Petka akva



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Petka akva

Odoslaťod petka » 30 Nov 2005 00:00 am

prave som tuto stranku a forum objavila... nie som akvarista, pisem kvoli bratovemu akvarku... ma len 50 litrov a dochnu v nom rybicky. Teraz tam ma 6 tetier krvavych (1 rano zdochla), 1 kaprozubku (zdochyna a jej kamoska zdochla pred cca tyzdnom, den po privezeni z obchodu), 2 sumcekov (su novi, zatial ziju), 2 polynezie (take cele cierne, ziju asi najdlhsie)... cez vikend zdochol prisavnik... pred tym 2 platy... bojovnica vyskocila... pred par tyzdnami mali chorobu - krupicu - ta je vyliecena... ale rybky dochliaj pred tym... nepamatam si mesiac, kedy by nedoslo k strate... maju bublinkovac, filter, snad dostatok svetla... poradi niekto?
petka
 
Príspevky: 6
Založený: 29 Nov 2005 23:45 pm

Reklama

Re: pomoc - dochnu rybicky!

Odoslaťod Dragon » 30 Nov 2005 00:10 am

hm, tazko povedat z popisu, o co by mohlo ist.. skus blizsie opisat akva.. napr. kedy bolo zalozene, aka je v nom voda - teda ci nahodou nie cerstvo napustena, akym pripravkom ste liecili krupicu, krmenie, ake pripravky boli v akva pouzite a tak... podla mna to bude nejake zle zlozenie vody, alebo to bude mat na svedomi nejaky liek, ktory tam bol predtym pridany... napis viac...
Obrázok používateľa
Dragon
 
Príspevky: 87
Založený: 06 Aug 2005 12:52 pm
Bydlisko: Hlohovec/Bratislava

Re: pomoc - dochnu rybicky!

Odoslaťod xitanaf » 30 Nov 2005 00:21 am

a hlavne napíš ako robíš údržbu. Ono tu bolo dosť "začiatočníkov" kt. , pod slovom pravidelná údržba akva, robili kompletnú výmenu vody, poprípade aj prepratie štrku, molitan nezabudli vyprať v jarovej vode a čo ja viem čo ešte. Hlavne rýchlo, lebo to pokape asi všetko :cry:
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: pomoc - dochnu rybicky!

Odoslaťod petka » 30 Nov 2005 00:21 am

velmi laicky - vodu mame skor makku ako tvrdu, pH netusim, lieciva sme pred tou krupicou nedavali ziadne... neviem nazov lieku, ktorym sa liecila krupica, ale bol to pripravok cisto proti nej + zvysenie teploty + trochu soli do vody + vzduchovac ... krmivo - vlockove, teraz COLOR pet dajana professional s karotenom a vitaminom C + nejake obycajne vlockove (znacku neviem) ... rybky nemaju ohrievac, takze maju cca 22 stupnov... na akvarium.sk som citala, ze niekomudochli rybky ked krmil znackou LON MIX... myslim, ze aj my sme ju mavali... nemoze byt chyba aj tam?
petka
 
Príspevky: 6
Založený: 29 Nov 2005 23:45 pm

Re: pomoc - dochnu rybicky!

Odoslaťod petka » 30 Nov 2005 00:23 am

xitanaf) akvarko je bratove, teda ja udrzbu nerobim... ja len kukam ako dochne kaprozubka a priebezne volam bratovi na intrak... a ten zuri... pokial viem, tak cisti dno, meni vodu (nie komplet, tak 1/2 az 3/4 vymeni)... a v jari urcite filter neperie
petka
 
Príspevky: 6
Založený: 29 Nov 2005 23:45 pm

Re: pomoc - dochnu rybicky!

Odoslaťod virus31 » 30 Nov 2005 01:11 am

petka napísal:prave som tuto stranku a forum objavila... nie som akvarista, pisem kvoli bratovemu akvarku... ma len 50 litrov a dochnu v nom rybicky. Teraz tam ma 6 tetier krvavych (1 rano zdochla), 1 kaprozubku (zdochyna a jej kamoska zdochla pred cca tyzdnom, den po privezeni z obchodu), 2 sumcekov (su novi, zatial ziju), 2 polynezie (take cele cierne, ziju asi najdlhsie)... cez vikend zdochol prisavnik... pred tym 2 platy... bojovnica vyskocila... pred par tyzdnami mali chorobu - krupicu - ta je vyliecena... ale rybky dochliaj pred tym... nepamatam si mesiac, kedy by nedoslo k strate... maju bublinkovac, filter, snad dostatok svetla... poradi niekto?


je mozne ze jsou ve vode nejake tezke kovy nebo nejake latky ktere se v rybce hromadi a pak umira. Jak ta rybka vypada kdyz umre? Normal nebo nejake priznaky na tele?
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: pomoc - dochnu rybicky!

Odoslaťod petka » 30 Nov 2005 01:58 am

virus31) zdochnute rybky vyzeraju normalne, len su bledsie ako za ziva... akurat som si vsimla, ze zdochnutu platu minuly tyzden zacali hned ohryzat a dnesnej zdochnutej tetry sa ani nedotkli ... a este ta kaprozubka, co asi prave zdochyna, sa sprava takto: akoby bola tazka...rychlo vyplava do cca polovice vysky akvarka a potom pada dole (nie dole hlavou) ... to sa opakuje... potom chvilu stala v rohu akvarka na hlave... potom sa zase spamatala...
petka
 
Príspevky: 6
Založený: 29 Nov 2005 23:45 pm

Re: pomoc - dochnu rybicky!

Odoslaťod virus31 » 30 Nov 2005 02:51 am

petka napísal:virus31) zdochnute rybky vyzeraju normalne, len su bledsie ako za ziva... akurat som si vsimla, ze zdochnutu platu minuly tyzden zacali hned ohryzat a dnesnej zdochnutej tetry sa ani nedotkli ... a este ta kaprozubka, co asi prave zdochyna, sa sprava takto: akoby bola tazka...rychlo vyplava do cca polovice vysky akvarka a potom pada dole (nie dole hlavou) ... to sa opakuje... potom chvilu stala v rohu akvarka na hlave... potom sa zase spamatala...


zni to blbe, ale zkus si vybrat tady:
http://www.aquar.cz/Priznaky%20nemoci%20ryb.htm

mozna ze tam najdes odpoved co by to mohlo byt.
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: pomoc - dochnu rybicky!

Odoslaťod petka » 30 Nov 2005 03:01 am

dakujem za radu ;-)
petka
 
Príspevky: 6
Založený: 29 Nov 2005 23:45 pm

Re: Petka akva

Odoslaťod stando » 30 Nov 2005 22:03 pm

fuuu, riadny masaker :shock:
Obrázok používateľa
stando
 
Príspevky: 49
Obrázky: 21
Založený: 15 Máj 2005 15:50 pm
Bydlisko: RK

Re: Petka akva

Odoslaťod petka » 02 Dec 2005 12:36 pm

takze... odmerali sme rybkam pH... jeho hodnota je 8... merali sme aj pH vody z vodovodu - ta ma 6,5 - 7 ... co zvysuje hodnotu pH v akvarku? ako sa znizuje?
petka
 
Príspevky: 6
Založený: 29 Nov 2005 23:45 pm

Re: Petka akva

Odoslaťod tiger » 14 Dec 2005 15:41 pm

petka napísal:takze... odmerali sme rybkam pH... jeho hodnota je 8... merali sme aj pH vody z vodovodu - ta ma 6,5 - 7 ... co zvysuje hodnotu pH v akvarku? ako sa znizuje?

to ti vsetko poradia v dobrom akva obchode....najlepsie je zohnat si na to pripravok.
Obrázok používateľa
tiger
 
Príspevky: 108
Obrázky: 7
Založený: 28 Feb 2005 16:51 pm
Bydlisko: Senec

Re: Petka akva

Odoslaťod fkaduch » 14 Dec 2005 22:25 pm

Podla mna je to nedoliecena krupicka, ja ju mam tiez, podhytil som ju neskoro a tiez mi skapalo kopa ryb. Vynicit ju uplne je narocmne, ja som prelovil vsetky rybky co mi zostali, do maleho akvarka a tam ich intenzivne liecom pripravkom Sera Costapur + sol + teplota zvysena na 28C°. Avsak krupicka zostava usadena aj v slimakoch a tak musis vsetky zive tvory vylovit z akvarka, preliecovat aj 4-5 tyzdnov a v prazdnom akvarku krupicka uhynie aj sama po ukenceni svojho reprodukcneho cyklu 4-5 tyzdnov, ked nenajde ziveho tvora na ktorom by cudzopasila.
Lit: S. Frank : Sladkovodna akvaristika

Fero Kaduch
fkaduch
 
Príspevky: 7
Založený: 16 Nov 2005 22:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Petka akva

Odoslaťod tiger » 14 Dec 2005 22:54 pm

proti krupicke...sol 1 polievk. lyz. na 50 litrov vody
....ani neviem co je krupicka
Obrázok používateľa
tiger
 
Príspevky: 108
Obrázky: 7
Založený: 28 Feb 2005 16:51 pm
Bydlisko: Senec


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.