Co s nechcenym poterom?



Všetko okolo akvarijných rýb

Co s nechcenym poterom?

Odoslaťod Dexter » 03 Jan 2006 13:04 pm

Mam male akva 54l a mam v nom gupky, ako je to u nich zvykom, pri dobrych podmienkych (a ja im ich poskytujem) sa dobre rozmnozuju. Kedysi som bol rad, ze sa nejake male narodili, ale to bolo ked som sa o ne nestaral. Potom som pripravoval porodnicku aby ich viac prezilo utok matiek, ale teraz, ked mam dostatocne zarastene akva, tak sa male nemaju problem schovat. No a tak ich uz bolo cca. pred dvoma mesiacmi v akva uz vela - tak som mnozstvo malych prelovil do druheho akva, ale teraz sa zasa vela okotilo a ja neviem co s nimi... Nejake rady?

Este nieco:
Odmietam ich splachovat, zabijat, vyhadzovat, davat ako krmivo vacsim rybam a podobne barbarstva, nechcel by ich niekto, kto chova? Nie su to ziadne super slachtene druhy so zelenymi trojzubcovymi chvostikmi a tak, ale su aj tak pekne, ked dospeju...
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: Co s nechcenym poterom?

Odoslaťod Attila Szabó » 03 Jan 2006 13:23 pm

no, toto je večný problém akvaristu-humanistu ... :?:
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Co s nechcenym poterom?

Odoslaťod wild » 03 Jan 2006 13:30 pm

ja som to robil jednoducho...zadarmo som ich zaniesol do akvaristiky,ale ci ich potom predavali to uz neviem a ak nie tak skoncily asi ako potrava pre terariove zvierata.
Je to ale vzdy lepsie ako keby si ich mal vidiet ako ich pozieraju velke ryby v tvojom akvarku.
Alebo mozes robit taku vec,ze si do akvarka daj iba samce gupiek pripadne 1-2 samice,ktore ti budu stacit doplnat zasoby...
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Co s nechcenym poterom?

Odoslaťod Pštros » 03 Jan 2006 17:36 pm

Podla mna by si ich mal splachovat, zabijat, vyhadzovat, davat ako krmivo vacsim rybam a podobne barbarstva. 8)
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Co s nechcenym poterom?

Odoslaťod Dexter » 03 Jan 2006 19:58 pm

Pštros napísal:Podla mna by si ich mal splachovat, zabijat, vyhadzovat, davat ako krmivo vacsim rybam a podobne barbarstva. 8)


Si vtipny... ale nespamuj, nemam na to naladu.
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Co s nechcenym poterom?

Odoslaťod Radius » 03 Jan 2006 20:19 pm

Podla mna by si ho mal dat do akvaristiky ako vravi wild. ja som dnes cistil 10l porodnicku, a ostali mi tam 2 male black molly. no to somsi pravdaze vsimol az ked som sa kukol do misy :? . neprijemny pohlad na dve male blacky ako sa miesaju v hajzlovej mise :? ....
Obrázok používateľa
Radius
 
Príspevky: 141
Obrázky: 18
Založený: 12 Apr 2005 20:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co s nechcenym poterom?

Odoslaťod skizuzka » 03 Jan 2006 23:04 pm

ja mam v akvarku asi 50malych prisavnikov z dvoch vyterov vyzera to tak ze za chvilu bude dalsi vyter,co s nimi?Musim im nejak zapchat tu dieru v dreve kde sa stale mnozia.
Keby mal niekdo zaujem Levice,Topolcany nech da vediet.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Co s nechcenym poterom?

Odoslaťod wild » 04 Jan 2006 07:59 am

skizuzka:s prisavnikmi by problem nebol...o tie sa v akvaristikach doslova trhaju :twisted: je to vidno stale aj na cene cca.25sk,ked ich strelis po 10sk este ti budu dakovat :roll:
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Co s nechcenym poterom?

Odoslaťod Dexter » 04 Jan 2006 12:00 pm

skizuzka napísal:ja mam v akvarku asi 50malych prisavnikov z dvoch vyterov vyzera to tak ze za chvilu bude dalsi vyter,co s nimi?Musim im nejak zapchat tu dieru v dreve kde sa stale mnozia.
Keby mal niekdo zaujem Levice,Topolcany nech da vediet.


Tiez si myslim... ancistrusy su obchodny artikel a nie zataz... Tomu ver. Ked ich mas 100, tak veru kludne mozes zarobit liter, ale s gupkami je problem... :( Apropos... v akom velkom akva sa ti podarilo dochovat take mnozstvo prisavnikov?
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Co s nechcenym poterom?

Odoslaťod wild » 04 Jan 2006 12:07 pm

dexter:napriklad mne sa vytreli dve samice naraz a mal som cez 80 prisavnikov v 50 litrovom akvarku :? ale rastli ako dive aj napriek tomu,ze ich tam bolo vela :roll:
Obrázok používateľa
wild
 
Príspevky: 145
Obrázky: 1
Založený: 29 Nov 2005 23:58 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Co s nechcenym poterom?

Odoslaťod johhhny » 04 Jan 2006 17:26 pm

U mna prisavnici rastli tym lepsie, cim ich bolo viac. Pekne tímovo sa vrhli na potravu.
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: Co s nechcenym poterom?

Odoslaťod skizuzka » 04 Jan 2006 22:01 pm

za 10korun im ich mam predat ?U nas v jednej akvaristike stoja 39 a v druhej 48Sk.Ja im ich mam odchovat a dat im za minimalnu cenu krasne zdrave ryby a oni si namastia vrecka?Keby sa v tej akvaristike o nich aj postarali kym ich predaju,ale po tyzdni v akvaristike budu vyzerat ako vychudnute zdochliny.Radsej ich darujem akvaristom,ked povyrastu dam ich do sekcie darujem.Mne v akvaristike nikdy nic nepredali za 10 korun ani oni odo mna lacno nic nedostanu.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Co s nechcenym poterom?

Odoslaťod Dexter » 05 Jan 2006 12:18 pm

skizuzka napísal:za 10korun im ich mam predat ?U nas v jednej akvaristike stoja 39 a v druhej 48Sk.Ja im ich mam odchovat a dat im za minimalnu cenu krasne zdrave ryby a oni si namastia vrecka?Keby sa v tej akvaristike o nich aj postarali kym ich predaju,ale po tyzdni v akvaristike budu vyzerat ako vychudnute zdochliny.Radsej ich darujem akvaristom,ked povyrastu dam ich do sekcie darujem.Mne v akvaristike nikdy nic nepredali za 10 korun ani oni odo mna lacno nic nedostanu.


Mas recht, tak dufam, ze prides na najblizsie Nitrianske stretko a 3-4 mi donesies.:o Este k tym desiatim korunam: To je proste cca. vykupna cena za tie rybky. Raz darmo, zijeme v kapitalizme a tu plati: nakupuj lacno, predavaj draho... Ved to poznas...
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Co s nechcenym poterom?

Odoslaťod Kiki » 06 Jan 2006 17:44 pm

Pštros napísal:Podla mna by si ich nemal splachovat, zabijat, vyhadzovat, davat ako krmivo vacsim rybam a podobne barbarstva. 8)



ja ti dam. nemal. :D
Obrázok používateľa
Kiki
 
Príspevky: 21
Založený: 21 Dec 2005 17:26 pm

Re: Co s nechcenym poterom?

Odoslaťod Ceco » 06 Jan 2006 18:46 pm

Ja by som ich jednoznacne ponukol mojim skalarom (nie v porcovanej, ale v zivej forme, samozrejme). Myslim si, ze o ziadnom barbarstve sa tu neda hovorit, pretoze ide o jednu z najprirodzenejsich metod zbavenia sa malych ryb, teda ak nie je ine riesenie (darovat, predat). Vacsie ryby to ocenia, ver mi ;) A okrem toho je to taka mala simulacia vztahov v prirode. Bud sa vynajdu a schovaju sa, alebo ich vacsia ryby spapa. ;)
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Co s nechcenym poterom?

Odoslaťod Dexter » 07 Jan 2006 15:56 pm

Ceco napísal:Ja by som ich jednoznacne ponukol mojim skalarom (nie v porcovanej, ale v zivej forme, samozrejme). Myslim si, ze o ziadnom barbarstve sa tu neda hovorit, pretoze ide o jednu z najprirodzenejsich metod zbavenia sa malych ryb, teda ak nie je ine riesenie (darovat, predat). Vacsie ryby to ocenia, ver mi ;) A okrem toho je to taka mala simulacia vztahov v prirode. Bud sa vynajdu a schovaju sa, alebo ich vacsia ryby spapa. ;)


To je ako keby si povedal, ze zapasy ludi a divych zvierat v Koloseu bola simulacia boja cloveka s prirodou... Nehnevaj sa Ceco, ale v tomto s tebou nemozem suhlasit.
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Co s nechcenym poterom?

Odoslaťod Miloš » 07 Jan 2006 18:53 pm

Dexter ale ak ich nemas skomu darovat a nemienis neustale zvacsovat pocet svojich akvarii aby si im zabezpecil vhodne podmienky tak je to asi najlepsie co pre ne mozes urobyt. Znie to mozno kruto ale aspon to maju rychlo zasebov.
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.