ne - sfarbenie Tropheus Duboisi



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

ne - sfarbenie Tropheus Duboisi

Odoslaťod Gajduso » 01 Jan 2006 16:24 pm

Caute mam takuto otazocku preco sa moj dubacik nechce vyfarbit ako dospely samec vek aj dlzku na to ma a v porovnani s inymi (v obchodoch) daleko mensimi je stale este bodkovany , ale niekedy hlavne pri krmeni strati aj bodky a je cely cierny. Krmim ho Sera flora a davam mu aj sem tam nejaku tu zeleninku.
Dufam ze ma nesprdnete ale ja som fakt hladal asi 2 dni a nenasiel som nic co by sa tykalo mojho problemu dakujem za pochopenie :roll:
Obrázok používateľa
Gajduso
 
Príspevky: 67
Obrázky: 2
Založený: 21 Feb 2005 12:45 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: ne - sfarbenie Tropheus Duboisi

Odoslaťod Attila Szabó » 01 Jan 2006 17:51 pm

Ahoj,

dôvodov môže byť viac, spýtal by som sa ešte:
- čo znamená dospelý, aký je jeho vek s nepresnosťou cca. 1-2 mesiace by si to mohol vedieť
- odkiaľ ho máš? Kúpil si ho v obchode? Od chovateľa? Alebo sa narodil už u teba? Narážam na to, koľká generácia je to od WF?
- ak je už veľký a má ešte bodky, to nie je problém, naopak. Keď bodky rýchlo zmiznú z ešte pomerne malých rýb, tak to znamená, že je to už aspoň piata alebo ešte ďalšia generácia od WF.
- ja mám duboisi F1 a niektoré 7-8cm ryby majú ešte bodky a mám aj takú, ktorá meria 8-9cm a nemá skoro žiadny pás, alebo ho má ešte len na jednej strane. Vek rýb je cca. 1 rok. Ešte zďaleka nie sú dospelé.
Vyfarbenie rýb sa mení od nálady. Môžu sa prechodne stratiť farby, potom sa vrátia. Bodky by sa nemali strácať, aspoň ja som to ešte nespozoroval.
Čo sa týka žltobieleho pásu, tak u mňa z 27 ks duboisi rovnakého veku by si nenašiel 2 ks, ktoré majú rovnako vyzerajúci pás, to. zn, že sú rôzne pásy od najtenšieho po celkom široký, iné majú len na jednej strane, niektoré rybky ho majú už žltý, väčšina ho má zatiaľ len biely. No a sú cca. 2-3 rybky, ktoré nemajú pás takmer žiadne a sú "celé čierne". Teda okrem hlavy :) No ja si myslím, že ešte sa budú meniť, lebo ani veľkosťou, ani tvarom tela nie sú ešte dospelé.
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: ne - sfarbenie Tropheus Duboisi

Odoslaťod Gajduso » 01 Jan 2006 19:18 pm

Attila Szabó napísal:- odkiaľ ho máš? Kúpil si ho v obchode? Od chovateľa? Alebo sa narodil už u teba? Narážam na to, koľká generácia je to od WF?

ani neviem odkial je ale asi z obchodu nekupoval som ho dostal som ho ked som kupoval akva, ale je velky asi 6 cm a podla vsetkeho asi neni este dospeli ( ako pises)Ja len ze ked pridem do predajne a vidim inych dubakov ktory su rovnako velky alebo mensi a su sfarbeny tak mi je to cudne ale asi bude v tom iny problem...... :? on je totisto v akva sam (svojho druhu) mam tam este
Labidochromis Yelow 5ks
Pseudotrpheus zebra Red red 5ks
Pseudotrpheus Elongatus Ruarve 5ks
Judotropheus Sprengera Red 5ks
vsetko sa spolu znasa , ale myslel som ze ked ten dubak nema svojich tak to asi preto, :roll:
Obrázok používateľa
Gajduso
 
Príspevky: 67
Obrázky: 2
Založený: 21 Feb 2005 12:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: ne - sfarbenie Tropheus Duboisi

Odoslaťod Attila Szabó » 01 Jan 2006 20:12 pm

Dávnejšie som mal jedného osamote aj ja, ale to nebude tým. 6cm veľkosť nemôže byť veľkosť dospelého jedinca, aj keď ho máš povedzme v menšom akva (čím väčšie akva, tým viac narastú do dĺžky), duboisi narastú tak do 12-13cm. On je ešte mladý a nemá konečné sfarbenie. Treba vyčkať trpezlivo, podľa mňa bude dospelý tak asi o rok.
V predajniach nikot nevie zaručiť, ktorú generáciu predávajú, je to na korektnosti toho ktorého predajcu. Tam majú väčšinou mladé rybky, ktoré sú všetky bodkované. 6cm veľká ryba by mala byť ešte stále bodkovaná, ale už by mala mať aj nejaký pruh, aj keď ešte nie celkom sfarbený a široký. Ak 5-6cm rybky už nemajú bodky, tak je problém, sú to rybky tak F3,4,5...atď.
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: ne - sfarbenie Tropheus Duboisi

Odoslaťod Gajduso » 01 Jan 2006 20:28 pm

dakujem moja ribka ma bodky ale sem tam ich ako keby strati to bude asi naladou, ale idem v priebehu tohto mesiaca zakladat 700l a chcem tam mat len tropheusou nevies o nejakom chovatelovi ktory ma celkom dobre ceny som z Trnavy
Obrázok používateľa
Gajduso
 
Príspevky: 67
Obrázky: 2
Založený: 21 Feb 2005 12:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: ne - sfarbenie Tropheus Duboisi

Odoslaťod Attila Szabó » 01 Jan 2006 21:06 pm

No z Trnavy nepoznám nikoho. Odporučiť viem jediného zo Slovenska, a je ním Imrich Fuljer z Bytče (www.cichlid.szm.sk). Ja mám ryby od neho a som s nimi veľmi-veľmi spokojný. Ceny má myslím dobré, duboisi má F1, cena/ks je myslím si 90 Sk, drahšie sú červené formy (aj okolo 250-350 Sk/kus), neviem koľko druhov chceš mať v akva. 700l je už dosť, asi ako moje. Ja tam mám momentálne 54 ks Tropheusov a nič iné. Odporúčam Tropheusov chovať v skupine min. 20 ks, to povie každý, kto sa v tom trochu vyzná. Do 700l môžeš dať vcelku asi 70 rýb pri dobrej filtrácii. Mal by si to robiť tak, že ich tam dáš naraz, lebo ak sa časom medzi nimi vytvorí hierarchia, neprijmú ďalších, hlavne tak po roku spolužitia. Takže investícia je to nárazová, ale nesmieš šetriť, ak to chceš mať pekné.
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: ne - sfarbenie Tropheus Duboisi

Odoslaťod Gajduso » 01 Jan 2006 21:29 pm

ja som do teraz bral od kamarata a ten ma teraz iba F2 a to
T. moori Muzumba asi tak 4 cm po 200sk/ks
T.sp. moori Bemba orange II. po 100Sk/ks
ale dubakov momentalne nema mal aj F1 ale mal nejaku poruchu s elektrikou a pokapal mu cely chov. Inak bral som od neho aj pred tym ale nikdy nebol problem a dubakov mal tusim po 60Sk/ks Fuljer je mozno dobry ale trosku drahy. A rozdiel od F1 a F2 nie je hadam az taky velky
Obrázok používateľa
Gajduso
 
Príspevky: 67
Obrázky: 2
Založený: 21 Feb 2005 12:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: ne - sfarbenie Tropheus Duboisi

Odoslaťod Attila Szabó » 02 Jan 2006 07:25 am

rozdiel medzi F1 a F2 je zanedbateľný, aj moje ikoly sú F2 a je to v pohode.
Keď máš rybky od kamaráta, to je OK. Je to v podstate jedno odkiaľ ich kupuješ, len nech to je overený zdroj, lebo predsa človek nevyhodí toľko peňazí... Je to iné, ako kúpiť 20 ks neoniek :)
Tie ceny sú dobré, ako si uviedol.
Fuljer je drahší, lebo má meno a má veľký výber z mnohých druhov. Ja som bol u neho viackrát osobne a má to veľmi profesionálne.
Bol som aj u iných chovateľov, ktorí majú chov v paneláku, ale majú 1, možno 2 druhy, ale keď práve nie tie chcem, tak čo potom.
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.