aqa na prenajom



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

aqa na prenajom

Odoslaťod Gajduso » 03 Jan 2006 14:00 pm

caute :D hladal som tu take nieco ale asi som hladal zle lebo nic take som nenasiel. Ponuka tu vobec niekto aqa na prenajom, zaraba tu niekto takym sposobom, podla mna by to mohol byt celkom dobry ksef 8) keby som dal do prenajmu nejakej velkej spolocnosti take pekne akva niekam do kancelarie a aj s kompletnym servisom to by nebolo zle nie? :) kolko by som si tak mohol vypytat? oplati sa to vobec? a kde zohnat zakaznikov? nema s tym niekto nejake skusenosti? nechcem nikomu robit konkurenciu vo velkom ale takych par koruniek by sa zislo :P
Obrázok používateľa
Gajduso
 
Príspevky: 67
Obrázky: 2
Založený: 21 Feb 2005 12:45 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: aqa na prenajom

Odoslaťod marlo » 03 Jan 2006 14:24 pm

Je par firiem co sa venuje stavbe akvaria na kluc..s naslednym zabezpecenim servisu.

To co mas asi ty na mysli ...iba ze by si prenajali hotove akva...a po dobe najmu si ho zoberies spat asi neexistuje.

Predstav si ze niekto si prenajme od teba morske akvarium v hodnote 100 000 sk na 1 rok ..?
Kolko by si musel pytat za prenajom aby sa to tebe oplatilo a este si aj na to zarobil.

Myslim teda ze tento sposob aspon tu na SK neexistuje.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: aqa na prenajom

Odoslaťod Gajduso » 03 Jan 2006 14:40 pm

no ja nehovorim o morskom ved aj sladke sa da spravit atraktivne ja viem more je more ale sladke je podstatne lacnejsie a ked by dal niekto za 700l akva co je podlamna celkom velke (ciste hypoteticky) 2000sk a ma pokoj od cistenia a ma zaruku od vsetkeho a ked sa tam da aj davkovac nemusi sa absolutne starat o nic , len kochat jasat a platit
Obrázok používateľa
Gajduso
 
Príspevky: 67
Obrázky: 2
Založený: 21 Feb 2005 12:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: aqa na prenajom

Odoslaťod Satyricon » 03 Jan 2006 15:22 pm

Pripomina mi to eroticky salon kde maitel prenajima zeny.. Myslel som si ze ryby chovame a odchovavame pre radost z prirody a nie pre zisk.. hmm. Marlo ak môj prispevok tu nepatri kludne ho zmaz ;)
Obrázok používateľa
Satyricon
 
Príspevky: 120
Obrázky: 57
Založený: 01 Feb 2005 13:32 pm
Bydlisko: Košice-Sever

Re: aqa na prenajom

Odoslaťod marlo » 03 Jan 2006 15:54 pm

Satyricon napísal:Pripomina mi to eroticky salon kde maitel prenajima zeny.. Myslel som si ze ryby chovame a odchovavame pre radost z prirody a nie pre zisk.. hmm. Marlo ak môj prispevok tu nepatri kludne ho zmaz ;)


Preco ako napad to nie je zle ...ved aj akvaristika je obchod. Nebyt obchodnikov tak ani tie rybky,rastliny a prislusenstvo doma nemame...
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: aqa na prenajom

Odoslaťod Gajduso » 03 Jan 2006 16:10 pm

Satyricon napísal:Pripomina mi to eroticky salon kde maitel prenajima zeny.. Myslel som si ze ryby chovame a odchovavame pre radost z prirody a nie pre zisk.. hmm. Marlo ak môj prispevok tu nepatri kludne ho zmaz ;)

akva je moj konicek a ten konicek nieco stoji a ja som len student tak hladam moznosti ako si pokryt aspon nejake take naklady. A mymochodom dnes je trh tak prehlteny produktamy ze tam uz nikto neprerazi a ked ano potrebuje velky investicie, ale naopak ponukanie sluziem je oblast kde sa da uchytit ale samozrejme ak ide o kvalitne sluzby za rozumnu cenu.A to ze ja chcem s mojho konicka aj nieco vytlct to nema nic s lasku k prirode :wink:
Obrázok používateľa
Gajduso
 
Príspevky: 67
Obrázky: 2
Založený: 21 Feb 2005 12:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: aqa na prenajom

Odoslaťod gabriela » 03 Jan 2006 16:37 pm

Vacsinou v biznise ide o to ako sa vies predat. Znamena to asi tolko ci mas vela znamych v takych kruhoch, ci mas renome v danej oblasti a presviecacie schopnosti.
Este mas moznost pobehat firmy pripadne restauracie a ine podobne zariadenia s velkymi halami s reprezentacnymi ucelmi a mozno ta pustia dalej ako po vratnicu.
Mozno ak by si mal nieco ako nazorne priklady svojich prac, svoj vlastny nafoteny katalog, rozbehal reklamnu kampan a zohnal si par manazerov pre zhananie zakaziek, reklamu a marketing, tak by ti to po par rokoch zacalo vynasat.
Ale mozno staci iba zacat a pojde to ;)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: aqa na prenajom

Odoslaťod Gajduso » 03 Jan 2006 16:44 pm

prave pracujem na web stranke a nejakom ponukovom liste , sak ked mi to vijde tak adm vediet a aj tu stranku dam vediet drzte mi palce
Obrázok používateľa
Gajduso
 
Príspevky: 67
Obrázky: 2
Založený: 21 Feb 2005 12:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: aqa na prenajom

Odoslaťod virus31 » 04 Jan 2006 00:02 am

Zaklad je portfolio - hotove prace, moznost okamziteho dodani kdekoliv, rychly servis, kvalitni znalosti a rozhled na trhu akvaristiky atp.. nechci te zrazovat ale jako 'jen student' jak rikas neco podobneho dat do kupy nemuzes. Navic spocitej si kolik by stal ten pronajem a kolik nove akva?? Proc by firma platila za neco furt a furt kdyz si to muze koupit a objednat si 'levnejsi' servis.. Asi bys musel byt vyrazne levnejsi nez ten servis a to uz se moc nevyplati :|
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: aqa na prenajom

Odoslaťod Dragon » 04 Jan 2006 00:51 am

No nefim... mne to moc nereze to akva na prenajom.. Je sice pravda ze aj akvaristika je pre niekoho biznis a pre niekoho zaluba.. Pre niekoho oboje :-) No pri obchodnikoch ide skor o dovoz a predaj krmiv, rastlin, a celkovo potrieb pre akvaristiku.. Ale akva na prenajom len aby som sa do neho pozeral a ryby ani nenakrmil to je take odveci... a este k tomu platit.. To by som si mohol aj pustit nejaky sporic obrazvovky na PC s akva motivom a je to... alebo do izby nalepit velky plagat akvaria.. v IKEI ich maju tusim za 70 Sk :-) Ved akva je v prvom rade zaluba a az potom "televizor"..
Mozno mi niektori daju za pravdu, ini nie, ale to je moj nazor...

Este nieco - zas rozdiel by bol vtedy, ked si akva prenajme nejaka firma - napriklad do hotela, alebo restauracie... Za tym zamerom, aby ludia mali z toho "zazitok"... To by sa aj dalo..
Obrázok používateľa
Dragon
 
Príspevky: 87
Založený: 06 Aug 2005 12:52 pm
Bydlisko: Hlohovec/Bratislava

Re: aqa na prenajom

Odoslaťod virus31 » 04 Jan 2006 03:00 am

Ne, mne se to proste nezda. Pronajimat akva neni jako pronajmout techniku na ozvuceni svatby. Akva potrebuje svuj klid a cas.

Byznys a akvaristika jde dohromady. Kdyz to dela clovek co ho to bavi a jsou pro nej na prvnim miste kvalitni sluzby, uz jen kvuli tem rostlinam a zivocichum. Pokud nejaka firma chce zkraslit svoji jednaci mistnost a ma na to penize, vubec nejsem proti. Ale pronajem je mi proti srsti.

Kdyz uz, tak se zamer na ten servis nebo pestuj kvalitne rostlinky a dodavej je mistni akvaristice..
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: aqa na prenajom

Odoslaťod Gajduso » 04 Jan 2006 11:37 am

ja nehovorim ze by som prenajal aqa niekomu do izby alebo do obyvacky, ja mam na mysli take priestory kde napriklad ludia cakaju alebo travia cas a maju moznost sa pozerat okolo seba . To su reprezentacne miestnosti urcene na rokovania, cakarne napr. u sukromnych zubarov,kde by sa to celkom hodilo aby sa ludia ukludnili, restauracie,bary,rozne prestizne priestory,atd. A ta prvotna investicia by nebola pre mna taka velka lebo mam 2x aqa jednu 300-ku a 700-ku, a tie su kedy kolvek k pripravene a obe aqa su samozrejme funkcne . A pre obchodnika ktory ma kopec roboty a malo casu + nema take velke zisky alebo nechce jednorazovo minut vela penazi pre neho je 2000sk nic,ved len kolky z nich dokaze len pretelefonovat omnoho viac a takto ma postarane o vsetko, nemusi sa bat ze mu ryby pokapu, ze bude mat riasy , ze ........ o vsetko by som sa mu postaral.
Obrázok používateľa
Gajduso
 
Príspevky: 67
Obrázky: 2
Založený: 21 Feb 2005 12:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: aqa na prenajom

Odoslaťod wild » 04 Jan 2006 11:53 am

nezabudni ale na zakon.....ked nemas na to zivnost mozes mat problemy.
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: aqa na prenajom

Odoslaťod jacik » 04 Jan 2006 13:14 pm

Gajduso napísal:ja nehovorim ze by som prenajal aqa niekomu do izby alebo do obyvacky, ja mam na mysli take priestory kde napriklad ludia cakaju alebo travia cas a maju moznost sa pozerat okolo seba.

amano to riesi tak, ze dodava cele akva na kluc - spolu s naslednou udrzbou. taketo riesenie sa mi zda rozumnejsie.

jednak kvoli tomu, ze uz od zaciatku mozes klientovi pomoct navrhnut kompletne akva presne podla jeho predstav a dalsia vec je, ze ak by som chcel akva na reprezentativne ucely tak urcite nepouzijem pouzivane akva - ani ak by bolo zadarmo :).
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: aqa na prenajom

Odoslaťod Attila Szabó » 04 Jan 2006 13:51 pm

ahoj,
nezabudni, že v prvom rade musíš nájsť z tej spústy šéfov, zubárov, majiteľov barov, reštaurácií atď. zopár takých, ktorých akvaristika a akvárium ako také aspoň trochu nadchne. Tí ľudia, ktorí sa vôbec o takéto niečo nezaujímajú, nedajú ani 20Sk, poznajúc náturu postkomunistického človeka... :(
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: aqa na prenajom

Odoslaťod wild » 04 Jan 2006 14:08 pm

myslim si,ze je to len vec reklamy staci ak zalozi akvarium v jednej firme do ktorej pride nejaky klient a spyta sa podnikatela....ze akoze ma take krasne akvarium.....povie,ze existuje jeden typek co to robi.... a takto to pojde dookola,bude o tom vediet viac ludi...
a tyto typekovia nemaju zaujem o akvarka hlavne preto,ze ich v zivote poriadne nevideli....keby niektori z nich prisli na navstevu ku niekomu kto sa zaobera aquascapingom....tak by urcite zmenili nazor!
Najkrajsie akvaria co som videl boli tie co tu mate vo fotoalbume.....v akvaristike su akvarka bez strku a rastlin,v telke pojem akvarium znamena sklenena gula so zavojnatkou a v novinach sa o tom nepise...
cize normalny clovek,ktory sa nezaujima o akvaristiku ani nevie ako vyzera poriadne akvarko....
Este na zaver....este pred tym nez som zacal navstevovat tuto stranku som si myslel,ze holandske akvaria dokaze mat iba akvaristita s 30 rocnou praxou a s plnou penazenkou 1000 korunacok,ale ked som videl,ze taketo akvaria tu ma dost pocetna osadka tohoto fora,tak som si povedal,ze preco nie aj ja....odvtedy som zacal studovat kazdu diskusiu hadam co tu je a na zaklade ziskanych poznatkov mam teraz akvarko na takej urovni o ktorej som si myslel,ze ju v zivote ani nedosiahnem.
Takze gajduso....akvaristika je nakazliva choroba,ale musis ju nainfikovat a potom si uz sama najde svoje obete :twisted: :twisted: :twisted:
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: aqa na prenajom

Odoslaťod Gajduso » 10 Jan 2006 20:16 pm

towild: to si pekne povedal , prave pracujem na reklamnych materialoch takze uvidim ako sa mi podari "prerazit"
Obrázok používateľa
Gajduso
 
Príspevky: 67
Obrázky: 2
Založený: 21 Feb 2005 12:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: aqa na prenajom

Odoslaťod carlo » 10 Jan 2006 21:30 pm

No nápad to je dobrý a myslím, že by si mohol byť úspený.... Ale budeš musieť dotiahnuť formu propagácie (reklamy), ako bolo spomenuté už vyššie. Najväčším problémom bude nájsť klienta kde bude prvé akva a kde má prístup resp. kde sa často schádza solventná klientela... Ak sa Ti podarí takéto strategické miesto nájsť, verím že to bude prvý krok k tvojmu bussinesu.... Druhý krok je aby bol tento klient nadštandartne spokojný s Tvojimi službami a bude ťa doporučovať ďalej... Ale to nebude zo dňa na deň. Je to ako keď zakladáš akva, všetko musí ísť krok za krokom, pretože všetko má svoj čas.

Ale myslím, že nápad je cool....
carlo
 
Príspevky: 13
Obrázky: 1
Založený: 28 Dec 2005 13:21 pm
Bydlisko: ZA


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.