Malí bílí červíci



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Malí bílí červíci

Odoslaťod Kris_ » 15 Dec 2005 10:34 am

Ahoj,
mám problém,v akvárku se mi objevili červíci,který jsou asi 2-5 mm dlouhý strašně tenký,vypadá to jako by to byla slabá niť.Lezou mi po skle když se zhasne,jakmlie rozsvítím,tak se lezou někam schovat.Ješně jsem je nikdy neviděl plavat voně.
Netušíte někdo co to je?A případně jak se toho zbavit?
Kris_
 
Príspevky: 48
Obrázky: 6
Založený: 02 Nov 2005 12:02 pm
Bydlisko: Teplice

Reklama

Re: Malí bílí červíci

Odoslaťod wild » 15 Dec 2005 12:08 pm

tiez mam tieto skusenosti,ale viem ze sa mi to objavovalo iba pri zakladani akvarka :shock: takze to nebude nejako hrozne,aspon si myslim :?
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Malí bílí červíci

Odoslaťod Kris_ » 15 Dec 2005 12:37 pm

No mně se tam objevili asi tam 2-3 tádny po založení,takže t o může být ono.Jen aby mi tam neudělali nějaký bordel :-)
Ale zajímalo by mně co je to za červíky.
Kris_
 
Príspevky: 48
Obrázky: 6
Založený: 02 Nov 2005 12:02 pm
Bydlisko: Teplice

Re: Malí bílí červíci

Odoslaťod tiger » 15 Dec 2005 14:21 pm

cim krmis rybky?Sa to tam mohlo dostat zo ziveho ,prip. mrazeneho krmiva
Obrázok používateľa
tiger
 
Príspevky: 108
Obrázky: 7
Založený: 28 Feb 2005 16:51 pm
Bydlisko: Senec

Re: Malí bílí červíci

Odoslaťod Kris_ » 15 Dec 2005 14:52 pm

Mám krmivo od Sery,ale jednou jsem koupil živé krmivo patentky a ještě něco,a nějak se mi tam rozložili,tak je možné že to z toho bylo.
MYslíte že to pojde samo,nebo s tím mám něco udělat?
Kris_
 
Príspevky: 48
Obrázky: 6
Založený: 02 Nov 2005 12:02 pm
Bydlisko: Teplice

Re: Malí bílí červíci

Odoslaťod tiger » 15 Dec 2005 15:41 pm

pravdepodobne to bude z tych patentiek.Neviem ti poradit co dalej....ja by som urcite par dni pockal a keby to tam bolo nadalej asi by som to cele precistil.
Obrázok používateľa
tiger
 
Príspevky: 108
Obrázky: 7
Založený: 28 Feb 2005 16:51 pm
Bydlisko: Senec

Re: Malí bílí červíci

Odoslaťod Kris_ » 15 Dec 2005 16:02 pm

No už je to asi týden,ale je pravda že to pomalu ubývá.
Kris_
 
Príspevky: 48
Obrázky: 6
Založený: 02 Nov 2005 12:02 pm
Bydlisko: Teplice

Re: Malí bílí červíci

Odoslaťod gabriela » 15 Dec 2005 17:48 pm

vobec to nemusi byt z patentiek. V podstate ani nieje logicky dovod, ako by to tam tie patentky dovliekli.
Je to sposobene dostatkom zivin v akvariu, kedy sa tieti drobne hlistice premnozia.
Nieco o roznych zivocichoch v akvariu si mozes precitat napriklad tu:
http://www.akvarijni.cz/bezobratli.htm
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Malí bílí červíci

Odoslaťod skala » 16 Dec 2005 09:11 am

ked ich je tak akurat je to fajn potrava, ked uz ich je moc, je to zle
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Malí bílí červíci

Odoslaťod Kris_ » 16 Dec 2005 11:38 am

Právě že v malém akváriu kde odchovávám poťěr čichavců se to nějak moc množí.Hlavně by mně zajímalo co to vlastně je zač.
Kris_
 
Príspevky: 48
Obrázky: 6
Založený: 02 Nov 2005 12:02 pm
Bydlisko: Teplice

Re: Malí bílí červíci

Odoslaťod gabriela » 16 Dec 2005 11:58 am

Je to sposobene krmenim. Poter nedokaze zuzitkovat vsetko krmenie.
Kedze sa jedna o poter, takze znizenie krmenia asi nehrozi, takze skus viac - castejsie menit vodu.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Malí bílí červíci

Odoslaťod Kris_ » 16 Dec 2005 13:35 pm

Já ale právě ty červíky přenesl z velkého akva.
Kris_
 
Príspevky: 48
Obrázky: 6
Založený: 02 Nov 2005 12:02 pm
Bydlisko: Teplice

Re: Malí bílí červíci

Odoslaťod inspiration » 31 Okt 2008 02:12 am

presne take iste cerviky mam aj ja. tenucke ako vlas biele, dlhe asi 3-7 mm. lezu vonku len v noci. ked zasvietim lezu het. drzia sa v strku. tiez sa objavili az po tom ako sa mi narodilo asi 9 gubiek. takze je to mozne ze je to z krmenia. ale ako sa toho zbavit? menej krmit gubky nemozem. potrebuju rast. tak co robit? moze to skodit niecomu? v akva mam krevety a neritinu ale zda sa ze im to nejak neprekaza. a co to vlastne je? konkretne.
inspiration
 
Príspevky: 46
Založený: 31 Aug 2008 18:21 pm

Planktón

Odoslaťod -TrO- » 10 Dec 2008 14:26 pm

Cavte, tak teraz pre zmenu nie cerviky...
Mam jednu chovnu 30L nadrz v ktorej su maly skalarici. Dnes sa zahladim na sklo a na nom stovky malych tazko povedat ci akoby chrobacikov, cervickov alebo proste jak male blchy. Nic mne znameho a v hojnom pocte, poter to asi nevidi... Od ziabronozky je to poriadne mensie, mozno 10nasobne mensie, mozno este viac. Neviete co to je?

:arrow: Telo: fakt fakt, ledva okom viditelna bodka (prikreslene ciarka)
:arrow: Farba: povedal by som hneda alebo take daco
:arrow: Pohyb: akoby to cekovalo kazdych 10° okolo seba, popr. to takto vyraza dakym smerom. Na tak male cudo vysoka rychlost (neuraza to ale vzdialenosti)
:arrow: Vyskyt: asi prevazne sklo, sustredenejsie vo velkom pocte (100ky)

:arrow: Nadrz: brutto 30L (netto cca 25 - 27L), vzduchom pohanany biomolitan-filter, okyslicovanie, svetlo 11W cca (5 - 7h), ryby - skalare(poter), voda menena kazdy den 2,5L (odsavanie dna), krmenie ziabronozkov (skusal som dake drvene granulaty)

Som zvedavy ci to niekto pozna, moze to byt nebezpecne pre tie zubrienky moje :?: Zatial im to velmi krv nepije :o Tak snad poznate, vopred dakujem
Obrázok používateľa
-TrO-
 
Príspevky: 131
Obrázky: 43
Založený: 30 Mar 2007 00:49 am
Bydlisko: BA, BB, ZV

Odoslaťod Raviolka » 10 Dec 2008 19:38 pm

Asi jsem nepochopila to hlavní - plave to, nebo ne? Já mívám takhle občas nálevníky, ti sice nijak nápadně nekmitají, ale viditelně se hýbou. Ale plavou volně ve vodě - ovšem často u skla, kde je nejvíc světla. Tohle ale může být i něco jiného...
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Planktón

Odoslaťod -TrO- » 10 Dec 2008 21:56 pm

No pozrel som na to, je to pri skle, ale myslim si, ze skor "je to pri tom" skle, ako by sa to hybalo "iba" na skle. Pohyblivost je u toho znacna. Ja si myslim, ze ten plankton by uz ryby nicil... (povodna otazka, kedze mi z toho poteru cast odisla, postupne. Myslim, ze ten slabsi poter nemal taku chut zrat, lebo trochu zral, a tak skapol. Vylucujem teda osobne, ze by bol nebezpecny.). V nadrziach mam aj ja kadejaky plankton, len teraz som toto spozoroval tu, a kedze toho je dost tak ma to zaujima co to moze byt. :)
Obrázok používateľa
-TrO-
 
Príspevky: 131
Obrázky: 43
Založený: 30 Mar 2007 00:49 am
Bydlisko: BA, BB, ZV

Re: Malí bílí červíci

Odoslaťod dusanek » 23 Dec 2008 14:59 pm

Ahoj,
ja mam tiez problem s tymi cervikmi. Ale sranda je ze z jedla to nebude a ani z ryb. Toto akvarko je novo zalozene. Pouzil som akurat filter a strk z povo. akvaria. Vsetko bolo kompletne vycistene, vyvarane. A predtym som take problemy nemal. Jedinou novou vecou su asi dekoratyvne kamene ktoré som nasiel vonku. Ale sranda je ze som ich prevaral a cistil. Akvarko sa mi zabieha asi tak mesiac a pol. A teraz som dostal ako pod stromcek rybky :) ...tak dufam ci to tie rybky zozeru a nebudem mat daky velky problem s cervikmi :)
dusanek
 
Príspevky: 7
Založený: 18 Sep 2008 15:43 pm

2 dusanek

Odoslaťod -TrO- » 23 Dec 2008 20:59 pm

Asi nebudes, u mna sa to niajk nezvrhlo. Ani neviem ci tam to o com som pisal este je :o A klasicke biele cervicky u mna boli zatial vzdy neskodne hehe.
Obrázok používateľa
-TrO-
 
Príspevky: 131
Obrázky: 43
Založený: 30 Mar 2007 00:49 am
Bydlisko: BA, BB, ZV


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.