rotala wallichii-co jej chyba?



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod Radius » 03 Jan 2006 19:52 pm

Zdravim vsetkych.
Mozno som to niekde spomenul, ale poviem to este raz :) .
pred nedavno som s bratom kupoval nejake rastlinky, no a obaja sme si kupili rotaly. Doma zasadili ,napustili vodu a cakali. jemu po tyzdni zacala akokeby schnut, zatial co mne len pekne rastla.nepridava co2, nehnoji, ma iba flordepod v strku. svieti 2x18W na plochu 80x35, co vychadza: 0.012 W na cm2.co by jej mohlo byt ?

dakujem za vsetky rady (aj za brata) :wink:

gallery/image_page.php?&image_id=6276
gallery/image_page.php?&image_id=6277
Obrázok používateľa
Radius
 
Príspevky: 141
Obrázky: 18
Založený: 12 Apr 2005 20:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod virus31 » 03 Jan 2006 23:22 pm

rotala wallichii je velice narocna na zelezo / co2 / svetlo..
kulicky ke korenum, bublat COckem, lejt hnojivo a dobre svitit

hodne stesti, mne xipla. :(
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod Raviolka » 04 Jan 2006 11:52 am

virus31 napísal:hodne stesti, mne xipla. :(

Ajaj... nápodobně :wink: Zrovna včera jsem si říkala, že jí asi vyhodím, protože její růst/nerůst mě lehce znervózňuje. Všechny ostatní druhy rostou výborně a Rotala wallichii je prostě rozmazlená madam, který není nic dobrý :roll:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod kenny » 04 Jan 2006 13:56 pm

no ja som si ju kupil asi pred mesiacom. vsetko by bolo v poho keby ze sa nestane to co som vobec necakal.... ostrieziky purpurove mi vsetky (asi 8 ks) otrhali, alebo obzrali alebo co s nimi urobili... nastastie som ich vybral a dal do ineho akvarka... po tyzdni vidno asi 2mm nove vyrastky tak dufam ze sa chyti a ze nedopadnem ako vy... :)
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod Vyghum » 04 Jan 2006 14:01 pm

jo, me rotalu sezrali mali ancistrusi, ale to uz je dost davno... ancistrusove uz nejsou tak bych ji chtel zase zkusit :D
Obrázok používateľa
Vyghum
 
Príspevky: 58
Obrázky: 32
Založený: 23 Feb 2005 16:26 pm
Bydlisko: Brno, ČR

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod Radius » 04 Jan 2006 17:18 pm

Diky moc, dnes som bol kupit brutus a uvidim... :?
Obrázok používateľa
Radius
 
Príspevky: 141
Obrázky: 18
Založený: 12 Apr 2005 20:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod Raviolka » 04 Jan 2006 17:57 pm

kenny napísal:po tyzdni vidno asi 2mm nove vyrastky tak dufam ze sa chyti a ze nedopadnem ako vy... :)
Kenny držím palce - ona vlastně pořád roste, ale pokud zapomenu hnojit, tak se zarazí - když pohnojím, tak se objeví nové výhonky atd. V jednom miniakváriu takhle vegetuje už rok a půl, ale není moc dekorativní a já asi nejsem typ akvaristy, co by byl ochotný pravidelně (a preventivně) hnojit :wink: Radši zásobím dno a nechám rostliny napospas osudu, jenže tenhle druh se s tím nechce spokojit.
Pokud budeš dodávat makro- a mikroprvky tak, aby jí nic nechybělo (pozor na draslík a na fosfor), je to moc vděčná a krásná rostlinka. Tak ať se daří :D
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod dzoni » 16 Aug 2006 13:32 pm

mam s rotalou wallichii sice iny problem, ale pripajam ho sem aby som nemusel zakladat novu temu:

kupil som ju minuly tyzden (emerzne vypestovanu) a do troch dni zacala vyhanat krasne cervene listocky. vytesoval som sa z nej asi dalsie tri dni a zrazu ups - pridem domov a vsetky nove listky zozrane :( :x

po par hodinach som nasiel vinnika - SAE. normalne ked prichytim akukolvek inu rybu ako obziera rastlinky, ma okamzite "padaka". toto je vsak jedina rybicka, ktoru povazujem za fakt uzitocnu v mojom akva a je mi luto ju vyhodit

neviete niekto ci by ich stacilo prezierat (viac krmit) kazdy den a ked hej tak cim? viem ze tie moje maju radi riasove tabletky, davam vsak jednu tabletu za tyzden a inak krmim velmi minimalisticky - malu stipku vlociek denne
dzoni
 
Príspevky: 97
Obrázky: 30
Založený: 04 Jan 2006 10:22 am
Bydlisko: Bratislava

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod Vyghum » 16 Aug 2006 13:44 pm

Ja taky koupil pred casem znova R. Walichii a SAE v nadrzi ji ozraly.... predtim to byl ancistrus (ale to jsem uz psal).
Pokud budes SAE prekrmovat, tak potom sice asi nebudou pojidat tuhle rostlinu, ale take nebudou zrat rasy a prestanou byt uzitecne....
Mozna si casem prestanou rotaly vsimat.... me ancistrusove taky prestali ozirat echinodory ikdyz to predtim delali v pomerne velkem rozsahu....
Obrázok používateľa
Vyghum
 
Príspevky: 58
Obrázky: 32
Založený: 23 Feb 2005 16:26 pm
Bydlisko: Brno, ČR

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod azet » 19 Aug 2006 09:39 am

mne SAE zase s oblubou obzierali mach. trpel som to asi mesiac, ked uz boli z machu len hole stonky, mali padaka. ale to uz akosik odbacame od temy.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod Kubo » 14 Sep 2006 14:24 pm

Zravim vas !!! Ja z rotallou walichii nemam vobec ziaden problem skor sa mi zda ze ked to tak pojde dalej tak ju budem musiet vyhadzovat aspon kazdy druhy tyzden z akva.Pred dvoma tyzdnami som si ju kupil u XPho a teraz jej mam o dooooooost viac.Skor mi ta rastlinka pripada ako burinka , ale pekna burinka :lol: Celkom sa mi paci ma peknu az kriklavo ruzovo cervenu farbu. :wink: To je zatial vse :roll:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod peter-trnava » 24 Apr 2007 00:04 am

Raviolka napísal:Pokud budeš dodávat makro- a mikroprvky tak, aby jí nic nechybělo (pozor na draslík a na fosfor), je to moc vděčná a krásná rostlinka.
Rav, verim ze mas pravdu, ale ja hnojim, svietim, Co-ckujem a tato potvorka nie a nie spolupracovat :(
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod Patrox » 24 Apr 2007 06:09 am

peter-trnava napísal:Rav, verim ze mas pravdu, ale ja hnojim, svietim, Co-ckujem a tato potvorka nie a nie spolupracovat :(

No proste ešte si neprišiel na správne zloženie ...
Obrázok používateľa
Patrox
 
Príspevky: 288
Obrázky: 50
Založený: 07 Feb 2005 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod Raviolka » 24 Apr 2007 10:25 am

P-T a jaký s ní máš problém?
Já jsem CO2 nikdy nepřidávala a hnojila tak od oka (dost málo) a Rotala wallichii celkem pěkně rostla pokaždé, když jsem ji koupila. Až časem začala dělat problémy, pokaždé "zamrznul" růstový vrcholek a když jsem na to zareagovala hnojením, tak se dost váhavě začala větvit a rostla dál.
Myslím, že klíčové je udržet ji v té prvotní euforii, jak začne první problém, už to nikdy nebyl ono :roll:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod potkan » 15 Máj 2007 15:57 pm

to mi je divne, ze mate niektori taketo skusenosti s rotallou, ja mam skor opacny problem rovnako ako Kubo...mne rastie pomaly ako burina dal som ju do zadneho rohu a po mesiaci mi zabera skoro celu tretinu akva, ze nevidim medzi nou ani ryby, mam aj ostrieziky a tie ju vobec nobzieraju..nehnojim, svietim 2x18w v 70tke, takze jedine co mi je luto, ze tym svetlom stratila krasne cervene sfarbenie a je skoro cela zelena okrem spodku, kde svetlo pomaly ani neprejde kvoli jej rozrasteniu. Co ma ale hneva, ze mi ju dost spati riasa, ktorej sa neviem nijak zbavit.
potkan
 
Príspevky: 89
Obrázky: 27
Založený: 04 Dec 2006 14:56 pm

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod noiseless » 23 Okt 2010 14:33 pm

tak ja mám tiež rotalu v akváriu, po týždni mi dosť podrástla ... zachvíľu ju budem musieť strihať a tak sa chcem spýtať ... ak odstrihnem polovicu z nej, to odstrihnuté zasadím, uchytí sa to ? A tá obstrihnutá rastlinka, to pekné červené z nej odstrihnem a ostane len zelená, časom pustí aj tie vrchné červené listy ?
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod trinitysk » 23 Okt 2010 14:52 pm

Uchyti ak mas pre nu dobre podmienky (co asi mas ked ju treba strihat, ze?..:-)) tak nevidim dovod preco nie...Ta zastrihnuta cast (ta starsia v substrate) ti zacne coskoro vytvarat novy vrchol....a ked je bude naozaj fajn, tak hned viacero..bude sa jemne vetvit...Cim viac ju budes strihat tym lepsie pre nu...pekne zhustne...len sa toho neboj (aj ked chapem tvoje obavy)
P.S.O strihani rastlin je toho na nete dost + ak sa nemylim tak boli nejake vcelku fajn clanky aj tu http://www.klub.akva.sk/akvarium.php...len neviem cislo, ale to si najdes...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod noiseless » 23 Okt 2010 16:04 pm

tak to ma teší :)
a ešte jedna otázka:
Keďže v tom mojom malom akváriu je s filtrom problém, robí mi tam prúdenie vody, vadí tejto rastlinke keď ju mierne kolíše ? Kolíše ju zo strany na stranu a taktiež jednotlivé lístky rastliny sa hýbu ... inak nie je silný prúd v akváriu len táto rastlinka sa "hýbe" ... bude jej to robiť problém alebo nie ? Skúsim spraviť video a dať to sem ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod trinitysk » 23 Okt 2010 16:09 pm

jemne prudenie vody jej nevadi, skor naopak. Zasadne ale je, aby nebola "praporem ve vetru"..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod ranko » 23 Okt 2010 17:59 pm

trinitysk napísal:P.S.O strihani rastlin je toho na nete dost + ak sa nemylim tak boli nejake vcelku fajn clanky aj tu http://www.klub.akva.sk/akvarium.php...len neviem cislo, ale to si najdes...


ja len dodam ze je to akvarium cislo 10, zhodou okolnosti som to zrovna vcera cital tak ti urychlim hladanie :D
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod noiseless » 23 Okt 2010 18:04 pm

ranko, ďakujem idem študovať :D

a ešte k tomu pohybu, podarilo sa mi spraviť video
http://www.youtube.com/watch?v=9vcPI_HP7oc

treba pozrieť až do konca lebo ten pohyb je spočiatku slabší, potom trochu silnejší ... tak ak pozriete do konca, napíšte mi či je to normálne, či jej to nevadí, alebo či mám ten filter nejako inak presmerovať ....
Ďakujem :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod trinitysk » 23 Okt 2010 18:09 pm

:-) je to absolutne v poriadku, nemusis si robit s nicim ziadne starosti..:-) ta rw sa ma u teba ako v bavlnke...;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod noiseless » 23 Okt 2010 18:12 pm

si ma potešil :)
už som sa bál že sa jej to nebude páčiť, tak som sa pre istotu spýtal ... radšej si byť istý ako potom vylovovať odumreté rastlinky :)
Takže ďakujem :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: rotala wallichii-co jej chyba?

Odoslaťod noiseless » 24 Okt 2010 12:29 pm

dnes pri pozorovaní akva som prišiel na to, že najväčšie problémy tej rotale budú robiť krevetky ... tá rotala má dosť jemné lístky, a keď sa po nich štverá hore moja najväčšia red cherryna, tak to tej rastlinke dáva celkom zabrať :D Ale snáď jej to nijako rapídnejšie neublíži ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Ďalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.