Pokus o odchov guramy zlatej



Všetko okolo akvarijných rýb

Pokus o odchov guramy zlatej

Odoslaťod pipapo » 02 Dec 2005 00:27 am

Caute. Som zacinajuci akvarista a mam na Vas skusenejsich otazku.Asi pred tromi mesiacmi som dostal 2ks zlatej formy guramy. Pekne podrastli a podla mna su obe samice, preto som im dokupil samca / dlhsia a spicata chrbtova plutva/. Pekne sa nahanaju po akvarku ale neviem ci su to len nejake teritorialne boje alebo ide o nejaku formu dvorenia alebo co. Ako zistim, ze su pripravene na neres? Poradite mi?Su nieco viac ako 6cm dlhe. Su uz dospele?
pipapo
 
Príspevky: 65
Založený: 13 Nov 2005 21:35 pm
Bydlisko: Michalovce

Reklama

Re: Pokus o odchov guramy zlatej

Odoslaťod Satyricon » 02 Dec 2005 20:19 pm

Nazdar Pipapo.. dospele este urcite niesu no pohlavne zrele urcite budu.. Do akvarka daj viac ukrytov a plavajuce rastlinstvo (ukryty pre samicu aby sa po nerese mohla ukryt lebo samec ju bude nahanat a mlatit. plavajuce rastlinky kôli penovemu hniezdu aby drzalo pohromade a nerozliezlo sa ti po celom akvarku..) Rybky same vycitia kedy su pripravene ty im môzes napomôct zvisenim teploty na cca 28 stupnov a krmenim zivou alebo mrazenou potravou,zbytok nechaj na nich.. vela stastia a uspechov.

Satyricon
Obrázok používateľa
Satyricon
 
Príspevky: 120
Obrázky: 57
Založený: 01 Feb 2005 13:32 pm
Bydlisko: Košice-Sever

Re: Pokus o odchov guramy zlatej

Odoslaťod Zaza » 02 Dec 2005 20:25 pm

pipapo napísal:Caute. Som zacinajuci akvarista a mam na Vas skusenejsich otazku.Asi pred tromi mesiacmi som dostal 2ks zlatej formy guramy. Pekne podrastli a podla mna su obe samice, preto som im dokupil samca / dlhsia a spicata chrbtova plutva/. Pekne sa nahanaju po akvarku ale neviem ci su to len nejake teritorialne boje alebo ide o nejaku formu dvorenia alebo co. Ako zistim, ze su pripravene na neres? Poradite mi?Su nieco viac ako 6cm dlhe. Su uz dospele?



Pobehaj si trochu po tomto fóre, alebo si daj vyhľadávať, gurame je tu venovaných veľa príspevkov
Obrázok používateľa
Zaza
 
Príspevky: 13
Obrázky: 5
Založený: 27 Jún 2005 19:23 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Pokus o odchov guramy zlatej

Odoslaťod pipapo » 02 Dec 2005 20:37 pm

TO:Satyricon Dakujem za odpoved, mam momentalne mrauene nitenky tym som ich teraz zacal krmit, maju aj plavajuce rastlinky este skusim kusok polystyrenu /kdesi som cital, ze s tym su tiez dobre skusenosti/ a teplotu im tiez zvysim . Snad sa mi podari nieco odchovat:D Samcek teda zacne stavat hniezdo az ked vyciti, ze samicka je pripravena? Je normalne ze v mojom akva kazdy nahana kazdeho?Mam tam tie dve samicky a jedneho samceka...

To: Zaza Jasne co to som nasiel. dik
pipapo
 
Príspevky: 65
Založený: 13 Nov 2005 21:35 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Pokus o odchov guramy zlatej

Odoslaťod pipapo » 12 Dec 2005 01:45 am

Ked som dobre urcil pohlavie/zaciatok temy/ tak potom mne samicky nahanaju samceka, ale jemu sa akosi nechce do stavania toho penoveho hniezda. Myslite ze potrebuju pokoj? V akvarku su este mecune a parik skalarov. Guramy som chcel odlovit az ked budem vidiet samcekovu snahu o to hniezdo...Mimochodom je normalne ze nahanaju samicky jeho?Vsade citam pozor na samceka, nech neubije samicku xixi u mna je to naopak akosi.
pipapo
 
Príspevky: 65
Založený: 13 Nov 2005 21:35 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Pokus o odchov guramy zlatej

Odoslaťod Laskacik01 » 30 Dec 2005 23:28 pm

ahojte mam Guramu zlatu je asi 9,5cm dlha podla coho zistim ze ci je uz mozne aby mohla mat male
Laskacik01
 
Príspevky: 46
Založený: 28 Dec 2005 00:11 am
Bydlisko: Michalovce

Re: Pokus o odchov guramy zlatej

Odoslaťod Laskacik01 » 30 Dec 2005 23:32 pm

a mam tam aj 3 Samcekou Gurami zlatej su velke cca 7,5cm mozu uz nieco mat zo samickou ktora je velka 9,5cm davam im mrazenu potavu Patentky maju kazdy druhy den mozem im v tom pomoct nejako vodu maju 24 Stupnou....
Laskacik01
 
Príspevky: 46
Založený: 28 Dec 2005 00:11 am
Bydlisko: Michalovce

Re: Pokus o odchov guramy zlatej

Odoslaťod Satyricon » 30 Dec 2005 23:48 pm

..samozrejme ze uz mozu mat male.. mohol by si teplotu zvysit na 26 stupnov.. a uz len cakat vela stastia..
Obrázok používateľa
Satyricon
 
Príspevky: 120
Obrázky: 57
Založený: 01 Feb 2005 13:32 pm
Bydlisko: Košice-Sever

Re: Pokus o odchov guramy zlatej

Odoslaťod pipapo » 31 Dec 2005 15:36 pm

Cau Laskacik aj ja som z MI, ozvi sa a popiseme, pokecame, pomozeme pomenime...pipapo1@azet.sk
pipapo
 
Príspevky: 65
Založený: 13 Nov 2005 21:35 pm
Bydlisko: Michalovce


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.