake maju naroky na prostredie(teplota, svetlo, kyslik...)
Ked to urobis a mas vybrate ryby, pozri, ci su mierumilovne a pod. MUSIS vybrat take, ktore sa v akva budu dobre znasat, pripadne sa na to opytaj v chovprodukte, kde ich kupujes.
Dufam, ze budes mat pekne rybycky... Pa
Obrázok používateľa
bodka28
 
Príspevky: 23
Založený: 08 Nov 2005 18:02 pm
Bydlisko: Trnava

Re: ake ryby do akva?

Odoslaťod bodka28 » 11 Nov 2005 20:29 pm

Este ja- uber na teplote, nalej vlaznu a podla teplomera si nastav ohrievac....Pa,pa,pa,pa.... :D
Obrázok používateľa
bodka28
 
Príspevky: 23
Založený: 08 Nov 2005 18:02 pm
Bydlisko: Trnava

Re: ake ryby do akva?

Odoslaťod tiger » 14 Dec 2005 15:54 pm

dusssan napísal:ahoj. mam 240l akva.. a neviem co do neho.. mam tam strk plus TRI korene plus nejake kamene a samozrejme rastlinky.. ake ryby su najvhodnejsie? teplota vody skor 26+ aj okolo 30 nieje problem.. dakujem za kazdu radu..............

:o :lol: kup si tam 20 gupiek,20 mecunov.pockaj 2 mesiace a mozes predavat
Obrázok používateľa
tiger
 
Príspevky: 108
Obrázky: 7
Založený: 28 Feb 2005 16:51 pm
Bydlisko: Senec


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.