rychlost odozvy rastlin na hnojivo/inu chemicku latku



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

rychlost odozvy rastlin na hnojivo/inu chemicku latku

Odoslaťod celloo » 29 Dec 2005 15:46 pm

Chcel by som urobit maly prieskum, ze ako rychlo u vas reaguju rastliny viditelnymi zmenami na zmeny v aplikacii jednotlivych hnojiv, pripravkov na upravu vody resp. pripravkov na odstranovanie rias a pod.
Prosim uvedte pripravok a pribliznu dobu reakcie....napr.PPMD ....2 dni...atd...dik
celloo
 
Príspevky: 46
Obrázky: 1
Založený: 24 Sep 2005 01:27 am

Reklama

Re: rychlost odozvy rastlin na hnojivo/inu chemicku latku

Odoslaťod virus31 » 30 Dec 2005 14:35 pm

u tech pripravku na rasu je to v ramci dnu az tydnu.
Ja napriklad nalil do vody Phosvec od Sera a behem dvou dnu se jeden druh rasy prestal tvorit.. dost to zalezi na mnozstvi kytek v akvariu, na stavajici kvalite vody atd..
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: rychlost odozvy rastlin na hnojivo/inu chemicku latku

Odoslaťod johhhny » 30 Dec 2005 16:10 pm

Trochu inac:
cryptokoryny ti na zmenu chemizmu reaguju hned - do 24hod sa rozpadnu (aspon 80%).
Co sa tyka hnojiva, tazko povedat. Hnojivo nie je vseliek, a ked mas zle podmienky, mozes ho tam liat aj rok po litroch a ziadnu zmenu neuvidis (okrem rias). Tiez zalezi na druhu rastlin - rychlorastuce alebo pomaly.
Ja som PMDD zacinal pridavat velmi opatrne (1ml/100l), a na echinodoroch sa to prejavilo asi po tyzdni.
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: rychlost odozvy rastlin na hnojivo/inu chemicku latku

Odoslaťod Norman » 02 Jan 2006 15:29 pm

CO2 ak zacnes "rano" uz "vecer" vidis na rychlorastucich rastlinach vysledky. Samozrejme neprehnat :)

Tetra plantamin - za 3 dni som sa zbavil zacinajucej chlorozy na echinodoroch. Davkovanie 1/60 odporucanej mesacnej davky denne :wink:
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: rychlost odozvy rastlin na hnojivo/inu chemicku latku

Odoslaťod Radius » 02 Jan 2006 20:11 pm

ADD norman- :shock: to myslis s tym co2 vazne ?
Obrázok používateľa
Radius
 
Príspevky: 141
Obrázky: 18
Založený: 12 Apr 2005 20:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rychlost odozvy rastlin na hnojivo/inu chemicku latku

Odoslaťod johhhny » 02 Jan 2006 23:11 pm

Do vecera tak akurat bublinkovanie, ale aj pomalyrastuce.
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: rychlost odozvy rastlin na hnojivo/inu chemicku latku

Odoslaťod Norman » 03 Jan 2006 10:23 am

Myslim to na 100% vazne. Napriklad Limnophyla mi rastie bez CO2 1-2 cm denne, s CO2 2 x tolko :) Echinodorus ocelot red som mal cca 30-35 cm a teraz s CO2 ma 60 a naraz ma 3 slahune a zo 20 dcerskych mladych rastliniek. Samozrejme na nom bolo vidno ucinok CO2 az postupne cca po mesiaci. Aj na Rotale rotundifolii som videl ucinok CO2 behom dna-dvoch, kedze uz dalsi narasteny listok narastol 2x taky velky ako predosle. Tam bolo velmi dobre vidiet ucinok. Bublinkovanie je len podruzny efekt, ktory sa mi zrovna nepaci a mne sa zda skor rusivy hlavne ked sa megabubliny usadzaju na spodnych stranach listov rastlin a potom sa s "rachotom" pustia ku hladine :wink:
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.