mensi problemik na hladine - zeleny povlak



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

mensi problemik na hladine - zeleny povlak

Odoslaťod skizuzka » 23 Dec 2005 20:17 pm

ahojte,
minuly tyzden som pridala nejake osvetlenie konkretne 2x54w a urobil sa mi zeleny povlak na hladine :oops: ,voda v akva je kristalovo cista je to len na hladine,ten povlak som z casti odsala ale nieco tam ostalo a neviem to vsetko vybrat,zda sa mi ze po tom odsati ho nejak ani nepribuda ani neubuda.Co to moze byt :?:Vyzera to ako take zelene mikrociastocky,nie je to v celku ale take zelene bodky. Dufam ze nie nejaka riasa.Je to len na hladine,sice je pravda ze pri vrtani svetla trosku napadala spina do akva ale z toho snad ta zelena vec nebude.

Rozmery 130x50x60 a svetlo je 2x36 philips 865 a 2x54 osram 830.Jednu philipsku som vypla takze momentalne 1x36 a 2x54.Filter je fluval 304,ziadne CO2,trosku pmdd.Rastlinky sa celkom prebrali za ten tyzden co tam je T5,dokonca echinodorus vyhnal kvet. :lol:
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Reklama

Re: mensi problemik na hladine

Odoslaťod Attila Szabó » 24 Dec 2005 08:01 am

ahoj,

ja to mám v podstate s menšími či väčšími výkyvmi stále. Má to dôvody podľa mňa v chemizme vody. Neviem, či to je svetlom, u mňa sa to zjavilo zrazu v minulosti, keď som nemenil intenzitu svetla. Nijako to neškodí, je to len kozmetická vada. Múdrejší sa k tomu iste fundovane vyjadria, podľa mňa to je z dôvodu vyššej koncentrácie dusíka vo vode, ktorý podporuje rast a množenie týchto organizmov.
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: mensi problemik na hladine

Odoslaťod skizuzka » 24 Dec 2005 12:35 pm

ono to presnejsie vyzera ako take zelene bodky na hladine.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: mensi problemik na hladine

Odoslaťod sano » 24 Dec 2005 13:57 pm

Ahoj Skizuzka,

podľa mňa sa tvoja nádrž takto sama vyrovnáva s nadbytkom niektorých živín. Ak nebudeš tieto riasy ničiť, ale trochu poexperimentuješ so zložením živín, respektíve podporíš rastlinky v ich odbúravaní, tak sa dopracuješ ku celkom pekným skúsenostiam o živote v akváriu.

sano
p.s.
Ak ide o riasu chlorellu, tak tá je sušená výborným zdrojom živín pre rybky. Zistíš to len pod mikroskopom. V každom prípade ti závidím. ja som sa chlorellu pokúšal ako koníček pestovať v záhradných sudoch, ale mi stále vimizla.
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever

Re: mensi problemik na hladine

Odoslaťod skizuzka » 24 Dec 2005 14:32 pm

pokial sa este nikto so zelenymi bodkami na hladine nestretol,asi moje akva vypestovalo nieco nove.To je ako v anglicku ked kamos prisiel k doktorke s dost zlou chripkou,a ta mu povedala ze v anglicku dosial chripku nikto nikdy nemal a nech si ide kupit najlacnejsi nurofen do najblizsieho supermarketu.A on jej odpovedal 'tak potom som prvy co ju ma'.Akvarko si s tym dako poradi,hlavne ze ryby su zdrave a rastliny rastu.

P.S. predam resp. darujem zelene bodky,vhodne na hladinu miesto plavajucich rastlin.Levice a okolie.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: mensi problemik na hladine

Odoslaťod skizuzka » 25 Dec 2005 14:09 pm

moje zelene bodky pravdepodobne pochadzaju z PMDD,prestala som ho davat do chladnicky a mozno mu to neurobilo dobre bolo len tak polozene pri akva,na dne sa robi daky sajrajt co sa nerozpusta a ked to pomiesam tak okrem toho sajrajtu su v tej flasi rozne nerozpustene mikrociastocky,zhruba take ako ich mam na hladine.Ked sa to nerozpusti vo flasi preco by sa to malo v akva a zrejme mi to ostava na hladine.PMDD je uz v kosi.Rastliny rastu aj bez neho.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.