sepakovo akva 110l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

sepakovo akva 110l

Odoslaťod sepak » 04 Jan 2006 00:53 am

Po niekolko mesacnom studovani a obzerani sa po akva.sk som sa aj ja rozhodol zverejnit moje akva po radikalnejsej prestavbe (v albume mam aj foto z augusta 2005). mne sa zmena pozdava i ked vzdy sa da nieco opravit. tak cakam na vasu konstruktivnu kritiku.

Obrázok

rozmer: 70*45*35 - š*v*h
svetlo: 1x18W biela, 1x18W Narva fialova
fauna: 14x neonka, 1x gurama zlatista, 1x prisavnik, 3x fossilis, 2x panciernicek trinidatsky, 1x panciernicek albin
flora: cabomba, cryptocoryna, echinodorus, vallisneria, hygrophyla, mach

Pridavam co2 z kvasnic.

Ta cabomba (ak sa nemylim) co je vlavo nejako odchadza takze ten roh by som chcel zaplnit niecim inym ale hlavne aby nebolo velmi narocne na svetlo, tak vopred vdaka za rady aj ohladom inych prvkom. lovu zdar
Naposledy upravil sepak dňa 04 Jan 2006 18:35 pm, celkovo upravené 1 krát.
sepak
 
Príspevky: 27
Obrázky: 10
Založený: 25 Júl 2005 22:57 pm
Bydlisko: Bardejov

Reklama

Re: sepakovo akva 110l

Odoslaťod virus31 » 04 Jan 2006 03:10 am

Bohuzel nemam cas se ted rozepsat, tak snad jen vyhod ty ulity (zbytecne rozpoustej do vody vapnik) a zkus si pohrat trochu s tim mechem, dat mu nejaky tvar.
Jo a rostlinky bych pridal.
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: sepakovo akva 110l

Odoslaťod sepak » 05 Jan 2006 23:40 pm

diky o tych musliach som to ani netusil. vyhodim ich ale jednu tam predsa necham ako skrysu pre fossilisi. a mozno neskor aj ta pojde :) a co sa tyka machu. ano, planujem ho nejako upravit len mu davam cas trochu sa rozrast...
sepak
 
Príspevky: 27
Obrázky: 10
Založený: 25 Júl 2005 22:57 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: sepakovo akva 110l

Odoslaťod Miloš » 06 Jan 2006 00:02 am

Mas fosilisov s neonkami tak to ti prajem vela stastia mne ich fosilis vzdy cez noc popapal. Uz som myslel ze na stare kolena zmudrel uz ho ani nitienky kolkokrat nezaujimali ale ked asi dva dni dozadu vytiahol z ulity ampulariu tak som cumel proste je to lovec
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sepakovo akva 110l

Odoslaťod roox » 06 Jan 2006 00:27 am

Na zacatecnika to mas pekny... ALE:

Nenechaval bych tam ani jednu musli - jak rikal VIRUS, z musle se rozpousti vapnik a to zpusobuje zvyseni tvrdosti vody = horsi zivotni prostredi pro ryby i rostlinky (nic si z toho nedelej, je to zakladni chyba zacatecniku).
Jako schovka staci bohate koren a javsky mech!

add rostlinky... urcite vic vic a vic. Tu lymnophilu (vlevo vzadu vysoka) v pulce prestrihni a vrsek znova zasad. Poroste dal i ta ustrizena cast!
Porid si vic cryptocoryn (=jednoducha rostlinka i pro zacatecniky, je to ta uplne vpravo vpredu)...

add foceni... pohraj si stim, nepospichej... sedni si vecer a vklidu pozoruj. Dej malou clonu (Fko) a vyssi ISO (tak 400)= kratky cas, fotka nebude rozmazana i bez blesku.
Pokud muzes, pujc si stativ. Nebo fotak podloz treba knizkama a zaroven pouzij samospoust. Uvidis ze to bude mnohem lepsi.
Fot primej pohled ebo pohled lehce z vrchu. Pohled ze spodu neni moc dobrej na prokresleni hloubky akvaria.

(Nic nenutim, pisi jen co me napada... :))
Rybkam zdar ! :roll:
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Re: sepakovo akva 110l

Odoslaťod sepak » 06 Jan 2006 00:46 am

milos: toho sa zatial neobavam pretoze fossilisi su zatial male, najvacsi ma len 7cm tak zatial sa mu do ust nezmesti :) vacsi problem som mal so zavojnatkou...ta sa neonkami resp. mensimi rybkami priam krmila...az som ju oddelil do ineho akva. nedala si povedat :P pred niekolkymi rokmi som mal aj 13cm fossilisov a krmil som ich masom tak viem aky su to dravci :)

roox: akvarium mam dlheeee roky, len som sa mu nikdy tak nevenoval...:) a teraz sa mi zda stale krajsie a krajsie, neviem cim to bude :D

tie musle su uz na odchode

rastliny: chystam sa, len hladam nieco menej narocne na svetlo. cryptocoryny mam, vlavo pod vysokymi rastlinami su tri vacsie (asi ich velmi nevidiet) a pomaly sa tahaju aj vyhonky.

fotenie: dik za rady lebo uz som to skusal vela krat ale budem dalej a dalej :)

zatial diky moc
sepak
 
Príspevky: 27
Obrázky: 10
Založený: 25 Júl 2005 22:57 pm
Bydlisko: Bardejov


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.