Změny pH vody



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Změny pH vody

Odoslaťod kaktus » 17 Dec 2005 19:28 pm

Nazdar akvaristé,

zajímalo by mne, co v akváriu působí jako pufr. Pomocí dešťové vody se mi podařilo snížit pH z původních 7,4 na 6,8. Po dvou týdnech jsem opět na 7,4. Co2 přidávám (burčák), celková tvrdost 12, uhličitanová 7, fosfor 0. Štěrk na dně obsahuje vápník, jak jsem zjistil (bohužel pozdě) po přidání malého množství acidonu (na snížení pH jsem jej nepoužil).

Co si myslíte o snižování pH pomocí acidonu(nebo jiného přípravku na sniž. pH). Nevíte o jakou kys. se jedná?

A ještě jedna věc. Z nějakého důvodu mi začaly vymírat ampularie. Je pravda, že na ně občas útočí skaláry, ale mám obavy, že to bude chemismem vody. Pokud máte někdo s tímto zkušenosti, prosím podělte se o ně.
kaktus
 
Príspevky: 14
Obrázky: 19
Založený: 03 Mar 2005 22:37 pm

Reklama

Re: Změny pH vody

Odoslaťod Silvester Valentin » 18 Dec 2005 18:37 pm

Tak na acidon -
viewtopic.php?t=3253
tam si najdi odpoved Raviolky a navstiv tie linky.
Ampularie neviem.
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Změny pH vody

Odoslaťod dracula » 18 Dec 2005 19:52 pm

ak sa nemylim ampularie su haklive na hladinu dusitanov vo vode....v case ked som ju mal vysoku, vykapali mi do jednej :cry:
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Změny pH vody

Odoslaťod Raviolka » 19 Dec 2005 13:45 pm

Pokud štěrk obsahuje vápník, tak je jakákoliv snaha o snížení pH zbytečná - leda bys zajistil kontinuální přísun "snižovadla" (tj. dešťové vody, CO2, rašelinného výluhu, acidonu nebo jiných chemikálií...). CO2 je jediná rozumná volba bez škodlivých vedlejších účinků, ale nebude to stejně fungovat podle tvých představ. Buď vyměň štěrk, nebo se smiř s pH 7,4 :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.