problem s gupkami



Akvarijné ryby - choroby, liečba

problem s gupkami

Odoslaťod ludvac » 03 Nov 2005 10:27 am

Zdravim,
som uplny zaciatocnik v akvaritstike a potreboval by som surne radu,akvarium mam cca 4 mesiace.
Ale najprv popisem zlozenie akvaria:akvarium ma 84 l, dno - piesok (biely), strk cca 5 mm (cierno biely), rastliny - 1x lobelia cardinalis, 3x echinodorus osiris, a popinave riasy ( fakt neviem ako sa volaju).Osvetlenie: 100 W ziarivka - fialove svetlo. filter - klasicky molitanovy kupovany na objem akvaria.
Rybky: 1x prisavnik thajsky, 1x prisavnik skvrnity ( netusim latinsky nazov), 3x black molla, 2x gold molla (aspon tak mi to povedali v obchode), 4x gupka (bezovo - cervene,velke), 4x gupky (sivo cervena - mensie kusy), 1x pavie ocko (modre, boli dve ale jedna uhynula), 1x mala gupka stara cca 1 mes., 2x male molly stare cca 1,5 mes.,3x molly stare cca 3 tyzdne a nakoniec cca 20x malych gupiek 3 dnovych. ( momentalne v koliske). Rybky krmim vlockami (nejaky mix, aby mi nezrali rastliny,poradili mi to v obchode)
Problem c.1: potom ako sa mi "okotili" dve velke gupky, tak odmietaju prijimat potravu (ostatne su cele zhave), dychcia, pri plavani pouzivaju len prsne plutvy (chvost atd. vobec), chvost im taha dole, su dost apaticke.
Problem c.2: rastlinky zacinaju akokeby odumierat. kazdy den najdem nieco plavat na hladine. A vsimol som si ze ich dost cistia prisavniky - mozu to sposobovat ony? Mam v akvariu aj cca 4 slimaky - cca 2 cm.
Problem c.3:moze mi niekto odporucit nejake krmivo pre prisavnikov a pre spominane 3 dnove gupky?
ludvac
 
Príspevky: 1
Založený: 03 Nov 2005 09:05 am

Reklama

Re: problem s gupkami

Odoslaťod dracula » 03 Nov 2005 13:33 pm

1, definuj "velke gupky", ale pravdepodobne ide o samicky. mne sa bezne stavalo ze tesne potom ako mi samica porodila male, bola par dni dost mimo....a vacsina z nich aj skapala....

2, To s tymi rastlinkami ti moze sposobovat milion veci. Skus trosku pohladat na akva.sk, urcite tu bude tema o rastlinkach ktora ti bude pasovat. a prisavniky? rastliny maju v oblube devastovat najme starsie prisavniky....neviem ake velke su tie tvoje....ak by to aj boli nahodou oni, tak to vyriesis tym krmivom...ad 3,

3, Pre prisavniky - tabletove krmivo, maju ho v kazdej akvaristike, popripade uhorka, spareny salat...atd....pre gupky napr uvareny vajecny zltok.....

Inak...
Prisavnik thajsky - nebude to nahodou Prisavka thajska?
Gupka a pavie ocko je to iste...
Nabuduce ked budes pisat rybiu "zostavu" tak staci pocty-netreba to delit na farbu....
Radsej si nechaj poradit na akve.sk, ako v obchode. Je tu ovela väčší informačný potenciál ako v akomkoľvek obchode.....
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: problem s gupkami

Odoslaťod Peter » 03 Nov 2005 21:07 pm

... zeby to pavie ocko bol samec gupky?
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: problem s gupkami

Odoslaťod emkac » 03 Nov 2005 22:03 pm

ludvac napísal:akvarium ma 84 l...Osvetlenie: 100 W ziarivka - fialove svetlo.

ehm
popis blizsie to osvetlenie
100W na 84 l je vela
a fialove svetlo :?:

emkac
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: problem s gupkami

Odoslaťod slovanista21 » 05 Nov 2005 03:24 am

dracula napísal:3, Pre prisavniky - tabletove krmivo, maju ho v kazdej akvaristike, popripade uhorka, spareny salat...atd....pre gupky napr uvareny vajecny zltok.....

ja som pocul ze od zltku kysne voda takze neviem
Obrázok používateľa
slovanista21
 
Príspevky: 82
Obrázky: 14
Založený: 12 Apr 2005 17:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: problem s gupkami

Odoslaťod dracula » 05 Nov 2005 11:24 am

slovanista21 tak o tom som nepocul...ale najlepsie je im tam toho davat tolko, aby to vsetko hned zjedli...a potom, ak je to nahodou pravda, aj tak nema voda kysnut od coho....
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: problem s gupkami

Odoslaťod tiger » 14 Dec 2005 16:00 pm

mas v akva okyslicovac?
Obrázok používateľa
tiger
 
Príspevky: 108
Obrázky: 7
Založený: 28 Feb 2005 16:51 pm
Bydlisko: Senec


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.